Nasze akcje

Podsumowania i podziękowaniaWIELKANOC 2021

Podziękowania: Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne podziękowania za okazaną hojność podczas świątecznych akcji: „Mam niewiele, ale się z tobą podzielę” oraz zakupu palm w Niedzielę Palmową. Z produktów zebranych podczas akcji „Mam niewiele, ale się z tobą podzielę” udało się przygotować 53 świąteczne paczki, które trafiły do wszystkich rodzin aktualnie objętych naszą pomocą. Jednocześnie składamy podziękowania wszystkim właścicielom sklepów, którzy po raz kolejny umożliwili w swoich placówkach zbiórkę żywności na cele Caritas.

Podczas akcji sprzedaży palm mimo trudnego czasu pandemii udało się zebrać 1700 zł. Środki te w całości zostaną wykorzystane na bieżącą pomoc podopiecznym Caritas.

W imieniu wszystkich wolontariuszy Caritas życzymy wszystkim parafianom, by Chrystus  Zmartwychwstały błogosławił, umacniał i towarzyszył w obecnym czasie.

 

PODSUMOWANIE 2020

Z powodu pandemii nie odbyły się akcje Wielkanocne.

W marcu i kwietniu pomocą dla seniora objęto 15 podopiecznych, otrzymali paczki żywnościowe za łączną kwotę 1200 zł (45 paczek) ze środków Caritas parafialnego.

W maju ze środków Caritas Archidiecezji Katowickiej zrobiono następnych 15 paczek za kwotę 600 zł.

Dzięki życzliwości Multikino S.A. otrzymano w kwietniu i maju słodycze i napoje za łączną kwotę 1656,11 zł, którymi obdarowano 30 rodzin - 126 osób.

We współpracy z Biedronką w ramach akcji 'Spiżarnia Caritas' w roku 2020 otrzymano 2321 kg towaru o wartości 42 108 zł. Z pomocy miesięcznej korzysta ok. 58 rodzin (160 osób). 

Akcje grudniowe: 'Mam niewiele..' - 55 paczek żywnościowych oraz 'Anioły' - 41 paczek, które trafiły do 36 rodzin

Dzięki współpracy z fundacją Caritas zorganizowano bezpłatny tygodniowy pobyt w Ustroniu dla 25 seniorów naszej parafii. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni. 

 

BOŻE NARODZENIE 2020

Caritas parafialna składa serdeczne podziękowania za okazaną hojność podczas świątecznych akcji: „Anioły” oraz „Mam niewiele, ale się z tobą podzielę”.

W ramach akcji „Mam niewiele, ale się z tobą podzielę” w zaprzyjaźnionych sklepach na terenie Chwałowic złożyliście Państwo dla osób potrzebujących naszej parafii żywność w ilości pozwalającej na przygotowanie 55 paczek świątecznych. Ponad połowa paczek trafiła już do obdarowanych, a pozostała część trafi jeszcze w styczniu do rodzin objętych stałą opieką Caritas. Jednocześnie składamy podziękowania wszystkim właścicielom sklepów, którzy umożliwili w swoich placówkach zbiórkę żywności na cele Caritas.

Swoją hojność okazały ponownie parafialne Anioły, które w tym roku objęły swoją opieką aż 36 rodzin fundując dla nich 41 świątecznych paczek prezentowych. W imieniu obdarowanych składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Tradycyjnie w ramach podziękowania rodziny obdarowane przekazały kartki świąteczne z podziękowaniami, które można odebrać w zakrystii.

Parafialny Zespół Caritas dziękuje za Państwa hojność i współpracę w całym bieżącym roku, jednocześnie życząc Błogosławieństwa Bożego i wszelkich potrzebnych łask w czasie Świąt Bożego Narodzenia i w Nowym Roku.

 
Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42