OGŁOSZENIA

Ogłoszenia parafialne 20.01.2019r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Podczas wesela w Kanie Galilejskiej Maryja przyszła z pomocą nowożeńcom. Zachęcała, żeby zwrócić się

do Jezusa: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Maryja jak troskliwa Matka towarzyszy również nam, zarówno w radosnych, jak i trudnych doświadczeniach, zawsze wskazując na Jezusa. Nie jesteśmy sami. Możemy o wszystkim powiedzieć Jezusowi i z wiarą prosić Go o pomoc w każdej sytuacji.

           Dziś w Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy prosimy w modlitwie za tych, którzy z powodu wojen

lub innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny. Trwamy również w Tygodniu Modlitw

o Jedność Chrześcijan.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, a konkretnie na dokończenie modernizacji naszego Domu Parafialnego, dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Bóg zapłać.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:00 zamiast nieszporów zapraszamy na słowno-muzyczny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu scholi dziecięcej „Hosanna” z parafii Bożego Ciała i św. Barbary w Niewiadomiu.

 

Spotkania grup formacyjnych: Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00; Schola Vocatus środa 19:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; WJM Young czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Ministranci piątek 16:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

O 19:00 Wspólnota Jezusa Miłosiernego zaprasza na spotkanie kolędowo-opłatkowe.

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

Młodzież klas ósmych rozpoczyna o 19:00 uczestnictwo w dziesięciotygodniowym Kursie Alfa

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Pukowca 4; a za tydzień z ul. Pukowca 5.

 

W Gościu Niedzielnym m.in. o relacji między Kościołem i państwem; oraz jakimi zasadami się kierować, by wesprzeć nastolatka w trudnym okresie dojrzewania, ponadto obrazek tym razem z modlitwą dziadków za wnuki, a w nowym „Małym Gościu” modlitwa wnuka za babcię i dziadka. Za tydzień bezpłatny dodatek DVD z filmem „Bóg nie umarł – 2” stawiającym pytanie czy mamy odwagę bronić naszej wiary? 

Natomiast w „Małym Gościu” paulin o. Michał Legan tłumaczy, że nie musimy każdego lubić, ale każdego mamy kochać, czyli o czym mówi Pan Jezus w przykazaniu miłości; kardiochirurg dr Michał Zembala wyjaśnia czy to, co czujemy, czuje nasze serce; a geniusz gitary Marcin Patrzałek, zwycięzca włoskiego talent show opowiada o tym, że ma tylko talent i … sporo ćwiczy.

 

Zaproszenia

 • 02.02.w sobotę Organizujemy Bal Karnawałowy – szczegóły na plakacie, zapisy u Ks. Dawida

Ogłoszenia

 • 26.01. od 10:00 dzień otwarty w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku i początek rekrutacji do pierwszych klas Szkoły Podstawowej. Szczegóły na plakacie.
 • 26.01. w sobotę Archidiecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących do Panewnik, początek o g. 12:00
 • 27.01. w niedzielę doroczna adoracja Apostolstwa Chorych przy żłóbku w Panewnikach o g.14:00
 • 27.01. o g. 15:00 Klub Inteligencji Katolickiej z Rybnika-Nowin organizuje Modlitewny Marsz Pamięci w formie Drogi Krzyżowej dla uczczenia pamięci ofiar Marszu Śmierci z 1945 r. oraz Tragedii Górnośląskiej, początek przy pomniku przy ul. Gliwickiej za stadionem. Szczegóły na plakacie.
 • W nocy 26/27.01. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu Zdroju młodzi naszej archidiecezji będą przeżywać Światowe Dni Młodzieży z ojcem świętym Franciszkiem w ramach „Panamy na Śląsku”, zachęcamy do skorzystania również z dostępnych transmisji telewizyjnych tego wydarzenia.
 • III Archidiecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i wszystkich chętnych diecezjan do Lourdes odbędzie się w dniach 5–13 maja br. Przejazd nastąpi specjalnym pociągiem.
  W pielgrzymce będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 350 osób. Będą im towarzyszyć lekarze, pielęgniarki, wolontariusze i księża. Szczegóły na http://www.pltravel.pl/pielgrzymki-cat/art-lourdes-pielgrzymka,210

Ogłoszenia parafialne 13.01.2019r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Obchodzimy dziś święto Chrztu Pańskiego, które jest okazją do wspomnienia naszego własnego chrztu. Otrzymaliśmy wtedy Ducha Świętego i staliśmy się umiłowanymi dziećmi Bożymi. Bóg jako Ojciec, który bardzo kocha swoje dzieci, pragnie dla nas najważniejszego: zbawienia. Należymy do Niego, a nasza codzienność pełna jest znaków Jego obecności. Podczas tej Eucharystii dziękujmy za chrzest i Bożą miłość w życiu każdego z nas.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji, a konkretnie na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa m.in. na radio eM.

 

Bóg zapłać wszystkim uczestnikom za liczny udział w naszym Chwałowickim Orszaku Trzech Króli, zwłaszcza tym oryginalnie przebranym i dziękujemy mieszkańcom „Królewioka” za królewskie przyjęcie.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory, a po wieczornej Mszy około 18:00 na tradycyjny Koncert Noworoczny Rybnickiej Orkiestry Miejskiej, z którą wystąpi Kasia Cerekwicka.

Tradycyjna opłata za całoroczną rezerwację ławek w naszym kościele będzie zbierania w dzisiejszą i przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej w domu parafialnym w tzw. kawiarence.

 

Młodzież klas 8 przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania serdecznie zapraszamy do udziału w 10-cio tygodniowym Kursie Alfa dla młodzieży, który rozpoczynamy w czwartek 24.01. o 19:00. Zapisy od dziś do przyszłej niedzieli na stronie www.jezusmilosierny.pl , a szczegóły u Ks. Dawida.

 

Spotkania grup formacyjnych: Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00; Karmelitański Zakon Świeckich środa 16:30; Schola Vocatus środa 19:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; WJM Young czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Ministranci piątek 16:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

W poniedziałek po niedzieli Chrztu Pańskiego rozpoczyna się Okres Zwykły, którego pierwsza część potrwa do wtorku przed Popielcem (w tym roku 6. marca, a Wielkanoc 21. kwietnia), natomiast stajenkę i śpiew kolęd polskim zwyczajem zachowujemy do Ofiarowania Pańskiego 2. lutego.

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o g. 6:45.

 

Środa - o 17:30 wspólnota karmelitańska zaprasza na wspólne kolędowanie przy stajence w kościele

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Piątek - trzeci w miesiącu to szczególny dzień kultu Miłosierdzia Bożego - nabożeństwo o g. 6:45

- Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Parafialnym, chrzty i roczki na mszy w następną niedzielę o g. 12:00

 

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Dąż do sprawiedliwości” potrwa od 18. do 25. stycznia, a poprzedzi go Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim 17.01., natomiast po domknie go Dzień Islamu w Kościele Katolickim 26.01.

 

Przyszła niedziela­ - obchodzona będzie jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy;

Tego dnia w naszej parafii o 16:00 zapraszamy na słowno-muzyczny koncert kolędowy scholii dziecięcej „Hosanna” z parafii Bożego Ciała i św. Barbary w Niewiadomiu.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, a konkretnie na dokończenie modernizacji naszego Domu Parafialnego, dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Pukowca 3; a za tydzień z ul. Pukowca 4.

 

W Gościu Niedzielnym tym razem modlitwa męża za żonę; ponadto o chrzcie jako bramie sakramentów oraz poradnik na okoliczność decyzji o zmianie pracy.

 

Ogłoszenia

 • Młodzi naszej archidiecezji będą mogli przeżyć Światowe Dni Młodzieży z ojcem świętym Franciszkiem w ramach „Panamy na Śląsku' zaplanowanej nocą 26/27 stycznia br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu Zdroju. Szczegółowe informacje oraz zakup biletów na stronie: http://mlodzidlamlodych.pl/.
 • Największe uczelnie województwa śląskiego, Miasto Katowice oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zapraszają na trzecią edycję Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. To największe na południu Polski wydarzenie popularyzujące naukę i jedno z największych tego typu przedsięwzięć w kraju. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach na publiczność festiwalową będzie czekać m.in.: ponad 130 stanowisk pokazowych, dziesiątki wykładów i warsztatów, wystawy i występy artystyczne oraz mnóstwo stref specjalnych: strefa kosmiczna, strefa e-sportu, strefa dziecka i strefa OFF Science (w której odbędzie się Przegląd Garażowych Wynalazków). W festiwalu weźmie udział kilkudziesięciu gości specjalnych, na czele z astronautką NASA Nicole Stott. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE odbędzie się w niedzielę 13 stycznia i w poniedziałek 14 stycznia. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.slaskifestiwalnauki.pl

 


Ogłoszenia parafialne 06.01.2019r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Mędrcy? Magowie? Królowie? Spór o ich istnienie i liczbę; to detale. Istotą jest pytanie o odwagę: Czy stać nas na to, by tak jak oni pragnąć widzieć szerzej i wyruszyć w drogę? A może jesteśmy jak Herod skoncentrowani na sobie i nie dostrzegamy dziejących się obok ważnych spraw, które wydają się nam zbyt małe i liche, by stać się przedmiotem naszego zainteresowania? No chyba że zagrażają tak ciężko wypracowanemu przez nas obrazowi świata... Bóg objawia się tym, którzy mają w sobie pasję poszukiwania Go, którzy potrafią zostawić siebie i być darem dla innych.

W dniu dzisiejszym obchodzimy Dies Episcopi – modlimy się za naszego ks. arcybiskupa Wiktora oraz za biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej.

           Kolekta w dzisiejszy Misyjny Dzień Dziecka przeznaczona jest na potrzeby misji, w tym roku szczególnie na dzieci w Rwandzie i Burundi.

 

W dzisiejszą niedzielę – zapraszamy o 14:30 na Orszak Trzech Króli, a po nim w kościele ok. 15:30 na muzyczne spotkanie przy stajence z Kolędnikami Misyjnymi, w związku z czym nie będzie nieszporów.

Po mszach wolontariusze będą rozprowadzać przed kościołem kalendarz „Aniołów Misji” w cenie 5 zł

Orszak Trzech Króli rozpoczniemy dziś na Królewioku przy „stajence na Wilusiowym polu” (ul. Zwycięstwa 101a), gdzie będą rozdawane korony oraz sprzedawane gadżety orszakowe. Wpisując się w tradycję zapraszamy do przybycia we własnych strojach królewskich lub przebraniu za postaci z jasełek.

 

Po przerwie świątecznej wznowiliśmy odwiedziny duszpasterskie – z błogosławieństwem kolędowym idziemy według planu podanego w gablotce i na stronie internetowej w tygodniu od 15:30, a w soboty i niedziele o14:30 zaczynając od najwyższych numerów. Kolęda dodatkowa będzie w sobotę 2 lutego.

 

Spotkania grup formacyjnych: Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00; Schola Vocatus środa 19:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; WJM Young czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Przyszła niedziela­Święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Bożego Narodzenia

 • Msza o g. 10:30 będzie miała muzyczną oprawę w wykonaniu chóru CANTATE DEO z Rybnika-Nowin pod dyr. p. Lidii Blazel-Marszolik
 • o g. 18:00 zapraszamy na tradycyjny koncert Orkiestry Miejskiej z Rybnika i zaproszonych solistów

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej archidiecezji, a konkretnie na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa m.in. na radio eM

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Pukowca 2; a za tydzień z ul. Pukowca 3.

W Gościu Niedzielnym o królach, którzy odwiedzili nowo narodzonego Jezusa oraz o pięknie życia w małżeństwie sakramentalnym, w numerze dołączono również obrazek z modlitwą żony za męża.

 

Ogłoszenia

 • 12.01. o g. 9:00 w Krypcie Katedry Chrystusa Króla odbędzie się Archidiecezjalne Spotkanie Mężczyzn - Duch Męstwa pod patronatem Ks. Bogdana Kani, Moderatora ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Katowickiej. Z naszego regionu, tj. Jastrzębia-Zdroju, Wodzisławia Śl., Rybnika, Czerwionki, Żor i Knurowa organizowany jest przejazd autobusowy. Koszt przejazdu 20 zł (w dwie strony) - płatność w autobusie. Konieczna rezerwacja miejsca w autobusie przez formularz na stronie: http://ciri.pl/b
  Więcej informacji oraz link do formularza rejestracyjnego także na stronie: http://www.msjsilesia.pl/
 • Młodzi naszej archidiecezji będą mogli przeżyć Światowe Dni Młodzieży z ojcem świętym Franciszkiem w ramach „Panamy na Śląsku' zaplanowanej nocą 26/27 stycznia br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu Zdroju. Szczegółowe informacje oraz zakup biletów na stronie: http://mlodzidlamlodych.pl/.

 


Ogłoszenia parafialne 30.12.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Kościół przypomina nam dzisiaj Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. W dobie powszechnego kryzysu życia rodzinnego potrzebujemy nie tylko wzorca, ale przede wszystkim wstawiennictwa i uzdrowienia. Dlatego modlimy się przez orędownictwo św. Józefa o odpowiedzialnych mężów i ojców, którzy potrafią powściągać własne ambicje i egoizm, aby służyć rodzinie. Prosimy Maryję o wstawiennictwo za kobietami, aby nie lękały się macierzyństwa. A Jezusa prosimy, aby uzdrawiał relacje między żonami i mężami oraz rodzicami i dziećmi.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory kolędowe.

 

Spotkania grup formacyjnych: Schola Vocatus środa 19:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; WJM Young czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Ministranci sobota 9:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Poniedziałek w Sylwestra - o 16:30 zapraszamy parafian na nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne z okazji zakończenia roku kalendarzowego. W tym dniu do publicznego odśpiewania hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” przypisana jest łaska odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 

Wtorek w Nowy Rok - Światowy Dzień Modlitw o Pokój i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, która kończy oktawę Narodzenia Pańskiego; msze św. według porządku niedzielnego.

 • Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii i powstrzymania się od wykonywania prac niekoniecznych; poza wszystkimi niedzielami do takich dni należą także: Objawienie Pańskie 6. stycznia, Boże Ciało przypadające w tym roku 20. czerwca, oraz Wniebowzięcie NMP 15. sierpnia, Wszystkich Świętych 1. listopada i Boże Narodzenie 25. grudnia.  
 • Na rozpoczęcie roku kalendarzowego kierujemy do Boga hymn do Ducha Świętego w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku. Do publicznej formy tego aktu przypisany jest także dar odpustu zupełnego.
 • kolekta tego dnia na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach
 • nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45, a nieszpory kolędowe o 16:30

W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca – okolicznościowe nabożeństwa kwadrans przed poranną mszą świętą

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- w pierwszy czwartek miesiąca od 17:00 zapraszamy do spowiedzi dzieci szkolne.

 

Piątek - pierwszy w miesiącu zapraszamy dzieci na mszę o 17:00

 

Przyszła niedziela­ - Uroczystość Objawienia Pańskiego, w tym dniu obchodzimy także Misyjny Dzień Dziecka, a w naszej diecezji to także Dies Episcopi, w którym modlimy się za naszego ks. arcybiskupa Wiktora oraz biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej.

 • Powtórnie organizujemy w parafii Orszak Trzech Króli, ale tym razem chcemy go rozpocząć na Królewioku o 14:30 przy „Wilusiowej Stajence” na końcu ulicy Zwycięstwa i przejść do kościoła ulicami Zwycięstwa, Kupiecką, Szulika i Gałczyńskiego, aby zakończyć wspólnym kolędowaniem w naszym sanktuarium. Przy stajence będą do nabycia specjalne korony i chorągiewki, ale zapraszamy dzieci i dorosłych do przygotowania własnych i stosownego przebrania się za postacie „ze stajenki”.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby misji

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Pukowca 1; a za tydzień z ul. Pukowca 2.

 

Zaproszenia - Koncert rodzinny Betlejem w Spodku' odbędzie się 3 stycznia 2019 r. o godz. 19:00 w Katowicach. W parafii do nabycia jeszcze kilka biletów w cenie 60 zł

 


Ogłoszenia parafialne 23.12.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Cztery zapalone świece na wieńcu adwentowym uświadamiają nam, że kończy się czas naszego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Chrystus przychodzi do nas w swej prostocie. Maryja usłyszała od św. Elżbiety: „Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana”. Niech to zdanie będzie dla nas zachętą do głębokiej wiary, że Bóg wypełni swoją obietnicę naszego zbawienia.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

Spotkań grup formacyjnych w tym tygodniu nie będzie. 

 • w zakrystii do nabycia świece Caritas na stół wigilijny w cenie 5 i 12 zł oraz opłatki wigilijne

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory.

 

Spowiedź (sobota do 21:00), w niedzielę 15:00 – 17:00  i  18:00 – 20:00, a w wigilię 8:00 – 15:00

 

PoniedziałekWigilia Bożego Narodzenia. Diakonia Muzyczna zaprasza o 23:15 na czuwanie modlitewne przed Pasterką. Msza Pasterska o 24:00. Kolekta zebrana podczas Pasterki tradycyjnie przeznaczona zostanie na Fundusz Obrony Życia.

 

Wtorek - Uroczystość Narodzenia Pańskiego, zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45, a o godz. 15:00 na parafialne kolędowanie; w tym dniu nie będzie mszy świętej wieczornej.

 

Środa - drugi dzień świąt - Święto Świętego Szczepana pierwszego męczennika; msze według porządku niedzielnego, nie będzie jednak nieszporów; tego dnia kolekta na Wydział Teologiczny UŚ

 

Czwartek - Święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty (na mszy tradycyjnie święcenie wina)

- adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Piątek - Święto Świętych Młodzianków męczenników, będziemy błogosławić dzieci

i kobiety w stanie błogosławionym. Msza w intencji matek oczekujących potomstwa o g. 7:00,

 • dodatkowa msza o 9:00 w intencji dzieci, po niej w Domu Parafialnym rozdanie nagród za Roraty
 • o 18:00 zapraszamy na „Zieloną Kolędę” zespołu Carrantuohill z chórem kameralnym AF Music

Przyszła niedziela­ - Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, o 16:30 nieszpory kolędowe

 • o g. 19:00 w rybnickiej Bazylice św. Antoniego odbędzie się koncert kolędowy dla Hospicjum Stacjonarnego w Rybniku. Wystąpią zespoły Carrantuohill i Chwila Nieuwagi, chór Autograph oraz Jacek Glenc - kompozytor i pianista. Koncert promuje płytę „Każdy dzień jest początkiem”.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Prusa i Gałczyńskiego; a za tydzień z Pukowca 1.

 

W Gościu Niedzielnym dziś 132 świąteczne strony (numer podwójny w cenie 8 zł), a w nim propozycja modlitwy przy wigilijnym stole; ponadto o narodzinach naszego Boga, który stał się człowiekiem, dolnym przyjmować cierpienie; dlaczego tak postąpił? A także poruszający wywiad z kardynałem Konradem Krajewskim, jałmużnikiem papieskim, który pomaga bezdomnym w Rzymie; oraz o tym co ważnego wydarzyło się na świecie w 2018 roku. Polecamy również Małego Gościa.

 

Caritas parafialna składa serdeczne Bóg zapłać za udział w akcji 'Anioły'. Rodzinom w potrzebie przekazano 36 paczek. Podziękowania za Anioły można odebrać dzisiaj po mszy w zakrystii.

Z serca dziękujemy także parafianom oraz właścicielom i personelowi zaprzyjaźnionych sklepów za udział i ofiarność w akcji 'Mam niewiele, ale się z Tobą podzielę'. Z zebranych produktów zrobiono 33 paczki, które zostały już wydane.

 

Podziękowania dla panów stawiających stajenkę i choinki oraz firmie Aurelii Wałach, która zadbała o kwiaty i dekorację stajenki. Dziękujemy dzieciom SP 13 i SP 35 za jasełka oraz za udział w konkursie „Do szopy hej Anioły” tworząc anioły, które znalazły miejsce w naszej parafialnej stajence.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego czasu Świąt Bożego Narodzenia, radosnej atmosfery rodzinnej i żywej obecności przychodzącego Boga w Waszych sercach.


Ogłoszenia parafialne 16.12.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

W trzecią niedzielę Adwentu, zwaną „GAUDETE” czyli „Radujcie się”, szczególnie mocno rozlega się obecne w tym okresie liturgicznym wezwanie do radości. „Radujcie się zawsze w Panu” - powtarza z naciskiem św. Paweł. Obecność Pana w innych ludziach i w naszych sercach jest niezmiennym powodem do radości i oparciem w każdym trudzie czy bólu. Jan Chrzciciel pod natchnieniem Ducha Pańskiego głosi: Jezus przyjdzie wkrótce. Pan jest blisko! To Jego czas.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za składane dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o g. 16.30 zapraszamy na nieszpory,

- o 18:00 na zapowiedziany musical „Opowieść wigilijna” (na motywach powieści Karola Dickensa)

w wykonaniu dzieci i młodzieży z parafii św. Michała Archanioła w Rudzie Śląskiej-Orzegowie

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00

 

Roraty pon. - czw. o 18:00, piątek o 17:00 i sobota o 8:00 rano; w radiu eM 107,6 fm pon-pt 19:30

 

Kolęda w tygodniu o 15:30, a w soboty i niedziele o 14:30, plan w gablotce i na stronie internetowej

 

Poniedziałek i podobnie w kolejne dni o 8:00 prosimy mężczyzn do pomocy przy budowie stajenki

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- o g. 18:00 Eucharystia z czuwaniem modlitewnym o uzdrowienie ciała i duszy

 

Piątek - trzeci w miesiącu jest szczególnym dniem kultu Miłosierdzia Bożego, nabożeństwo o 6:45

 

Sobota - zamiast pierwszej soboty stycznia kapłani przedświątecznie odwiedzą chorych parafian z posługa sakramentalną - chętnych prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii

 

Przedświąteczna spowiedź - zapraszamy w tygodniu pół godziny przed każdą mszą świętą, a także

22.12. w sobotę      7:00 – 8:00; 9:00 – 12:00;            14:00 – 18:00;         19:00 – 21:00

23.12. w niedzielę  pół godziny przed każdą Mszą oraz    15:00 – 17:00;         18:00 – 20:00

24.12. w wigilię       8:00 – 15:00

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Dziękujemy darczyńcom akcji Caritas „Mam niewiele, ale się z tobą podzielę” oraz „Anioły”

Gotowe paczki z podanym numerkiem „Anioła” prosimy przynieść do siedziby parafialnej Caritas,

która pełni dyżury w środy 9:00 – 11:00, czwartki 15:30 – 17:30 i piątki 9:00 – 11:00

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Ogrodowej numery nieparzyste; a za tydzień z ul. Prusa.

 

W Gościu Niedzielnym bezpłatna płyta CD z najpiękniejszymi kolędami w opracowaniu gitarowym; ponadto o tym, jak kard. Henry Newman odkrył pełną prawdę w Kościele katolickim; a także o tym, że w tym roku na świecie zamordowano 35 księży i że wg opracowanego w Watykanie raportu to najczarniejszy bilans od 2000 roku; za tydzień podwójny numer świąteczny w cenie 8 zł;

- a w styczniowym Małym Gościu ikona Maryi Niosącej Ducha Świętego z modlitwą o jego dary,

a także: „Bilet do nieba” czyli specjalne opowiadanie na święta i niektóre relacje z tegorocznych rorat oraz o najmłodszych europejskich księżniczkach; o najnowszym odkryciu, które naukę o dinozaurach wywróciło do góry nogami i o robotach, które potrafią czytać w myślach.

 

Zaproszenia

- 17.12. o 19:00 w Bazylice św. Antoniego Rybnicki Wieczór Chwały

- 20.12. o 17:00 w Hali Gimnastycznej SP 35 Jasełka pt. „Betlejemska dobranocka

- 21.12. o 8:15 w naszym kościele Jasełka w wykonaniu dzieci SP 13

- „Piekarskie Betlejem' (żywa i ruchoma szopka w plenerze) zaprasza do odwiedzin w okresie 25.12.br. – 31.01.2019 r. Szczegóły na plakacie w gablotce i na stronie internetowej.

 

Ogłoszenia - w zakrystii do nabycia świece Caritas w cenie 12 i 5 zł oraz opłatki wigilijne


Ogłoszenia parafialne 09.12.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Dziś usłyszymy wołanie Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!”.

W Adwencie czekamy na święta Bożego Narodzenia, lecz także uświadamiamy sobie, że Chrystus powtórnie przyjdzie na ziemię. I do tego wydarzenia mamy się dobrze przygotować. Wyprostować ścieżki to zwrócić się do Boga, ukierunkować swoje dążenia na Niego. Tak, aby naszemu myśleniu o końcu świata nie towarzyszył lęk, ale radość spotkania z Chrystusem.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, natomiast przed kościołem wolontariusze Szkolnych Kół Caritas przeprowadzą zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory.

 

Spotkania grup formacyjnych: Schola Vocatus środa 19:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; WJM Young czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Ministranci sobota 9:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Roraty od pon. do czw. o 18:00, w piątek o 17:00 i w sobotę o 8:00 rano; w radiu eM 107,6 fm pon-pt 19:30

 

Kolęda w tygodniu o 15:30, a w soboty i niedziele o 14:30, plan w gablotce i na stronie internetowej.

 

Wtorek

 • nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.
 • z powodu nieobecności kancelistki 11 grudnia kancelaria parafialna po południu będzie nieczynna
 • o 16:00 katecheza Dzieci do Wczesnej Komunii św., a po niej przymiarka strojów komunijnych o 16:30, natomiast o 17:00 przymiarka dla dzieci z klas trzecich 

Środa

 • o 16:00 spotkanie opłatkowe wspólnoty Karmelitańskiej w kawiarence Domu Parafialnego
 • o 16:30 spotkanie opłatkowe grupy Emmanuel w Domu Parafialnym w salce nr 5

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Piątek - katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym

chrzty i roczki na mszy w następną niedzielę o godz. 17:00

 

Za tydzień

 • niedziela Gaudete czyli radości, w tym duchu zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci z rodzicami do naszego kościoła o g. 18:00 na musical „Opowieść wigilijna” na kanwie powieści Karola Dickensa w wykonaniu młodzieży z parafii św. Michała Archanioła w Orzegowie;
 • już dziś pragniemy zaprosić na kolejne wydarzenia religijno-kulturalne w naszym sanktuarium:

21. grudnia (pt) o 9:00 jasełka szkolne dzieci z SP 13

28. grudnia (pt) o 18:00 „Zielona kolęda” zespołu Carrantuohill z chórem kameralnym AF Music

6. stycznia (ndz) Chwałowicki Orszak Trzech Króli i Kolędnicy Misyjni

13 stycznia (ndz) o 18:00 tradycyjny koncert noworoczny w wykonaniu Orkiestry Miejskiej z Rybnika

20. stycznia (ndz) o 16:00 występ kolędowy scholii dziecięcej z Niewiadomia

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii m.in. na budowę stajenki

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Ogrodowej numery parzyste; a za tydzień nieparzyste.

 

W Gościu Niedzielnym: Czym jest niepokalane poczęcie i w jaki sposób formował się ten dogmat Kościoła?; ponadto „Małe cuda są po coś”, czyli niezwykła historia niewidomej kobiety, która zaadoptowała niewidomą i niesłyszącą dziewczynkę z Indii; a także o marnowaniu jedzenia, które stało się wielkim problemem również w Polsce, a za tydzień bezpłatny dodatek - płyta CD z kolędami

 

Ogłoszenia

 • w zakrystii do nabycia świece Caritas w cenie 12 i 5 zł, opłatki będą w przyszłym tygodniu
 • Zapraszamy na zapowiadany już film 'CHLEB z NIEBA' 12. grudnia o 18:30 w Multikinie w Focus Parku w Rybniku. Koszt biletu: 15 zł. Zapisy przez stronę Wspólnoty Jezusa Miłosiernego http://zapisy.jezusmilosierny.pl/event/72
 • Pielgrzymka Zaufania przez Ziemię organizowana przez Ekumeniczną Wspólnotę Braci z Taize w tym roku zawita do Madrytu. Na to Europejskie Spotkanie Młodych wybiera się Duszpasterstwo Akademickie z Katowic organizując tygodniowy wyjazd sylwestrowy do Madrytu w dniach: od 26.12.2018 do 03.01.2019; cena 750 zł i 60 euro, wiek 17-35 lat; wszelkie informacje i zapisy: ks. Damian Copek; tel.: 502 282 814; mail: damianoc@vp.pl
 • Koncert rodzinny 'Betlejem w Spodku' odbędzie się 3.01.2019 r. o g. 19:00. Bilety są dostępne na www.bilety24.pl Parafia otrzymała kilkanaście sztuk do rozprowadzenia w cenie 50, 60 i 80 zł (kontakt z proboszczem lub w kancelarii). Przy prasie znajdziemy również cegiełki Ambasadorów Miłosierdzia z numerem konta pomocowego tego dzieła.
 • Młodzież zachęcamy do udziału w „Panama na Śląsku” w nocy z 26/27 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. (kontakt z Ks. Dawidem Klimerą)

 


Ogłoszenia parafialne 02.12.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Witajcie na progu nowego roku liturgicznego. Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana, ze szczególnym zrozumieniem chcemy dziś po przeistoczeniu wypowiedzieć słowa aklamacji: „Glosimy śmierć Twoja Panie Jezu, wyznajemy Twoje zmartwychwstanie i oczekujemy Twego przyjścia w chwale”. Trzeba nam głębokiego zastanowienia, co na drodze naszego życia wymaga dziś wyprostowania. Na pewno warto rozpocząć adwent nie tylko jakimś postanowieniem, ale stanąć w gotowości przed Bogiem przez oczyszczenie swego serca w sakramencie pokuty i pojednania. Skorzystajmy z tego daru Bożej łaski.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę 

 • o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory z modlitwą o trzeźwość;
 • po każdej mszy zapraszamy do s. nr 5 w Domu Parafialnym na Kiermasz Bożonarodzeniowy, z którego dochód będzie przeznaczony na leczenie chorej Martynki Kaczmarek
 • o 14:00 w kościele MB Bolesnej w Rybniku odbywa się kwartalny dzień skupienia dla narzeczonych
 • z dniem dzisiejszym rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie tzw. kolędę. W tygodniu początek o 15:30, a w soboty i niedziele o 14:30. W tym roku idziemy od końca do początku wyznaczonych ulic, a w blokach od ostatniej do pierwszej klatki, chyba że ze względu na specyfikę trasy zaznaczono inaczej na planie.  

Spotkania grup formacyjnych: Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00; Schola Vocatus środa 19:00;

Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; WJM Young czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Ministranci sobota 9:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Poniedziałek

 • rozpoczynamy Roraty (od pon do czw 18:00, pt 17:00, sob 8:00) – na te msze ku czci Matki Bożej zapraszamy dzieci z lampionami, w tym roku z pomocą redakcji „Małego Gościa” będziemy rozważali dary i owoce Ducha Świętego, można też skorzystać w tym temacie ze specjalnych audycji dla dzieci emitowanych w radiu eM 107,6 fm od poniedziałku do piątku o g. 19:30

Wtorek

 • nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.
 • o 8:30 po modlitwie na cechowni kopalni przejdziemy tradycyjnie w asyście orkiestry górniczej do naszego sanktuarium na Mszę Barbórkową o g. 9:00 w intencji górników i ich rodzin, prosimy aby na tę uroczystość górnicy przybyli w swoich strojach galowych, jeśli tylko takowy posiadają
 • o 19:00 comiesięczna Eucharystia Wspólnoty Jezusa Miłosiernego

W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek i piątek miesiąca – okolicznościowe nabożeństwa kwadrans przed poranną mszą świętą

 

Czwartek 

 • adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi
 • w pierwszy czwartek miesiąca od 17:00 zapraszamy do spowiedzi dzieci szkolne.

Piątek

 • pierwszy w miesiącu zapraszamy dzieci szkolne na mszę o 17:00 w ramach Rorat
 • zapraszamy pary małżeńskie do skorzystania przez najbliższe 8 tygodni z kursu małżeńskiego, który będzie się odbywał w piątki o 18:00 w naszym Domu Parafialnym, informacje o zapisach na plakacie w gablotce i na parafialnej stronie internetowej

Sobota 

 • uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, na mszy o 8:00 odbędzie się tradycyjna ceremonia przyjęcia cudownego medalika Niepokalanej przez członków wspólnoty Dzieci Maryi; młodzież zapraszamy wyjątkowo na mszę o 16:30 z okazją do spowiedzi od 16:00; wieczorem podczas mszy o 18:00 poświęcenie i przyjęcie cudownego medalika przez dzieci przygotowujące się do Komunii Świętej, a po mszy spotkanie organizacyjne dla ich rodziców w Domu Parafialnym

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, natomiast przed kościołem wolontariusze Szkolnych Kół Caritas przeprowadzą zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Obywatelskiej bloku nr 9; a za tydzień z ul. Ogrodowej numerów parzystych. Jeśli ktoś z parafian chciałby ofiarować na tegoroczne święta choinkę do kościoła prosimy o kontakt z proboszczem – bowiem najpierw trzeba złożyć wniosek o jej wycięcie w Wydziale Ekologii Urzędu Miasta.

 

Gość Niedzielny na swoich lamach rozpoczyna cykl adwentowy poświęcony siedmiu darom Ducha Świętego – jak je mamy rozumieć; ponadto o zamordowanych zakonnikach i siostrach w Algierii, którzy zostaną beatyfikowani 8 grudnia oraz kilka porad o poszukiwaniu świątecznych prezentów dla najbliższych.

Za dwa tygodnie do numeru 50. zostanie dołączona bezpłatnie płyta CD pt. „Najpiękniejsze kolędy”.

 

Gratulujemy naszym ministrantom, którzy w sobotę zajęli 2 miejsce w Dekanalnym Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów w kategorii starszych lektorów.

Koncert rodzinny 'Betlejem w Spodku' odbędzie się 3.01.2019 r. o g. 19:00. Bilety są dostępne na www.bilety24.pl

Parafia otrzymała kilkanaście sztuk do rozprowadzenia w cenie 50, 60 i 80 zł (kontakt z proboszczem lub w kancelarii)

Przy prasie znajdziemy również cegiełki Ambasadorów Miłosierdzia z numerem konta pomocowego tego dzieła.

 


Ogłoszenia parafialne 25.11.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Obchodzimy dziś ostatnią niedzielę roku liturgicznego – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jego królestwo - jak stwierdził - nie jest z tego świata. Jakiekolwiek nie byłoby nasze życie i problemy, z którymi musimy się mierzyć w codzienności, należymy do Króla. Nasze serca i dążenia są ukierunkowane na Królestwo Boże, czego świadectwo dajemy, uczestnicząc we Mszy Świętej.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory.

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00Schola Vocatus środa 19:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; WJM Young czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Ministranci piątek 16:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

Poniedziałek - podczas mszy o g. 18:00 będzie miało miejsce wręczenie legitymacji i błogosławieństwo członków Szkolnych Kół Caritas. Wolontariusze ci pragną w następną niedzielę 2. grudnia przeprowadzić w Domu Parafialnym Kiermasz Bożonarodzeniowy dla Martynki, na który serdecznie zapraszamy po mszach.

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – okolicznościowe nabożeństwo 7:45

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

Sobota - od 7:00 rano księża będą odwiedzać chorych parafian z posługa sakramentalną - chętnych prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii

Przyszła niedziela­ - rozpoczęcie nowego roku liturgicznego Pierwszą Niedzielą Adwentu, która jest obchodzona również jako Niedziela Trzeźwości; rozpoczynamy również odwiedziny duszpasterskie – kolędę - od końca ul. Zwycięstwa domy prywatne. Plan kolędy na osobnej kartce na razie na pierwszy tydzień.

A od przyszłego tygodnia dzieci zapraszamy na roraty od poniedziałku do czwartku o 18:00,

w piątki o 17:00, a w soboty o 8:00 rano.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Obywatelskiej bloku nr 7; a za tydzień z bloku nr 9.

W Gościu Niedzielnym o Jezusie Chrystusie, Królu Królów, który stał się pokornym Sługą Jahwe, ponadto bezpłatny dodatek ze ściennym kalendarzem na 2019 r. Natomiast w Małym Gościu lampion na tegoroczne Roraty oraz artykuły o Duchu Świętym – jak rozpoznać i wykorzystać sygnały, które codziennie nam wysyła, a także o tym, co naukowcy mówią o prawdziwości świętego Mikołaja.

Ogłoszenia

- 16 listopada miała miejsce nowa premiera filmu dystrybuowanego przez wydawnictwo Rafael Film. „Chleb z nieba” to piękna i poruszająca opowieść, która głęboko zapada w serca widzów. Para bezdomnych mediolańczyków w Wigilię znajduje w śmietniku niemowlę. Jakież jest ich zdziwienie, gdy okazuje się, że… nie wszyscy widzą chłopca. Czemu tak się dzieje? Co trzeba zrobić, kim być, żeby zobaczyć dziecko? Jak rozwikłać tę zagadkę? „Niewidzialne dziecko” staje się nie tylko medialna sensacją, ale przede wszystkim zmusza ludzi do refleksji nad sobą… Nie będzie nikogo, kto po seansie nie zada sobie pytania: czy mnie byłoby dane zobaczyć to dziecko?

- Parafialna Caritas zwraca się z gorącą prośbą o włączenie się w świąteczne akcje dla najuboższych naszej parafii: „Anioły” i „Mam niewiele, ale się z Tobą podzielę”. W Kościele, pod obrazem Miłosierdzia Bożego, od 2 grudnia będzie znajdować się choinka z Aniołami do wylosowania, a w zaprzyjaźnionych sklepach pojawią się pudła Caritas na artykuły spożywcze. Wierzymy, że pomoc ta stanie się źródłem radości zarówno dla obdarowanych, jak i samych ofiarodawców.

- w czwartek 6.12. od g. 8:00 w przychodni lekarskiej „Euro-Vita” przy ul. Śląskiej 1, odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne (55 zł od badania). Bliższe informacje w przychodni.

- Pielgrzymka Zaufania przez Ziemie organizowana przez Ekumeniczną Wspólnotę Braci z Taize w tym roku zawita do Madrytu. Na to Europejskie Spotkanie Młodych wybiera się Duszpasterstwo Akademickie z Katowic organizując tygodniowy wyjazd sylwestrowy do Madrytu w dniach: od 26.12.2018 do 03.01.2019; cena 750 zł i 60 euro, wiek 17-35 lat; wszelkie informacje i zapisy: ks. Damian Copek; tel.: 502 282 814; mail: damianoc@vp.pl


Ogłoszenia parafialne 18.11.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Dzisiejszą niedzielę w Kościele Powszechnym przeżywamy jako Światowy Dzień Ubogich, a w ramach archidiecezji jako Dzień Muzyki Liturgicznej. W śpiewie przed Ewangelią usłyszymy słowa: „Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym”. Wyznaczamy sobie w życiu różne cele, czekamy na konkretne wydarzenia. Nie możemy jednak zapominać o zapowiedzi powtórnego przyjścia Chrystusa, kiedy nastąpi koniec tego świata. Wyrazem naszego czuwania w oczekiwaniu na ten dzień jest życie w prawdzie i pamięć o Bogu w naszej codzienności.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji. Natomiast przed kościołem prowadzimy zbiórkę na zagraniczne leczenie małej Chwałowiczanki - Martynki Kaczmarek.

 

W dzisiejszą niedzielę - w ramach Dni Cecyliańskich na mszy o 12:00 w naszym sanktuarium zaśpiewa Chór Parafii św. Anny w Świerklanach; Koncert Inauguracyjny Mszą C-dur op. 86 Ludwika van Beethovena w wykonaniu solistów, chóru „Rezonans con tutti” oraz Filharmonii Rybnickiej również dziś o 19:00 w Bazylice św. Antoniego w Rybniku; pełny spis obchodów znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej parafii.

- o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory.

- W imieniu rodziców 4-letniej Martynki walczącej z nowotworem kierujemy wielkie podziękowania dla wszystkich darczyńców i ludzi dobrej woli i prosimy jeszcze o otwarte serca i hojność, aby jak najszybciej dziewczynka mogła wyjechać na leczenie. Na ten cel dziś w naszej parafii przed kościołem specjalna zbiórka.

W obchodzony dziś Światowy Dzień Ubogich możemy sprawić, aby na chwilę została milionerem. (1,6 mln zł)

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00; Karmelitański Zakon Świeckich środa 16:30; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; WJM Young czwartek 19:00; Młodzież

Oazowa piątek 18:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Środa - św. Tarsycjusza patrona ministrantów, których wraz z rodzinami zapraszamy na mszę w ich intencji o g. 18:00, a po niej na tradycyjną agapę w auli Domu Parafialnego

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- św. Cecylii - patronki muzyków kościelnych; na Eucharystię w ich intencji o g. 18:00 zapraszamy członków chóru „Teresa”, scholii „Vocatus”, Parafialnej Diakonii Muzycznej i organistów, a po mszy na wspólny poczęstunek w salce nr 5 w Domu Parafialnym

 

Sobota - w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach na Mszy o g. 11:00 odbędzie się ceremonia ustanowienia Animatorów Ministranckich, do której przystąpią także nasi młodzi parafianie

 

Przyszła niedziela­ - jako ostatnia w kończącym się roku liturgicznym, to uroczystość Chrystusa Króla, w katowickiej archikatedrze na mszy o g. 12:00 nasi parafianie Pani Elżbieta Tkocz oraz Państwo Jadwiga i Jan Skopek zostaną uhonorowani przez Ks. Arcybiskupa medalem „Pro Christi Regno” przyznawany za zasługi w dziele budowania Królestwa Bożego w archidiecezji katowickiej.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Od niedzieli 2 grudnia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie czyli tzw. kolędę, plan podamy za tydzień, w tym roku początek od ul. Zwycięstwa numery prywatne. Wszystkie trasy kolędowe będą biegły od najwyższych do najniższych numerów ulicy, a w blokach od ostatniej klatki do pierwszej.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Obywatelskiej bloku nr 5; a za tydzień z bloku nr 7.

W Gościu Niedzielnym m.in. wywiad z jezuitą o. Romanem Groszewskim o metodach akceptacji samego siebie i przychylności Boga w naszym zmierzaniu ku świętości; ponadto artykuł o tym, jak rozpoznawać nowe powiewy Ducha Świętego oraz o tym, jak czytanie dzieciom wpływa na ich przyszłość.

 

Ogłoszenia

 

 • Dzień Jedności wspólnot, środowisk i szkół nowej ewangelizacji Archidiecezji Katowickiej odbędzie się w krypcie katedry katowickiej w święto św. Andrzeja 30 listopada br. od g. 18:00

 • Już teraz informujemy, że kolejna edycja rodzinnego koncertu kolęd 'Betlejem w Spodku' odbędzie się 3.01.2019 r. o g. 19:00. W najbliższym czasie do parafii zostaną przekazane bilety i szczegółowe informacje.

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42