OGŁOSZENIA

Ogłoszenia parafialne 11.11.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Stajemy przed ołtarzem Pana, modląc się pokornie: „Boże, oddal od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie pełnić Twoją służbę”. Prosimy Boga, by chronił nas i prowadził bezpiecznie nie po to jednak, by jedynie cieszyć się komfortem życia, ale by swobodnie, bez przeszkód służyć Bogu i ludziom. Celem bowiem ludzkiego życia nie jest błogostan, ale miłość wyrażona w służbie. W tej postawie serca stańmy przed Bogiem, ufając, że udział w tej Eucharystii uzdolni nas do ofiarnej miłości.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary. Natomiast przed kościołem będzie zbiórka na Papieską Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory z modlitwa za ojczyznę z okazji obchodzonej dziś 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Po ponad rocznym okresie pełnienia funkcji administratora parafii na mocy dekretu Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca z dniem dzisiejszym Ks. Grzegorz Stencel staje się pełnoprawnym proboszczem.

Przeżywamy dziś X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwie o naszych siostrach i braciach prześladowanych za wiarę. Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas przed kościołem prowadzą zbiórkę na Papieską Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie - w tym roku pod hasłem „Pakistan - przerwać milczenie”. Dzisiejsza Ewangelii pyta także o nasz „wdowi grosz”.

 

Przy okazji Bóg zapłać za zaangażowanie w pomoc dla naszej 4 letniej parafianki Martynki, dla której zbieramy 1,6 miliona na leczenie za granicą. W ramach piątkowego koncertu w Domu Kultury zebraliśmy w sumie 46 151,69 zł, natomiast na kontach fundacji zbliżamy się do miliona złotych.

 

W imieniu rodziców kierujemy wielkie podziękowania dla wszystkich darczyńców i ludzi dobrej woli i prosimy jeszcze o otwarte serca i hojność, aby jak najszybciej Martynka mogła wyjechać na leczenie. Na prośbę parafian przeprowadzimy także dodatkową zbiórkę na ten cel za tydzień przed kościołem.

 

Spotkania grup formacyjnych: Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00; Schola Vocatus i Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; WJM Young czwartek 19:00; Oaza piątek 18:00; Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- o g. 18:00 Eucharystia z czuwaniem modlitewnym o uzdrowienie ciała i duszy

 

Piątek - trzeci piątek miesiąca jest dniem kultu Miłosierdzia Bożego - nabożeństwo o 6:45

- Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym

chrzty i roczki na mszy w następną niedzielę o godz. 12:00

 

Przyszła niedziela­ - w naszej Archidiecezji przeżywana będzie jako Dzień Muzyki Liturgicznej,

a w całym Kościele jako wprowadzony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

Z tej okazji nasz Arcybiskup kieruje do nas specjalny komunikat (zamieszczony na stronie parafii)

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej archidiecezji.

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Obywatelskiej bloku nr 3; a za tydzień z bl. nr 5.

W Gościu Niedzielnym przeczytamy, że dla polskiego życia społecznego Kościół katolicki był ta instytucją społeczną, która najsilniej jednoczyła Polaków ze wszystkich trzech zaborów. Ponadto w „Gościu” o czym mówi końcowy dokument XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów w Rzymie;

A także dlaczego prąd podrożeje i jakie będą tego konsekwencje.

Zaproszenie - wszystkie małżeństwa naszej parafii, niezależnie od stażu, które chcą pogłębić relację ze sobą i z Panem Bogiem serdecznie zapraszamy na siedem cotygodniowych wieczornych spotkań w ramach

Kursu Małżeńskiego. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii. Zgłoszenia tel. 505 989 513 lub anita.kaszubaa@gmail.com

 

Ogłoszenia w gablotce i na stronie internetowej parafii znajdziemy szczegółowe informacje na temat:

 

 • Przeglądu Garażowych Wynalazków OFF Science w ramach 3. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE13-14.01. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w K-ch; nabór do 10.12. na www.slaskifestiwalnauki.pl
 •  25. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie;zgłoszenia do 27.11. na www.mfkip.pl, eliminacje w całej Polsce 22.11.-27.12., finał w Będzinie 10-13.01.

Ogłoszenia parafialne 04.11.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Co czynić, aby nasze życie było udane? Słowo Boże podkreśla dziś znaczenie przykazań Bożych, a zwłaszcza przykazania miłości Boga i bliźniego. Skąd jednak czerpać motywację do ich przestrzegania, kiedy przytłacza nas własna słabość i grzeszność? Ostateczną odpowiedzią Boga na nasze poszukiwanie szczęścia nie jest przepis, lecz osoba Jezusa Chrystusa, który z miłości ofiarował samego siebie za nasze grzechy. Tylko przyjmując Jego miłość, możemy naprawdę kochać siebie i bliźnich, żyjąc w bliskości królestwa Bożego.         

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest w całym naszym dekanacie na budowę kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku na Nowinach, o którą prosi Ks. Prob. Krzysztof Szymański.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:00 zapraszamy na nieszpory z różańcem za zmarłych

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00; Schola Vocatus środa 19:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; WJM Young czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Ministranci sobota 9:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

- o 19:00 comiesięczna Eucharystia Wspólnoty Jezusa Miłosiernego

 

Czwartek - od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi;

 

Piątek - na mszy o g.17:00 poświęcenie 'Skarbców modlitw i pieśni' dzieci przygotowujących się do Komunii Świętej

- o 18:00 w DK Chwałowice koncert charytatywny dla 4-letniej Martynki Kaczmarek

- Kurs Nowe Życie od piątku do niedzieli w Domu Parafialnym

 

Przyszła niedziela­ - obchodzimy setną rocznicę Odzyskania Niepodległości, tradycyjna Msza za Ojczyznę będzie sprawowana w naszym Sanktuarium o g. 9:00, a w Bazylice św. Antoniego o 10:30

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, natomiast przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka na Papieską Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Obywatelskiej bl. nr 1; a za tydzień z bloku nr 3

 

W Gościu Niedzielnym relacja z Rzymu o tym, jak młodzi odsłonili piękne oblicze Kościoła. Poświęcony im synod był czasem autentycznego słuchania Ducha Świętego; ponadto o tym, czym jest dobra śmierć i czy trzeba śmiertelnie bać się śmierci? oraz o mniej znanym obliczu witaminy D i jej ważnym wpływie na zdrowie. 

 

Ogłoszenia

 

 • jutro (pon.) będziemy mieli medialną okazję poznać bliżej postać pierwszego biskupa katowickiego - spektakl Teatru Telewizji ukazujący postać kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski, będzie miał swoją premierę w TVP 1 w poniedziałek, 5 listopada br., o godz. 21.00. Będzie to autorski spektakl Pawła Woldana. W rolę kard. Hlonda wcieli się Henryk Talar.

 • Rekolekcje formacyjne dla animatorów, członków kół i ognisk misyjnych archidiecezji katowickiej pt. „W mocy Ducha Świętego' odbędą się w Pogórzu koło Skoczowa w dn. 16-18.11.br. Rozpoczęcie w piątek o 18:00, zakończenie w niedzielę o 15:15. Zgłoszenia uczestników mailowo: grzegorz.wita@archidiecezjakatowicka.pl lub tel.: +48 601 458 016 do 13 XI. Koszt rekolekcji 120 zł.

 • Młodzi naszej archidiecezji będą mogli przeżywać Światowe Dni Młodzieży z ojcem świętym Franciszkiem w ramach „Panamy na Śląsku”. Zaplanowano ją z 26/27 stycznia 2019 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu Zdroju. W wydarzeniu m.in. - dzięki wsparciu Księży wikariuszy, dekanalnych duszpasterzy młodzieży, rejonowych moderatorów Ruchu Światło-Życie, a także asystenta i liderów KSM-u - będzie mogło uczestniczyć ponad 2 tys. zainteresowanych.

 

 • Sakrament bierzmowania osób dorosłych, które z różnych względów nie przyjęły go we własnych parafiach, będzie udzielany w 2019 r. w katowickiej katedrze w następujących terminach: 4 kwietnia, 23 maja, 27 czerwca, 10 października, 21 listopada (po uprzednim przygotowaniu w swojej parafii)

Ogłoszenia parafialne 28.10.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Jezusie, ulituj się nade mną! – tak woła człowiek, który wie, że tylko w Bogu jest jego ocalenie. Jeśli czujemy się samotni, nie widzimy rozwiązania naszych problemów, możemy błagać Boga, napraszać się, nalegać, aby przystanął i powiedział: „Idź, twoja wiara cię uzdrowiła”. Jezus przechodzi drogą naszego życia. Jest teraz wśród nas. Zwróćmy więc do Niego wołanie naszych serc.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

Dzisiejsza niedziela­

 • jest obchodem 10. Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Pakistan – przerwać milczenie”, w który możemy się włączyć m.in. przez płatne SMS-y (o treści: RATUJE pod numer 72405) lub wpłaty na konto organizacji „Pomoc Kościołowi w potrzebie” (02-952 Warszawa ul. Wiertnicza 142, ING B.Śl. o/W-wa nr 31 1050 1025 1000 0022 8674 7759). Na ten cel także będzie przeznaczona w całej naszej archidiecezji kolekta 11 listopada.
 • Przed tygodniem w gazetce wkradł się błąd - zabrakło trzeciej cyfry w numerze rachunku Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”, za której pośrednictwem chcemy pomóc rodzicom Martynki w zebraniu 1,6 miliona złotych na operację córki za granicą, dlatego poprawiamy (wpłata na konto Santander Bank 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 z tytułem „1853 pomoc dla Martynki Kaczmarek” lub deklarując 1% podatku wpisując w formularzu PIT nr KRS 0000382243).
 • Dedykujemy Martynce także koncert charytatywny w Chwałowickim Domu Kultury w piątek 9.11. o 18:00

Dziś zapraszamy - o godz. 16:00 na nieszpory i różaniec.

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00;

Krąg biblijny środa 20:00; Ministranci piątek 16:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Środa

 • Holy Wins czyli Święty Zwycięża - chcemy powtórzyć wydarzenie z ubiegłego roku i o 16:45 od cmentarza do kościoła z modlitwą przejść w Marszu ze Świętymi (prosimy szczególnie dzieci o przebranie się za konkretnego Świętego); o 18:00 Eucharystia wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych z ich relikwiami, a po mszy słodki poczęstunek dla wszystkich przebranych.
 • W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca - okolicznościowe nabożeństwa kwadrans przed poranną mszą świętą, wykorzystajmy dobrze ten czas na ofiarowanie daru odpustów zupełnych za dusze w czyśćcu cierpiące, których warunkiem uzyskania jest odprawienie spowiedzi, przyjęcie komunii, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, odmówienie Wierzę w Boga, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego, a ponadto czyny odpustowe, którymi od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez Dzień Zaduszny jest pobożne nawiedzenie kościoła, a od 1 do 8 listopada nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.

Czwartek - Uroczystość ku czci Wszystkich Świętych, która jest tzw. dniem nakazanym, w który zobowiązani jesteśmy do uczestnictwa we Mszy św., a te są sprawowane wg porządku niedzielnego, o g. 14:00 w kościele rozpoczniemy nieszpory z modlitwą za zmarłych parafian i procesją na cmentarz. Młodzież oazowa zaprasza także o 19:00 na cmentarzu do wspólnej modlitwy różańcowej za zmarłych.

 

Piątek - to Dzień Zaduszny czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 17:00. Dzieci zapraszamy do spowiedzi w tym dniu pół godziny przed każdą mszą św.

 

Sobota - od 7:00 rano księża będą odwiedzać chorych parafian z posługa sakramentalną - chętnych prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii

 

Kolekta przyszłej niedzieli w całym naszym dekanacie przeznaczona będzie na budowę kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku na Nowinach, o którą prosi Ks. Prob. Krzysztof Szymański

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Obywatelskiej - domy prywatne; a za tydzień z bloku nr 1

W Gościu Niedzielnym tematem numeru są odpusty, jako sposób pomocy tym, którzy zmarli; ponadto o niezwykłych rekolekcjach łączących duchowość ignacjańską z surową ascezą w dzikich dolinach polskich gór, a także o tym, dlaczego ojcowie powinni czytać książki dzieciom?


Ogłoszenia parafialne 21.10.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

W naszej parafii od piątku przeżywamy wizytację kanoniczną goszcząc Ks. Biskupa Grzegorza Olszowskiego, który głosi nam Słowo Boże. W kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną okazując wsparcie modlitewne i materialne naszym misjonarzom, ponadto w całej Polsce ma dziś miejsce badanie statystyczne tzw. „liczenie wiernych”. To także dzień wyborów do lokalnych samorządów, módlmy się więc o decyzje, które będą realizacją dzisiejszej nauki Jezusa o duchu służby dla innych.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na rzecz misji. Bóg zapłać za składane ofiary na ten cel.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:00 zapraszamy na nieszpory i różaniec.

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; ScholaVocatus i Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Parafialna Diakonia muzyczna czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Poniedziałek - liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II w 40. rocznicę inauguracji jego pontyfikatu

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Przyszła niedziela­ - będzie obchodem 10. Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Pakistan – przerwać milczenie”

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Jerzego Malchera numery nieparzyste 3-23; a za tydzień z ul. Obywatelskiej - domy prywatne.

 

W Gościu Niedzielnym refleksja - dlaczego wielu przyjmuje Komunię Świętą w stanie grzechu ciężkiego i co oznacza przyjąć ją niegodziwie?; ponadto z okazji Niedzieli Misyjnej i rozpoczynającego się tygodnia misyjnego rozmowa z ks. Tomaszem Atłasem, krajowym dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych; oraz o rewolucjach w emeryturach, które szykują się już w przyszłym roku; natomiast już za tydzień w Małym Gościu komiks „Skauci Niepodległej”, który pozwoli zobaczyć, jak młodzi harcerze walczyli za Polskę.

 

Ogłoszenia

 

 • Potrzebna pomoc dla Martynki Kaczmarek z Chwałowic, za którą modlimy się od kilku miesięcy. To 4-letnie dziecko pół roku temu pełne życia i radości, dziś walczy ożycie z jednym z najbardziej złośliwych i śmiertelnych nowotworów – NEUROBLASTOMA. Po półrocznym leczeniu w ośrodkach w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu dalsze skuteczne leczenie w kraju jest niemożliwe. Swoją pomoc zaoferowała Martyce klinika w Greifswald w Niemczech. Niestety koszt tej nowoczesnej terapii (chemioterapia połączona z immunoterapią) to ok. 1,6 miliona złotych. W gablotce znajdziemy szczegółowe informacje o możliwości jej wsparcia za pośrednictwem Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba (wpłata na konto Santander Bank 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 z tytułem „1853 pomoc dla Martynki Kaczmarek” lub deklarując 1% podatku wpisując w formularzu PIT nr KRS 0000382243).

 • Fundacja Puls-Med. Blisko Ciebie z siedzibą w Rybniku przy ul. Grunwaldzkiej 66 informuje, że 1 listopada w g. 9:30 - 16:00 prowadzić będzie zbiórkę pieniędzy przy bramach cmentarzy w centrum Rybnika, w Boguszowicach oraz w Chwałowicach na rzecz budowy Hospicjum Stacjonarnego w Rybniku. Kwestować będą Wolontariusze ubrani w żółty t-shirt, z identyfikatorem imiennym i zaplombowaną puszką. Organizatorzy kierują do nas zdanie zachęty: „Pamiętajmy, że pomaganie jest piękne, a najdrobniejszy gest ma sens, bo zmienia czyjś świat”

 

 • Gabinet Oto-Słuch zaprasza na bezpłatne badanie słuchu w poniedziałek 29.10.br. od g.10:00 w przychodni „Euro-Vita” w Chwałowicach ul. Śląska 1 (zapisy tel. 32 421 74 26 lub w przychodni)

 

 • Rada Dzielnicy organizuje dodatkową zbiórkę odpadów niebezpiecznych i elektrośmieci w środę 24.10.br. w godz. 14:00 - 18:00 przy ul. Ogrodowej (wjazd od 1-go Maja) - szczegóły w gablotce.

 


Ogłoszenia parafialne 14.10.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Dokładnie w odpust przypadła 90. rocznica poświęcenia naszego kościoła, a dziś przeżywamy liturgiczny obchód tego wydarzenia czyli tzw. kiermasz. Słowo Boże głosi nam dzisiaj Ks. dr Grzegorz Śmieciński – Sekretarz Ks. Arcybiskupa i Ceremoniarz Archidiecezjalny zwiastując nam Wizytację Kanoniczną Parafii, którą już za tydzień przeprowadzi Ks. Biskup Grzegorz Olszowski.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary, a przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach obchodzonego dziś Dnia Papieskiego.

 

Nabożeństwa różańcowe – każdego dnia trzy kwadranse przed wieczorną Eucharystią,

a w niedziele o godz. 16:00 zapraszamy na nieszpory i różaniec.

- Ze względu na Wizytację Kanoniczną w Parafii i liturgiczne powitanie Ks. Biskupa

w najbliższy piątek wyjątkowo zapraszamy na wspólny różaniec o godz. 16:00

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Karmelitański Zakon Świeckich środa 16:00; ScholaVocatus i Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Parafialna Diakonia muzyczna czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

- o g. 7:00 Eucharystia w 40. rocznicę wyboru na papieża Jana Pawła II w intencji jego czcicieli

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- o g. 18:00 Eucharystia z czuwaniem modlitewnym o uzdrowienie ciała i duszy

 

Piątek - trzeci w miesiącu jest szczególnym dniem kultu Miłosierdzia Bożego, nabożeństwo o 6:45

- katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym,

chrzty i roczki na mszy w następną niedzielę o godz. 17:00

 

Przyszła niedziela­przeżywana jest w Polsce jako niedziela misyjna, dzieło misyjne wesprzemy kolektą, która będzie przeznaczona na misje.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Jerzego Malchera numery parzyste 2-28 ; a za tydzień z ul. Malchera numery nieparzyste 3-23.

 

W Gościu Niedzielnym o tym, jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat; ponadto o Nagrodach Nobla z dziedziny medycyny, fizyki i chemii, które stanowią wielki skok do przodu w walce z nowotworami; a także poradnik dla wyborców, czyli co powinniśmy wiedzieć o zbliżających się wyborach samorządowych.

 

Szczegółowy PROGRAM WIZYTACJI KANONICZNEJ znajdziemy w gablotce i na stronie parafii

Piątek 19.10.2018r. – o 16:30 zapraszamy do kościoła na liturgiczne powitanie Ks. Biskupa;

- o 18:00 zapraszamy młodzież na spotkanie z Biskupem do Domu Parafialnego;

Sobota 20.10.2018 r. - 7:30 Godzinki z grupą modlitewną w kościele;

- 8:00 Eucharystia dla chorych i starszych parafian sprawowana przez ks. Biskupa;

- 9:00 spotkanie na probostwie ze świeckimi współpracownikami duszpasterzy

- 10:00 spotkanie z Dziećmi Maryi i Ministrantami w Domu Parafialnym

- 16:30 spotkanie z członkami parafialnych grup modlitewnych, apostolskich i formacyjnych

w kościele

- 17:15 spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską na probostwie

- 19:00 spotkanie na probostwie z rodzicami księży i sióstr zakonnych pochodzących z parafii

Niedziela 21.10.2018 r. - Ks. Biskup będzie głosił Słowo Boże na każdej mszy świętej

- 12:00 Msza kończąca wizytację celebrowana przez Ks. Biskupa z błogosławieństwem dzieci

Poniedziałek 22.10.2018 r. - 15:30 w gmachu IV LO spotkanie Ks. Biskupa z nauczycielami wszystkich chwałowickich szkół

 


Ogłoszenia parafialne 07.10.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Przeżywając parafialny odpust ku czci Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus witamy w naszej wspólnocie wszystkich gości, a szczególnie Dziekana Wydziału Teologicznego ks. dr hab. prof. UŚ Antoniego Bartoszka, który wygłosi do nas Słowo Boże i będzie przewodniczył sumie odpustowej.

 

W dzisiejszą niedzielę - zapraszamy na nieszpory terezjańskie wyjątkowo o godz. 16:15  

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00; Schola Vocatus i Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; Oaza piątek 18:00; Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi.

 

Przyszła niedziela­ - zgodnie z planem diecezjalnym w naszym kościele będzie miała miejsce całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, ze względu na niedzielę wystawienie będzie po każdej mszy dopołudniowej, a potem od 13:00 do 16:00, znajdźmy swój własny czas do ofiarowania go w tym dniu Bogu.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach Dnia Papieskiego. Z tej okazji dzieci i młodzież będą sprzedawać „papieskie kremówki”, a o 16:00 w imieniu stypendystów zapraszamy na V Charytatywny Rybnicki Koncert Papieski do Chwałowickiego Domu Kultury.

 

'Parafialny zespół Caritas składa serdeczne Bóg zapłać za włączenie się do akcji 'Szkoła'. Dzięki Państwa hojności artykułami szkolnymi zostało obdarowanych 45 dzieci z najuboższych rodzin naszej parafii. W imieniu obdarowanych dziękujemy za okazane wsparcie i zarazem zachęcamy do czynnego włączania się w nasze kolejne przedsięwzięcia'.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z bloku przy ul. Kupieckiej 16 klatki 4-6; a za tydzień z ul. Jerzego Malchera numery parzyste 2-28. Serdeczne podziękowania kierujemy także do osób, które odpowiedziały na apel o pomoc w uporządkowaniu Domu Parafialnego przed odpustem.

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru jest różaniec jako „męska modlitwa” o czym przekonują znani polscy aktorzy i dziennikarz; ponadto polecamy artykuł o wprowadzeniu matczynych emerytur.

Gość zamieszcza dziś bezpłatny dodatek w postaci płyty DVD z filmem twórców serii „Bóg nie umarł” pt. „Sprawa Chrystusa”. To prawdziwa historia o człowieku, który nie potrafił uwierzyć, że Jezus naprawdę istniał i zbawił człowieka. Historia dziennikarza, laureata nagrody Pulitzera, który mierzył się z największą tajemnicą chrześcijaństwa i własnym rozumem.

 

Ogłoszenia

 

 • Studenci Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego zapraszają na spotkanie z Michałem Pax Bukowskim (raper, profilaktyk i prezenter telewizyjny), które odbędzie się w auli Wydziału Teologicznego w czwartek 18 października br. o godz. 19:00. Forma spotkania to chrześcijański stand up – o poważnych tematach na wesoło m.in. o pięknie czystości! Wstęp wolny.

 • Wojewódzki Ośrodek Adopcyjny Filia w Sosnowcu organizuje dni otwarte dla osób zainteresowanych adopcją dziecka, które odbędą się w niedzielę 13 i 27 października br. w godzinach 10–16 w Sosnowcu ul. Krzywa 2.

 • Rekolekcje dla maturzystów odbędą się w Częstochowie w dwóch terminach: 9–11 listopada br. i 23–25 listopada br. Uczestników zgłaszają katecheci przez specjalny formularz.

 

 • W imieniu Apostolstwa Chorych zapraszamy do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i wszystkich chętnych diecezjan do Lourdes. Przejazd nastąpi specjalnym pociągiem. W pielgrzymce będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 350 osób. Będą im towarzyszyć lekarze, pielęgniarki, wolontariusze i księża. Więcej szczegółów na stronie: http://www.pltravel.pl/pielgrzymki-cat/art-lourdes-pielgrzymka,210 oraz w gablotce.

 


Ogłoszenia parafialne 30.09.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Bóg nas stworzył i kocha każdego z nas jako swoje dzieci. I to jest prawda. Prawdą jest również to, że stajemy przed ołtarzem i oddajemy Bogu chwałę jako ludzie grzeszni. Droga do szczęścia wiecznego, a także szczęścia tu, na ziemi, wiedzie przez uznanie Bożej miłości i dobroci oraz swojej słabości i grzechu. Niech udział w Mszy Świętej uzdalnia nas do życia w prawdzie.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory.

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00; Schola Vocatus środa 19:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; Kurs Alfa dla gimnazjalistów czwartek 19:00; Oaza piątek 18:00; Ministranci piątek 16:00; Dzieci Maryi sobota 9:00.

 

Poniedziałek

 • liturgiczne wspomnienie św. Teresy z Lisieux patronki naszego sanktuarium
 • rozpoczyna się październik – miesiąc różańcowy, zapraszamy do modlitwy na nabożeństwach trzy kwadranse przed każdą wieczorną mszą świętą, dzieci będą mogły zbierać obrazki do specjalnej książeczki z historią objawień Matki Bożej w Lourdes w ich 160. rocznicę.
 • wyjątkowo w ten poniedziałek pierwsze nabożeństwo różańcowe odprawimy nie w kościele, ale przy krzyżu na ulicy Śląskiej o godz. 17:00 jako zapowiedziane wcześniej nabożeństwo ekspiacyjne za dokonaną dewastację i profanację figurki Matki Bożej w tym przydrożnym krzyżu
 • o godz. 19:00 w kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do komunii świętej. 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Środa - o 16:30 Eucharystia grupy Emmanuel, a wcześniej okazja do spowiedzi od 16:00.

W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca – okolicznościowe nabożeństwa kwadrans przed poranną mszą świętą.

 

Czwartek

 • adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi
 • w pierwszy czwartek miesiąca od 17:00 zapraszamy do spowiedzi dzieci szkolne.

Piątek - pierwszy w miesiącu zapraszamy dzieci na mszę o 17:00

natomiast młodzież na mszę o 18:30 z okazją do spowiedzi od 18:00; na tą mszę zapraszamy szczególnie kandydatów rozpoczynających swoją formację przed przystąpieniem do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami, a po mszy świętej w kościele spotkanie informacyjne dla rodziców i młodzieży klas ósmych

 

Sobota

 • od 7:00 rano księża będą odwiedzać chorych parafian z posługa sakramentalną - chętnych prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii
 • o 10:00 w kaplicy na ul. Kupieckiej w 118 rocznicę jej poświęcenia Eucharystia za zmarłych parafian i budowniczych kościoła, a po mszy w Domu Parafialnym spotkanie zelatorów róż Żywego Różańca
 • o 17:00 nabożeństwo poświęcenia różańców dzieci przygotowujących się do Komunii Świętej

Przyszła niedziela­

 • to nasz Odpust Parafialny. W tym dniu zostaną zmienione pory Eucharystii: pierwsza normalnie o 7:00, a następne pół godziny wcześniej o 8:30, 10:00 oraz suma o 11:30. Nieszpory Terezjańskie o 16:15 i wieczorna msza o 17:00. Kazania wygłosi i sumie odpustowej będzie przewodniczył Dziekan Wydziału Teologicznego ks. dr hab. prof. UŚ Antoni Bartoszek
 • ze względu na trwające prace remontowe w Domu Parafialnym bardzo prosimy o pomoc w jego uporządkowaniu i przygotowaniu do odpustu – w poniedziałek o 9:00 prosimy mężczyzn do załadunku kontenera z odpadami, a w czwartek o 9:00 panie do odkurzenia i umycia całego parteru. Z góry dziękujemy

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w tym tygodniu prosimy o to parafian z bloku przy ul. Kupieckiej 16 klatki 1-3; a za tydzień z klatek 4-6

 

W Gościu Niedzielnym dziś o „małej drodze” do nieba, którą pokazała nam nasza patronka z Lisieux; ponadto o wizycie papieża Franciszka na Litwie oraz o diecie dla seniora, czyli jak pokonać stare przyzwyczajenia żywieniowe. W następnym numerze będzie bezpłatnie dodany film DVD „Sprawa Chrystusa”.

 

Ogłoszenia

 • wolontariusze szkolnych kół Caritas będą dziś rozprowadzać przed kościołem bilety – cegiełki na V Charytatywny Rybnicki Koncert Papieski, który odbędzie się 14 października br. w Chwałowickim Domu Kultury o godz. 16:00. Wesprzyjmy ich dzieło przynajmniej kwotą 5 zł za bilet.
 • A za tydzień przy kościele przed mszami Dzieci Maryi i Oaza będą tradycyjnie rozprowadzać róże, które dla uczczenia św. Tereski od Dzieciątka Jezus będziemy święcić na mszach odpustowych.
 • Na półce z prasą znajdziemy tekst dziewięciomiesięcznej nowenny zainicjowanej w SP13 za diakona Jakuba.

 


Ogłoszenia parafialne 23.09.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Uczniowie posprzeczali się, kto z nich jest największy. A Jezus im powiedział: „Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich”. Nie pieniądze, nie władza, nie zajmowana pozycja w społeczeństwie czyni człowieka wielkim, lecz postawa służby względem drugiego człowieka w prostocie serca. Czy do takiej wielkości dążymy?

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory.

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Schola Vocatus środa 19:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; Oaza piątek 18:00; Ministranci sobota 9:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

- o 16:00 katecheza przygotowująca dzieci do Wczesnej Komunii św. w Domu Parafialnym

 

Środa - imieniny obchodzi Ks. Arcbp Senior Damian Zimoń – pamiętajmy o nim w modlitwie

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- o 19:00 na probostwie spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej

 

Piątek - o 15:00 Iskra Miłosierdzia – międzynarodowa inicjatywa modlitewna dla publicznego uczczenia Miłosierdzia Bożego –w naszej parafii odbędzie się przy figurze Jezusa Miłosiernego na skrzyżowaniu ulic Szulika i Obywatelskiej; a na Rybnickim Rynku do wspólnej modlitwy zaprasza Wspólnota Jezusa Miłosiernego

 

Przyszła niedziela - wolontariusze szkolnych kół Caritas będą rozprowadzać przed kościołem bilety – cegiełki na V Charytatywny Rybnicki Koncert Papieski, który odbędzie się 14 października br. w Chwałowickim Domu Kultury o godz. 16:00. Wesprzyjmy ich dzieło przynajmniej kwotą 5 zł za bilet.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z bloku przy ul. Kupieckiej 14A klatki 4-6; a za tydzień z Kupieckiej 16 klatki 1-3.

 

W Gościu Niedzielnym o tym, dlaczego koniecznie trzeba modlić się za kapłanów oraz obrazek z tekstem modlitwy za księży; ponadto o peregrynacji relikwii Świętej Tereski od Dzieciątka Jezus po Afryce; oraz w trosce o dzieci – ile snu potrzebują i jak poważne mogą być skutki ich niewyspania?

Za dwa tygodnie będzie bezpłatnie dodany film DVD „Sprawa Chrystusa”. A w najnowszym Małym Gościu: bezpłatny dodatek – kolorowy silikonowy różaniec na rękę; 160 lat po objawieniach Matki Boskiej z Lourdes – historia krok po kroku (w nawiązaniu do obrazków z nabożeństw różańcowych); a także plakat ze Słowem Bożym, które warto codziennie sobie przypominać.

 

Zaproszenia - szczegółowe informacje na plakatach w gablotce i na stronie internetowej parafii

 • Dzień skupienia prawników „Na Start” odbędzie się w krypcie katedry w Katowicach w niedzielę 30 września br. Początek o godz. 9:00. Msze św. za prawników sprawowane są w każdy drugi wtorek miesiąca w kaplicy Gościa Niedzielnego w Katowicach przy ul. Wita Stwosza 11 o godz. 19:15.
 • XV pielgrzymka nauczycieli pracujących oraz emerytów i wszystkich pracowników oświaty wraz z rodzinami do sanktuarium MB Piekarskiej w Piekarach Śl. odbędzie się w sobotę 6 października br.
 • VII Archidiecezjalna Pielgrzymka „Żywego Różańca” i wspólnot maryjnych (Rodziny Szkaplerznej, Legionu Maryi, Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej) do katowickiej katedry odbędzie się w sobotę 6 października br.
 • 6.10.br. na PGE Narodowy w Warszawie odbędą się jednodniowe rekolekcje da młodzieży (od 14 roku życia) z całej Polski „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary” które organizuje Fundacja SMS z Nieba; bilety na eBilet.pl, informacje na www.stadionmlodych.eu
 • Ekstremalny męski weekend – „Niezłomny” odbędzie się w Beskidzie Małym w dniach 18-21 października br. Szczegóły oraz zapisy na stronie: www.niezlomny24.pl.

 


Ogłoszenia parafialne 09.09.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

„Odwagi! Nie bójcie się!” – usłyszymy w dzisiejszych czytaniach. Jezus głosił naukę o Bożej miłości i uzdrawiał ludzi z wszelkich chorób. On leczy również nasze zalęknione serca. Czasem łatwiej poddawać się obawom i narzekaniu, zamiast podjąć wysiłek zaufania Bogu i dostrzeżenia Jego dobroci, a przecież lęk ogranicza nasza wolność. Chwalmy Boga i powierzajmy Mu nasze troski.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii (konkretnie opał na zimę)

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Ministranci piątek 16:00; Młodzież Oazowa piątek o 18:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Poniedziałek - 10 września o godz. 11:00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach msza pogrzebowa śp. Księdza Arcybiskupa Szczepana Wesołego, a potem kondukt do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła, gdzie w krypcie grobowej zostanie złożone ciało zmarłego.

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Środa - 12 września o godz.12:00 w diecezjalną uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej w Katowickiej Katedrze Ks. Prałat Grzegorz Olszowski przyjmie święcenia biskupie zostając nowym sufraganem Archidiecezji Katowickiej. Osoby chcące wspólnie wyjechać na tę uroczystość z naszej parafii autokarem o godz. 10:00 proszone są o zapisanie się na liście dzisiaj w zakrystii

- tego dnia o g.16:30 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie grupy 'Emmanuel'. Zapraszamy nowych członków którzy pragną razem przeżywać swoje smutki i radości wielbiąc Pana za każdy nowy dzień – wspólnota zaprasza osoby niepełnosprawne i ich rodziców.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- o godz. 17:15 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie przypadające w 13. dzień miesiąca

 

Piątek - 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego swoje 73. urodziny obchodzi nasz emeryt Ks. Stanisław Nieszporek. Zapraszamy na Mszę Świętą w Jego intencji o godz. 17:00

- tego dnia katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym,

chrzty i roczki na mszy w następną niedzielę o godz. 12:00

 

Sobota - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej - a pro pos - z ubolewaniem informujemy parafian o akcie profanacji dokonanej na przydrożnym krzyżu przy ulicy Śląskiej. Nieznana nam jeszcze osoba rzuciła zniczem w oszkloną kapliczkę niszcząc figurkę Matki Bożej. Zanim zdecydujemy się na zakup nowej zwracamy się z pytaniem, czy ktoś nie planuje podarować posiadanej przez siebie w domu. Rozbita figurka miała rozmiary 65 cm wys. x 25 szer. x 20 głęb.

Po renowacji odprawimy przy tym krzyżu nabożeństwo ekspiacyjne za akt profanacji.

 

Przyszła niedziela­ - swój odpust obchodzi najstarsza parafia Rybnika - Matki Boskiej Bolesnej

- w Katowickiej Katedrze o godz. 14:00 Dzieci Maryi gromadzą się na swoim Dniu Wspólnoty

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego

Ks. Krzysztof Szymański przekazuje podziękowanie za 7150 zł podarowane przez naszą wspólnotę na dokończenie budowy kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku na Nowinach.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z bloku przy Kupieckiej 14 klatki 4-6; a za tydzień z bloku 14A klatki 1-3.

 

Gość Niedzielny obchodzi swoje 95 urodziny; w jubileuszowym numerze pierwsza odsłona nowego działu zatytułowanego „Cztery strony kobiety” dedykowany paniom, które będą tam mogły znaleźć treści o zdrowiu, domu, wychowaniu dzieci, a także sprawdzone porady i przepisy kulinarne. Dzieciom polecamy Małego Gościa z kalendarzem na Nowy Rok Szkolny.


Ogłoszenia parafialne 02.09.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Dla nas chrześcijan, ważne jest, aby życie oparte było na prawdzie. Tego uczy nas Jezus. Nie może być rozdźwięku między tym, co wyznajemy, a tym, jak postępujemy. Naszą drogą jest miłość potwierdzona czynem. Niech udział we Mszy św. umocni nas w czynieniu dobra.

            Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, a przed kościołem zbiórka na dokończenie budowy kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku na Nowinach.

Z tej okazji niedzielne Słowo Boże głosi u nas jego nowy budowniczy Ks. Krzysztof Szymański.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory; w katedrze o 14:00 Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

 

Poniedziałek - rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny Mszą Świętą o g. 8:00 dla wszystkich chwałowickich szkół; tornistry i przybory pierwszoklasistów poświęcimy na Mszy w pierwszy piątek miesiąca 7. września o g. 17:00. Przypominamy, że podręczniki do religii nie podlegają refundacji przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, dlatego należy je zakupić osobiście. Nasi katecheci zdecydowali się na wersję wydawnictwa „Jedność” (SP kl.1 i 2 podręcznik zintegrowany z ćwiczeniami; kl.3 oddzielnie podręcznik i ćwiczenia; kl. 4-8 oraz 3 gimnazjalne tylko podręcznik)

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00; Schola Vocatus środa 19:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Ministranci piątek 16:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

Od wtorku kancelaria parafialna zostaje tymczasowo przeniesiona do budynku domu ks. emerytów.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek i piątek miesiąca – nabożeństwa rano kwadrans przed mszą.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

W pierwsze czwartki miesiąca od 17:00 zapraszamy szczególnie do spowiedzi dzieci szkolne.

 

Piątek - po Mszy o g. 17:00 spotkanie informacyjne dla rodziców w sprawie Wczesnej Komunii Św.

Dzieci zapraszamy na mszę św. szkolną w każdy pierwszy piątek miesiąca o g. 17:00, wcześniej o 16:15 w Domu Parafialnym zapraszamy do udziału w scholii dziecięcej natomiast

młodzież zapraszamy na Msze w jej intencji w pierwsze piątki o g. 18:30 (spowiedź od g. 18:00)

 

Sobota - od 7:00 rano księża będą odwiedzać chorych parafian z posługa sakramentalną - chętnych prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii

 

Przyszła niedziela­ - to dzień pielgrzymki do sanktuarium NMP w Pszowie,

a za dwa tygodnie 16.09. w katowickiej katedrze Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi o g.14:00

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w tym tygodniu prosimy o to parafian z bloku przy Kupieckiej 14 klatki 1-3; a za tydzień klatki 4-6.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii (węgiel na zimę)

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru „Nie tylko Biblia”, czyli o Kościele, który nie jest martwą religią Księgi, ale żywym organizmem; ponadto o udziale papieża w Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie oraz w kontekście drastycznego wzrostu liczby nastolatków podejmujących próby samobójcze – co należy robić, aby młodzież uwolniła się od depresji? Natomiast w Małym Gościu odliczanie do kolejnych wakacji czyli bezpłatny dodatek jako kalendarz na nowy rok szkolny, a także relacja z żaglowca Dar Młodzieży, który płynie na spotkanie z papieżem w Panamie.

- dzieci od następnego tygodnia zachęcamy do zbierania obrazków z coniedzielnej Eucharystii i wklejania do specjalnych książeczek przygotowanych przez redakcję Małego Gościa Niedzielnego


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42