OGŁOSZENIA

Ogłoszenie parafialne 14.04.2019 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. On nie przyszedł, aby zbawić tłum, ale każdego człowieka. Wjeżdża do Jerozolimy na oślęciu, które symbolizuje pokój i łagodność. Śmierć, zło i grzech zostaną pokonane nie duchem siły, lecz siłą Ducha. Stoimy w tłumie, który zwraca się do Jezusa od słów: 'Hosanna', po słowa: 'Na krzyż z Nim!'. Prośmy dziś o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli szczery żal z powodu naszej nieprawości po to, by przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam zmartwychwstały Pan.        

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę - o g. 16:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o 14:00 Msza św. w ramach obchodów 34. Światowego Dnia Młodzieży

 

W poniedziałek i wtorek na 9:00 zapraszamy mężczyzn do pomocy przy budowie Ciemnicy i Bożego Grobu

 

Okazja do Spowiedzi Świętej w okresie Wielkiego Tygodnia:

         poniedziałek           6:30  -  9:00           16:00 - 18:00

          wtorek                        6:30  -  9:00           16:00 - 18:00

          środa                          6:30 - 10:00           16:00 - 18:00           19:00 - 21:00

          czwartek                  7:00  -  9:00            15:00 - 17:30           21:00 - 24:00

          piątek                        9:00  - - - - - - - - - - - 17:00           20:00 - 22:00

          sobota                       9:00  - - - - - - - - - - - 18:00

 

Święcenie Pokarmów Wielkanocnych w sobotę co godzinę od 11:00 do 15:00 przy dobrej pogodzie na palcu przed kościołem (Tradycyjnie dzieci prosimy o podzielenie się przyniesionymi słodyczami z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Wodzisławiu Śl. - Jedłowniku, można jej złożyć do wystawionych koszy). Wewnątrz kościoła zachowajmy atmosferę modlitewnego skupienia adoracji krzyża i Bożego grobu oraz sprawowanego sakramentu pokuty i pojednania.

 

Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, ma swój szczyt w liturgii Wigilii Paschalnej i kończy się II Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Podczas Triduum istnieje możliwość zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, wypełniając następujące praktyki:

- w Wielki Czwartek – udział w Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i uroczyste odmówienie „Przed tak wielkim Sakramentem”;

- w Wielki Piątek – pobożny udział w adoracji Krzyża, ucałowanie Krzyża w czasie uroczystego obrzędu liturgicznego;

- w Noc Zmartwychwstania – udział w Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego.

 

W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielka Sobotę do Mszy św. Wigilii Paschalnej, aby „dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania”.

 

Wigilia Paschalna w Wielką Noc jest czuwaniem na cześć Pana. Zachęcamy do przyniesienia na liturgię świec.

 

Tradycyjnie w przeżywanie w naszej parafii ceremonii Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa włączy się młodzież Ruchu Światło–Życie przeżywająca Triduum Paschalne w formie rekolekcyjnej w naszym Domu Parafialnym, które prowadzić będzie obecny Moderator Diecezjalny Ks. Waldemar Maciejewski.

 

Ofiary z Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty składane przy adoracji Krzyża i Bożego Grobu przeznaczone są na Boży Grób i Chrześcijan w Ziemi Świętej.

 

Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego codziennie o 15:00.

 

Przyszła niedziela­ – rozpoczyna oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. W niedzielę nie będzie Mszy wieczornej o 17:00, a jedynie II Nieszpory Wielkanocne o 15:00 kończące Triduum Paschalne. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Śląskiej numery parzyste 2-14; a za tydzień z bloku przy Śląskiej 16

 

W Gościu Niedzielnym znajdziemy doskonałe wyjaśnienie liturgii Triduum Paschalnego; ponadto komentarz do najnowszej adhortacji papieża Franciszka, skierowanej do młodych; oraz co trzeba zrobić, by naprawdę się nawrócić; natomiast za tydzień w najnowszym Małym Gościu specjalnie na Paschę bezpłatny dodatek z płytą „Arki Noego” zawierającej zarówno jej znane i lubiane piosenki w nowym wykonaniu, jak również nowe nieznane utwory.

 

Ogłoszenie

W kaplicy szpitala Juliusz przygotowano wystawę, która opowiada historię ostatnich godzin życia Jezusa na ziemi.
Twórcy zapewniają: dotkniecie gwoździ, dźwigniecie krzyż, uderzycie biczem. Prześledzicie ostatnie 500 metrów, które przeszedł Jezus. A potem spojrzycie Mu w twarz. I poczujecie Jego zapach – „Zapach Boga”. Wystawę o tej nazwie  zwiedzać można w kaplicy dawnego szpitala Juliusz w Rybniku (wejście od ul. Klasztornej) w godzinach: 14:00 – 20:00. od Niedzieli Palmowej do Wielkiego Piątku; więcej na https://www.facebook.com/events/2081110808676818/


Ogłoszenie parafialne 07.04.2019 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

„Nawróćcie się do Boga waszego, On bowiem jest łaskawy i miłosierny”. Bóg nie chce nas potępić, ale wskazać nowe życie. Jezus w taki sposób zachował się wobec kobiety, którą pochwycono na cudzołóstwie. Słowa „idź i odtąd już nie grzesz” stały się dla niej szansą na zerwanie ze złem i rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Wynajmy swoje grzechy przed Bogiem i zwróćmy się do Tego, który tak bardzo nas kocha, że oddał własne życie za nasze zbawienie.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

Zapraszamy też na Drogę Krzyżową ofiarowaną za zmarłych zalecanych w piątek rano o 7:45

a o 18:00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Chwałowic, którą rozpoczniemy w kościele, a następnie szlakiem krzyży: przy kaplicy pogrzebowej, kaplicy MB Różańcowej na ul. Kupieckiej, dalej u. Wjazdową do krzyża przy ul. Zwycięstwa, potem ul. Kupiecką między blokami 14a i 14 do krzyża przy Kupieckiej 16, następnie pod mostem do parku za Domem Kultury i zakończymy przy krzyżu na ul. Śląskiej.

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00;

Schola Vocatus środa 19:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; WJM Young czwartek 19:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

- o g. 19:00 organizujemy dla parafii seans filmu o przebaczeniu pt. „Największy dar” w Chwałowicki Domu Kultury. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w zakrystii oraz kasie i na stronie internetowej CDK

 

Piątek - pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pana Jezusa, a w niedzielę na mszy o g. 12:00 uroczyste poświęcenie strojów komunijnych dzieci.

 

Sobota - od 8:00 do 10:00 w kaplicy na kampusie w Rybniku przy ul. Rudzkiej nasza parafia ma wyznaczony czas adoracji w ramach Rybnickiej 54-ro godzinnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem o świętość życia kapłanów i nowe powołania do służby Bogu i ludziom, szczegóły na plakacie w gablotce i na stronie internetowej parafii

 

- Wspólnota Jezusa Miłosiernego 13.04. o g.19:30 w Multikinie w Fokusie organizuje pokaz najnowszego filmu „Miłość i miłosierdzie”, bilety do nabycia przez stronę wspólnoty w cenie 15 zł.

 

Przyszła niedziela­ - zwana palmową jest niedzielą Męki Pańskiej, w tym dniu młodzież na całym świecie gromadzi się w katedrach na obchodach swego święta zapoczątkowanego przez św. Jana Pawła II. W katowickiej Katedrze Chrystusa Króla rozpoczęcie liturgii o g.14:00; wydarzenie tradycyjnie będzie transmitować nasze diecezjalne Radio eM 107,6 FM

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Szulika numerów parzystych 2-24; a za tydzień z ul. Śląskiej numerów parzystych 2-14.

 

Parafialna Caritas zachęca do włączenia się w coroczne akcje Wielkanocne: w przyszłym tygodniu, w zaprzyjaźnionych sklepach i pod obrazem Miłosierdzia Bożego zostaną wystawione kosze na produkty w ramach akcji „Mam niewiele, ale się z tobą podzielę”, a w niedzielę palmową zachęcamy do zakupu palm przygotowanych przez wolontariuszy – cały dochód zostanie przeznaczony na realizacje recept osób ubogich naszej parafii oraz zakup chleba dla potrzebujących.

Jeśli ktoś może i chce ofiarować bukszpan, niezbędny do przygotowania palm – to prosimy go pozostawić pod drzwiami Caritasu (przy kaplicy pogrzebowej) od 10 do 12 kwietnia. Za każdą formę wsparcia składamy serdeczne Bóg zapłać.  

 

W Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek jako film DVD z pięknie opowiedzianą historią św. Ignacego Loyoli założyciela Jezuitów.; ponadto m.in. o objawieniach Matki Bożej w Kibeho

 

Zaproszenia

- Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na duszpasterskie spotkanie z ks. Piotrem Piekło w czwartek 11.04. na godz. 19:00 do domu parafialnego bazyliki św. Antoniego. Szczegóły na plakatach.

 

- Wielkopostne spotkanie dla osób stanu wolnego: kawalerów i panien nt. „tylko w Bogu rozwijasz w pełni swoje człowieczeństwo” odbędzie się w Bazylice św. Antoniego w niedzielę 14 kwietnia o g. 15:30 i zostanie powtórzone we wtorek 16 kwietnia o g. 19:00.

 

- dzień skupienia dla samorządowców miast, powiatów i gmin zatytułowany: „W mocy Bożego Ducha. Rola darów Ducha Świętego w kształtowaniu sumienia” odbędzie się w sobotę 13 kwietnia br. w g. 10:00-14:00 w parafii św. Antoniego w Rybniku, ul. Mikołowska 4, tel. 32/432 90 20, 607 162 073, marek.bernacki@archidiecezjakatowicka.pl Prowadzi: ks. Damian Suszka, ekonom archidiecezji katowickiej (W programie: konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi św., Msza św. i obiad.)

 

- Chwalebne Misterium Męki Pańskiej pod hasłem: „W jego ranach…” odbędzie się na Kalwarii Piekarskiej w Niedzielę Palmową 14 kwietnia br. Początek o godz. 9:00. Szczegółowe informacje na stronie http://www.bractwo.bazylikapiekary.pl  


Ogłoszenie parafialne 31.03.2019 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Nasz Bóg jest dobry. Posłał swojego Syna, żeby pojednać ludzkość z sobą. Stajemy przed Nim jako grzesznicy, którzy nieraz upadli i zbłądzili. Bóg, nasz najlepszy Ojciec, nie odrzuci tego, kto z wiarą i ufnością zwraca się do Niego, o czym usłyszymy dzisiaj w przypowieści. Pojednanie z Bogiem to nasze najlepsze przygotowanie do zbliżających się Świąt Wielkanocnych

 

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Zapraszamy też na Drogę Krzyżową ofiarowaną za zmarłych zalecanych w piątki ok. 7:45 i o 16:15. Zalecki za zmarłych można przynosić do zakrystii.

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00; Schola Vocatus środa 19:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; WJM Young czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Ministranci piątek 16:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Od poniedziałku (do czwartku) – od g.8:00 zapraszamy chętnych do pomocy przy porządkowaniu obejścia naszego sanktuarium

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

- o 19:00 comiesięczna Eucharystia Wspólnoty Jezusa Miłosiernego

 

W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca – okolicznościowe nabożeństwa kwadrans przed poranną mszą świętą

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- w pierwszy czwartek miesiąca od 17:00 zapraszamy do spowiedzi dzieci szkolne.

 

Piątek - pierwszy w miesiącu zapraszamy dzieci na mszę o 17:00

natomiast młodzież na mszę o 18:30 z okazją do spowiedzi od 18:00; po mszy świętej w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży klas ósmych

 

Sobota - od 7:00 rano księża będą odwiedzać chorych parafian z posługa sakramentalną - chętnych prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii

 

Przyszła niedziela­ - rozpoczyna okres pasyjny Wielkiego Postu. Na ten czas zasłaniamy krzyże.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Szulika numerów nieparzystych 1-41; a za tydzień z ul. Szulika numerów parzystych 2-24.

 

W Gościu Niedzielnym o rozeznawaniu duchowym i o św. Ignacym Loyoli, o którym film zostanie dodany jako bezpłatny dodatek za tydzień, a w tym numerze 16-to stronicowy dodatek „Ziołowa apteczka na wiosnę”, w którym m.in. o tym, jak odtruć organizm po zimie.

 

Zaproszenia

- 11.04. o g. 19:00 (czwartek) organizujemy dla parafii seans filmu o przebaczeniu pt. „Największy dar” w Chwałowicki Domu Kultury. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w zakrystii oraz kasie CDK

- 12.04 o g. 18:00 przejdziemy Drogą Krzyżową ulicami Chwałowic od kościoła do krzyża na ul. Śląskiej

 

Ogłoszenia

- Prezydent Miasta Piotr Kuczera serdecznie zaprasza mieszkańców dzielnicy Chwałowice do czynnego udziału w zebraniu wyborczym do Rady Dzielnicy, które odbędzie się w czwartek 4.04.br. o g.17:00 w budynku Chwałowickiego Domu Kultury przy ul. 1 Maja 91b

- 5.04. do g. 14:30 na parkingu przy kościele zostanie przeprowadzona zbiórka elektrośmieci w ramach akcji wspierania misjonarzy

- 27.04. o 17:00 w Domu Kultury Chwałowice odbędą się wydarzenia artystyczne oraz otwarta wystawa zdjęć z okresu II wojny światowej. Wszystkich posiadaczy rodzinnych i historycznych zdjęć zachęcamy do udostępnienie swoich pamiątek, których kopie mogą pojawić się na wspomnianej wystawie. Zdjęcia do skopiowania przedstawiające historie Ślązaków wcielonych wówczas do wojska różnych armii można przynosić do kancelarii parafialnej do 15. kwietnia.


Ogłoszenie parafialne 24.03.2019 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

W dzisiejszej Ewangelii słyszymy wezwanie do nawrócenia. To jest nasze zadanie na Wielki Post i na całe życie. Jeszcze nie jest za późno, żeby zwrócić się do Boga i przeżywać rzeczywistość w odniesieniu do Jego dobroci i miłości. Codzienne radości, ale także cierpienia i upadki, powierzajmy Bożemu miłosierdziu podczas Mszy świętych i podejmowanych przez nas praktyk wielkopostnych.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – konkretnie na wsparcie Domu Księży Emerytów oraz Sądu Metropolitalnego. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

Zapraszamy też na Drogę Krzyżową ofiarowaną za zmarłych zalecanych w piątki ok. 7:45 i o 16:15. Zalecki za zmarłych można przynosić do zakrystii. Można dla nich uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, komunia św. i modlitwa ofiarowana w intencjach papieskich)

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00; Schola Vocatus wtorek 19:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; Kurs Alfa dla młodzieży czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Poniedziałekw Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nie narodzone. O 17:30 zapraszamy na nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych dzieci, podczas którego będzie można podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

- o 19:00 w Domu Parafialnym spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów Szkół Podstawowych nr 13 i 35 odbędą się w tym tygodniu od środy do piątku, a poprowadzi je ks. Łukasz Rączka z parafii w Marklowicach. Nauki: 27 i 28.03 o g. 9:00 klasy I-V, a o g. 10:45 klasy VI-VIII oraz 3 gimnazjalne 29.03 (pt) Msza na zakończenie rekolekcji o g. 9:00 dla SP 13, a o g. 11:00 dla SP 35

 

Środa - o 16:30 w kościele Eucharystia dla grupy Emmanuel (przedtem spowiedź od g. 16:00)

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- o 18:00 msza dziękczynna dla młodzieży uczestniczącej w Kursie Alfa, a po niej spotkanie podsumowujące w Domu Parafialnym

 

Od piątku do niedzieli w naszym Domu Parafialnym odbywać się będzie Oaza Modlitwy, którą będzie prowadził Ks. Paweł Rylski z animatorami

 

Przyszła niedziela­ - jest obchodzona jako Niedziela Radości - LAETARE

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Kamiennej, Radziejowskiej oraz Wjazdowej; a za tydzień z ul. Szulika numerów nieparzystych 1-41.

 

W Gościu Niedzielnym znajdziemy przydatny nie tylko w Wielkim Poście Rachunek Sumienia, jak również artykuły poświęcone sakramentowi pojednania i pokuty, a zwłaszcza tajemnicy spowiedzi

 

Ogłoszenie

Prezydent Miasta Piotr Kuczera serdecznie zaprasza mieszkańców dzielnicy Chwałowice do czynnego udziału w zebraniu wyborczym do Rady Dzielnicy, które odbędzie się w czwartek 4.04.br. o g.17:00 w budynku Chwałowickiego Domu Kultury przy ul. 1 Maja 91b


Ogłoszenie parafialne 17.03.2019 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Jezus na Górze Tabor przemienił się wobec uczniów, aby przed czekającą Go męką zobaczyli Jego chwałę. Niech nasz udział we Mszy św. będzie wejściem na naszą górę przemienienia, żeby spotkać się z Bogiem i cieszyć się z Jego obecności. W ciężkich sytuacjach, których doświadczamy w naszej codzienności, nieraz trudno za zachować w sobie nadzieję. Pamiętajmy jednak, że nasza ojczyzna jest w niebie, na co zwraca nam dziś uwagę św. Paweł.

 

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, natomiast przed kościołem wolontariusze przeprowadzą diecezjalną zbiórkę na Fundusz Misyjny Ad Gentes


Ks. rekolekcjonista Jacek Staniec serdecznie dziękuje za wspólnie przeżyty czas rekolekcji oraz waszą hojność okazaną na rzecz Domu Rekolekcyjnego EMAUS w Koniakowie

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Zapraszamy też na Drogę Krzyżową ofiarowaną za zmarłych zalecanych w piątki ok. 7:45 i o 16:15.

Zalecki za zmarłych można przynosić do zakrystii.

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00; Karmelitański Zakon Świeckich środa 16:00; Schola Vocatus środa 19:00; Kurs Alfa dla młodzieży czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Ministranci sobota 9:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Poniedziałek - o 19:00 do Domu Parafialnego zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkich chętnych na tegoroczny wyjazd do Dorsten w Niemczech w ramach naszej międzyparafialnej wymiany. Wyjazd planowany jest w okresie Zielonych Świąt od 7-12.06.br. Szczególnie zapraszamy młodzież, która ma możliwość uzyskania dotacji na ten wyjazd.

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

- o 17:30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Józefa przygotowane przez wspólnotę Karmelu 

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- o g. 18:00 Eucharystia z czuwaniem modlitewnym o uzdrowienie ciała i duszy

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji – konkretnie na wsparcie Domu Księży Emerytów oraz Sądu Metropolitalnego

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Pukowca 12; a za tydzień z ul. Kamiennej, Radziejowskiej oraz Wjazdowej.

 

W Gościu Niedzielnym przeczytamy o nowoczesnych formach jałmużny i współczesnych jałmużnikach, którzy z pasją i w ciekawy sposób zbierają środki na różne kościelne dzieła i pomoc potrzebującym; ponadto drugi odcinek wielkopostnej Drogi Krzyża – o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania; oraz artykuł Beaty Zajączkowskiej o papieskich rekolekcjach. Natomiast w Małym Gościu ks. Bartłomiej Kuźnik tłumaczy, dlaczego Wielki Post to czas wyjątkowy; Magdalena Gros daje konkretne, praktyczne wskazówki, co zrobić, żeby dobrze przeżyć ten czas; oraz o „fotografii” Jezusa, czyli o tym, że Chusta z Manoppello i Całun Turyński nałożone na siebie przedstawiają twarz tego samego mężczyzny 

 

Zaproszenia w gablotce znajdziemy szczegółowe informacje o następujących wydarzeniach:

- 18.03. o 17:00 seans filmu 'Outcasts. Szare Anioły' na Kampusie przy ul. Rudzkiej (bilety w zakrystii)

- 18.03. o 17:00 w Bibliotece w Rybniku (ul. Ks. Józefa Szafranka 7) spotkanie z ks. prof. dr hab. Pawłem Bortkiewiczem pt. „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi…)

- 18.03. o 19:00 Rybnicki Wieczór Chwały w Bazylice św. Antoniego

- 13.04. o 9:30 Dzień Otwarty w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym

- 11-13.04 o g. 19:00 Rekolekcje Wielkopostne dla pracowników Służby Zdrowia odbędą się w kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku

 

Ogłoszenia

- 5.04. do g. 14:30 na parkingu przy kościele zostanie przeprowadzona zbiórka elektrośmieci w ramach akcji wspierania misjonarzy

- 27.04. o 17:00 w Domu Kultury Chwałowice odbędą się wydarzenia artystyczne oraz otwarta wystawa zdjęć z okresu II wojny światowej. Wszystkich posiadaczy rodzinnych i historycznych zdjęć zachęcamy do udostępnienie swoich pamiątek, których kopie mogą pojawić się na wspomnianej wystawie. Zdjęcia do skopiowania przedstawiające historie Ślązaków wcielonych wówczas do wojska różnych armii można przynosić do kancelarii parafialnej do 15. kwietnia.


Ogłoszenie parafialne 10.03.2019 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Rozpoczęliśmy Wielki Post. Przed nami czas pogłębionej modlitwy i pokuty, który ma nam pomóc w nawróceniu. Wielki Post jest dla nas szansą zwrócenia większej uwagi na rzeczywistość duchową i spojrzenia na życie nie tylko z perspektywy ziemskich potrzeb. „Nie samym chlebem żyje człowiek” – mówi do nas Jezus. Niech te słowa pomogą nam dobrze przeżyć ten ważny okres drodze naszego zbawienia.

     Kolekta dzisiejsza ma charakter jałmużny postnej czyli zadośćuczynienia wynagradzającego za naruszenie postu.


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

Zapraszamy też na Drogę Krzyżową ofiarowaną za zmarłych zalecanych w piątki ok. 7:45 i o 16:15. Zalecki za zmarłych można przynosić do zakrystii.

 

W intensywniejszym przeżywaniu rozpoczętego okresu pokuty pomocą może służyć Wielkopostna Zdrapka. Można ją nabyć za 2 zł na półce z prasą katolicką. Zachęcamy do skorzystania z tej ogólnopolskiej inicjatywy.

 

Obchodzona dziś Niedziela Trzeźwości kończy 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, niech będzie dla nas zachętą do daru abstynencji od napojów alkoholowych ofiarowanej Bogu za ludzi pogrążonych w nałogach oraz świadectwa poprzez osobisty wpis deklaracji tego daru w parafialnej księdze abstynencji wyłożonej pod obrazem Matki Bożej.

 

Rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy 13.03. Oparte na formule znaku krzyża „W imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego. Amen” poprowadzi ks. Jacek Staniec – rekolekcjonista z naszego domu formacyjnego EMAUS w Koniakowie. W tradycyjnej formule nauki ogólne będą głoszone w ramach wszystkich Mszy Świętych, natomiast na nauki stanowe o 19:00 zapraszamy odpowiednio: w poniedziałek – małżeństwa, we wtorek – osoby żyjące samotnie, a w środę – osoby żyjące w związkach niesakramentalnych.

Kolekta na zakończenie rekolekcji przeznaczona będzie na potrzeby Domu Rekolekcyjnego EMAUS w Koniakowie.

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00; Schola Vocatus środa 19:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; Kurs Alfa dla młodzieży czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Ministranci piątek 16:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Środa - jest rocznicą wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową, pamiętajmy o nim w modlitwie

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Piątek - trzeci w miesiącu jest szczególnym dniem kultu Miłosierdzia Bożego - nabożeństwo o 6:45

- Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym;

chrzty i roczki na mszy w następną niedzielę o godz. 12:00

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, natomiast przed kościołem przeprowadzona zostanie diecezjalna zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Pukowca 11; a za tydzień z ul. Pukowca 12.

 

W Gościu Niedzielnym pierwszy odcinek wielkopostnego cyklu pod hasłem „Droga krzyża. Wchodzę” - o naśladowaniu Jezusa w godzeniu się z wolą Bożą oraz przeżywaniu osamotnienia w cierpieniu. Ponadto o sensie umartwienia i pokuty; oraz o tym dlaczego nie należy spełniać wszystkich zachcianek dzieci.

 

Zaproszenia

- Rybnickie Duszpasterstwo Akademickie organizuje w tym roku rekolekcje wielkopostne z udziałem Braci z Bronxu (Franciszkanów Odnowy). Dwaj z nich, o. Joseph i br. Seraphim, głosić będą Słowo w kościele akademickim w dniach od 17 do 19 marca br. a przy okazji zaprasza na film 'Outcasts. Szare Anioły', poświęcony działalności Franciszkanów Odnowy. Bardzo mocny film, ukazujący posługę braci wśród ludzi ulicy, ludzi marginesu społecznego, 'na peryferiach' (jak to mówi Papież Franciszek). Odbędą się dwa seanse filmowe: 18 i 19 marca, o g. 17:00 w auli Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego (Kampus, ul. Rudzka). W auli znajduje się 150 miejsc siedzących. Dla naszej parafii wstępnie zarezerwowano 20 miejsc na seans w poniedziałek 18.03. W zakrystii można odebrać bilety w cenie 10 zł jako cegiełkę na opłacenie licencji na publiczne wyświetlenie filmu, którego zwiastun znajdziemy na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=LrhgUF4PoGw 

 

Ogłoszenia

- „Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych zaprasza ósmoklasistów, gimnazjalistów i rodziców na dni otwarte szkoły, które odbędą się w sobotę 16 marca w g. 9:00–13:00. Uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertą szkoły, zwiedzić jej budynek, wziąć udział w warsztatach i otrzymać odpowiedzi na pytania związane z przebiegiem nauki i naborem.”


Ogłoszenie parafialne 03.03.2019 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Jezus gromadzi nas w Eucharystii. Przyjmujemy Jego zaproszenie i przychodzimy tu, aby dziękować i błogosławić. Ta modlitwa może usunąć belkę z naszych oczu. Możemy wyprosić łaskę spojrzenia w prawdzie na samych siebie. Wtedy otrzymujemy zdolność zobaczenia własnych grzechów i doświadczenia wielkiej miłości Boga. Stajemy się zdolni do miłosiernego spojrzenia na tych, do których On nas dzisiaj pośle.         

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory. Od dziś rozpoczynamy tzw. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo jako duchową ekspijację za grzechy okresu karnawału. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w niedzielę 13:00-16:30 oraz w poniedziałek i wtorek 8:00-17:30; możemy skorzystać z propozycji ramowego planu wg następującego porządku:

 

 8:00 parafianie z ul. Działkowców, Prusa, Szulika, Gałczyńskiego; 9:00 z Obywatelskiej, Radziejowskiej, Ks. Śliwki; 10:00 z Nowej, Ogrodowej, Anny Stefek, Stawiarza;             11:00 z Wjazdowej, Jagiellońskiej, Kołłątaja, Tkoczów; 12:00 ze Zwycięstwa;     13:00 z Kupieckiej i Krupińskiego;     14:00 z Okulickiego, Śląskiej;     15:00 czciciele Bożego Miłosierdzia, dzieci szkolne i młodzież;    16:00 parafianie z ul. Górniczej i Pukowca; 17:00 adoracja wspólna i nabożeństwo przebłagalne o 17:30, a następnie Eucharystia

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; Kurs Alfa dla młodzieży czwartek 19:00; Oaza piątek 18:00; Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45

Wieczorem o 18:00 zapraszamy na Mszę za ks. Krzysztofa Jarczyka z okazji jego urodzin

 

Środa - POPIELEC - Msze o 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00 (w tym dniu tak jak w Wielki Piątek obowiązuje zarówno wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia) jak i post polegający na ograniczeniu ilości jedzenia do jednego posiłku do syta (dotyczy wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia)

- w środę rozpoczynamy także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. To początek Okresu Wielkiego Postu, który do IV tygodnia ma charakter pokutny, a od V niedzieli, kiedy zasłaniamy krzyże, charakter pasyjny.

Wielki Post kończy Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, która rozpoczyna Święte Triduum Paschalne.

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

Z racji pierwszego czwartku o 17:00 zapraszamy do spowiedzi dzieci szkolne

 

Piątek - pierwszy w okresie Wielkiego Postu, będzie dniem modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w piątki ok. 7:45 ofiarowana za zmarłych zalecanych i o 16:15 oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele wielkopostne o 16:15.

 

Przyszła niedziela­ - obchodzona jako Niedziela Trzeźwości kończy kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, niech będzie dla nas zachętą do daru abstynencji od napojów alkoholowych ofiarowanej Bogu za ludzi pogrążonych w nałogach oraz świadectwa poprzez osobisty wpis deklaracji tego daru w parafialnej księdze abstynencji wyłożonej pod obrazem Matki Bożej.

 

W tym roku zapraszamy na Parafialne Rekolekcje Wielkopostne na samym początku tego okresu liturgicznego od sobotniego wieczoru 9 marca do środy 13 marca. Rekolekcje oparte na formule znaku krzyża „W imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego. Amen” poprowadzi ks. Jacek Staniec – rekolekcjonista z naszego domu formacyjnego EMAUS w Koniakowie. W tradycyjnej formule nauki ogólne będą głoszone w ramach Mszy Świętych, natomiast już dziś zapraszamy na nauki stanowe o 19:00 odpowiednio: w poniedziałek – małżonków, we wtorek – osoby żyjące samotnie, a w środę – osoby żyjące w związkach niesakramentalnych.

 

Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna czyli materialne zadośćuczynienie za naruszenie piątkowych postów

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Pukowca 10; a za tydzień z ul. Pukowca 11.

 

W Gościu Niedzielnym o tym „kto kocha Kościół”, czyli o prawdziwej miłości Jezusa Chrystusa do Kościoła, który – choć składa się z grzeszników – jest Jego Oblubienicą, oraz o udawanej miłości tych, którzy Kościół atakują pod pozorem oczyszczenia; ponadto o lasce uświęcającej, która potrzebna jest nie tylko do dobrej śmierci, ale bez której nie da się dobrze żyć; oraz o gwałtownym wzroście liczby objawień Maryjnych pod koniec XX wieku.

 

Ogłoszenia

- Zapisy na rekolekcje „Tatry po Męsku” rozpoczynają się od 1 marca br. Szczegóły na stronie: www.tatrypomesku.pl

 

- Rekolekcje dla narzeczonych, połączone z naukami przedślubnymi i dniem skupienia (w formie wyjazdowej) odbędą się w Kokoszycach w termiach: 12–14 kwietnia oraz 17–19 maja br. Poprowadzi ks. Zdzisław Brzezinka z doradcami. Zapisy w domu rekolekcyjnym. 


Ogłoszenie parafialne 24.02.2019 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Jezus mówi o miłości nieprzyjaciół, wyjaśniając tę trudną naukę w prosty sposób: „Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie”. Każdego dnia mamy wiele okazji, żeby wypełniać to wezwanie. Nasza codzienna wzajemna miłość składa się z wielu drobnych słów, a czasem jest to po prostu powstrzymanie się od gniewu. Niech Jezus, Książę Pokoju, pomoże nam pielęgnować pokój i miłość.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę - o g. 16:30 zapraszamy na nieszpory.

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00; Schola Vocatus i Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; Kurs Alfa dla młodzieży czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Ministranci piątek 16:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o g. 6:45.

- także we wtorek 26.02. o 16:30 w Domu Parafialnym spotkanie grupy Emmanuel

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

W tym tygodniu przypadają pierwsze piątek i sobota miesiąca – okolicznościowe nabożeństwa kwadrans przed poranną mszą świętą

 

Piątek - pierwszy w miesiącu zapraszamy dzieci na mszę o g. 17:00

natomiast młodzież uczestnicząca w kursie Alfa wyjeżdża na weekend na Górę św. Anny (wyjazd autokarem z parkingu przy kościele o g.16:00)

 

Sobota - od 7:00 rano księża będą odwiedzać chorych parafian z posługa sakramentalną - chętnych prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii

 

Przyszła niedziela­ - w kościele MB Bolesnej w Rybniku o g.13:30 rozpocznie się kwartalny Dzień Skupienia dla narzeczonych (połączony z Eucharystią). W kolejne dni 4,5 i 6 marca o 17:30 w Sali Domu Parafialnego (DAR wejście od ul. Brudnioka 5) odbędą się nauki przedślubne.

 

Inną formą przygotowania narzeczonych prowadzonego metodą konferencyjno-warsztatową są kursy „Przed nami małżeństwo”. Informacje i zapisy na stronie internetowej www.przednamimalzenstwo.pl

 

- Rekolekcje dla narzeczonych, połączone z naukami przedślubnymi i dniem skupienia (w formie wyjazdowej) odbędą się także w Kokoszycach w terminach: 12-14 kwietnia oraz 17-19 maja br. Zapisy w domu rekolekcyjnym. Prowadzi ks. Zdzisław Brzezinka z doradcami życia rodzinnego.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Pukowca 9; a za tydzień z ul. Pukowca 10.

 

W Gościu Niedzielnym o nadzwyczajnych szafarzach Komunii Świętej, czyli kim są mężczyźni z obrączkami, których widzimy w prezbiterium?; ponadto kościelny „savoire-vivre”, czyli jak zachować się w kościele; oraz o tym, dlaczego Kościół jest hierarchiczny.

 

Ogłoszenia

- Organizowana przez Alpha Polska konferencja o kursach małżeńskich pt. „Najważniejsza jest miłość' odbędzie się w Tyńcu w klasztorze benedyktynów w sobotę 2 marca br. Szczegółowy program i zapisy na stronie: http://kursymalzenskie.org

 

- Rafael Film proponuje: „od 8 marca w polskich kinach można oglądać film „Największy dar”. Jest to najbardziej oczekiwany film z katolickimi wartościami ostatnich lat. Jego dystrybucja odbywa się już w 40 krajach świata. W tej hiszpańsko-polskiej produkcji zobaczymy najbardziej nieprawdopodobne i po ludzku niemożliwe historie pojednania i przebaczenia. „Największy dar” to ogromna dawka wzruszenia, ciepłych emocji i… duża porcja humoru. To film z gatunku tych, które naprawdę potrafią zmienić życie.


Ogłoszenie parafialne 17.02.2019 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do patrzenia na wydarzenia dnia codziennego w perspektywie życia wiecznego. Jezus mówiąc o błogosławieństwach, nawiązuje do trudnych nieraz okoliczności. Pokazuje zarazem, że możemy być szczęśliwi, kiedy w trudnościach odnosimy się do Boga. Podczas Mszy św. powierzmy z ufnością Bogu nasze zmagania oraz cierpienia. Wsłuchajmy się w słowa Jezusa: „Błogosławieni jesteście…”

 

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory.

Dziś alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich oraz rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia odbędą się w sobotę 23.02. o g 10:00 w kościele Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej - Halembie

 

Spotkania grup formacyjnych: Karmelitański Zakon Świeckich środa 16:30; Kurs Alfa dla młodzieży czwartek 19:00;

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- o g. 18:00 Eucharystia z czuwaniem modlitewnym o uzdrowienie ciała i duszy

 

Sobota - o 8:00 zapraszamy na mszę w int. ks. emeryta Kazimierza Fyrli obchodzącego urodziny

Za trzy tygodnie w dniach 9-13. marca będziemy przeżywać Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi - Ks. Jacek Staniec - nasz rezydent z EMAUS w Koniakowie

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Pukowca 8; a za tydzień z ul. Pukowca 9.

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru jest modlitwa, bez której nie da się normalnie żyć i przez którą Bóg rozmnaża nasz czas; ponadto o tym „jak się uczy cudze dzieci”, czyli o blaskach i cieniach pracy nauczycieli w Polsce; oraz o hiszpańskim modelu relacji Kościoła i państwa. Natomiast w Małym Gościu kalendarz na Wielki Post, który pomoże dobrze wykorzystać ten czas; a także o tym, że prawie 20 lat temu o swoich marzeniach w „Małym Gościu” opowiadał 15-letni Robert Kubica i o tym, o czym marzy teraz?  

 

Ogłoszenia

 Otrzymaliśmy informację, że wg archidiecezjalnego harmonogramu sakramentu bierzmowania w naszej parafii udzieli Ks. Biskup Marek Szkudło w sobotę 25.05 o g.11:00; ponadto obecni kandydaci są zaproszeni do udziału w Święcie Bierzmowanych z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży, które będzie miało charakter pielgrzymki dziękczynnej do katedry, a ta odbędzie się w sobotę 21 września br. w godz. od 10:30 do ok. 15:15. 

 

- Zdolnej, a ubogiej młodzieży zwracamy uwagę na możliwość ubiegania się o stypendia im. bł. Ks. Emila Szramka oraz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, szczegółowe informacje w gablotce i na stronie parafii. Wnioski można składać do końca lutego w Wydziale Katechetycznym naszej Kurii.

 

- Parafia św. Jacka w Radoszowach proponuje u siebie w dniach 5-7 kwietnia rekolekcje komunijne dla dzieci i rodziców, prowadzonych dla dorosłych w formie kursu Nowe Życie, zaś dla dzieci kursu Dzieci Króla, szczegółowe informacje na stronie www.rekolekcjekomunijne.pl i pod tel. 503 194 102

 

- Przy dokonywaniu rocznych rozliczeń finansowych możemy tradycyjnie przekazać 1% swojego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego; możemy w ten sposób wesprzeć także naszą parafię za pośrednictwem konta Stowarzyszenia Katolickiej Wspólnoty Emmanuel (40-545 Katowice ul. Warzywna 31) podając w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000003534 z tytułem przelewu

Na cele domu formacyjnego TERESA”. I dziękujemy za przekazany procent z roku poprzedniego.


Ogłoszenia parafialne 10.02.2019 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Pokładanie całej nadziei w Bogu jest jak wypłynięcie na głębię. Tak uczynił Szymon Piotr. Jego zaufanie słowom Jezusa – wbrew czynnikom zewnętrznym – przyniosło obfity połów ryb. Niech obecność na Mszy Świętej będzie wyrazem naszej gotowości na przyjęcie wezwania Jezusa pójścia za Nim, do zaufania Mu w wydarzeniach dnia codziennego.

 

           Kolekta dzisiejsza w całej diecezji zgodnie z prośbą Ks. Arcybiskupa przeznaczona jest na remont Kolegium Polskiego w Rzymie. Bóg zapłać za składane ofiary.


W dzisiejszą niedzielę - o g. 16:30 zapraszamy na nieszpory.

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00

 

Wszystkim udającym się na ferie życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

 

Dziękujemy przybyłym paniom i panom za okazaną pomoc w rozebraniu choinek i stajenki.

 

Poniedziałek - we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego, z tej okazji zapraszamy na Mszę Świętą w intencji chorych parafian o g.9:00, a po niej na spotkanie w Domu Parafialnym. Prosimy o indywidualną pomoc w dowiezieniu do kościoła osób chcących uczestniczyć w obchodach.

 

Natomiast chorym pozostającym w domach polecamy o g. 10:00 w archidiecezjalnym Radiu eM (na częstotliwości 107,6) transmisję Mszy sprawowanej w intencji chorych naszej archidiecezji przez Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śl.-Goduli.

 

Przypominamy, również że III Archidiecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i wszystkich chętnych diecezjan do Lourdes odbędzie się w dniach 5–13 maja br. Przejazd nastąpi specjalnym pociągiem. W pielgrzymce będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 350 osób. Będą im towarzyszyć lekarze, pielęgniarki, wolontariusze i księża. Szczegóły na plakacie w gablotce i na stronie internetowej http://www.pltravel.pl/pielgrzymki-cat/art-lourdes-pielgrzymka,210

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o g. 6:45.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Piątek - trzeci w miesiącu jest szczególnym dniem kultu Miłosierdzia Bożego - nabożeństwo o 6:45

- Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym; chrzty i roczki na mszy w następną niedzielę o g. 17:00

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Pukowca 7; a za tydzień z ul. Pukowca 8.

 

W Gościu Niedzielnym: Dlaczego Maryja płakała nad światem, czyli o orędziu Matki Bożej z Akity oraz nadprzyrodzonych wydarzeniach, które towarzyszyły objawieniom przez wiele lat?; ponadto o misji konsula, czyli o interesie polskich rodzin w zagranicznych realiach; a także o zwołaniu Soboru Watykańskiego II sześćdziesiąt lat później.

 

Zaproszenia

- Rekolekcje dla rodzin „Sztuka przebaczania” odbędą się w dniach 1–11 lipca w ośrodku „Waszeta” nad jeziorem Pluszne (k. Olsztynka na Mazurach). Szczegóły na plakacie.

 

Ogłoszenia

- Przy dokonywaniu rocznych rozliczeń finansowych możemy tradycyjnie przekazać 1% swojego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego; możemy w ten sposób wesprzeć także naszą parafię za pośrednictwem konta Stowarzyszenia Katolickiej Wspólnoty Emmanuel (40-545 Katowice ul. Warzywna 31) podając w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000003534 z tytułem przelewu Na cele domu formacyjnego TERESA”. I dziękujemy za przekazany procent z roku poprzedniego.


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42