INTENCJE

Intencje mszalne 29.12.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Mt 2,13b-15a

Anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: «Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę
i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem;  bo Herod będzie szukał Dziecięcia,
aby Je zgładzić». On wstał, wziął w nocy Dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu;
tam pozostał aż do śmierci Heroda.


NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI i JÓZEFA - 29.12.2019 r.

 7:00    W intencji rodziny Szumiło o Boże błogosławieństwo

 9:00    Za + Bogdana Zalewskiego - od uczestników pogrzebu (3)

10:30   W intencji rodzin Pierchała i Biskup z okazji rocznicy ślubu i urodzin

12:00   Za ++ Genowefę i Romana Klemczak oraz Anielę i Józefa Michniak

16:30   Nieszpory kolędowe

17:00   Za ++ Różę i Jana Szędzielorz oraz córkę Eugenię


PONIEDZIAŁEK - 30.12.2019 r. - VI Dzień w Oktawie Bożego Narodzenia

 7:00    1) Za + Jolantę Filip - od Marii i Jerzego Liber z Mogilna

               2) Za + Ewę Szymańską - od 5 Róży Żywego Różańca

 8:15     Pogrzeb śp. Edeltraudy Grzybowskiej

 9:00   Pogrzeb na Cmentarzu Komunalnym w Rybniku śp. Anieli Ostrzołek

18:00   Za + Brunona Woźniczkę - intencja ofiarowana od sąsiadów


WTOREK - 31.12.2019 r. - VII Dzień w Oktawie Bożego Narodzenia

 6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 7:00    1) W intencji parafian

               2) Za dusze w czyśćcu cierpiące - z ofiar ze skarbonki

17:30   Nabożeństwo ekspijacyjne na zakończenie roku

18:00   W intencji małżeństw i rodzin przez wstawiennictwo św. rodziców Ludwika i Zelii Martin


ŚRODA - 1.01.2020 r. - Nowy Rok - UROCZYSTOŚĆ ŚW. BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

 7:00    W intencji parafian

 9:00    Za ++ - od firmy pogrzebowej STYX Tomasza Wałacha

10:30   Za ++ Małgosię i Madzię Murawskie

12:00   ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...

16:30   Nieszpory kolędowe

17:00   ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...


 CZWARTEK - 2.01.2020 r. - dzień powszedni

 6:45    Nabożeństwo ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana z modlitwą o powołania

 7:00    1) Za + Martę Wypenda w rocznicę urodzin

               2) Za + Józefa Ochojskiego - od uczestników pogrzebu (2)

18:00   W intencji kapłanów - zwłaszcza za pochodzących z Chwałowic i pracujących w naszej parafii

               oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej


PIĄTEK - 3.01.2019 r. - dzień powszedni

 6:45    Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

 7:00    W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa i członków Apostolstwa Dobrej Śmierci

               2) Za ++ Elżbietę Rutkowską w 30. dzień po śmierci oraz Mariannę Rutkowską

17:00   Za + Teresę Holona - od uczestników pogrzebu (3)


SOBOTA - 4.01.2020 r. - dzień powszedni

 7:45    Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

 8:00    W intencji czcicieli Najświętszej Maryi Panny, członków Żywego Różańca oraz Dzieci Maryi

               2) Za + Alojzego Pakułę w 7. rocznicę śmierci

18:00   1) Za + Józefa Szefera w 2. rocznicę śmierci oraz ++ rodziców Marię i Wincentego Szefer 

               2) Za ++ Helenę Gazda w 3. rocznicę śmierci, męża Maksymiliana, rodziców z obu stron, zięcia Stanisława


2. NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - 5.01.2020 r.

 7:00    W intencji członków I i XIII Róży Żywego Różańca

 9:00    Za + Stanisława Szkudlarka w 30. dzień po śmierci

10:30   Za + Aleksandra Braszko w 30. dzień po śmierci

12:00   W intencji Henryka Tendery z okazji 80. rocznicy urodzin z prośba o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

16:30   Nieszpory kolędowe

17:00   W intencji rodzin: Albrecht, Buchalik, Kozik, Mental, Płonka, Szweda, Worwa i Szweda

               - prosząc o błogosławieństwo Boże


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Józefa Barabasz:                 30-dniowa 26.01. g. 7:00;     1) 1.03. g. 17:00

+ śp. Edeltraud Grzybowska:  30-dniowa 27.01. g. 7:00

+ śp. Aniela Ostrzołek:               30-dniowa 31.01. g. 7:00


Intencje mszalne 22.12.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Mt 1,20b-23

«Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki;

albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna,

któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów».

A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka:
Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy: 'Bóg z nami'.


4. NIEDZIELA ADWENTU - 22.12.2019 r.

 7:00    Za ++ Annę Sikora, męża Tadeusza i syna Mieczysława

 9:00    Za + Huberta Sowę - intencja od sąsiadów z ul. Zwycięstwa

10:30   Za ++ Bożenę i Józefa Kuźniok w 2. rocznicę śmierci

12:00   W intencji Jana Krajczoka z okazji 50. rocznicy urodzin oraz za Benedykta z okazji 18. rocznicy urodzin

               z prośbą o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

16:30   Nieszpory niedzielne

17:00   Za + Jerzego Liszkę w rocznicę śmierci


PONIEDZIAŁEK - 23.12.2019 r. - dzień powszedni

 7:00    1) Za + Jerzego Kwiatkowskiego w 30. dzień po śmierci

               2) Za + Jolantę Filip - od Kazimiery i Jana Mikulskich z Mogilna

18:00   Za ++ rodziców Marie i Antoniego Nowrot


WTOREK - 24.12.2019 r. - dzień powszedni

 6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 7:00    1) Za + Ernesta Tkocz w 12. rocznicę śmierci

               2) Za ++ Helenę i Franciszka Bajor i Józefa Bydłoń

               3) Za + Jolantę Filip - od Cecylii i Andrzeja Filipowicz z Posadowej

 

24:00   PASTERKA   1) W intencji parafian

                2) W intencji czcicieli św. Tereski od Dzieciątka Jezus

                3) W intencji poczętych dzieci i obrońców życia

                4) Za ++ z naszych rodzin, szczególnie w ostatnim roku


ŚRODA - 25.12.2019 r. - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

 7:00    W intencji parafian

 9:00    Za ++ Teresę i Jana Piekarskich oraz za + Halinę Chrzanowską

10:30   Za + Wilhelma Fojcika w 2. rocznicę śmierci

12:00   ...........................

15:00   Parafialne kolędowanie


CZWARTEK - 26.12.2019 r. - Święto św. Szczepana - pierwszego męczennika

 7:00    W intencji parafian

 9:00    Za + Damiana Białas w 30. dzień po śmierci

10:30   Za ++ Martę Holona w 6. rocznicę śmierci, męża Teodora oraz rodziców z obu stron

12:00   W intencji działkowców - żyjących i zmarłych - ofiarowana od zarządu ROD Rybnik 

17:00   Za + Alinę Skorupa w 5. rocznicę śmierci


PIĄTEK - 27.12.2019 r. - Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty

 7:00    1) Za + Jolantę Filip - od Moniki i Marcina Mikulskich z Korzennej

               2) W intencji parafian

17:00   1) Za ++ Amalię Sobik w rocznicę śmierci oraz Małgorzatę i Jerzego Białeckich


SOBOTA - 28.12.2019 r. - Święto św. Młodzianków, męczenników

 8:00    1) W intencji matek w stanie błogosławionym 

               2) W intencji dzieci naszej parafii i rozdanie nagród za Roraty

12:00   ślub Marka Korzeniewskiego i Ewy Tyl

18:00   Za ++ Józefa Mościckiego, ++ rodziców Martę i Józefa Fojcik, Anielę i Franciszka Mościckich


NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI i JÓZEFA - 29.12.2019 r.

 7:00    W intencji rodziny Szumiło o Boże błogosławieństwo

 9:00    Za + Bogdana Zalewskiego - od uczestników pogrzebu (3)

10:30   W intencji rodzin Pierchała i Biskup z okazji rocznicy ślubu i urodzin

12:00   Za ++ Genowefę i Romana Klemczak oraz Anielę i Józefa Michniak

16:30   Nieszpory kolędowe

17:00   Za ++ Różę i Jana Szędzielorz oraz córkę Eugenię


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Ewa Szymańska:   30.12. g. 7:00 od V Róży;       30-dniowa 19.01. g. 7:00;  

                                                                1) 19.02. g. 18:00;       2) 17.03. g. 7:00;       3) 18.04. g. 8:00;

+ śp. Aniela Thiel:       30-dniowa 26.01. g. 12:00;       1) 21.02. g.7:00


Intencje mszalne 15.12.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Mt 11,10-11

On jest tym, o którym napisano: 'Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą,

aby Ci przygotował drogę'. Zaprawdę, powiadam wam:
Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela.
Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on.


3. NIEDZIELA ADWENTU - 15.12.2019 r. - GAUDETE

 7:00    Za + Henryka Kubica - od uczestników pogrzebu (1!)

 9:00    Za + Rajmunda Janek w rocznicę śmierci oraz ++ rodziców, teściów, braci i bratowe

10:30   W intencji Ks. Adriana Chojnickiego z okazji 29. rocznicy urodzin

               po mszy chrzest Radosława Marcina Papuga

12:00   W intencji Romana Skóry z okazji 60. rocznicy urodzin prosząc o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

16:30   Nieszpory niedzielne 

17:00   W intencji rocznych dzieci: Nadii Heleny Mamcarz, Juliana Adriana Holona, Marcela Jana Brzezina

               oraz za dzieci przyjmujące chrzest święty: Emilię Zuzannę Piecha, Hannę Małgorzatę Wojtyczka,

               Adama Andrzeja Dworok, ich rodziców i chrzestnych


PONIEDZIAŁEK - 16.12.2019 r. - dzień powszedni

 6:45    1) Za + Ryszarda Tlołkę w 5. rocznicę śmierci

               2) Za + Stanisława Szkudlarek - od bratowej Krystyny

18:00   Za + Marię Czogalik - od uczestników pogrzebu (5!)


WTOREK - 17.12.2019 r. - dzień powszedni

 6:45    1) Za + Andrzeja Kruszkę w rocznicę śmierci

               2) W intencji parafian

               po mszy nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

18:00   Za ++ Rudolfa Zimonia i syna Krystiana w rocznicę śmierci


ŚRODA - 18.12.2019 r. - dzień powszedni

 6:45    1) Za + Krystynę Ucherek - od uczestników pogrzebu (1)

               2) W intencji parafian

18:00   1) Za + Ernę Skorupa w 4. rocznicę śmierci


CZWARTEK - 19.12.2019 r. - dzień powszedni

 6:45    1) Za ++ Ryszarda i Hildegardę Zimny

              2) W intencji parafian

18:00   1) W intencji chorych o łaskę uzdrowienia ciała i duszy z czuwaniem modlitewnym po mszy


PIĄTEK - 20.12.2019 r. - dzień powszedni

 6:45    1) Za + Ks. Engelberta Październego w rocznicę śmierci

               2) W intencji parafian

17:00   1) Za + Mirosława Kolarskiego w 1. rocznicę śmierci


SOBOTA - 21.12.2019 r. - dzień powszedni

 8:00    1) Za ++ Jerzego i Bożenę Bochno oraz zmarłych rodziców z obu stron

               2) Za + Huberta Sowę w 30. dzień po śmierci

18:00   Za + Aleksandra Braszko - od sąsiadów z ul. Pukowca 6


4. NIEDZIELA ADWENTU - 22.12.2019 r.

 7:00    Za ++ Annę Sikora, męża Tadeusza i syna Mieczysława

 9:00    Za + Huberta Sowę - intencja od sąsiadów z ul. Zwycięstwa

10:30   Za ++ Bożenę i Józefa Kuźniok w 2. rocznicę śmierci

12:00   W intencji Jana Krajczoka z okazji 50. rocznicy urodzin z prośbą o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

16:30   Nieszpory niedzielne

17:00   Za + Jerzego Liszkę w rocznicę śmierci


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Elżbieta Rutkowska:    30-dniowa 3.01. g. 7:00;    1) 9.02. g. 17:00


Intencje mszalne 08.12.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 1,30-33

Anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga.
Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki
i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida.
Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca»


2. NIEDZIELA ADWENTU - 8.12.2019 r. - UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

 7:00    Za + Krystynę Stężały w 1. rocznicę śmierci

 9:00    Za + Bogdana Chłodka w 5. rocznicę śmierci

10:30   Za + Marię Ucherek w rocznicę urodzin

12:00   W intencji dzieci przygotowujących się do I Komunii oraz ich rodzin

               - z ceremonią przyjęcia cudownego medalika Najświętsze Maryi Panny

16:00   Adoracja w ramach Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie rejonu Rybnik

17:00   Za + syna Mariusza Węgrzyka w 5. rocznicę śmierci


PONIEDZIAŁEK - 9.12.2019 r. - dzień powszedni

 6:45    1) Za + Elżbietę Bełczącką - od uczestników pogrzebu (2)

               2) Za ++ Krzysztofa Suwaj, Sylwię Piechaczek, Tadeusza Tatarczyka, Janusza Ledwonia, Agnieszkę Świątek,

               Helenę Malerczyk, Alicję Guzy - ofiarowana od firmy pogrzebowej STYX Tomasza Wałacha

18:00   1) Za + Alfreda Zostawa - od uczestników pogrzebu (2!)

               2) W intencji parafian

19:00   Smak Karmelu (szkoła modlitwy karmelitańskiej)


WTOREK - 10.12.2019 r. - dzień powszedni

 6:45    1) Za + Krzysztofa Suwaj - od uczestników pogrzebu (3!)

               2) Za + Marię Ucherek - od uczestników pogrzebu (1)

               po mszy nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 8:15     pogrzeb śp. Elżbiety Rutkowskiej

18:00   Za + Brunona Klamann proszac o radoć życia wiecznego


ŚRODA - 11.12.2019 r. - dzień powszedni

 6:45    1) Za ++ Jana Borzęckiego w 31. rocznicę śmierci i Eugenię Konieczniak w 11. rocznicę śmierci

               oraz ojca Władysława i żonę Marię Kubik

               2) Za + Jolantę Filip - od Katarzyny i Wiesława Szlag z dziećmi z Koniuszowej

18:00   Za + Brunona Woźniczka - od uczestników pogrzebu (1)


CZWARTEK - 12.12.2019 r. - dzień powszedni

 6:45    1) Za + Ks. Henryka Rothkegla w rocznicę śmierci

               2) Za + Jolantę Filip - od Katarzyny i Wiesława Szlag z dziećmi z Koniuszowej

18:00   Za + Stanisława Jaszka na pamiątkę urodzin


PIĄTEK - 13.12.2019 r. - Wspomnienie św. Łucji, dz. i męcz.

 6:45    1) Za + Kazimierza Kulik - od uczestników pogrzebu

               2) Za + Jolantę Filip - od Anety i Mariusza Szlag z Koniuszowej

17:00   Za + Leokadię Clemens w 6. rocznicę śmierci


SOBOTA - 14.12.2019 r. - Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb. i dK

 8:00    1) Za ++ Władysławę i Waleriana Potapo

               2) Za + Klarę Smołka - od uczestników pogrzebu (1!)

18:00   Za + Tadeusza Ochwata - intencja ofiarowana od sąsiadów


3. NIEDZIELA ADWENTU - 15.12.2019 r. - GAUDETE

 7:00    Za + Henryka Kubica - od uczestników pogrzebu (1!)

 9:00    Za + Rajmunda Janek w rocznicę śmierci oraz ++ rodziców, teściów, braci i bratowe

10:30   W intencji Ks. Adriana Chojnickiego z okazji 29. rocznicy urodzin

               po mszy chrzest Radosława Marcina Papuga

12:00   W intencji Romana Skóry z okazji 60. rocznicy urodzin prosząc o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

16:30   Nieszpory niedzielne 

17:00   W intencji rocznych dzieci: Nadii Heleny Mamcarz, Juliana Adriana Holona, Marcela Jana Brzezina

               oraz za dzieci przyjmujące chrzest święty: Emilię Zuzannę Piecha, Hannę Małgorzatę Wojtyczka,

               Adama Andrzeja Dworok, ich rodziców i chrzestnych


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Aleksander Braszko:    30-dniowa 5.01. g. 10:30;    1) 5.02. g. 7:00

+ śp. Halina Kochaniewska:    30-dniowa 7.01. g. 7:00;    1) 5.02. g. 18:00;    2) 7.03. g. 8:00

+ śp. Stanisław Szkudlarek:    30-dniowa 5.01. g. 9:00;    1) 4.02. g. 7:00;    2) 8.03. g. 17:00;    3) 7.04. g. 18:00


Intencje mszalne 01.12.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Mt 24,43-44

Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść,
na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu.
Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie,
Syn Człowieczy przyjdzie.


1. NIEDZIELA ADWENTU - 01.12.2019 r.

 7:00     W intencji członków XII Róży Żywego Różańca

 9:00    Za + Hildegardę Ludwik - od uczestników pogrzebu (1)

10:30    W intencji parafian

12:00    W intencji Feliksa i Łucji Renczko z okazji urodzin, z podziękowaniem za dar życia

                i z prośbą o błogosławieństwo dla całej rodziny 

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Engelberta Janasa w 6. rocznicę śmierci


PONIEDZIAŁEK - 2.12.2019 r. - dzień powszedni

 6:45     1) Za + Teresę Holona - od uczestników pogrzbu (2)

               2) Za + Michała Milnika - od uczestników pogrzebu (1!)

18:00    Za + Alicję Guzy - od uczestników pogrzebu (3!)


WTOREK - 3.12.2019 r. - Wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego prezb.

 6:45     1) Za + Agnieszkę Rybka - od uczestników pogrzebu (1)

               2) Za + Jana Stachurę w 1. rocznicę śmierci

 Po mszy nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 8:15     Pogrzeb śp. Aleksandra Braszko

18:00    W intencji parafian ku czci Ducha Świętego o Jego święte dary, owoce i charyzmaty

19:00    comiesięczna Eucharystia Wspólnoty Jezusa Miłosiernego


ŚRODA - 4.12.2019 r. - Wspomnienie św. Barbary, dz. i męcz., patronki archidiecezji

 6:45     Za ++ rodziców Helenę i Władysława Kadłubek, braci, bratowe oraz pokrewieństwo z obu stron

 9:00     BARBÓRKA - w intencji górników i ich rodzin

18:00    1) Za + Henryka Wilczoka w 2. rocznicę śmierci

                2) Za ++ Annę i Emanuela Groborz 


 CZWARTEK - 5.12.2019 r. - dzień powszedni

 6:45     1) Za + Edwarda Gruszka - od uczestników pogrzebu (2!)

               2) Za + Józefa Golla - od uczestników pogrzebu (1!)

 Po mszy nabożeństwo ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana z modlitwą o powołania

18:00    W intencji kapłanów - zwłaszcza za pochodzących z Chwałowic i pracujących w naszej parafii

               oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej


PIĄTEK - 6.12.2019 r. - dzień powszedni

 6:45     1) W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa i członków Apostolstwa Dobrej Śmierci

               2) Za + Józefa Ochojskiego - od uczestników pogrzebu (1)

 Po mszy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

17:00    Za + Alfreda Karwot - od uczestników pogrzebu (2)


SOBOTA - 7.12.2019 r. - Wspomnienie św.Ambrożego, bpa i dK

 8:00    1) W intencji czcicieli Najświętszej Maryi Panny, członków Żywego Różańca oraz Dzieci Maryi

               2) Za + Gabrielę Brol - od uczestników pogrzebu (4!)

 Po mszy nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

18:00    Za ++ Józefa Fojcika, żonę Wandę, Martę i Stanisława Wiesiołek


2. NIEDZIELA ADWENTU - 8.12.2019 r. - UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

 7:00     Za + Krystynę Stężały w 1. rocznicę śmierci

 9:00     Za + Bogdana Chłodka w 5. rocznicę śmierci

10:30    Za + Marię Ucherek w rocznicę urodzin

12:00    W intencji dzieci przygotowujących sie do I Komunii oraz ich rodzin

               - z ceremonią przyjęcia cudownego medalika NMP

16:30    Nieszpory niedzielne

17:00    Za + syna Mariusza Węgrzyka w 5. rocznicę śmierci


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Damian Białas:  30-dniowa 26.12. g. 9:00;      1) 24.01. g. 7:00;       2) 27.02. g. 18:00


Intencje mszalne 24.11.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 23,38.41-43

Był także nad Nim napis w języku greckim, łacińskim i hebrajskim:

«To jest Król Żydowski». (...) My przecież - sprawiedliwie, odbieramy

bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił».

I dodał: «Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa».

Jezus mu odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju»


NIEDZIELA - 24.11.2019 r. - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 7:00    Za + Maksymiliana Błanik

 9:00    Za + Bogdana Zalewskiego - od uczestników pogrzebu (2)

10:30    W intencji Lili Kobeszko z okazji 60. rocznicy urodzin z prośbą o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

12:00    W intencji Jolanty i Zbigniewa Papaj z okazji 35. rocznicy ślubu dziekując za otrzymane łaski

                i prosząc o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

                 na Mszy i po niej występ chóru 'Apasionato' z Boguszowic w ramach Dni Cecyliańskich

16:30    Nieszpory niedzielne

17:00    Za ++ Cecylię i Leona Mizera oraz rodziców z obu stron


PONIEDZIAŁEK - 25.11.2019 r. - dzień powszedni

 7:00    Za + Marię Ucherek w 30. dzień po śmierci

18:00   1) Za ++ Zofię i Adolfa Wierzbickich, Alojzego Wolas, Annę i Emila Sobik, Renatę Michalec i Bożenę Górniak

              2) Za + Ryszarda Murawskiego w 1. rocznicę śmierci


WTOREK - 26.11.2019 r. - dzień powszedni

 6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 7:00    Za + Klarę Smołka w 30. dzień po śmierci

18:00   1) W intencji małżeństw i rodzin przez wstawiennictwo św. rodziców Ludwika i Zelii Martin

              2) Za ++ Alfonsa i Anielę Sobik oraz Ryszarda Pawletę


ŚRODA - 27.11.2019 r. - dzień powszedni

 7:00    Za + Henryka Kubicę - ofiarowana od sąsiadów z ul. Zwycięstwa 27 c

18:00   1) Za + Kazimierza Kubika

              2) Za + Józefa Mańkę w 12. rocznicę śmierci


CZWARTEK - 28.11.2019 r. - dzień powszedni

 7:00    Za + Helenę Kowalczyk oraz ++ rodziców z obu stron

18:00   1) Za + Józefa Kurasz w 14. rocznicę śmierci oraz ++ rodziców z obu stron

              2) Za ++ rodziców Marię i Romana Sobik, dziadków Paulinę i Alojzego Sobik, Maksymiliana Bednorz i 2 żony,

               oraz ++ z rodziny Sobik, Bednorz i Szulik


PIĄTEK - 29.11.2019 r. - dzień powszedni

 7:00    1) Za + Roberta Pitsz oraz rodziców i teściów Zygfryda i Irenę Michalskich

               2) Za + kapłanów - szczególnie z naszej parafii oraz za dusze w czyśćcu cierpiące 

17:00    1) Za ++ Elżbietę i Pawła Marek, Annę i Ignacego Gilner

               2) Za ++ Henryka Kuczerę w 3. rocznicę śmierci oraz córkę Janinę w 5. rocznicę śmierci


SOBOTA - 30.11.2019 r. - Święto św. Andrzeja Apostoła

 8:00    1) Za + Mirelę Czerwińska w 2. rocznicę śmierci

               2) Za + Elżbietę Bełczącką - ofiarowana od członków IX Róży Żywego Różańca

18:00   Za + Alfreda Pietrygę w 30. rocznicę śmierci


1. NIEDZIELA ADWENTU - 01.12.2019 r.

 7:00     W intencji członków XII Róży Żywego Różańca

 9:00    Za + Hildegardę Ludwik - od uczestników pogrzebu (1)

10:30    W intencji parafian

12:00    W intencji Feliksa i Łucji Renczko z okazji urodzin, z podziękowaniem za dar życia

                i prośbą o błogosławieństwo dla całej rodziny 

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Engelberta Janasa w 6. rocznicę śmierci


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Hubert Sowa:    30-dniowa 21.12. g. 8:00;    1) 19.01. g. 9:00;    2) 19.02. g. 18:00

+ śp. Jerzy Kwiatkowski:    30-dniowa 23.12. g. 6:45;    1) 21.01. g. 7:00

+ śp. Damian Białas:    30-dniowa 26.12. g. 9:00


Intencje mszalne 17.11.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 21,12-13

… podniosą na was ręce i będą was prześladować.
Wydadzą was do synagog i do więzień
oraz z powodu mojego imienia wlec was będą do królów i namiestników.
Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa.


33. NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.11.2019 r.

 7:00    Za + Agnieszkę Rybka w 30. dzień po śmierci

 9:00    W intencji Joanny Dejak z okazji 55. rocznicy urodzin

10:30    Za + Bogdana Kuśmirka w 3. rocznicę śmierci - ofiarowana od żony i dzieci z rodzinami

12:00    W intencji rocznych dzieci Stanisława Piotra Sieja, Adriana Grzegorza Bąk i Dawida Szymona Bąk

                oraz za dzieci przyjmujące chrzest święty: Miłosza Igora Kula, Tymoteusza Piotra Kuśka

                i Maksymiliana Kocoń, ich rodziców i chrzestnych

16:00    Koncert scholi Vocatus z okazji Niedzieli Muzyki Kościelnej

17:00    1) W intencji członków scholi Vocatus, Diakonii Muzycznej i chóru Teresa

                2) Za + Jana Kuczera w 10. rocznicę śmierci oraz zmarłych rodziców z obu stron 


PONIEDZIAŁEK - 18.11.2019 r. - Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dz. i męcz.

 7:00     1) Za ++ tatę Jana Zamiejskiego, brata Zbigniewa oraz teścia Franka Szczypkowskiego

               2) W intencji parafian

18:00    1) Za + Eugeniusza Rosa - od uczestników pogrzebu (2!)

               2) Za + Jolantę Filip - od uczestników pogrzebu (2!)

19:00    Smak Karmelu (szkoła modlitwy karmelitańskiej)


WTOREK - 19.11.2019 r. - dzień powszedni

 6:45   Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 7:00    Za + Józefa Golla w 30. dzień po śmierci

18:00   1) Za + Michała Milnika w 30. dzień po śmierci

               2) Za + Teresę Holona - od członków IX Róży Żywego Różańca


ŚRODA - 20.11.2019 r. - Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezb.

 7:00     Za + Agnieszkę Rybka - od członków IV Róży Żywego Różańca

18:00    1) Za + Tadeusza Kryczkę w 3. rocznicę śmierci

               2) Za + Elżbietę Bełczącką - ofiarowana od sąsiadów


CZWARTEK - 21.11.2019 r. - Wspomnienie Ofiarowania NMP

 7:00     Za + Kazimierza Kulik w 30. dzień po śmierci

18:00    1) W intencji ministrantów z okazji wspomnienia ich patrona św. Tarsycjusza

                2) W intencji chorych o łaskę uzdrowienia ciała i duszy z czuwaniem modlitewnym po mszy


PIĄTEK - 22.11.2019 r. - Wspomnienie św. Cecylii, dz. i męcz.

 7:00     1) Za + Gabrielę Magiera - od uczestników pogrzebu (5!)

               2) Za + Genowefę Majdańską w rocznicę śmierci ofiarowana od dzieci oraz ++ Antoniego Majdańskiego,

                Helenę i Jana Niewiadomskich

17:00    1) Za + Annę Mazurek w 4. rocznicę śmierci

               2) Za ++ Józefa Kolarskiego w rocznicę śmierci, ++ rodziców Maksymiliana i Marię Kolarskich

                oraz + syna Mirosława


SOBOTA - 23.11.2019 r. - dzień powszedni

 8:00     Za ++ Renatę Czech, rodziców Agnieszkę i Walentego Radeckich

18:00    1) Za ++ Maksymiliana Sobek w 57. rocznicę śmierci oraz żonę Annę

               2) Za + Alfreda Karwota - od członków IX Róży Żywego Różańca


NIEDZIELA - 24.11.2019 r. - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 7:00    Za + Maksymiliana Błanik

 9:00    Za + Bogdana Zalewskiego - od uczestników pogrzebu (2)

10:30    W intencji Lili Kobeszko z okazji 60. rocznicy urodzin z prośbą o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

12:00    W intencji Jolanty i Zbigniewa Papaj z okazji 35. rocznicy ślubu dziękując za otrzymane łaski i prosząc

                o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

                 na Mszy i po niej występ chóru 'Apasionato' z Boguszowic w ramach Dni Cecyliańskich

16:30    Nieszpory niedzielne

17:00    Za ++ Cecylię i Leona Mizera oraz rodziców z obu stron


Intencje mszalne 10.11.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 20,34-36

Jezus im odpowiedział: «Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą.
Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym
i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić.
Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom

i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania.


32. NIEDZIELA ZWYKŁA - 10.11.2019 r.

 7:00   W intencji p. Mariana Fujak - przewodnika pielgrzymki do Medjugorie oraz wszystkich jej uczestników

 9:00   Za + Stanisława Piotrowskiego w 2. rocznicę śmierci

10:30   W intencji Teresy Grockiej z okazji 85. rocznicy urodzin i błogosławieństwo dla całej rodziny

              oraz za zmarłych męża Jana i synów Wiktora i Wiesława

12:00   W intencji Andrzeja Tomczaka z okazji 70. rocznicy urodzin i błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

16:30   Nieszpory niedzielne 

17:00   W intencji Ewy Karwot z okazji urodzin prosząc o błogosławieństwo dla siebie i całej rodziny


PONIEDZIAŁEK - 11.11.2019 r. - Wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa

 7:00     Za + Franciszka Pawlasa w 19. rocznicę śmierci

 9:00     W intencji Ojczyzny

18:00    Za+ Elżbietę Bełczącką - od uczestników pogrzebu (1) 


WTOREK - 12.11.2019 r. - Wspomnienie św. Jozafata, bpa i męcz.

 6:45     Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 7:00     1) Za + Czesława Pietrusę w 3. rocznicę śmierci oraz prosząc o zdrowie dla żony Ireny

               2) W intencji Weroniki z okazji urodzin

18:00    1) Za+ Jana Majera w 2. rocznicę śmierci

                2) Za++ Wincentego i Jadwigę Kocjan w 21. rocznicę śmierci


ŚRODA - 13.11.2019 r. - Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męcz. Polski

 7:00     1) W intencji Urszuli Buchalik z okazji 75. rocznicy urodzin z  prośbą o błogosławieństwo Boże

                dla całej rodziny [TD]

18:00    1) Za ++ Ignacego i Marię Macionczyk, 5 synów, 2 synowe i 2 wnuczki

               2) Za ++ Izydora i Klarę Morgała, Edwarda Gomółkę, Bolesława Macionczyka,

                zięcia Kazimierza i Teodora Fojcika


 CZWARTEK - 14.11.2019 r. - dzień powszedni

 7:00     Za + Brunona Woźniczka w 30 dzień po śmierci

18:00    1) Za + Helenę Michalską w rocznicę śmierci

                2) Za + Krzysztofa Suwaj - od uczestników pogrzebu (2)

                3) Za + Henryka Kubicę


PIĄTEK - 15.11.2019 r. - dzień powszedni

 7:00     1) Za + Tadeusza Tatarczyka - od uczestników pogrzebu (3!)

               2) Za + Jolantę Filip (15) - od Renaty i Tomasza Szlag z dziećmi z Koniuszowej

17:00    1) Za + Jana Śramę w 1. rocznicę śmierci

               2) Za + Hildegardę Ludwik - ofiarowana od sąsiadów z ul. Pukowca 11


SOBOTA - 16.11.2019 r. - dzień powszedni

 8:00     1) Za + Marię Czogalik - od uczestników pogrzebu (4)

               2) Za + Krystynę Ucherek w 30. dzień po śmierci

18:00    1) Za ++ rodziców Różę i Adolfa Pogorzałek oraz ojca Rudolfa Starzec

                 2) Za ++ Józefa i Alfredę Kruszyńskich


33. NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.11.2019 r.

 7:00    Za + Agnieszkę Rybka w 30. dzień po śmierci

 9:00    W intencji Joanny Dejak z okazji 55. rocznicy urodzin

10:30    Za + Bogdana Kuśmirka w 3. rocznicę śmierci - ofiarowana od żony i dzieci z rodzinami

12:00    W intencji rocznych dzieci Stanisława Piotra Sieja, Adriana Grzegorza Bąk, Dawida Szymona Bąk

                oraz za dzieci przyjmujące chrzest święty: Miłosza Igora Kula, Tymoteusza Piotra Kuśka

                i Maksymiliana Kocoń, ich rodziców i chrzestnych

16:00    Koncert  Joanny Spandel, Scholii Vocatus i Diakonii Muzycznej z okazji Dnia Muzyki Liturgicznej

17:00    1) W intencji członków scholi Vocatus, Diakonii Muzycznej i chóru Teresa

                 2) Za + Janusza Kuczerę w 10. rocznicę śmierci oraz zmarłych rodziców z obu stron 


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Józef Ochojski:  30 dniowa 6.12. g. 6:45;   1) 2.01. g. 7:00;   2) 1.02. g. 18:00


Intencje mszalne 03.11.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 19,8-9

Zacheusz  rzekł do Pana: «Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim,
a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie».
Na to Jezus rzekł do niego: «Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu».


31. NIEDZIELA ZWYKŁA - 03.11.2019 r.

 7:00   W intencji członków XI Róży Żywego Różańca

 9:00   Za + Teresę Holona - od uczestników pogrzebu (1)

10:30   W intencji Izabeli Wróblewskiej z okazji 50. rocznicy urodzin i o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

12:00   W intencji córki Izabeli Kuczera z okazji 50. rocznicy urodzin i o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

               po mszy błogosławieństwo rocznego dziecka Igora Roberta Kula

16:30   Nieszpory niedzielne

17:00   Za ++ żonę Janinę, Gertrudę i Rudolfa Kula, synów Jana, Karola i Tadeusza, dziadków Józefa i Annę Zostawa,

               Apolonie i Karola Kula, Anastazję i Michała Pałęgów, córkę Józefę, Genowefę i Feliksa Pałęgów,

               Ewę i Władysława Marek


PONIEDZIAŁEK - 4.11.2019 r. - Wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa

 7:00   1) Za + Alfreda Zostawa - od uczestników pogrzebu (1)

              2) Za + Jolantę Filip - od Wiesławy i Lucjana z rodziną z Korzennej

18:00   1) Za ++ dziadków Bertę i Józefa Orlik, Franciszkę i Eryka Białas oraz teściów Alicję i Józefa Drzeniek

              2) Za + Wiesława Foryś - od uczestników pogrzebu (2!)


WTOREK - 05.11.2019 r. - dzień powszedni

 6:45   Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 7:00   Za + Konrada Tkocza, rodziców, rodzeństwo, teściów i zmarłych z pokrewieństwa

18:00   1) W intencji parafian ku czci Ducha Świętego o Jego święte dary, owoce i charyzmaty

              2) W intencji Jana Skopka z okazji 82. rocznicy urodzin o błogosławieństwo i opiekę Bożą

              3) Za ++ Józefa Mlaka w 1. rocznicę śmierci, ++ rodziców z obu stron oraz Jerzego Mlaka

               i Mieczysława Kowalcze 

19:00   Msza Wspólnoty Jezusa Miłosiernego


ŚRODA - 06.11.2019 r. - dzień powszedni

 7:00   Za + Alfreda Karwot - od uczestników pogrzebu (1)

 8:30   Pogrzeb śp. Józefa Ochojskiego

18:00   1) Za ++ Klarę i Augustyna Wróbel oraz syna Rajmunda

              2) Za ++ Stanisława Jaszka w 10. rocznicę śmierci oraz kuzyna Adama


CZWARTEK - 07.11.2019 r. - dzień powszedni

 6:45   Nabożeństwo ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana z modlitwą o powołania

 7:00   1) Za + Jolantę Filip - od Franciszki Szlag z Koniuszowej

              2) Za + Jolantę Filip - od Renaty i Tomasza Szlag z dziećmi z Koniuszowej

18:00   1) W intencji kapłanów - zwłaszcza za pochodzących z Chwałowic i pracujących w naszej parafii

               oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej

               2) W intencji rodzin Getler i Knapik prosząc o potrzebne łaski i dziękując za otrzymane


PIĄTEK - 08.11.2019 r. - dzień powszedni

 7:00   Za ++ Magdalenę Staniszewską, Leona Zniszczoła, Kazimierę Kędlarską, Łucję Szymura,

              Stanisława Mandrelę, Annę Kuczerę, Gabrielę Brol - od firmy pogrzebowej STYX Tomasza Wałacha

17:00   1) Za + Gabrielę Brol - od uczestników pogrzebu (3) 

              2) Za + Janusza Ledwoń - od mieszkańców z ul. Działkowców


SOBOTA - 09.11.2019 r. - Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

 8:00   W intencji dzieci przygotowujących się do Komunii Świetej z ceremonią poświęcenia Skarbców

18:00   1) Za + Ryszarda Banasiaka w 2. rocznicę śmierci

               2) Za + Edwarda Gruszkę - od uczestników pogrzebu (1)


32. NIEDZIELA ZWYKŁA - 10.11.2019 r.

 7:00   W intencji p. Mariana Fujak - przewodnika pielgrzymki do Medjugorie oraz wszystkich jej uczestników

 9:00   Za + Stanisława Piotrowskiego w 2. rocznicę śmierci

10:30   W intencji Teresy Grockiej z okazji 85. rocznicy urodzin i błogosławieństwo dla całej rodziny

              oraz za zmarłych męża Jana i synów Wiktora i Wiesława

12:00   W intencji Andrzeja Tomczaka z okazji 70. rocznicy urodzin i błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

16:30   Nieszpory niedzielne 

17:00   W intencji Ewy Karwot z okazji urodzin prosząc o błogosławieństwo dla siebie i całej rodziny


Intencje mszalne 27.10.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 18,13-14

A celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu,
lecz bił się w piersi, mówiąc: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!”
Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten.

Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony,
a kto się uniża, będzie wywyższony.


UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO - 27.10.2019 r.

 7:00   Za + Irenę Knura w 5. rocznicę śmierci

 9:00   Za + Edytę Szyperską w 1. rocznicę śmierci - od najbliższej rodziny

10:30   Za + Bogdana Zalewskiego - od uczestników pogrzebu (1)

12:00   W intencji Jadwigi i Wojciecha Kuźnik z okazji rocznicy Ślubu

16:00   Nieszpory niedzielne połączone z różańcem

17:00   Za + Piotra Papież w 5. rocznicę śmierci


PONIEDZIAŁEK - 28.10.2019 r. - Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

 7:00   Za + Artura Stępień - od uczestników pogrzebu (1!)

18:00   1) W intencji Księdza Proboszcza Grzegorza Stencla z okazji rocznicy urodzin

              2) W intencji Stanisława Bryła z okazji 70. rocznicy urodzin i wnuka Mateusza z okazji 20. rocznicy urodzin

              oraz o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]


WTOREK - 29.10.2019 r. - dzień powszedni

 6:45   Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 7:00   Za + Urszulę Zdziebło - od przyjaciół

18:00   1) W intencji małżeństw i rodzin przez wstawiennictwo św. rodziców Ludwika i Zelii Martin

               2) Za + Helenę Malerczyk - od uczestników pogrzebu (2!)


ŚRODA - 30.10.2019 r. - Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Katowicach

 7:00   1) Za + Alicję Guzy - od uczestników pogrzebu (2)

              2) Za + Łucję Kuczera - od uczestników pogrzebu (1!)

18:00   1) Za + Józefa Zynek w 9. rocznicę śmierci

               2) Za + Stanisława Mandrelę - od uczestników pogrzebu (5!)


CZWARTEK - 31.10.2019 r. - dzień powszedni

 7:00   1) Za + Jolantę Filip - od sąsiadów z ul. Zwycięstwa 31d

16:00   Holy Wins - procesja z relikwiami świętych z cmentarza i msza za dzieci w kaplicy Domu Parafialnego

18:00   1) Za + Edwarda Ogon

               2) Za + Łucję Szymura - od członków IX Róży Żywego Różańca


PIĄTEK - 01.11.2019 r. - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 6:45   Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

 7:00   W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa i członków Apostolstwa Dobrej Śmierci

 9:00   Za + Leona i Kornelię Pieczyk

10:30   Za + Wilhelma Fojcika

12:00   W intencji parafian

14:00   Nieszpory z modlitwą za zmarłych i procesją na cmentarz  

17:00   Za ++ Ewę Oczadły-Ciołczyk oraz wnuczkę Zosię


SOBOTA - 02.11.2019 r. - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

 7:45   Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

 8:00   W intencji czcicieli Najświętszej Maryi Panny, członków Żywego Różańca oraz Dzieci Maryi

 9:00   Za + Eryka Konkol - od córki z rodziną 

18:00   1) Za ++ Mieczysława Lisowskiego, syna Zbigniewa, synowa Zofię i zięcia Andrzeja

               2) Za ++ Rajmunda i Różę Podleśny, Konstantego i Annę Sobik, Daniela Sobika oraz Augustynę i Franciszka Sadowskich


31. NIEDZIELA ZWYKŁA - 03.11.2019 r.

 7:00   W intencji członków XI Róży Żywego Różańca

 9:00   Za + Teresę Holona - od uczestników pogrzebu (1)

10:30   W intencji Izabeli Wróblewskiej z okazji urodzin dziękując za otrzymane łaski

12:00   W intencji córki Izabeli Kuczera z okazji 50. rocznicy urodzin i o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

               po mszy błogosławieństwo rocznego dziecka: Igora Roberta Kula 

16:30   Nieszpory niedzielne

17:00   Za ++ żonę Janinę, Gertrudę i Rudolfa Kula, synów Jana, Karola i Tadeusza, dziadków Józefa i Annę Zostawa, Apolonie i Karola Kula, Anastazję i Michała Pałęgów, córkę Józefę, Genowefę i Feliksa Pałęgów, Ewę i Władysława Marek


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42