OGŁOSZENIA

Ogłoszenia parafialne 10.12.2023 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki”. Słowo Jana Chrzciciela jest stanowcze i wskazuje na konieczność nawrócenia. Prorok zapowiada przyjście Chrystusa, które jest pewne, nieznany jest jedynie jego czas. Prośmy w trakcie tej Eucharystii o dar wewnętrznej przemiany, abyśmy odnowieni w naszym myśleniu i działaniu, z radością dążyli do spotkania z przychodzącym Bogiem.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, natomiast przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.


Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o 6:30 (analogiczne audycje prowadzone w Radiu eM 107,6 o g. 18:50), a dla dorosłych w sobotę o 8:00. Dzieci prosimy o przychodzenie ze swoimi lampionami i w odblaskowych kamizelkach. Po mszy dzieci zapraszamy na śniadanka w Domu Parafialnym.

 

Odwiedziny kolędowe w tygodniu od g. 16:00, a w soboty i niedziele od g. 14:00; w tym tygodniu:
dziś Zwycięstwa parzyste; pon. Gałczyńskiego i Prusa oraz Zwycięstwa domy prywatne 49-27;
wt. Obywatelska domy prywatne; czw. Obywatelska 9, 7 i 5; pt. Obywatelska 3 i 1;
sob. 1 Maja familoki nieparzyste; ndz. 1 Maja 90-78 oraz familoki parzyste 76-18  

 

Spotkania grup formacyjnych: poniedziałek o 19:00 Parafialna Caritas; o 19:30 Diakonia teatralna;
wtorek o 18:00 kandydaci do bierzmowania; środa o 15:00 Katecheza kobiet; o 16:00 Karmelitański Zakon Świeckich spotkanie z o. Tochmańskim; o 19:00 Schola Vocatus; czwartek o 19:00 Diakonia muzyczna i WJM Young; piątek o 16:00 dzieci do Wczesnej Komunii św.; o 18:00 Młodzież Oazowa; sobota o 9:00 Ministranci; o 10:30 Dzieci Maryi

 

Poniedziałek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus po mszach rano i wieczorem

 

Środa - o g. 18:00 zapraszamy na mszę w intencji Ks. Adriana Chojnickiego z okazji jego urodzin

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Trzeci piątek miesiąca - dzień kultu Miłosierdzia Bożego – nabożeństwa po mszach rano i wieczorem

 

Odwiedziny chorych planujemy dopiero przed świętami w sobotę 16 grudnia od g. 9:00

 

Przyszła niedziela­będzie przeżywana jako niedziela radości Gaudete

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

O ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła (do skarbony pod figurą św. Józefa) prosimy dziś parafian
z ul. Górniczej 6; a za tydzień z ul. Górniczej 7 i 8

W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne po 5 i 3 zł oraz Wigilijne Świece Caritas po 17 i 11 zł

 

W Gościu Niedzielnym polecamy rozmowę z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce oraz opowieść o bazylice św. Jana na Lateranie.

 

Zaproszenia

- Do kin wchodzi film „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć”. To fabularna kostiumowa produkcja o bohaterskich francuskich katolikach, którzy w czasach krwawego terroru Rewolucji Francuskiej wzniecili wielkie ludowe powstanie w obronie wiary i Kościoła, umieszczając na swoich sztandarach wizerunek Najświętszego Serca Pana Jezusa. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina i poznania tej niesłusznie zapomnianej dziś historii. Premiera już 29 grudnia, dokładnie w 350. rocznicę objawień Najświętszego Serca Jezusowego. Po nowym roku spróbujemy zorganizować seans w naszym Chwałowickim Domu Kultury.

 

- 06. i 07.01. o g.16:00 i 19:00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej zostanie powtórnie wystawiona
Rybnicka Opowieść Wigilijna” w reżyserii ks. dziekana Marka Norasa z parafii Matki Bolesnej w Rybniku. Bilety od 1.12. dostępne są w kasie i drogą internetową:

biletyna.pl/spektakl/Rybnicka-Opowiesc-Wigilijna-spektakl-wg-pomyslu-i-w-rezyserii-ksMarka-Norasa


Ogłoszenia parafialne 03.12.2023 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

„Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił” – woła prorok Izajasz. Czas Adwentu, który rozpoczynamy, to radosne i pełne tęsknoty oczekiwanie na przyjście Boga. Pan chce usunąć z naszych dróg wszystko to, co przeszkadza w objawieniu się Jego miłości. Niech udział w tej Eucharystii pomoże nam odrzucić wszystko, co sprzeciwia się sprawiedliwości, i sprawi, byśmy byli zdolni rozpoznać czas Jego przyjścia.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Zachęcamy do podjęcia postanowień adwentowych. Jedną z propozycji z okazji przypadającej dziś Niedzieli Trzeźwości może być abstynencja od alkoholu. Jej deklarację można odnotować w Księdze Trzeźwości wyłożonej pod wizerunkiem Matki Bożej.
Można także za 5 zł nabyć przy prasie tradycyjną Zdrapkę Adwentową z zadaniami na czas Adwentu.

 

Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o 6:30 (analogiczne audycje prowadzone w Radiu eM 107,6 o g. 18:50),
a w sobotę o 8:00 dla dorosłych. Dzieci prosimy o przychodzenie ze swoimi lampionami i w odblaskowych kamizelkach. Po mszy dzieci zapraszamy na śniadanka w Domu Parafialnym.

 

Odwiedziny kolędowe w tygodniu od g. 16:00, a w soboty i niedziele od g. 14:00; cały plan do nabycia na półce z prasą tak jak gazetka za złotówkę. Plan podany jest również w gablotce i na internetowej stronie parafii.

 

Spotkania grup formacyjnych: poniedziałek o 19:30 Diakonia teatralna; środa o 15:00 Katecheza kobiet;
o 19:00 Schola Vocatus; czwartek o 19:00 Diakonia muzyczna i WJM Young; piątek o 18:00 Młodzież Oazowa; sobota o 9:00 Ministranci; o 10:30 Dzieci Maryi

 

Poniedziałek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus po mszach rano i wieczorem

 

- 04.12. Barbórka o 9:00 msza za górników i ich rodziny (tradycyjnie zapraszamy w galowych mundurach)
wcześniej o 8:15 modlitwa na cechowni kopalni i uroczyste przejście do kościoła przy akompaniamencie górniczej orkiestry, a po mszy modlitwa  górników w kaplicy św. Barbary w naszym Sanktuarium

 

Wtorek - o 19:00 Eucharystia Wspólnoty Jezusa Miłosiernego

 

Środawspominamy w liturgii św. Mikołaja, biskupa, patrona dobroci

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – modlitwa o powołania po mszach rano i wieczorem

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Piątek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcie NMP - święto patronalne wielu ruchów Maryjnych
W tym dniu nie będzie rorat, a poranna msza o g. 7:00, natomiast o 17:00 msza w intencji Dzieci Maryi,
a o 18:00 msza ze skrutynium Cudownego Medalika MB dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

 

Odwiedziny chorych planujemy dopiero przed świętami w sobotę 16 grudnia od g. 9:00

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, natomiast przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przy tej okazji przekazujemy podziękowania

Ks. proboszcza Krzysztofa Szymańskiego, który w ubiegłym tygodniu na budowę kościoła zebrał 7233 zł.

 

O ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła (do skarbony pod figurą św. Józefa) prosimy dziś parafian
z ul. Górniczej 3 i 4; a za tydzień z ul. Górniczej 6

 

W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne po 5 i 3 zł oraz Wigilijne Świece Caritas po 17 i 11 zł

 

W Gościu Niedzielnym rozpoczyna się cykl adwentowy. Przewodnikiem będzie św. Franciszek. Podążając za słowami: „Odbuduj mój Kościół”, spróbujemy w swoich sercach zbudować „stajenkę” gotową na przyjście nadchodzącego Pana. Do nabycia jest także zapowiadany wcześniej ilustrowany magazyn popularnonaukowy pt. „Historia Kościoła” w cenie 12 zł. Pierwszy numer został poświęcony historyczności Jezusa Chrystusa (a ponadto: o Inkwizycji, o zabójstwie Ks. Blachnickiego, o Wandei czyli zapomnianym ludobójstwie rewolucji francuskiej oraz reportaż z Izraela i Palestyny o pękniętej Ziemi Świętej)

 

Zaproszenia: - Jak co roku zapraszamy do włączenia się w nasze dwie tradycyjne akcje świąteczne: 'Mam niewiele,
ale się z tobą podzielę
' oraz 'Anioły i Gwiazdki'. W lokalnych sklepach do czerwonych kartonów będzie można składać produkty spożywcze, a w kościele pojawiła się choinka z Aniołami i Gwiazdkami. Tak jak w ubiegłym roku,

w Aniołach prosimy o przygotowanie upominków dla dzieci z naszych potrzebujących rodzin. Niech to będą zabawki, artykuły szkolne, książki, ubrania itp. Do aniołów nie pakujemy żywności! Na gwiazdkach natomiast wypisane są konkretne artykuły żywnościowe, których potrzebują nasze rodziny. Prosimy o zakup tych konkretnych produktów i dostarczenie ich do siedziby Caritas lub do kościoła, pod obraz Jezusa Miłosiernego, najpóźniej do dnia 17 grudnia. Paczki spożywcze przygotują wolontariusze Caritas. Jeżeli ktoś będzie chciał zakupić więcej rzeczy, to można wziąć dwie, trzy lub dowolną ilość gwiazdek. Jedna gwiazdka to wartość około 30 złotych. Gwiazdki znajdują się również na stoliku z tyłu kościoła, jednocześnie zapraszamy do poczęstowania się 'Caritasową' krówką.

 

- Przed kościołem dziś Kiermasz Świąteczny organizowany przez wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas przy SP 13
– do nabycia maskotki, choinki, aniołki, stroiki i kartki wyszywane przez panie z grupy Emanuel. Dochód przeznaczony zostanie na zakup upominków dla chorych i samotnych, których odwiedzą przed świętami wolontariusze.


Ogłoszenia parafialne 26.11.2023 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

W dzisiejszą uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata liturgia słowa stawia przed nami obraz sądu. Jezus ukazuje ostateczną perspektywę naszego życia i uświadamia nam, że najważniejsza jest aktywna miłość. „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. U progu tej Eucharystii prośmy o łaskę dostrzegania oblicza Chrystusa we wszystkich, zwłaszcza w ludziach najsłabszych i zepchniętych na margines.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, natomiast przed kościołem zbiórka pomocowa dla budującego się kościoła MB Częstochowskiej na Nowinach. Z tej okazji serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. proboszcza Krzysztofa Szymańskiego, który z tej okazji głosi dla nas Słowo Boże.


W dzisiejszą niedzielęprzypada odpust w katowickiej katedrze. Tam o g. 12:00 Nuncjusz Apostolski nałoży paliusz na Arcybiskupa Adriana Galbasa – znak jego władzy jako Metropolity. Dziś odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki można uzyskać odpust zupełny.

 

Spotkania grup formacyjnych: poniedziałek o 19:30 diakonia teatralna; wtorek o 18:00 kandydaci do bierzmowania; środa o 15:00 Katecheza kobiet; o 19:00 Schola Vocatus; czwartek o 19:00 Diakonia muzyczna i WJM Young; piątek o 16:00 dzieci do Wczesnej Komunii św.; o 18:00 Młodzież Oazowa; sobota o 9:00 Ministranci; o 10:30 Dzieci Maryi

 

Poniedziałek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus po mszach rano i wieczorem

 

W tym tygodniu przypadają pierwsze piątek i sobota miesiąca
– okolicznościowe nabożeństwa po mszach rano i wieczorem

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Piątek - pierwszy w miesiącu zapraszamy dzieci na mszę o 17:00

W związku z uroczystościami barbórkowymi i andrzejkowymi ks. Arcbp Adrian Galbas udziela wszystkim diecezjanom i wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1. grudnia 2023 r.
Jednocześnie tych, którzy skorzystają z dyspensy prosi o modlitwę w intencji biednych i o przekazanie im
– w miarę możliwości -adwentowej jałmużny.

 

Już dziś zapraszamy górników i ich rodziny na mszę Barbórkową w poniedziałek 4.12. o g. 9:00

 

Przyszła niedziela­jako I niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny, a zarazem obchodzimy ją jako Niedzielę Trzeźwości, dlatego zachęcamy do wpisu deklaracji swojej adwentowej abstynencji do Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej pod wizerunkiem Matki Bożej.

 

W adwencie rozpoczynamy RORATY od poniedziałku do piątku o g. 6:30, a po mszy śniadanka dla dzieci
w Domu Parafialnym, natomiast w soboty o g. 8:00 zapraszamy na msze roratnie dla dorosłych. W tym roku przypada 800 lat od stworzenia pierwszej stajenki w Asyżu przez św. Franciszka, dlatego program roratni nosi tytuł „Franciszkowy plac budowy” i z tej okazji w naszym kościele tegoroczną stajenkę będą budowały osobiście dzieci uczestniczące w roratach, dlatego mamy prośbę, aby wszystkie zaopatrzyły się w tym roku nie tylko w roratni lampion, ale również w odblaskowe kamizelki bezpieczeństwa.
Tak jak w latach ubiegłych zapraszamy rodziców do podjęcia dyżurów przy przygotowaniu posiłków dla dzieci oraz zwracamy się z prośbą o dary serca – czyli upominki dla dzieci, które będą losowały na roratach. Spróbujmy razem stworzyć jak najwięcej okazji do radości dla naszych najmłodszych parafian.

 

Przed kościołem Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas będą prowadzili przedświąteczny kiermasz.
Jednocześnie parafialna Caritas startuje z akcjami „Anioły” i „Mam niewiele, ale się z tobą podzielę”.
W kościele pojawi się choinka z aniołkami i gwiazdkami. Szczegóły w podamy w przyszłym tygodniu.

 

W zakrystii są do nabycia Wigilijne Świece Caritas w cenie 11 zł (małe) i 17 zł (duże)

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

O ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła (do skarbony pod figurą św. Józefa) prosimy dziś parafian
z ul. Górniczej 2; a za tydzień z ul. Górniczej 3 i 4

 

W Gościu Niedzielnym o tym, co łączy, a co różni Kościoły katolicki i prawosławny, oraz o owocach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia. W dzisiejszym numerze znajduje się kalendarz ścienny na 2024 rok z wizerunkami apostołów.


Ogłoszenia parafialne 19.11.2023 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Przypowieść o talentach, którą usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, odsłania przed nami hojność Boga. On sam obdarzył nas życiem i pragnie, abyśmy dobrze z niego korzystali. U progu Eucharystii prośmy o dar odwagi i mądrości, abyśmy potrafili wykorzystać wszystkie nasze talenty w służbie dla braci.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W tą niedzielęprzeżywamy Światowy Dzień Ubogich oraz Archidiecezjalny Dzień Muzyki Liturgicznej.
Nasza Caritas parafialna prosi o wsparcie dla potrzebujących rodzin w postaci zbiórki ciepłej odzieży zimowej – konkretnie czapek, szalików, rękawiczek i skarpet dla dzieci i dorosłych. Pod obrazem Jezusa Miłosiernego będzie kosz, do którego przez cały tydzień będzie można przynieść wymienione dary.
Prosimy tylko o rzeczy nowe, natomiast prosimy nie przynosić innej odzieży np. kurtek, spodni itp.

 

- dziś 19.11. o g. 15:00 w Chwałowickim Domu Kultury będzie miała miejsce zapowiadana wcześniej projekcja filmu „Ulmowie – błogosławiona rodzina”. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie Domu Kultury   

 

Spotkania grup formacyjnych: poniedziałek o 19:00 Franciszkański Zakon Świeckich; o 19:30 Diakonia teatralna; środa o 15:00 Katecheza kobiet; o 16:30 spotkanie Grupy Emmanuel; o 19:00 Schola Vocatus; czwartek o 19:00 Diakonia muzyczna i WJM Young; piątek o 16:00 dzieci do Wczesnej Komunii św.;
o 18:00 Młodzież Oazowa; sobota o 9:00 Ministranci; o 10:30 Dzieci Maryi

 

Poniedziałek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus po mszach rano i wieczorem

 

Środa – 22.11. o g. 19:00 w Domu Parafialnym spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Przyszła niedziela­obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji, a konkretnie na funkcjonowanie archiwum, muzeum archidiecezjalnego i galerii, a przed kościołem zbiórka na pomoc w budowie kościoła
MB Częstochowskiej na Nowinach – z tej okazji Słowo Boże wygłosi ks. proboszcz Krzysztof Szymański

 

O ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła (do skarbony pod figurą św. Józefa) prosimy dziś parafian
z ul. Gałczyńskiego i Prusa; a za tydzień z ul. Górniczej 2

 

W Gościu Niedzielnym z okazji VII Światowego Dnia Ubogich polecamy kilka artykułów ukazujących znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła. Do nabycia jest już grudniowy numer „Małego Gościa”.
Instytut Gość Media poleca swój nowy dwumiesięcznik – bogato ilustrowany magazyn popularnonaukowy pt. „Historia Kościoła” w cenie 12 zł. Pierwszy numer w Adwencie będzie poświęcony historyczności Jezusa.

 

Ogłoszenia

- Wyjazd na Spotkanie młodych organizowane przez wspólnotę Taizé odbędzie się w dniach 26/27.12.2023-01/02.01.2024 w stolicy Słowenii – Lublanie. Koszt: 1100 zł/os. (w cenie m.in.: noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie, przejazd autokarem). Zapisy: https://forms.gle/qukhJAxyCeCibCLo7 Kontakt: ks. Marcin Głąbek - marcin.glabek@katowicka.pl

 

- Soliści i zespoły z parafii i szkół mogą wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 27.11.br. Informacje na stronie www.mfkip.pl


Zaproszenie

Drodzy Siostry i Bracia! W niedzielę 26 listopada br. będziemy obchodzić doroczną uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu podczas Mszy św. odprawionej o g. 12:00 w katowickiej katedrze nuncjusz apostolski w Polsce, arcybiskup Antonio Guido Filipazzi, nałoży paliusz arcybiskupowi Adrianowi Józefowi Galbasowi. Ten znak łączności metropolity katowickiego z papieżem arcybiskup Adrian otrzymał 29 czerwca br. z rąk Ojca Świętego Franciszka.

Do udziału w Eucharystii, której będzie przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce, serdecznie zapraszam duchowieństwo i wiernych naszej archidiecezji, a zwłaszcza przedstawicieli Parafialnych Rad Duszpasterskich, ruchów, wspólnot i stowarzyszeń. Szczególne zaproszenie kieruję do członków Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W synodalnym duchu odpowiedzialności za Kościół będziemy uwielbiać Jezusa Chrystusa, Króla i Pana nieba i ziemi, powierzymy Mu losy świata, Kościoła, naszej ojczyzny i archidiecezji. Będziemy błagać o pokój w ogarniętych wojną regionach. Zachęcając do modlitwy w intencji naszego pasterza arcybiskupa Adriana oraz Kościoła lokalnego, wszystkim z serca błogosławię.   Szczęść Boże!   + Grzegorz Olszowski Wikariusz generalny Archidiecezji Katowickiej  


Ogłoszenia parafialne 12.11.2023 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Roztropne panny z dzisiejszej Ewangelii są obrazem Kościoła, który oczekuje na przyjście Oblubieńca. Pan powróci do swojej własności, a ci, którzy wytrwale na Niego czekają i zachowują Jego naukę, mogą z nadzieją spodziewać się wejścia na Jego ucztę. U progu tej Eucharystii prośmy o dar autentycznej wiary, która wyraża się w naszych czynach.
           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, natomiast przed kościołem będzie miała miejsce zbiórka na Papieską Fundację „Pomoc Kościołowi w potrzebie

 

 

W dzisiejszą niedzielęprzeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. 

 

Spotkania grup formacyjnych: poniedziałek o 19:30 Diakonia teatralna; wtorek o 18:00 kandydaci do bierzmowania; środa o 19:00 Schola Vocatus; czwartek o 19:00 WJM Young; piątek o 16:00 dzieci do Wczesnej Komunii św.; o 18:00 Młodzież Oazowa; sobota o 9:00 Ministranci; o 10:30 Dzieci Maryi

 

Poniedziałek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus po mszach rano i wieczorem

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

- o g. 18:00 Eucharystia z czuwaniem modlitewnym o uzdrowienie ciała i duszy

 

Trzeci piątek miesiąca - dzień kultu Miłosierdzia Bożego – nabożeństwa po mszach rano i wieczorem

 

- Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym

chrzty i roczki na mszy w następną niedzielę o g. 12:00

 

W soboty – o g. 7:40 w naszym Sanktuarium śpiewane będą Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

 

Przyszła niedziela­w naszej archidiecezji jest przeżywana jako Dzień Muzyki Liturgicznej.
Z tej okazji o g. 17:00 będzie sprawowana msza w intencji zespołów śpiewaczych naszej parafii z okazji wspomnienia patronki św. Cecylii, a druga będzie sprawowana w intencji ministrantów z okazji wspomnienia ich patrona św. Tarsycjusza. Po mszy spotkanie w Domu Parafialnym.

 

Natomiast w ramach mszy o g. 9:00 i po niej będzie miał miejsce występ chóru „Bel Canto” z Gaszowic pod dyr. Janusza Budak. Jest to jeden z koncertów w ramach trwających w Rybniku Dni Cecyliańskich, których program wywieszony jest w gablotce i na naszej stronie internetowej. W Chwałowickim Domu Kultury będzie miał miejsce jeszcze inny koncert w sobotę 18.11. o g. 16:00 z okazji jubileuszu 110-lecia istnienia i działalności chóru „Seraf” pod dyr. Lidii Blazel-Marszolik oraz gościnnie chóru im. Juliusza Rogera. Wstęp wolny.

 

Natomiast w niedziele 19.11. o g. 15:00 w Chwałowickim Domu Kultury będzie miała miejsce zapowiadana wcześniej projekcja filmu „Ulmowie – błogosławiona rodzina”. Bilety w cenie 15 zł do nabycia także u nas w zakrystii. Serdecznie zapraszamy, bo chcemy się też dowiedzieć, czy warto zabiegać o kolejne takie seanse.

 

19.11. będziemy przeżywać także Światowy Dzień Ubogich. Centralne wydarzenie w bazylice św. Antoniego. Msza św. w intencji ubogich o 10:30 a po niej poczęstunek. Zapraszamy samotnych, bezdomnych i osoby w kryzysie samotności. Dary materialne - ubrania i jedzenie - jako pomoc dla najuboższych można składać w kancelarii i na probostwie bazyliki.

 

Także nasza Caritas parafialna prosi o wsparcie dla potrzebujących rodzin w postaci zbiórki ciepłej odzieży zimowej – czapek, szalików, rękawiczek i skarpet dla dzieci i dorosłych. Pod obrazem Jezusa Miłosiernego będzie kosz, do którego przez cały tydzień będzie można przynieść wymienione dary. Prosimy o rzeczy nowe (szczególnie skarpety) lub w bardzo dobrym stanie.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

O ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła (do skarbony pod figurą św. Józefa) prosimy dziś parafian
z ul. Działkowców; a za tydzień z ul. Gałczyńskiego i Prusa

 

W Gościu Niedzielnym warto dowiedzieć się, którzy święci patronują Polsce i jakie znaczenie ma modlitwa za Ojczyznę. Natomiast rozmowy z watykanistą oraz z polskimi uczestnikami Synodu o synodalności pomogą zrozumieć znaczenie i przebieg tego ważnego dla Kościoła wydarzenia.

 

Do nabycia w cenie 10 zł jest najnowszy numer pisma „Teresa” w którym znajdują się relacje z sierpniowej peregrynacji relikwii św. Teresy z Lisieux, m.in. w naszym sanktuarium i wielu innych miejscach.

 

Dzieci prosimy o przyniesienie w tym tygodniu do kościoła swoich podpisanych planszy z obrazkami z różańca

 

- 22.11. w środę o 19:00 w Domu Parafialnym spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii


Ogłoszenia parafialne 05.11.2023 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Największy z was niech będzie waszym sługą” – zachęca nas Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Wskazuje teżna niewłaściwe postawy, które grożą wierzącym wszystkich czasów i szerokości geograficznych – butę, pychę i obłudę. U progu Eucharystii prośmy o życie w prawdzie i zrozumienie tego, że jedynie całkowity dar z siebie prowadzi do autentycznego szczęścia.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na renowację Kalwarii Piekarskiej


Różaniec za zmarłych zalecanychdo 8.11. codziennie pół godziny przed mszą poranną i wieczorną 

 

Spotkania grup formacyjnych: poniedziałek o 19:30 Diakonia teatralna; środa o 15:00 Katecheza kobiet; o 19:00 Schola Vocatus; czwartek o 19:00 Diakonia muzyczna i 19:00 WJM Young; piątek o 16:00 dzieci do Wczesnej Komunii św.; o 18:00 Młodzież Oazowa; sobota o 9:00 Ministranci; o 10:30 Dzieci Maryi

 

Poniedziałek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus po mszach rano i wieczorem

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Piątek na mszy o g. 17:00 Skrutynium Skarbca dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej

 

Sobota - od 7:00 rano księża będą odwiedzać chorych parafian z posługa sakramentalną
- chętnych prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii

 

- 11.11. o g. 9:00 z okazji Święta Niepodległości zapraszamy na mszę za Ojczyznę, a po niej tradycyjny przemarsz pod pomnik

 

Przyszła niedziela­to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, natomiast przed kościołem będzie miała miejsce zbiórka na Papieską Fundację „Pomoc Kościołowi w potrzebie

 

O ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła (do skarbony pod figurą św. Józefa) prosimy dziś parafian
z ul. Anny Stefek parzyste; a za tydzień z ul. Działkowców

 

W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o parafiach, polskich i zagranicznych, które zasłynęły największą liczbą powołań kapłańskich i zakonnych, a także artykuł o niedawno zmarłej Wandzie Półtawskiej, przyjaciółce Jana Pawła II

 

Zaproszenia

- dziś w niedzielę 5.11. o g. 19:00 w rybnickiej bazylice św. Antoniego REQUIEM MOZARTA
w wykonaniu szkoły muzycznej w Rybniku, Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej i solistów. Wstęp wolny.

 

- 19.11. w niedzielę o g. 15:00 w Chwałowickim Domu Kultury zapraszamy na projekcję filmu „Ulmowie - błogosławiona rodzina”. Bilety w cenie 15 zł do nabycia przez internet i w kasie Domu Kultury. Można także zarezerwować sobie bilety w tym tygodniu w zakrystii.

 

Ogłoszenia

- 15.11. o g. 18:30 w katowickim Spodku zostanie wystawiony spektakl muzyczny „MARYJA”,
który wpisuje się w przygotowania do obchodów 100-lecia diecezji. Widowisko, w którym planowany jest
udział blisko 300 wykonawców (chór, orkiestra, soliści, tancerze, grupy taneczno-teatralne), ma charakter oratoryjno - musicalowy. Będzie ono opowiadać, w oparciu o biblijny przekaz, o życiu Matki Bożej,
odwołując się jednocześnie do tradycyjnych motywów pobożności maryjnej.
Bilety na spektakl można nabyć na: bilety24.pl oraz biletyna.pl

 

- 24-26.11. Rekolekcje dla maturzystów odbędą się w Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach. Koszt 150 zł. Zapisy: https://forms.office.com/r/3FSrjngaZS

 

- Fundacja Małych Stópek ogłasza nabór na koordynatorów bożonarodzeniowej akcji „Paczuszka dla maluszka”. Szczegóły na stronie: www.paczuszkadlamaluszka.pl.

 

- Fundacja Wiosna zaprasza do zgłaszania potrzebujących rodzin, którym może zostać udzielona pomoc w programie „Szlachetna Paczka”. Zgłoszenia można dokonać poprzez stronę https://bit.ly/zglos_Rodzine


Ogłoszenia parafialne 29.10.2023 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

„Które przykazanie jest największe?” – pyta uczony w Prawie. „Będziesz miłował…” – odpowiada Jezus, wskazując, że miłość Boga i bliźniego stanowi centrum chrześcijańskiego życia. Rozpoczynając Eucharystię, prośmy o dar wewnętrznej przemiany, aby wszystko w naszym życiu było zgodne z Ewangelią Chrystusa.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


Spotkania grup formacyjnych: poniedziałek o 19:30 Diakonia teatralna; czwartek o 19:00 Diakonia muzyczna i WJM Young; piątek o 16:00 dzieci do Wczesnej Komunii św.; o 18:00 Młodzież Oazowa; sobota o 9:00 Ministranci; o 10:30 Dzieci Maryi

 

Poniedziałek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus po mszach rano i wieczorem

 

Wtorek - w ostatni dzień października zapraszamy na „Holy Wins” – czyli święty zwycięża. O g. 17:00 przed bramą cmentarza niech zgromadzą się dzieci przebrane za postacie błogosławionych i świętych, w procesji z relikwiami i modlitwą udamy się do kościoła, gdzie odmówimy różaniec, a potem dzieci w strojach zapraszamy do Domu Parafialnego na „Bal Wszystkich Świętych”, który potrwa do g. 19:15.

 

Środa - 1.11. przypada Uroczystość ku czci Wszystkich Świętych. Jest to tzw. dzień nakazany, w który zobowiązani jesteśmy do uczestnictwa we Mszy świętej, a te będą sprawowane wg porządku niedzielnego, natomiast o g. 14:00 w kościele rozpoczniemy nieszpory z modlitwą za zmarłych parafian i procesją na cmentarz z zapalonymi zniczami.

 

Przy cmentarzu od 7:00 do 19:00 będą zbierane zalecki za zmarłych, za których będziemy odmawiać różaniec przed mszami w pierwszym tygodniu listopada. Kartki „wypominkowe” za zmarłych, które po wypełnieniu można przynosić także do zakrystii znajdują się na półce z prasą. Będzie to szczególny czas na ofiarowanie daru odpustów zupełnych za dusze w czyśćcu cierpiące, których warunkiem uzyskania jest odprawienie spowiedzi, przyjęcie komunii, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, odmówienie Wierzę w Boga, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego, a ponadto czyny odpustowe, którymi są:
od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez Dzień Zaduszny pobożne nawiedzenie kościoła

- od 1 do 8 listopada nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.
Każdego dnia można zyskać odpust dla jednej konkretnej duszy zmarłego.

 

W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca
– okolicznościowe nabożeństwa po mszach rano i wieczorem

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

- w pierwszy czwartek miesiąca od 17:00 zapraszamy do spowiedzi dzieci szkolne

 

Piątek - pierwszy w miesiącu zapraszamy dzieci na mszę o 17:00

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie w całej archidiecezji na renowację Kalwarii Piekarskiej

 

O ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła (do skarbony pod figurą św. Józefa) prosimy dziś parafian
z ul. Anny Stefek nieparzyste; a za tydzień z ul. Anny Stefek parzyste

 

- Jak co roku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z SP13 porządkowali groby na naszym cmentarzu. Dziękujemy młodym za troskę o tych, którzy już odeszli do wieczności. Będąc na cmentarzu zapraszamy do odwiedzin i modlitwy nad grobem naszych kapłanów.

 

W Gościu Niedzielnym o zagrożeniach czyhających na dzieci w internecie. Warto też dowiedzieć się, co zawiera najnowsza adhortacja poświęcona św. Teresie od Dzieciątka Jezus i dlaczego warto ją czytać.

 

Zaproszenia

- 5.11. w niedzielę o g. 19:00 w rybnickiej bazylice św. Antoniego REQUIEM MOZARTA
w wykonaniu szkoły muzycznej w Rybniku, Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej i solistów.

 

- 1-3.12. w Koniakowie odbędą się Rekolekcje dla związków niesakramentalnych „Między zamknięciem a otwarciem drzwi”. Informacje i zapisy: http://www.emauskoniakow.pl/rekolekcje.html?retreat=87

 

Ogłoszenia

- Rada Dzielnicy Chwałowice kontynuuje akcję zbierania podpisów pod petycją przeciwko budowie biogazowni w Chwałowicach. Taka możliwość będzie przed kościołem dziś po każdej mszy św.
oraz w siedzibie rady w poniedziałek 30.10. i wtorek 31.10. w g. 17:30-19:00


Ogłoszenia parafialne 22.10.2023 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

„Oddajcie Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga”. Słowa Jezusa to coś więcej niż zachęta do płacenia podatków i odpowiedzialnego zaangażowania w życie społeczne. To wezwanie do tego, by uznać obecność i autorytet Boga we własnym życiu, a także zobaczyć w sobie i w innych Jego obraz. Prośmy podczas tej Eucharystii, by Bóg udzielił nam daru mądrości i pozwolił patrzeć na sprawy tego świata z właściwej perspektywy.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby misji. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielęrozpoczyna się Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o misjonarzach w naszej modlitwie. 

 

Spotkania grup formacyjnych: poniedziałek o 19:30 Diakonia teatralna;
wtorek o 19:00 kandydaci do bierzmowania; środa o 15:00 Katecheza kobiet; o 19:00 Schola Vocatus;
czwartek o 19:00 Diakonia muzyczna i 19:00 WJM Young; piątek o 16:00 dzieci do Wczesnej Komunii św.; o 18:00 Młodzież Oazowa; sobota o 9:00 Ministranci; o 10:30 Dzieci Maryi

 

Poniedziałek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus po mszach rano i wieczorem

 

Są wolne poranne intencje w środę i piątek.

 

Środa 25.10. o g. 19:30 w Multikinie „Fokus” w Rybniku seans parafialny filmu „Oblicze Jezusa”, cena biletu 15 zł, zapisy do wtorku w zakrystii. Wychodząc naprzeciw prośbom osób, którym trudno się wieczorem wybrać na seans w centrum Rybnika, pragniemy w miarę możliwości stwarzać w przyszłości takie okazje
w odnowionej i pięknej Sali naszego Chwałowickiego Domu Kultury. Już dziś chcemy zaprosić na film „Ulmowie - błogosławiona rodzina” w niedzielę 19.11. o g. 15:00. Bilety w cenie 15 zł do nabycia przez internet i w kasie Domu Kultury. A przy okazji Bóg zapłać za udział w peregrynacji relikwii tej błogosławionej rodziny.    

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. W ubiegłą niedzielę w ramach kwesty na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano 2833 zł. W imieniu stypendystów dziękujemy za każdy dar oraz za udział w IX Rybnickim Charytatywnym Koncercie Papieskim.
Szczególne zaś podziękowania kierujemy do pani katechetki Alicji Grosman, która go zorganizowała
oraz pani Katarzyny Szymik i Ks. Adriana Chojnickiego, którzy go poprowadzili.

 

Dziś kiedy w kalendarzu liturgicznym 22.11. wspominamy św. Jana Pawła II po każdej mszy św. możemy się zaopatrzyć w obiecane Papieskie Kremówki, przez które wspieramy wyjazdy rekolekcyjne naszej Oazy.

 

O ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła (do skarbony pod figurą św. Józefa) prosimy dziś parafian
z ul. 1 Maja parzyste 100 i 102; a za tydzień z ul. Anny Stefek nieparzyste

 

W Gościu Niedzielnym rozpoczyna się czteroodcinkowy cykl analizujący wizję Kościoła wyłaniającą się
z każdej z czterech Ewangelii. Na początek zaglądamy do Ewangelii według św. Marka. Jest do nabycia także nowy listopadowy numer „Małego Gościa

 

Zaproszenia

- Grupy młodzieżowe mogą wziąć udział w ogólnopolskim konkursie filmowym pt.: „Święty Mikołaj - człowiek o niezłomnej wierze”. Informacje na plakacie oraz na: https://www.akademiamlodziezowa.pl/mikolaj2023/

 

- 15.11. o g. 18:30 w katowickim Spodku zostanie wystawiony spektakl muzyczny „MARYJA”,
który wpisuje się w przygotowania do obchodów 100-lecia diecezji. Widowisko, w którym planowany jest
udział blisko 300 wykonawców (chór, orkiestra, soliści, tancerze, grupy taneczno-teatralne), ma charakter oratoryjno - musicalowy. Będzie ono opowiadać, w oparciu o biblijny przekaz, o życiu Matki Bożej,
odwołując się jednocześnie do tradycyjnych motywów pobożności maryjnej.
Bilety na spektakl można nabyć na: bilety24.pl oraz biletyna.pl

 

Ogłoszenia

- Rada Dzielnicy Chwałowice zaprasza do złożenia podpisów pod petycją przeciwko budowie biogazowni w Chwałowicach. Taka możliwość będzie w siedzibie Rady w ramach dyżurów jej członków
we wtorek 24.10. w g. 14:30-16:00 i w środę 25.10. w g. 10:00-11:30


Ogłoszenia parafialne 15.10.2023 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Liturgia słowa tej niedzieli pokazuje nam otwarte serce Boga. Ojciec chce nas wprowadzić w głębię swojej tajemnicy, zaprasza nas na ucztę swojego Syna i czyni z nas wspólnotę uczniów. Odpowiadając na Jego zaproszenie, prośmy o dar wiary, hojność naszych serc i głębokie zrozumienie tajemnicy Kościoła, w którym jest miejsce dla każdego.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary natomiast przed kościołem dziś zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Kremówki będą za tydzień.


W dzisiejszą niedzielę przeżywamy kolejny Dzień Papieski ku czci św. Jana Pawła II. Zapraszamy o g.16:00 do Domu Kultury na IX Rybnicki Charytatywny Koncert Papieski, którym wspieramy stypendystów fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  

 

Spotkania grup formacyjnych: poniedziałek o 19:00 Franciszkański Zakon Świeckich; o 19:30 Diakonia teatralna; środa o 15:00 Katecheza kobiet; o 16:30 spotkanie Grupy Emmanuel; o 19:00 Schola Vocatus; czwartek o 19:00 WJM Young; piątek o 16:00 dzieci do Wczesnej Komunii św.; o 18:00 Młodzież Oazowa; sobota o 9:00 Ministranci; o 10:30 Dzieci Maryi

 

Poniedziałek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus po mszach rano i wieczorem

 

Środa - o 15:00 spotkanie rady Wspólnoty Trzeciego Zakonu Karmelitańskiego w ramach wizytacji z prowincji, a o g. 17:00 msza dla członków Karmelu Świeckich w kaplicy Domu Parafialnego a po niej wybory nowej rady.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- o g. 18:00 Eucharystia z czuwaniem modlitewnym o uzdrowienie ciała i duszy

 

Trzeci piątek miesiąca - dzień kultu Miłosierdzia Bożegonabożeństwa po mszach rano i wieczorem

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na misje.

 

O ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła (do skarbony pod figurą św. Józefa) prosimy dziś parafian
z ul. 1 Maja parzyste 78-90; a za tydzień z ul. 1 Maja 100 i 102

 

W Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy teksty nawiązujące do 45. rocznicy wyboru Jana Pawła II
oraz raport o stanie Kościoła w Polsce.

 

Zaproszenia

- peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów w parafii św. Jadwigi Śl. w Rybniku na Nowinach:
w czwartek 19.10. od g. 17:00 do 24:00 oraz w piątek 20.10. od g. 6:30 do g. 15:00. Szczegóły na plakacie

 

- w niedzielę 19.11. będzie obchodzony VII Światowy Dzień Ubogich. W Rybniku w Bazylice św. Antoniego
o g. 10:30 Msza w intencji ubogich, a o 11:30 obok domu parafialnego posiłek, kącik diagnostyczny oraz punkt informacyjny OPS. Wszystkich mających niewiele, samotnych, bezdomnych i potrzebujących pomocy możemy wesprzeć zbiórką środków opatrunkowych, bielizny, czapek, szalików, trwałych produktów spożywczych, która będzie prowadzona na probostwie bazyliki lub przy samej bazylice po mszach 12.11. oraz w trakcie samego wydarzenia.

 

Ogłoszenia

- we wtorek 31.10. od g. 8:00 w przychodni „Euro-Vita” przy ul. Śląskiej 1 odbędą się jak co roku badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów i piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Bliższe informacje w przychodni.

 

- Wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taize w Lubljanie - stolicy Słowenii odbędzie się od 27.12. do 2.01. Zapisy: https://forms.office.com/r/VkMEGfT6XM. szczegóły: https://fb.me/e/4uh1OHYmR

 

- Na kiermaszu Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie na rzecz chrześcijańskich rodzin w Ziemi Świętej pozyskano 8580 zł. Dziękując za okazaną pomoc teraz prosimy o intensywniejszą modlitwę, gdyż w obliczu aktualnego konfliktu zbrojnego w Izraelu sytuacja tych rodzin stała się jeszcze trudniejsza.

 

- Strażacy dziękują za zaangażowanie w głosowanie na budżet obywatelski w którym zdobyli 1055 głosów (co stanowi trzeci wynik w mieście). Wzmacniając jeszcze bardziej obywatelską postawę pamiętajmy dziś o spełnieniu swojego obywatelskiego obowiązku uczestnictwa w wyborach parlamentarnych.


Ogłoszenia parafialne 08.10.2023 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Bóg nie godzi się, aby w Kościele, który jest Jego winnicą, zagnieździło się zło, lecz pragnie wspólnoty autentycznie żyjącej orędziem Chrystusa. U progu tej Eucharystii prośmy o uzdrowienie naszych serc i relacji, aby nasza współpraca z Bogiem przynosiła błogosławione owoce w życiu Kościoła.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na inwestycje w naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Kiermasz czyli Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego 

 

Spotkania grup formacyjnych: poniedziałek o 19:30 Diakonia teatralna; środa o 15:00 Katecheza kobiet; o 19:00 Schola Vocatus; czwartek o 19:00 Diakonia muzyczna i WJM Young; piątek o 16:00 dzieci do Wczesnej Komunii św.; o 18:00 Młodzież Oazowa; sobota o 9:00 Ministranci; o 10:30 Dzieci Maryi

 

Poniedziałek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus po mszach rano i wieczorem

 

Wtorek - o g. 18:00 msza dla kandydatów do bierzmowania, a potem spotkanie w Domu Parafialnym

 

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

- 12.10. wyjątkowo Kancelaria Parafialna będzie nieczynna

 

Piątek - o g. 16:00 w Domu Parafialnym pierwsza katecheza dla dzieci wczesnokomunijnych

 

- Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym

chrzty i roczki na mszy w następną niedzielę o g. 12:00

 

Sobota - od 7:00 rano księża będą odwiedzać chorych parafian z posługa sakramentalną - chętnych prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii

 

Przyszła niedziela­to obchody Dnia Papieskiego ku czci Jana Pawła II,
o g. 16:00 w Domu Kultury Chwałowice zapraszamy na IX Rybnicki Charytatywny Koncert Papieski

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, natomiast przed kościołem wolontariusze będą prowadzić zbiórkę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

 

O ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła (do skarbony pod figurą św. Józefa) prosimy dziś parafian
z ul. 1 Maja parzyste 60-76; a za tydzień z ul. 1 Maja parzyste 78-90

 

W Gościu Niedzielnym cykl interesujących artykułów na temat rzymskiego etapu Synodu o synodalności, który w październiku gromadzi biskupów oraz zaproszonych świeckich, również z Polski.

 

Ogłoszenia

- Dziś ostatni dzień głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego https://budzet-obywatelski.rybnik.eu/
Nasi Strażacy po mszach dają możliwość głosowania internetowego przy wejściu do Domu Parafialnego

 

- Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe informuje, że z powodu usuwania awarii na terenie dzielnic Chwałowice i Meksyk będzie obniżone ciśnienie wody od pon. 9.10. g. 22:00 do wt. 10.10. g. 17:00

 

- Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów w Archidiecezji Katowickiej: 14.10. Katedra Chrystusa Króla w Katowicach; 15.10. Parafia św. Krzysztofa w Tychach; 16.10. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Częstochowskiej w Pszczynie; 17.10. Parafia św. Herberta Biskupa w Wodzisławiu Śląskim; 18.10. Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Żorach; 19.10. Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Rybniku; 20.10. Parafia św. Józefa w Chorzowie. Szczegółowy program dostępny będzie na stronie Duszpasterstwa Rodzin: www.rodzina.archidiecezjakatowicka.pl

 

- Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Katowickiej oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zapraszają na Archidiecezjalny Dzień Dziecka Utraconego, który odbędzie się w poniedziałek
16 października o godz.17:00 w kaplicy Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Rozpoczęcie Mszą Św. w intencji rodziców dzieci zmarłych przed narodzinami. Po mszy, której przewodniczyć będzie bp Grzegorz Olszowski, odbędzie się spotkanie, podczas którego rodzice oraz krewni będą mogli doświadczyć wspólnoty z osobami, które również przeżyły śmierć nienarodzonego dziecka.

 

- 22.10. w niedzielę o 15:00 Diecezjalne obchody Święta Patronalnego Służby Zdrowia ku czci św. Łukasza Szczegółowy plan na stronie: https://dsz.katowice.pl/. Comiesięczne spotkania formacyjne dla Pracowników Służby Zdrowia odbywają się w czwarte środy miesiąca w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Katowicach.

 

- 26-29.10. Extremalny Męski Weekend Niezłomny 24 odbędzie się w górach Sowich. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: https://www.niezlomny24.pl/


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42