Żywy Różaniec

 

ŻYWY RÓŻANIEC ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

 

 

ZAPROSZENIE NA VIII ARCHIDIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ

ŻYWEGO RÓŻAŃCA, WSPÓLNOT MARYJNYCH I RÓŻAŃCOWYCH

 

VIII Archidiecezjalna Pielgrzymka „Żywego Różańca” i wspólnot maryjnych do katowickiej archikatedry odbędzie się w sobotę 12. października 2019 r.

 

Hasło pielgrzymki:   MODLITWA RÓŻAŃCOWA NASZYM DZIEŁEM MISYJNYM

 

Program pielgrzymki:

10.30   - słowo do pielgrzymów

11.00   - modlitwa różańcowa /tajemnice radosne/

12.00   - Msza św. koncelebrowana, pod przewodnictwem ks. abp. Wiktora Skworca

 

Pielgrzymka będzie miała miejsce w nadzwyczajnym miesiącu misyjnym, dlatego też jednym z naszych gości będzie ks. dr Maciej Będziński z Papieskich Dzieł Misyjnych.

Hasło pielgrzymki nawiązuje do słów papieża Franciszka, który zapowiadając nadzwyczajny miesiąc misyjny powiedział: „Modlitwa to pierwsze ‘dzieło misyjne’, pierwsze, w które każdy chrześcijanin może i powinien się zaangażować”.

Zobacz: https://missio.org.pl/pontyfikat/555-pazdziernik-2019-nadzwyczajny-miesiac-misyjny

 

Czcigodnych Księży opiekunów przybyłych wspólnot zapraszamy do koncelebry. Prosimy o zabranie alby.

Miejsca parkingowe dla księży będą również przy Domu św. Józefa.

Delegacje wspólnot obecnych na pielgrzymce prosimy o zabranie z sobą sztandarów lub chorągwi. Przed rozpoczęciem Eucharystii poczty sztandarowe zgromadzą się w przedsionku katedry i wejdą do świątyni w uroczystej procesji.

Autokary z pielgrzymami mogą czasowo zatrzymać się przy katedrze /ul. Wita Stwosza/ aby pozostawić, a następnie odebrać uczestników pielgrzymki. Samochody osobowe mogą zatrzymać się na placu katedralnym. Ponieważ trudno zapewnić wszystkim pielgrzymom miejsca siedzące w katedrze, prosimy o zabranie małych krzesełek turystycznych. Spotkaniu towarzyszyć będą kiermasze: z dewocjonaliami, wydawnictwami katolickimi oraz misyjny.

 

INFORMACJE DOT. ŻYWEGO RÓŻAŃCA

 

            Podobnie jak w roku ubiegłym, pragniemy zauważyć osoby, które jubileusz przynależności do Żywego Różańca. Proboszczów, którzy chcieliby wyróżnić takie osoby, proszę o kontakt mailowy. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia pielgrzymki - 12. Października br.

 

Adres do korespondencji: poczta@rozaniec.katowice.pl

 

Strona Żywego Różańca:  www.rozaniec.katowice.pl

 

 

NOWENNA PRZED 200-LECIEM ŻYWEGO RÓŻAŃCA

 

W roku 2026 przypadnie 200. rocznica powstania Stowarzyszenia „Żywy Różaniec”. Na Jasnej Górze - w ramach pielgrzymki ogólnopolskiej – została ogłoszona nowenna modlitwy przed rokiem jubileuszowym. W naszej archidiecezji konkretnym wyrazem takiej modlitwy nowenny jest inicjatywa tzw. kościoła stacyjnego. W sanktuariach maryjnych oraz w innych kościołach archidiecezji spotykamy się na modlitwie w intencjach Żywego Różańca oraz o beatyfikację założycielki, sł. Bożej Pauliny Jaricot. Spotkania odbywają się w drugą sobotę miesiąca przez większość miesięcy w roku.

W tym roku spotkamy się jeszcze: 12 października w ramach Pielgrzymki Żywego Różańca do katedry oraz 9 listopada w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach.

Program pielgrzymki do katedry został podany powyżej.

 

Program spotkania w Parafii Wniebowzięcia NMP w Katowicach:

10.30  spotkanie przy kawie oraz konferencja

11.30  różaniec

12.00  Msza św. w intencjach Żywego Różańca oraz o beatyfikację.

 

Program spotkań w ramach kościoła stacyjnego na rok przyszły nie jest jeszcze ustalony.

Proszę o kontakt, jeśli któraś parafia jest gotowa zorganizować takie spotkanie.

 

 

ŻYWY RÓŻANIEC DLA MISJI

 

Żywy Różaniec naszej archidiecezji wspiera śląskich misjonarzy oraz - wraz z całym Żywym Różańcem w Polsce - jedno wskazane przez Ojca św. dzieło misyjne w świecie. Ofiary na ten cel – w wysokości 1 zł miesięcznie - przekazujemy na konto podane poniżej.

Połowa przekazanych ofiar wspiera w danym roku jednego z naszych misjonarzy. W roku 2019 jest nim ks. Michał Matysik, misjonarz w Zambii.

Druga połowa naszych ofiar przekazywana jest na wsparcie ogólnopolskiego projektu misyjnego Żywego Różańca. W tym roku wspieramy budowę kaplic dojazdowych w afrykańskim Czadzie.

Nad realizacją projektu ogólnopolskiego czuwa ks. dr Maciej Będziński, sekretarz krajowy PDRW i PDPA, zaś nad wsparciem misyjnym w diecezji – ks. dr Grzegorz Wita.

 

Konto: Archidiecezja Katowicka, ul. Jordana 39, 40-043 Katowice

Dzieło Misyjne Archidiecezji Katowickiej

Getin Noble Bank SA II Oddział w Katowicach

nr konta:         10 1560 1111 2107 0236 6515 0010, … z dopiskiem: Żywy Różaniec dla Misji

 

 

INICJATYWA MODLITEWNA

 

Podczas ostatniego spotkania plenarnego Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Archidiecezji Katowickiej padła propozycja, aby wszystkie ruchy, w tym samym czasie, łączyły się we wspólnej modlitwie w tej samej intencji. Podjęliśmy tę inicjatywę.

Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę członków wszystkich ruchów zrzeszonych w Radzie.

Termin: ostatnia niedziela miesiąca, godzina 15:00.

 

Intencje modlitwy można znaleźć na stronie Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich:

http://www.rrkak.archidiecezja.katowice.pl

 

 

W roku 2020…

 

Najbliższe spotkanie diecezjalne dla członków Żywego Różańca będzie w Panewnikach, w ramach adoracji Bożego Żłóbka będzie w drugą sobotę, tj. 11. stycznia 2020 r. Będzie to również pierwsze spotkanie w ramach kościoła stacyjnego w przyszłym roku.

Rekolekcje formacyjne dla zelatorów /sesja zimowa/ będą w dniach od 14 do 16 lutego 2019 w Kokoszycach.

Terminy rekolekcji letnich, rekolekcji z pielgrzymką oraz terminy pozostałych spotkań w ramach kościoła stacyjnego podamy później.

Ks. Zbigniew Kocoń, moderator

Katowice, 21.09.2019     

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42