OGŁOSZENIA

Ogłoszenia parafialne 05.05.2024 r.WPROWADZENIE W LITURGIĘ

„W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu”. Słowa świętego Jana, które usłyszymy w dzisiejszym drugim czytaniu, mają nam pomóc zrozumieć, że miłość, którą Bóg nas obdarzył, nie ma sobie równych. To ona jest źródłem naszego życia. Rozpoczynając tę Eucharystię, wzbudźmy w naszych sercach wdzięczność za ten wielki dar oraz żałujmy za każdy przejaw naszej niewdzięczności.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach


Nabożeństwa majowe - zapraszamy codziennie pól godziny przed wieczorną mszą świętą,
natomiast w przyszłą niedzielę wyjątkowo o 15:00 jako dziękczynne nabożeństwo pierwszo komunijne

 

Spotkania grup formacyjnych: poniedziałek o 19:30 Diakonia teatralna; środa o 15:00 Katecheza kobiet; o 19:00 Schola Vocatus; czwartek o 19:00 Diakonia muzyczna i WJM Young; piątek o 18:00 Młodzież Oazowa; sobota o 9:00 Ministranci; o 10:30 Dzieci Maryi

 

Dni krzyżowe od poniedziałku do środy o 6:30 rozpoczniemy nabożeństwem z procesją przy krzyżach:
w poniedziałek na cmentarzu, we wtorek na placu kościelnym, w środę przy familokach na ul. Zwycięstwa

 

Poniedziałek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus po mszach rano i wieczorem

 

- 6.05. o g.19:00 w kościele próba dla rodziców i dzieci przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej

 

Wtorek - Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z SP 13 w ramach programu Łączymy Pokolenia zapraszają seniorów na spotkanie przy kawie w Domu Katechetycznym 7.05. o 16:00 pt. 'Pieśnią wielbimy Maryję'.

 

Środa - 08.05. o g. 19:00 w Chwałowickim Domu Kultury projekcja 5. i 6. odcinka 1. sezonu serialu
The Chosen”. Wejście za dobrowolną ofiarę na opłacenie wynajmu sali kinowej. (c.d.n. w środę 22.05.) 

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Piątek – rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego

 

spowiedź przed uroczystością komunijną dla dzieci, ich rodziców i rodzeństwa:
o g. 15:30 dla SP13 oraz dzieci przystępujących do Wczesnej Komunii, a o g. 18:00 dla SP35

 

Sobota - od 7:00 rano księża będą odwiedzać chorych parafian z posługą sakramentalną - chętnych prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii

 

Przyszła niedziela­ – to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - z powodu Uroczystości I Komunii świętej nastąpi zmiana porządku mszy św., które będą sprawowane o 7:00, 8:30!, o 10:00! msza komunijna i dalej normalnie o 12:00 i 17:00. Sugerujemy na mszy o g. 10:00 pozostawienie miejsca dla rodzin i gości dzieci komunijnych.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

O ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła (do skarbony pod figurą św. Józefa) prosimy dziś parafian
z ul. Malchera parzyste ; a za tydzień z ul. Malchera nieparzyste

 

W Gościu Niedzielnym o naszych świętych – filarach polskiej maryjności; o coraz powszechniejszej praktyce całodziennej, a nawet całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu; oraz o tym, jak zmieniała się polska flaga i nasze narodowe barwy.

 

Ogłoszenia

- 7.05. we wtorek o 17:00 do Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach na spotkanie pt. „Bardzo Kobiecy Klub: Kobiety kopalni” z dr Moniką Glosowitz z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego, pomysłodawczynią
i redaktorką publikacji „Pamiętniki kobiet z rodzin górniczych”, spotkanie jest skierowane zwłaszcza do pań, które mogą się podzielić osobistymi historiami pracujących na kopani kobiet. Wstęp wolny.

 

- 13.05. odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych i Niepełnosprawnych do Bazyliki Matki Bożej w Piekarach Śląskich. Szczególną intencją Pielgrzymki będzie modlitwa o nowe powołania kapłańskie. Początek Pielgrzymki o g. 9:00. Mszy świętej o g. 10:00 będzie przewodniczył Biskup Marek Szkudło.

 

- 19.05. w niedzielę o g. 14:00 świętowanie Jubileuszy Małżeńskich 2024 rozpocznie się Mszą Świętą w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Zapraszamy wszystkich małżonków, a szczególnie tych obchodzących 25, 50, 55, 60, 65, 70 rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa do uczestniczenia w uroczystości. Po Mszy Świętej indywidualne błogosławieństwo każdej pary, a następnie 'małe wesele' na placu za Katedrą.

 

- 25.05. w sobotę o g. 16:00 Duszpasterstwo Małżeństw starających się o potomstwo zaprasza na spotkanie
w Archidiecezjalnej Poradni Psychologicznej „Przystań” w Rybniku.

 

- 07.06. w piątek o g. 15:00 spotkanie dla rodziców po stracie dziecka w Archidiecezjalnej Poradni Psychologicznej „Przystań” w Katowicach.

 

- Wydział Duszpasterstwa rodzin wraz z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego zapraszają na spotkanie
z John’em i Claire Grabowski - przedstawicielami Konferencji Episkopatu Amerykańskiego Kościoła katolickiego ds. Rodziny, członkami Papieskiej Rady ds. Rodziny, wykładowcami Teologii moralnej na Catholic Universtiy of America w Waszyngtonie. Wydarzenie odbędzie się w Auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego 15.05. o g. 17:00.
Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42