OGŁOSZENIA

Ogłoszenia parafialne 20.09.2020 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Zostaliśmy zaproszeni do winnicy Bożej - Kościoła. Przez swoją pracę, życie rodzinne, życie społeczne mamy wypełniać powołanie chrześcijańskie. Każdy czas i każda praca ma nas zbliżać do Chrystusa, by otrzymać zapłatę od Boga.
Dzisiaj wzywa nas Bóg, byśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe i społeczne. Najświętsza ofiara, na której zgromadziliśmy się, to także zadanie, by przez nią uświęcać siebie i świat.
Należymy do winnicy Bożej - Kościoła, ale jaka jest nasza w nim obecność, jak mało jest w nas gorliwości o Bożą sprawę. Jednak każdy czas jest dobry, by odpowiedzieć na Boże wezwanie, dlatego przepraszajmy za nasze grzechy, by otrzymać zapłatę od Boga.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za składane ofiary.


W dzisiejszą niedzielę - o g. 16:30 zapraszamy na nieszpory

 

Modlimy się za naszych uczestników kończących „Weekend Kursu Alfa” na Górze św. Anny

 

Spotkania grup formacyjnych: w środę o 15:00 Katecheza kobiet; o 19:00 Schola Vocatus i Krąg biblijny;
w czwartek o 19:00 Diakonia muzyczna i WJM Young; w piątek o 17:00 Młodzież Oazowa;
w sobotę o 9:00 Dzieci Maryi i Ministranci

 

Poniedziałek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus po mszach rano i wieczorem

 

- w poniedziałek grupa ze wtorkowej katechezy mężczyzn wyjeżdża do Czeskiego Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Zlatych Horach

 

- o g. 18:00 msza dla ósmoklasistów rozpoczynających swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania,
po niej rozesłanie do grup, a w kościele spotkanie dla ich rodziców z Ks. Adrianem

 

Środa - o 19:00 w kościele spotkanie rodziców dzieci klas III rozpoczynających przygotowanie do Komunii Św.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Piątek - rozpoczynamy kolejny kurs ewangelizacyjny „Nowe Życie”, który potrwa do niedzieli, przyjezdni goście będą nocować w Domu Parafialnym, natomiast chwałowiccy parafianie mogą w nim uczestniczyć stacjonarnie (bez noclegu). Istnieje jeszcze możliwość zapisania się na kurs – zapraszamy. Informacje na plakacie. Zapisy w zakrystii.

 

Zachęcamy do zgłaszania chorych i starszych parafian do odwiedzin przez kapłanów z posługą sakramentalną
- chętnych na indywidualne terminy prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie na probostwie

 

Przyszła niedziela - gościć będziemy Ks. proboszcza Krzysztofa Szymańskiego z parafii na Nowinach, który będzie głosił Słowo Boże i poprosi nas o pomoc w budowie nowopowstającego kościoła - wotum pielgrzymów

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, natomiast
przed kościołem będzie wspomniana wyżej zbiórka na budowę kościoła Matki Bożej Częstochowskiej na Nowinach

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze; w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Kupieckiej 14 klatki 4-6; a za tydzień z ul. Kupieckiej 14A klatki 1-3

 

W Gościu Niedzielnym - o mediach społecznościowych, które są jak fala powodziowa, niosąca ze sobą wszystko - skarby i śmieci. Prawdę od fałszu trudno tu oddzielić. Tymczasem wolność słowa wiąże się z odpowiedzialnością; ponadto: - o siostrze zakonnej, która przez 14 lat pracowała w slumsach; a także - rozmowa z autorem książki „Życie po śmierci” na temat tak zwanej śmierci klinicznej - czy jest to przejaw łaski czy iluzja? 

 

Ogłoszenia

- Wspólnota Mężczyzn Świętego Józefa w Rybniku zaprasza na: 'Duchowe Oblężenie Jasnej Góry (seria spotkań i wykładów online) od 20-25.09.br. oraz 26.09. Szturm Jasna Góra od 17:00-21:30 grupy parafialne i domowe w łączności z Jasną Górą. Bliższe informacje i plan spotkań na stronie https://oblezenie.mezczyzni.net/ i na plakacie w gablotce.

 

- 25.09. na ekrany kin wchodzi film „Wojtyła. Śledztwo” przygotowany przez hiszpańskich twórców z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. Reżyser w oryginalny sposób podchodzi do życia Karola Wojtyły. Tam, gdzie wszyscy biografowie kończą swoje dzieła - w momencie śmierci bohatera - on rozpoczyna jeszcze ciekawszą opowieść. Film jest niekonwencjonalną, mistyczną opowieścią o jednym z największych tytanów ducha i - jak zapewnia dystrybutor - widz na długo pozostanie pod jego wrażeniem.

 

- w poniedziałek 28.09. do g. 16:00 na parkingu przed kościołem będzie miała miejsce tradycyjna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach akcji Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw „Pro Misio” pod hasłem „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – zostań Patronem Polskich Misjonarzy

 

- IX Archidiecezjalna pielgrzymka wspólnot Żywego Różańca do katowickiej katedry odbędzie się w sobotę 10.10.br. Z uwagi na obecną sytuację, do katedry zapraszamy szczególnie zelatorów oraz osoby, które czują się na siłach, aby pielgrzymować z uwzględnieniem istniejących ograniczeń sanitarnych. Pozostałe osoby mogą się łączyć dzięki transmisji radia eM oraz transmisji internetowej z katowickiej katedry.


Ogłoszenia parafialne 13.09.2020 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Przychodzimy do Boga,  by wychwalać Go,  dziękować Mu i prosić o przebaczenie. Bóg hojnie obdarza nas przebaczeniem, gdyż posłał swego Syna, by zmazał dług naszych win. Otrzymując darowanie sami mu­simy przebaczać naszym bliźnim i do tego wzywa nas chrześcijańskie powołanie i nasza obecność na tej najświętszej ofierze.

Pomyślmy, czy umiemy przebaczać, czy przyszliśmy tutaj wolni od nienawiści i pojednani z bliźnimi? Przeprośmy teraz Boga za nasze wi­ny, a otrzymamy od Niego przebaczenie.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę - o g. 16:15 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie; w radiu eM transmisja z pielgrzymki do Pszowa

 

- dzieci mogą w zakrystii odebrać książeczki na obrazki z mszy niedzielnych i pierwszopiątkowych

 

Spotkania grup formacyjnych: poniedziałek o 18:00 kandydaci do bierzmowania - absolwenci Szk.Podst.;
wtorek o 19:00 Katecheza mężczyzn; w środę o 15:00 Katecheza kobiet; o 16:00 Karmelitański Zakon Świeckich – spotkanie z o. Włodzimierzem Tochmańskim; o 19:00 Schola Vocatus i Krąg biblijny;
w czwartek o 19:00 WJM Young; w piątek o 17:00 Oaza; w sobotę o 9:00 Dzieci Maryi i Ministranci

 

Poniedziałek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus po mszach rano i wieczorem

 

- Święto Podwyższenia Krzyża Św. - kolekta na Boży Grób w Jerozolimie i chrześcijan w Ziemi Świętej

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

- o g. 18:00 Eucharystia z czuwaniem modlitewnym o uzdrowienie ciała i duszy

 

Trzeci piątek miesiąca nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego po mszach rano i wieczorem

 

- 18.09. przypada Święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i młodzieży

 

- Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek o g. 18:00 w Domu Parafialnym

chrzty i roczki na mszy w następną niedzielę o g. 17:00

 

Cały czas możliwe są odwiedziny chorych i starszych parafian przez kapłanów z posługą sakramentalną 
- chętnych na indywidualne terminy prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie na probostwie

 

Przyszła niedziela­ – ulegnie zmianie porządek mszy świętych, zamiast 9:00 i 10:30 Eucharystie te będą sprawowane o 8:30 i 10:00. Msza o 10:00 będzie uroczystością Pierwszej Komunii Świętej dwunastu dzieci.
Dzieci te przychodzą z rodzicami (przynosząc swoje stroje i skarbczyki) do kościoła w sobotę o g. 16:00 na próbę liturgiczną oraz pierwszą spowiedź (okazja do spowiedzi także dla rodziców)

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze; w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Kupieckiej 14 klatki 1-3; a za tydzień z ul. Kupieckiej 14 klatki 4-6

 

W Gościu Niedzielnym - o tym, że przebaczenie winowajcy to nie tylko akt łaski wobec niego, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczającego. Pielęgnowanie w sobie poczucia skrzywdzenia jest bowiem aplikowaniem sobie codziennej dawki trucizny; a także: - co zrobiliśmy z duchową spuścizną Hildegardy z Bingen? Czy wzięliśmy jedynie to, co przydatne i tymczasowe, zapominając o jej opowieści na temat spotkania miłości nie z tej ziemi? oraz - o roli i osobowości rzecznika oraz znaczeniu tradycji mówi o. Leszek Gęsiak, nowy rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski.

 

Ogłoszenia - Wspólnota Mężczyzn Świętego Józefa w Rybniku zaprasza na: 'Duchowe Oblężenie Jasnej Góry (seria spotkań i wykładów online) od 20-25.09.br. oraz 26.09. Szturm Jasna Góra od 17:00-21:30 grupy parafialne i domowe w łączności z Jasną Górą. Bliższe informacje i plan spotkań na stronie https://oblezenie.mezczyzni.net/ i na plakacie w gablotce.

 

- 16.09. o 13:00 zostanie otwarty po gruntownej modernizacji salon Księgarni św. Jacka przy ul. Wita Stwosza 11 w Katowicach (obok katedry). W tym dniu zakupy 10% taniej, a salon będzie otwarty do g. 18:00.

 

- Archidiecezjalna poradnia psychologiczna „Przystań” oraz fundacja „Rodzina jest najważniejsza” zapraszają na warsztaty psychologiczne dla liderów (nauczycieli, katechetów, wychowawców, pedagogów i innych zainteresowanych) pt. „Zrozumieć emocje (2) – lęk”. Odbędą się one w sobotę 26.09. br. w budynku Wydziału Teologicznego UŚ w g. 9:00-17:00. Warsztaty oprócz charakteru self experience mają również formę szkolenia zawodowego - uczestnicy otrzymują certyfikat (8 h szkolenia), który można wykorzystać na ścieżce rozwoju zawodowego. Więcej informacji na stronie www.przystan.katowice.pl 


Ogłoszenia parafialne 06.09.2020 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Zgromadziliśmy się, by święcić radosną Paschę niedzielną. Pośród nas obecny jest Pan, który przyrzekł swoją obecność tam gdzie zbierają się ludzie, by wielbić Boga i zanosić do Niego swoją modlitwę. I my, zgromadzeni w tej świątyni, świadomi obecności Chrystusa mamy słuchać Jego upomnień, by upominając innych wskazywać bliźnim właściwą drogę, która wiedzie na wieczną Paschę w świątyni nieba.
Jesteśmy pyszni, nie znosimy, gdy ktoś nas upomina, zwraca uwagę, chce nas pouczać. Świadomi swych grzechów, stańmy przed Bogiem w pokorze, by przyjąć Jego słowo, które poucza i niesie nam życie wieczne.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji, a konkretnie na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży w archidiecezji, w tym na utrzymanie kościoła akademickiego w krypcie katedry


W dzisiejszą niedzielę - o g. 16:30 zapraszamy na nieszpory

- w katowickiej katedrze odbędzie się dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie o 13:30

- wieczorem o g. 19:00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej odbędzie się Wieczór Uwielbienia
z udziałem uczestników pieszych pielgrzymek na Jasna Górę. Od g. 18:00 na słodki poczęstunek i kawę serwowaną na parkingu przed probostwem zapraszają gospodarze.

 

Spotkania grup formacyjnych: wtorek o 19:00 Katecheza mężczyzn; w środę o 15:00 Katecheza kobiet;
o 19:00 Schola Vocatus i Krąg biblijny; w czwartek o 19:00 Diakonia muzyczna i WJM Young;
w piątek o 17:00 Młodzież Oazowa; o 18:00 Ministranci; w sobotę o 9:00 Dzieci Maryi

 

Sakramentu bierzmowania - grupie absolwentów szkól podstawowych, która miała go przyjąć pierwotnie w czerwcu, udzieli Ks. Arcybiskup we wtorek 20.10. na mszy o g. 18:00. Najbliższe spotkanie dla kandydatów w poniedziałek za tydzień 14.09. o g. 18:00 (kolejne w poniedziałki 28.09. o 19:00; 12.10. o 18:00; 19.10 o 19:00)
- nową grupę rozpoczynającą przygotowanie czyli obecnych ósmoklasistów zapraszamy wraz z rodzicami na mszę inauguracyjną i rozesłanie w poniedziałek 21.09. o 18:00, po mszy spotkania w grupach dla kandydatów w Domu Parafialnym, natomiast w kościele spotkanie dla ich rodziców. Od października kandydaci będą mieli regularne spotkania w 1-sze poniedziałki miesiąca ze mszą o 18:00 i w 3-cie poniedziałki miesiąca o 19:00.  

 

Poniedziałek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus po mszach rano i wieczorem

 

Wtorek - o g. 19:00 w Domu Parafialnym spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej

 

Środa - spotkanie w kościele dla chorych i niepełnosprawnych oraz ich opiekunów z Grupy Emmanuel,
o 16:00 okazja do spowiedzi, o 16:30 Msza św. w ich intencji. Zapraszamy też nowych chętnych do udziału.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Sobota - możliwe są odwiedziny chorych i starszych parafian przez kapłanów z posługą sakramentalną  
- chętnych prosimy zgłaszać indywidualnie w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie na probostwie

 

Przyszła niedziela­ - przypada tradycyjny odpust u Matki Bożej Uśmiechniętej w Pszowie (zob. komunikat)

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze; w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Kupieckiej domy prywatne 1-33; a za tydzień z ul. Kupieckiej 14 klatki 1-3

 

W Gościu Niedzielnym - o szkolnych lekcjach religii, które nie miały zastąpić katechezy parafialnej, ale być jej dopełnieniem. Jaki obraz edukacji religijnej wyłania się w trzydziestą rocznicę jej powrotu do szkół? a także:

- czas pandemii nie tylko zmusił wiernych do szukania w internecie duchowego wsparcia, ale także zintensyfikował działania kaznodziejów, którzy nie rzadko schodząc na manowce, ciągną za sobą nie zawsze świadomych tego słuchaczy; oraz - o powrocie uczniów do szkół, przypominającym chodzenie po wysoko zawieszonej linie

 

Zaproszenie - 13.09. o 18:00 Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na spektakl 'Przycisk'. Nowy spektakl Teatru 'Reduta Śląska' koncentruje się wokół tematu starości. Twórcy oddają głos różnorakim jej obliczom - bywa przecież zarówno piękną jesienią życia jak i nieznośną, pełną cierpienia i bólu zimą. Na konsultacje społeczne w sprawie wprowadzenia przycisku przybywają starzy i młodzi. Głosować będziemy za lub przeciwko starości. Twoja starość jest wreszcie w Twoich rękach!' Bilety w cenie 15 zł i 10 zł dla seniorów można zakupić w kasie DK lub przez stronę.

 

Ogłoszenie - w poniedziałek 28.09. do g. 16:00 na parkingu przed kościołem będzie miała miejsce tradycyjna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach akcji Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw „Pro Misio” pod hasłem „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – zostań Patronem Polskich Misjonarzy


Ogłoszenia parafialne 30.08.2020 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Zgromadziliśmy się aby sławić zwycięstwo Chrystusa, aby uczestniczyć w Jego krzyżu, przez który przychodzi życie i zbawienie. Dla chrześcijanina nie ma innej drogi, jak iść za Chrystusem, który nas zbawił przez swe uniżenie, śmierć i zmartwychwstanie. Nasza obecność na tej Eucharystii ma być wyrazem, że idziemy za Chrystusem i chcemy uczestniczyć w Jego zwycięstwie.
Szukamy często innych dróg i wtedy idziemy donikąd. Z żalem stajemy przed ołtarzem, prosimy aby nam Bóg przebaczył i dał nam siłę pójścia za Chrystusem drogą Jego krzyża.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


Rozpoczynamy nowy rok szkolny, katechetyczny i formacyjny  Spotkania grup formacyjnych:
w środę o 15:00 Katecheza kobiet; o 19:00 Schola Vocatus i Katecheza mężczyzn; o 20:00 Krąg biblijny;
w czwartek WJM Young; w piątek o 17:00 Młodzież Oazowa; o 18:00 Ministranci; w sobotę o 9:00 Dzieci Maryi

 

Poniedziałek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus po mszach rano i wieczorem

 

Wtorek - o 19:00 comiesięczna Eucharystia Wspólnoty Jezusa Miłosiernego

 

- o 9:00 zapraszamy wspólnotę IV LO w Chwałowicach na Eucharystię inaugurująca nowy rok szkolny, wcześniej od 8:30 będzie okazja do spowiedzi; liczymy na dojrzałość i odpowiedzialność młodzieży w zachowaniu zasad sanitarnych; natomiast rezygnujemy z gromadzenia w kościele wszystkich dzieci szkół podstawowych. Zapraszamy jedynie pierwszoklasistów z rodzicami na mszę w piątek o 17:00 w ramach której dokonamy tradycyjnego poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych

 

- Przypominamy rodzicom, że podręczniki do religii nie podlegają refundacji przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, dlatego należy je zakupić osobiście. Nasi katecheci Szkół Podstawowych zdecydowali się na wersję wydawnictwa „Jedność” (kl.1 i 2 podręcznik zintegrowany z ćwiczeniami; kl.3 oddzielnie podręcznik i ćwiczenia; kl. 4-8 tylko podręcznik)

 

- Rodziców zainteresowanych posłaniem dzieci do Wczesnej Komunii Świętej prosimy o zgłoszenie tego faktu
w zakrystii lub kancelarii podając swoje dane adresowe

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17:00 oraz okazja do sakramentu pokuty i pojednania,
szczególnie zapraszamy dzieci szkolne, zwłaszcza jeśli z powodu pandemii długo już nie były u spowiedzi

 

W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca – okolicznościowe nabożeństwa po mszach rano i wieczorem

 

Księża mogą odwiedzać chorych parafian indywidualnie z posługą sakramentalną – na ich osobistą prośbę, podobnie nadzwyczajni szafarze mogą zanosić komunię na wyraźna prośbę chorych z zachowaniem stosownych zasad sanitarnych.

 

Przyszła niedziela­w katowickiej katedrze odbędzie się dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie o 13:30

 

W naszej parafii odbędą się Dożynki - o g. 9:00 msza w intencji rolników i działkowców oraz ich rodzin.
Tradycyjne płody ziemi do dekoracji ołtarza prosimy dostarczyć w sobotę na g. 9:00 do kościoła.

 

Wieczorem o g. 19:00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej odbędzie się Wieczór Uwielbienia
z udziałem uczestników pieszych pielgrzymek na Jasna Górę. Od g. 18:00 na słodki poczęstunek i kawę serwowaną na parkingu przed probostwem zapraszają gospodarze.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji, a konkretnie na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży w archidiecezji, w tym na utrzymanie kościoła akademickiego w krypcie katedry

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze; w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Nowej i Ks. Śliwki; a za tydzień z ul. Kupieckiej domy prywatne 1-33

 

W Gościu Niedzielnym - o potrzebie humanizowania medycyny, która zbyt często ogranicza się do karty choroby, recepty i zestawu zaleceń; a także: - uniwersytet nie może nie być miejscem wymiany poglądów, ścierana się idei, szukania prawdy, bo nie byłby uniwersytetem. Rozmowa z ustępującym rektorem KUL prof. Antonim Dębińskim; oraz - komentarze dziennikarzy „Gościa” i radia eM do wybranych myśli św. Augustyna

Natomiast w najnowszym „Małym Gościu” - naklejki na zeszyty, a także - o tym, jak polskie dzieci mogą wspierać swoich rówieśników z Syrii oraz - o pracowitych pszczołach

 

Ogłoszenia

- Studium Duszpasterstwa Rodzin dla kandydatów na doradców, małżonków, liderów grup prorodzinnych, rozpocznie się od października 2020 r. Zapisy w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin do 15 września br.

 

- Urząd Miasta Rybnika wspólnie z Centrum Doradztwa Strategicznego realizuje projekt Halo Aktywni 60+.
W ramach projektu od 7.09. na terenie Rybnika będzie funkcjonował Rybnicki Telefon Seniora: 327-847-874
od poniedziałku do środy w godzinach 10:00-14:00 dyżuruje zespół seniorów-wolontariuszy.

 


Ogłoszenia parafialne 23.08.2020 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Chrystus jest pełnią Bożego Objawienia, to On posiada klucze, które otwierają przed nami tajemnice życia, przebaczenia, zbawienia. Włączeni do Kościoła przez wiarę i chrzest, mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic. Niech nasz czynny udział w tej Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg.
Kościół otrzymał klucze pojednania człowieka z Bogiem. Uznajmy więc, że jesteśmy grzeszni, aby dostąpić przebaczenia i z otwartym umysłem przyjąć objawioną prawdę, którą głosi nam Kościół.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


Poniedziałek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus po mszach rano i wieczorem;
- o g. 10:00
w Katowickiej Katedrze zostanie odprawiona przez biskupów msza poświęcenia olejów, która nie odbyła się w Wielki Czwartek z powodu ogłoszenia narodowej kwarantanny

 

W liturgii tego tygodnia przypadają: w poniedziałek święto Św. Bartłomieja Apostoła,
w środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej,
w czwartek wspomnienie św. Moniki, w piątek wspomnienie św. Augustyna bpa i dK,
a w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Przyszła niedziela­ - będzie ostatnią w której będziemy sprawować liturgię według porządku wakacyjnego, a od września wrócimy do układu tradycyjnego

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Krupińskiego 34-54; a za tydzień z ul. Nowej i Ks. Śliwki

 

W Gościu Niedzielnym - o nowych zadaniach i koniecznych zmianach jakie stoją przed wspólnotami parafialnymi w Polsce w związku z zaleceniami wydanymi przez Watykańską Kongregację ds. Duchowieństwa

a także: - przeciwnicy mówią: bierna. obserwatorzy: zapracowana. Jaka jest pierwsza dama RP?

- a w wakacyjnym cyklu 'Nie ma jak u Mamy' o Matce Bożej Królowej Tatr

 

Ogłoszenia

Informujemy, że od kilku miesięcy w kancelarii parafialnej istnieje możliwość płacenia tzw. kartami w systemie płatności bezgotówkowych. Dziękujemy przy okazji osobom, które wspierają parafię ofiarami na konto parafii za pośrednictwem przelewów internetowych. W sytuacji składania ofiar na intencje mszalne prosimy o podawanie w tytule przelewu daty i godziny odprawianej Eucharystii, aby móc dokonać stosownej adnotacji w parafialnej księdze intencji i móc wypłacić stypendia mszalne kapłanom, którzy je sprawowali.

Ponadto zachęcamy do korzystania z naszej parafialnej strony internetowej www.teresachwalowice.pl, która może posłużyć do szerszego zdobywania wiedzy religijnej. Ostatnio w zakładce >informacje >linki pojawił się bogaty zestaw przekierowań na liczne chrześcijańskie strony warte częstszego odwiedzania, m.in. Biblia, Katechizm, kompendium teologiczne, portale informacyjne, rozgłośnie, wydawnictwa i sklepy internetowe oraz wiele innych. Serdecznie polecamy.


Ogłoszenia parafialne 16.08.2020 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Należymy do Kościoła – powszechnej rodziny zbawionych. Kościół najpełniej objawia się, gdy zgromadzeni na Eucharystii jednym sercem wyznają wiarę i uwielbiają Boga. Nasze dzisiejsze zgromadzenie wokół Chrystusa niech uświadomi nam łączność ze wszystkimi ludźmi na całej ziemi, którzy podobnie jak my składają Ofiarę i chwalą Boga.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za składane dary.


W dzisiejszą niedzielę - łączymy się duchowo z uczestniczkami pielgrzymki kobiet i dziewcząt do Piekar Śl.

 

Poniedziałek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus po mszach rano i wieczorem

W tym dniu przypada również uroczystość św. Jacka głównego patrona naszej Archidiecezji i Metropolii 

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Trzeci piątek miesiąca nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego po mszach rano i wieczorem

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze; w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Krupińskiego 12-32; a za tydzień z ul. Krupińskiego 34-54

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru: Zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej ocaliło całą chrześcijańską cywilizację w Europie. Mija sto lat od Cudu nad Wisłą; ponadto: rozmowa z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem o tym, czy Kościół katolicki w Polsce potrzebuje przewodnika oraz w wakacyjnym cyklu „Nie ma jak u Mamy” o najstarszym sanktuarium maryjnym w Polsce.


Ogłoszenia parafialne 09.08.2020 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Przyszliśmy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Jezusa Chrystusa. Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech więc ta Eucharystia będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za składane dary.


Poniedziałek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus po mszach rano i wieczorem

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- po mszy w kolejny trzynasty dzień miesiąca Nabożeństwo Fatimskie zamiast transmisji różańca o 20:30

 

Piątek - Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym

chrzty i roczki na mszy w następną niedzielę o godz. 11:00

 

Sobota - obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną świętem Matki Boskiej Zielnej, w które zgodnie z tradycją święcimy przynoszone do kościoła zioła i kwiaty. Msze św. będą sprawowane według wakacyjnego porządku niedzielnego tj. o 7:00; 9:00; 11:00 i 17:00

 

Przyszła niedziela­ - przypada pielgrzymka Kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej, która tak jak męska z powodu pandemii będzie przeżywana multimedialnie. Uroczystość będą transmitowały m. in.: drogą satelitarną Telewizja Polonia, łącznością naziemną TVP Katowice, a także Radio eM i PR Katowice. W ramach bezpośredniego przygotowania do tej uroczystości od czwartku 13 sierpnia w imieniu duszpasterzy Piekarskiego Sanktuarium zapraszam do przeżycia triduum modlitewnego za pośrednictwem łącza internetowego, codziennie od g. 18:00. W programie: Msza św., konferencja maryjna, różaniec św., litania do Matki Bożej Piekarskiej oraz Apel Jasnogórski. Link do połączenia dostępny jest na powitalnej stronie internetowej Sanktuarium www.bazylikapiekary.pl

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze; w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. 1 Maja 99-113 i Krupińskiego 2-10; a za tydzień z ul. Krupińskiego 12-32

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru: Z przemocą trzeba walczyć, jednak Polska rozważa wypowiedzenie tak zwanej konwencji przemocowej. Czy powinniśmy ją wypowiadać? Jeśli tak, to dlaczego?; ponadto w wakacyjnym cyklu „Gościa” o rywałdzkim sanktuarium Matki szukających pocieszenia i pokoju ducha.

 

Zaproszenia

We wtorek 11 sierpnia o g. 12:00 na parkingu przy kościele stanie Mobilne Centrum Badań.
Szczegóły na plakatach w gablotkach i na ulotkach z tyłu kościoła.

 

Ogłoszenia

W związku z nowymi obostrzeniami dotyczącymi covid-19 w naszym mieście informujemy,
że w kościele może przebywać jednorazowo ilość osób odpowiadająca połowie pełnego obłożenia oraz do 150 osób przed kościołem. W całej przestrzeni publicznej obowiązuje zasłanianie ust i nosa.


Ogłoszenia parafialne 02.08.2020 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

W dzień poświęcony Panu, po całym tygodniu pracy czy zasłużonego wypoczynku .przychodzimy do świątyni, do Tego, który powiedział: „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych' (Mt 4, 4). Tylko Jezus Chrystus może dać pokarm, który nie ginie, który zaspokaja wszelkie głody ludzkiego serca. On dziś woła: „Wszyscy spragnieni przyjdźcie'. Uczestnicząc w tej Eucharystii odpowiedzmy na Jego zaproszenie, bo tylko On zna nasze ukryte pragnienia i może je zaspokoić.
Często tak niewiele potrzeba, abyśmy zwątpili w miłość Boga. Przeprośmy Go za naszą małoduszność, za brak zaufania.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego


Poniedziałek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus po mszach rano i wieczorem

 

Wtorek - o 19:00 comiesięczna Eucharystia Wspólnoty Jezusa Miłosiernego

 

W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek i piątek miesiąca - nabożeństwa po mszach rano i wieczorem

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

Księża odwiedzają chorych parafian z posługą sakramentalną indywidualnie po telefonicznym uzgodnieniu 32 432 97 10

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii; dzięki za okazaną ostatnio ofiarność:
przekazaliśmy 1821 zł na pomoc powodzianom na Podkarpaciu oraz 6500 zł na środki transportu dla misjonarzy

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze; w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Krupińskiego nieparzyste 1-27; a za tydzień z ul. 1 Maja 99-113 oraz Krupińskiego 2-10

 

W Gościu Niedzielnym: Powtórne zawarcie małżeństwa w Kościele wydaje się mocno podejrzane. Można zapytać: czy istnieją rozwody kościele czy nie istnieją? Czy Kościół odchodzi od nauki o nierozerwalności małżeństwa? Ponadto - o gotyckich katedrach - czy umiemy czytać dziś tę księgę, którą jest katedra? oraz - o polskich Serafitkach z Teksasu, które ofiarnie opiekują się podopiecznymi z domu pomocy społecznej oraz zmagają z rozprzestrzeniającym się koronawirusem

 

Ogłoszenia

W ramach miesiąca trzeźwości Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień INTEGRUM mieszczące się w Rybniku-Boguszowicach przy ul. Lompy 10, zaprasza osoby z problemami alkoholowymi oraz ich rodziny do podjęcia bezpłatnej terapii w ramach: - oddziału dziennego dla osób uzależnionych od alkoholu; - treningu rozwoju osobistego; - treningu radzenia sobie ze złością; - grupy terapeutycznej dla osób pochodzących z rodzin alkoholowych (tzw. DDA); - grupy dla osób uzależnionych od alkoholu na różnych stopniach zaawansowania; - grupy dla osób współuzależnionych. Więcej informacji pod nr tel. 32 433 24 42 oraz na stronie internetowej www.integrum.com.pl i na ulotkach przy prasie

 

Komunikat Metropolity Katowickiego

   Drodzy Diecezjanie! Bracia i Siostry!
   1. W związku z zaistniałą sytuacją powodziową na Podkarpaciu, zwróciłem się do Was z prośbą o duchowe i materialne wsparcie tych, których domy i gospodarstwa rolne ucierpiały najbardziej. Po przeprowadzonej w niedzielę 5 lipca przed kościołami naszej archidiecezji zbiórce zebrano kwotę 656 240 zł. Pieniądze te po połowie zasiliły konta Caritas archidiecezji przemyskiej i diecezji rzeszowskiej, udzielających pomocy tamtejszym poszkodowanym.
   Chciałbym serdecznie podziękować Wam za każdy złożony dar materialny, będący konkretnym gestem solidarności i miłości bliźniego. Z serca płynące „Bóg zapłać” za zrozumienie i szczególną mobilizację. W przypadku poszkodowanych przez wodę zawsze niezbędna jest błyskawiczna i konkretna interwencja, która tym razem także dzięki Waszej hojności mogła się urzeczywistnić.
   2. Już za dwa tygodnie przedstawicielki kobiet i dziewcząt spotkają się w piekarskiej bazylice, aby oddać cześć Maryi, Matce Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Niestety, obecna sytuacja epidemiczna nadal nie pozwala nam przeżyć pielgrzymki w tradycyjnym kształcie, w plenerze na piekarskim wzgórzu. Dlatego też cały żeński świat i rodziny naszej archidiecezji zapraszam do modlitewnej jedności przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej za pośrednictwem mediów.
   Naszą modlitwę rozpoczniemy w niedzielę 16 sierpnia o godz. 10. Po złożeniu hołdu Matce Bożej wysłuchamy przesłania społecznego. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Jan Romeo Pawłowski, pracownik Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Bożej Opatrzności powierzymy wszystkie nasze osobiste intencje oraz osoby zmagające się z obecną sytuacją w kraju i na świecie, szczególnie zaś chorych, ich najbliższych oraz służby medyczno-sanitarne. Maryję, czczoną w Piekarach Śl. jako Lekarkę z pokorą będziemy prosić o dar zdrowia i pomyślności.
   Uroczystość będą transmitowały m. in.: drogą satelitarną Telewizja Polonia, łącznością naziemną TVP Katowice, a także Radio eM i PR Katowice. W ramach bezpośredniego przygotowania do tej uroczystości od czwartku 13 sierpnia w imieniu duszpasterzy Piekarskiego Sanktuarium zapraszam do przeżycia triduum modlitewnego za pośrednictwem łącza internetowego, codziennie od godz. 18. W programie: Msza św., konferencja maryjna, różaniec św., litania do Matki Bożej Piekarskiej oraz Apel Jasnogórski. Link do połączenia dostępny jest na powitalnej stronie internetowej Sanktuarium.
   Bracia i Siostry!
   W tym roku w sposób szczególny jako społeczeństwo musimy stawiać czoła wielu wyzwaniom i trudnościom. Świadomość, że w problemach nie jesteśmy sami i, że możemy wspomagać siebie nawzajem, napawa nadzieją na przyszłość. Niech słowa samego Chrystusa, że „wszystko cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40), będą dla nas wszystkich najlepszą nagrodą i podziękowaniem.
   Wobec wciąż aktualnego zagrożenia epidemicznego w dalszym ciągu apeluję o odpowiedzialne przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych, szczególnie o zachowanie dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych.
   Na czas trwających urlopów i wypoczynku zapewniam o pamięci w modlitwie, szczególnie podczas Eucharystii, i udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

   † Wiktor Skworc ARCYBISKUP METROPOLITA KATOWICKI Katowice, 30 lipca 2020 r.


Ogłoszenia parafialne 26.07.2020 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Zgromadzeni jako lud Boży Nowego Przymierza, mamy dać wyraz swej wierze i prawdziwej chrześcijańskiej mądrości. Nasz udział w niedzielnej Mszy św. ma być dowodem na to, że na pierwszym miejscu stawiamy sprawę królestwa Bożego, bo ono ma najwyższą cenę, jest drogocenną perłą, którą mamy zdobyć. Aby zdobyć skarb – przynależność do królestwa Bożego – w pokorze stańmy przed Bogiem, uznajmy swą grzeszność, słabość i prośmy o przebaczenie.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę - po każdej mszy błogosławimy kierowców i ich pojazdy; przy tej okazji chcemy tradycyjnie wesprzeć misjonarzy za pośrednictwem MIVA Polska w akcji „1 grosz za 1 kilometr”

 

Poniedziałek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus po mszach rano i wieczorem

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – okolicznościowe nabożeństwo po rannej mszy

 

Sobotarozpoczyna sierpień – tradycyjny miesiąc trzeźwości i abstynencji, pod wizerunkiem Matki Bożej zostanie wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, w której można zapisać świadectwo swojego wyrzeczenia

 

Przyszła niedziela­przypada odpust Porcjunkuli, warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła parafialnego, odmówienie pacierza (Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrować Maryjo) oraz spełnienie zwykłych warunków odpustu (stan łaski uświęcającej, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świetego)

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze; w tym tygodniu prosimy o to parafian z bloku Krupińskiego 9; a za tydzień z ul. Krupińskiego nr nieparzyste 1-27

 

W Gościu Niedzielnym: Gdy ufnie zwróciła się do Boga w sytuacji bez wyjścia, doczekała się odpowiedzi. Wychowywała dziecko, które nie znało pojęcia „grzech”. Co wiemy o św. Annie, babci samego Syna Bożego?

Ponadto Jak kształtować relacje z teściową… - o bł. Mariannie Biernackiej, teściowej, która oddała życie za synową oraz kolejna odsłona wakacyjnego cyklu – tym razem odwiedzamy sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.

 

Zaproszenia 

Ze względu na epidemię 75. Pielgrzymka Rybnicka odbędzie się w innej formie. W środę 29 lipca o 8.00 w bazylice św. Antoniego zostanie odprawiona Msza św. za pielgrzymów. Modlitwy w tej samej intencji odbywać się będą od środy do piątku w niektórych parafiach naszej diecezji, m. in. u nas w Chwałowicach. Dlatego w tych dniach po Mszach wieczornych zapraszamy do wspólnej modlitwy. W sobotę 1 sierpnia Apel Jasnogórski o 21.00 transmitowany będzie przez TV Trwam, a 2 sierpnia o 9.30 w kaplicy Cudownego Obrazu będzie transmitowana Msza św.


Ogłoszenia parafialne 19.07.2020 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Bóg jest pełen miłosierdzia i dobroci, przebacza grzechy, cierpliwie czeka na nawrócenie, bo kocha człowieka i chce, by każdy był szczęśliwy. Żyjemy w świecie, w którym dobro i zło jest tak bardzo zmieszane z sobą, dlatego przychodzimy do świątyni, by od Chrystusa otrzymać siłę i pomoc do zwycięstwa dobra. Przychodzimy do Boga, by otrzymać przebaczenie i miłosierdzie.
Bóg łaskawie czeka na nasze nawrócenie, zwróćmy się więc do Boga całym swoim sercem, prośmy o przebaczenie, by dostąpić Bożego miłosierdzia przez udział w tej Najświętszej Ofierze.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


Poniedziałek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus po mszach rano i wieczorem

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Przyszła niedziela­ - po każdej mszy będziemy błogosławili kierowców i ich pojazdy; przy tej okazji chcemy tradycyjnie wesprzeć misjonarzy za pośrednictwem MIVA Polska w akcji „1 grosz za 1 kilometr”

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Kożdoniów; a za tydzień z bloku Krupińskiego 9

 

W Gościu Niedzielnym o górze Karmel, na którą można wejść nie tylko fizycznie; a także:
- zmarł Ennio Morricone, ale jest pewne, że jego muzyka nie umrze; oraz
- cuda Matki Speranzy, o której Jan Paweł II powiedział, że jej serce żyło w niebie, ale stopy miała na ziemi
- oraz artykuł o rekolekcjach oazowych dla młodzieży, które właśnie zakończyły się w naszej parafii

 

Ogłoszenia

Księża wyjeżdżający na urlop mogą przyjąć intencje do odprawienia w miejscu jego spędzania. Jeśli ktoś chciałby przekazać taką intencję, bez określania konkretnego terminu jej odprawienia, prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Pozostawiając swój numer telefonu zostaniemy powiadomieni o czasie jej odprawienia.

Pierwsze wolne intencje w parafii możemy przyjąć dopiero na wrzesień, ich szczegółowy wykaz do końca tego roku kalendarzowego znajdziemy na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce informacje > intencje.

 

Słyszymy w doniesieniach medialnych apel polskich misjonarzy z Afryki, Azji i Ameryki Południowej
o pomoc. W krajach ich posługi brakuje wszystkiego, w dobie koronawirusa nie ma lekarstw, środków dezynfekcji i ochrony, pojawia się widmo głodu na masową skalę. Możemy wesprzeć potrzebujących
za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes” 03-729 Warszawa ul. Byszewska 1; skr. poczt. 112 wpłatą na konto Bank PeKaO S.A. I O. w Warszawie Nr  66 1240 1037 1111 0010 1498 4506
lub bezpośrednio ze strony  www.adgentes.misje.pl

 

Komunikat Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski w sprawie kultu św. Szarbela

  Od wielu lat rozwijają się zarówno w Polsce, jak też w innych krajach Europy katolickie wspólnoty praktykujące kult św. Szarbela, libańskiego mnicha maronickiego. Kościół maronicki jest Kościołem katolickim obrządku wschodniego, pozostającym w pełnej komunii z Kościołem rzymskokatolickim i uznającym autorytet papieża.
  Niektórzy wierni w Polsce pragną pogłębiać swoją więź z Bogiem, poznając życie i duchowość św. Szarbela oraz innych świętych z Libanu. Dzięki temu mogą odkryć i harmonijnie połączyć ze sobą najbardziej wartościowe elementy katolickiej tradycji zachodniej i wschodniej.

  W wielu parafiach na terenie Polski działają różne wspólnoty nawiązujące do duchowego dziedzictwa świętych z Libanu, w tym również Domy Modlitwy św. Szarbela organizowane i animowane dotąd przez ks. Jarosława Cieleckiego.

  Niestety w ostatnim czasie ks. Jarosław Cielecki dokonał aktu apostazji, porzucając Kościół rzymskokatolicki
i przystępując do wspólnoty religijnej, która nie utrzymuje jedności z papieżem. Z tego powodu nie może on nadal sprawować duchowej opieki nad wiernymi Kościoła rzymskokatolickiego.

  W obliczu tej bolesnej sytuacji wszystkie osoby należące do rzymskokatolickich wspólnot św. Szarbela mogą znaleźć duchowe wsparcie w Maronickiej Fundacji Misyjnej, której przewodniczącym jest Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski, biskup pomocniczy Archidiecezji Wrocławskiej. Celem Fundacji jest odnowa i pogłębienie życia duchowego współczesnych ludzi dzięki twórczemu spotkaniu tradycji chrześcijaństwa wschodniego i zachodniego oraz w duchu wierności nauczaniu papieża i Soboru Watykańskiego II.

  Ufamy, że członkowie Domów Modlitwy św. Szarbela pozostaną w jedności z Kościołem katolickim, będąc jego wiernymi świadkami.

Abp Stanisław Budzik Przewodniczący Komisji Nauki Wiary KEP


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42