Nasze akcje

Podsumowania i podziękowania

WIELKANOC 2021

Podziękowania: Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne podziękowania za okazaną hojność podczas świątecznych akcji: „Mam niewiele, ale się z tobą podzielę” oraz zakupu palm w Niedzielę Palmową. Z produktów zebranych podczas akcji „Mam niewiele, ale się z tobą podzielę” udało się przygotować 53 świąteczne paczki, które trafiły do wszystkich rodzin aktualnie objętych naszą pomocą. Jednocześnie składamy podziękowania wszystkim właścicielom sklepów, którzy po raz kolejny umożliwili w swoich placówkach zbiórkę żywności na cele Caritas.

Podczas akcji sprzedaży palm mimo trudnego czasu pandemii udało się zebrać 1700 zł. Środki te w całości zostaną wykorzystane na bieżącą pomoc podopiecznym Caritas.

W imieniu wszystkich wolontariuszy Caritas życzymy wszystkim parafianom, by Chrystus  Zmartwychwstały błogosławił, umacniał i towarzyszył w obecnym czasie.

 

PODSUMOWANIE 2020

Z powodu pandemii nie odbyły się akcje Wielkanocne.

W marcu i kwietniu pomocą dla seniora objęto 15 podopiecznych, otrzymali paczki żywnościowe za łączną kwotę 1200 zł (45 paczek) ze środków Caritas parafialnego.

W maju ze środków Caritas Archidiecezji Katowickiej zrobiono następnych 15 paczek za kwotę 600 zł.

Dzięki życzliwości Multikino S.A. otrzymano w kwietniu i maju słodycze i napoje za łączną kwotę 1656,11 zł, którymi obdarowano 30 rodzin - 126 osób.

We współpracy z Biedronką w ramach akcji 'Spiżarnia Caritas' w roku 2020 otrzymano 2321 kg towaru o wartości 42 108 zł. Z pomocy miesięcznej korzysta ok. 58 rodzin (160 osób). 

Akcje grudniowe: 'Mam niewiele..' - 55 paczek żywnościowych oraz 'Anioły' - 41 paczek, które trafiły do 36 rodzin

Dzięki współpracy z fundacją Caritas zorganizowano bezpłatny tygodniowy pobyt w Ustroniu dla 25 seniorów naszej parafii. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni. 

 

BOŻE NARODZENIE 2020

Caritas parafialna składa serdeczne podziękowania za okazaną hojność podczas świątecznych akcji: „Anioły” oraz „Mam niewiele, ale się z tobą podzielę”.

W ramach akcji „Mam niewiele, ale się z tobą podzielę” w zaprzyjaźnionych sklepach na terenie Chwałowic złożyliście Państwo dla osób potrzebujących naszej parafii żywność w ilości pozwalającej na przygotowanie 55 paczek świątecznych. Ponad połowa paczek trafiła już do obdarowanych, a pozostała część trafi jeszcze w styczniu do rodzin objętych stałą opieką Caritas. Jednocześnie składamy podziękowania wszystkim właścicielom sklepów, którzy umożliwili w swoich placówkach zbiórkę żywności na cele Caritas.

Swoją hojność okazały ponownie parafialne Anioły, które w tym roku objęły swoją opieką aż 36 rodzin fundując dla nich 41 świątecznych paczek prezentowych. W imieniu obdarowanych składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Tradycyjnie w ramach podziękowania rodziny obdarowane przekazały kartki świąteczne z podziękowaniami, które można odebrać w zakrystii.

Parafialny Zespół Caritas dziękuje za Państwa hojność i współpracę w całym bieżącym roku, jednocześnie życząc Błogosławieństwa Bożego i wszelkich potrzebnych łask w czasie Świąt Bożego Narodzenia i w Nowym Roku.

 


Nasze cykliczne akcje

 

 • Mam niewiele, ale się z Tobą podzielę
  Nasi parafianie, we współpracujących z nami sklepach, składają do specjalnie przygotowanych pudeł produkty, którymi chcieliby się podzielić ze swymi biedniejszymi braćmi. Z zebranych produktów przygotowywane są paczki świąteczne.
 • Spiżarnia Caritas
  Wolontariusze Caritas odbierają ze wskazanych sklepów Biedronka żywność, która nie może zostać sprzedana ze względu na krótki termin przydatności do spożycia. Są to produkty pełnowartościowe, które następnie rozdawane są naszym podopiecznym w postaci paczek.
 • Anioły
  Akcja ma w szczególności na uwadze objęcie pomocą samotne matki i rodziny wielodzietne. Polega ona na pomocy — rodzina rodzinie — zamożniejsi parafianie przygotowują paczkę świąteczną dla swych uboższych bliźnich.
 • Mikołaj
  Paczki ze słodyczami, które są sponsorowane przez wszystkich ludzi dobrej woli, wręczane są przez Mikołaja dzieciom (do lat 10) objętych pomocą Caritas.
 • Dzień chorego
  Z okazji tego dnia organizowana jest msza św. i poczęstunek dla chorych i seniorów naszej parafii.
 • Palmy
  Palmy, które są przygotowywane przez wolontariuszy z okazji niedzieli palmowej zostają sprzedane, a cały dochód przeznaczony jest na całoroczny zakup artykułów spożywczych i realizację recept.
 • Artykuły szkolne
  Pod obrazem Miłosierdzia w kościele umieszczany jest kosz na artykuły szkolne, które rozdawane są dzieciom, korzystającym z pomocy Caritas.Anioły

Anioły


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42