Ks. Teodor

Wspomnienie Jana Pawła II w 15 rocznicę Jego śmierciDziś w dniu 15 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II patrzę wstecz, za siebie, i dziękuję wraz z drogimi Parafianami za piękny czas kapłaństwa i duszpasterstwa, szczególnie w sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza w Chwałowicach. Był to czas inspirowany miłością Ojca świętego.

Pierwszy poniższy obraz przedstawia pielgrzymkę kapłanów rocznika święceń – 1975 i wspólną Eucharystię w kaplicy papieskiej na Watykanie. Ojciec święty, po cichej modlitwie przed ołtarzem, schodził jak Mojżesz po rozmowie z Bogiem na Górze Synaj z promieniującą twarzą, by wejść na Górę Golgotę i składać Ofiarę Jezusa.

A myśmy w tej Tajemnicy uczestniczyli! Chwała Panu!

Drugi poniższy obraz zdaje się zatrzymywać w kadrze wydarzenie i przeżycie pielgrzymów – Chór „Teresa” z chwałowickiej parafii przy Ojcu świętym, po audiencji na Placu św. Piotra w środę wielkanocną 2003 roku. Czy można zapomnieć tak doświadczaną radość wielkanocną i ten Dotyk i Błogosławieństwo Ojca świętego! Chwała Panu.

Przeżywając dziś dwie rocznice: śmierć św. Jana Pawła II i 45 lecie kapłaństwa, uświadamiam Parafianom jeszcze jedno wydarzenie. To 3 kwietnia 2005 roku, w niedzielę Miłosierdzia Bożego, kościół p.w. sw. Teresy w Chwałowicach stał się Sanktuarium św. Teresy!

 

Spotkajmy się dziś duchowo – zapalając o 21.37 „świecę papieską!”

Pozdrawiam wszystkich ! x.teodor, proboszcz senior.

02.04.2020
Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42