INTENCJE

Intencje mszalne 23.12.2018r.

Intencje mszalne 23.12.2018r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 1,41-43

Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi,

poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę.

Wydała ona okrzyk i powiedziała: «Błogosławiona jesteś

między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona.

A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie?

 

18:00 (sobota)  1) Za + Jerzego Liszka w 1. rocznicę śmierci

            2) Za + Alinę Skorupa w 4. rocznicę śmierci

 

4 NIEDZIELA ADWENTU - 23.12.2018 r.

 7:00     Za + Edytę Szyperską - od uczestników pogrzebu (1!)

 9:00     1) Za ++ rodziców Teresę i Jana Piekarskich oraz Halinę Chrzanowską

2) W intencji parafian

10:30    Za ++ rodziców Marię i Antoniego Nowrot

12:00    Za + Urszulę Dziewior - od uczestników pogrzebu (6)

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Franciszka Zniszczoł - od uczestników pogrzebu (2!)

                                              

PONIEDZIAŁEK - 24.12.2018 r. – dzień powszedni

 7:00     1) Za ++ Helenę i Franciszka Bajer i Józefa Bydłoń

2) Za + Ernesta Tkocza w 11. rocznicę śmierci

24:00    PASTERKA

1) W intencji parafian

2) W intencji obrony życia poczętych dzieci

3) W intencji narodu polskiego o zachowanie chrześcijańskiej tożsamości

4) Za wszystkich zmarłych z naszych rodzin

5) W intencji archidiecezji

 

WTOREK - 25.12.2018 r. – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

 6:45     Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 7:00     W intencji czcicieli św. Teresy od Dzieciątka Jezus o szczególne błogosławieństwo Bożej Dzieciny

 9:00     W intencji parafian

10:30    Za + Wilhelma Fojcika w 1. rocznicę śmierci

12:00    W intencji Czesławy i Zygmunta Sochackich z okazji 55. rocznicy ślubu oraz o błogosławieństwo Boże dla dzieci z rodzinami [TD]

15:00    Parafialne kolędowanie          

                                              

ŚRODA - 26.12.2018 r. – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, pierwszego męczennika

 7:00     1) W intencji Dominika Adamskiego z okazji 14. rocznicy urodzin i Szymona Adamskiego z okazji 35. rocznicy urodzin prosząc o zdrowie, dary Ducha Świętego i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

2) W intencji budowniczych i dekoratorów naszej stajenki o błogosławieństwo Bożej Dzieciny

 9:00     W intencji Lidii Kołkowskiej z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny [TD]

10:30    Za ++ Martę Holona w 5. rocznicę śmierci oraz męża Teodora i rodziców z obu stron

12:00    W intencji Dawida Bromnik z okazji 30. rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny [TD]

17:00    W intencji działkowców żyjących i zmarłych - od Zarządu ROD „Górnik”

                                              

CZWARTEK - 27.12.2018 r. – Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty

 7:00     1) W intencji Agnieszki z okazji urodzin                                                                  

2)

18:00    1) Za ++ Amalię Sobik w rocznicę śmierci oraz Małgorzatę i Jerzego Białeckich

2) W intencji trzech synów Jerzego, Mariana i Andrzeja i Boże błogosławieństwo dla ich rodzin

                                              

PIĄTEK - 28.12.2018 r.Święto św. Młodzianków, męczenników

 7:00     W intencji matek oczekujących potomstwa o szczęśliwe rozwiązanie

 9:00     W intencji dzieci naszej parafii (podsumowanie Rorat)

17:00    1) Za ++ Stefana Skórę w 21. rocznicę śmierci, żonę Genowefę w 2. rocz. śm. i syna Eugeniusza w 8. rocz. śm.

2) Za ++ Aleksandra Holona w 50. rocznicę śmierci oraz żonę Franciszkę

                                              

SOBOTA - 29.12.2018 r. – V dzień w oktawie Bożego Narodzenia

 8:00     1) Za + Józefa Mościckiego w 1. rocznicę śmierci

2) Za ++ rodziców Martę i Józefa Fojcik

18:00    1) W intencji małżeństw i rodzin przez wstawiennictwo św. rodziców Ludwika i Zelii Martin

2) Za + Genowefę i Romana Klemczak, Anielę i Józefa Michniak oraz Monikę i Helenę Mrozik

                                              

NIEDZIELA - 30.12.2018 r. - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI i JÓZEFA

 7:00     Za + Krystynę Stężały - od sąsiadów z ul. Pukowca 12

 9:00     Za ++ Alinę Wala w 1. rocznicę śmierci oraz męża Andrzeja

10:30    Za + Hildegardę Gruszczyk w rocznicę urodzin

12:00    1) W intencji rodzin Bembenistów i Wójsów

2) W intencji rocznego dziecka Alicji Spyra

16:30    Nieszpory kolędowe   

17:00    Za + Kazimierę Wiśniewską – od wnuków Mariusza, Tomka i Natalii z rodzinami

                                              

Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Aniela Petersen:             30-dniowa 22.01. g.18:00;         1) 20.02. g.7:00


Intencje mszalne 16.12.2018r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 3,16

[Jan] przemówił do wszystkich:

«Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie,

któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów.

On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem.


3 NIEDZIELA ADWENTU - GAUDETE - 16.12.2018 r.

 7:00     Za + Ewę Plewczyńską - od uczestników pogrzebu (3!)

 9:00     Za ++ Rajmunda Janek, rodziców, 2 braci i 2 bratowe oraz teściów

10:30    1) W intencji Adama Wrzoska z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny [TD]

                2) W intencji parafian

12:00    Za ++ Hildegardę Zimny w 1. rocznicę śmierci i męża Ryszarda w 6. rocznicę śmierci

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za dzieci przyjmujące chrzest święty: Stanisława Piotra Sieja i Zuzannę Amelię Górowską,

            ich rodziców i chrzestnych

               


PONIEDZIAŁEK - 17.12.2018 r. – dzień powszedni

 7:00     1) Za ++ Annę i Emanuela Groborz

            2) Za ++ Gerdę i Józefa Groborz oraz Franciszka Szafarczyka

18:00    1) Za + Franciszka Świerczynę

            2) Za + Andrzeja Kruszka w rocznicę śmierci


WTOREK - 18.12.2018 r. - dzień powszedni

 6:45     Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 7:00     1) Za + Ewę Rozrażewską - od uczestników pogrzebu (2)

               2) Za + Jana Stachurę - od  rodziny Brzazgoń z Nowego Targu

18:00    1) W intencji Władysławy Ramola z okazji 70. rocznicy urodzin [TD]

               2) W intencji Marka Gabrysia z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]


ŚRODA - 19.12.2018 r. - dzień powszedni

 7:00     1) Za + Marka Brzezinę - od uczestników pogrzebu (1)

               2) Za + Jana Stachurę – od Stanisława Worwa z żoną

18:00    1) Za ++ Maksymiliana i Bronisławę Wowra i zmarłych rodziców z obu stron oraz zięcia Edwarda

               2) Za + Ernę Skorupa w 3. rocznicę śmierci


 CZWARTEK - 20.12.2018 r. - dzień powszedni

 7:00     1) W intencji Małgorzaty Smutniak z okazji 70. rocznicy urodzin i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny [TD]

               2) Za + Jana Stachurę w 30. dzień po śmierci

18:00    1) W intencji chorych o łaskę uzdrowienia ciała i duszy z czuwaniem modlitewnym po mszy

               2) Za + Piotra Szymurę - od uczestników pogrzebu (1)


PIĄTEK - 21.12.2018 r. - dzień powszedni

 6:45     Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego

 7:00     1) Za + Tadeusza Kluczyk - od uczestników pogrzebu (3!)

               2) Za + Jana Śramę - od sąsiadów z bloku 27C

17:00    1) Za ++ Annę Sikora, męża Tadeusza i syna Mieczysława

               2) Za + Grzegorza Kaźmierczaka w 1. rocznicę śmierci


SOBOTA - 22.12.2018 r. - dzień powszedni

 8:00     1) Za + Krystiana Pruszowskiego - od uczestników pogrzebu (1)

               2) Za + Antoninę Abrahamczyk w 30. dzień po śmierci

18:00    1) Za + Jerzego Liszka w 1. rocznicę śmierci

               2) Za + Alinę Skorupa w 4. rocznicę śmierci


4 NIEDZIELA ADWENTU - 23.12.2018 r.

 7:00     Za + Ewę Szyperską - od uczestników pogrzebu (1!)

 9:00     1)

                2) W intencji parafian

10:30    Za ++ rodziców Marię i Antoniego Nowrot

12:00    Za + Urszulę Dziewior - od uczestników pogrzebu (6)

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Franciszka Zniszczoł - od uczestników pogrzebu (2!)

 


Intencje mszalne 09.12.2018r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 3,4b-6

Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu,

prostujcie ścieżki dla Niego! Każda dolina niech będzie wypełniona,

każda góra i pagórek zrównane, drogi kręte niech się staną prostymi,

a wyboiste drogami gładkimi! I wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.

                       


2. NIEDZIELA ADWENTU - 9.12.2018 r.

  7:00    Za + Eugenię Czech - od uczestników pogrzebu (1)

  9:00    1) Za + Bogdana Chłodka w 4. rocznicę śmierci

                2) W intencji parafian

10:30    Za + Marię Ucherek z okazji rocznicy urodzin

            Po mszy chrzest Ignacego Kawka

12:00    W int. Czesławy Sochackiej z ok. 75. urodzin [TD] prosząc o błogosławieństwo dla męża oraz dzieci z rodzinami

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Piotra Papież w 4. rocznicę śmierci


PONIEDZIAŁEK - 10.12.2018 r. – dzień powszedni

  7:00    1) Za ++ Dominika Nawałę, Tadeusza Kluczyka, Urszulę Stępień, Wojciecha Piątkowskiego, Janinę Holek, Elfrydę Hyła – od Firmy Pogrzebowej „STYX” – Tomasza Wałacha

               2) Za + Edeltraudę Waler - od uczestników pogrzebu (1)

18:00    RORATY: 1) Za ++ Różę i Jana Szędzielorz     

               2) Za ++ rodziców Jana i Gertrudę Juraszczyk oraz rodzeństwo Aleksandrę i Zdzisława Juraszczyk


WTOREK - 11.12.2018 r. - dzień powszedni

  6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00    1) Za + Rudolfa Zimoń w 21. rocznicę śmierci oraz syna Krystiana

               2) Za ++ Jana Borzęckiego w 30. rocznicę śmierci, Eugenię Konieczniak w 10. rocznicę śmierci oraz ojca Władysława i żonę Marię

18:00    RORATY: 1) Za + Władysławę Wosik - od uczestników pogrzebu (3!)

               2) Za + Elfrydę Hyła - od uczestników pogrzebu (2)


ŚRODA - 12.12.2018 r. - dzień powszedni

  7:00    1) Za + Mariusza Nieborak - od uczestników pogrzebu (2!)

               2) Za + Jana Stachurę - od brata Czesława z rodziną

18:00    RORATY: 1) Za + Stanisława Bujaka - od uczestników pogrzebu (6!)

               2) Za + Herberta Chowańca w rocznicę śmierci


CZWARTEK - 13.12.2018 r. – wspomnienie św. Łucji, dz. i męcz.

  7:00    1) Za + Wandę Ciemięga - od uczestników pogrzebu (1)

               2) Za + Jana Śrama - od sąsiadów z ul. Zwycięstwa z bloku nr 27 C

18:00    RORATY: 1) Za + Leokadię Clemens w 5. rocznicę śmierci

            2) Za ++ Stanisław Jaszek z okazji urodzin oraz kuzyna Adama i zmarłych z rodziny

           

PIĄTEK - 14.12.2018 r. – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb.

  7:00    1) Za + Zygmunta Berger - od uczestników pogrzebu (1)

               2) Za + Rafała Dygas - od uczestników pogrzebu (1!)

17:00    RORATY: 1) Za ++ Bożenę i Józefa Kuzniok w 1. rocznicę śmierci

               2)


SOBOTA - 15.12.2018 r. - dzień powszedni

  8:00    RORATY: 1) W intencji Anny z okazji urodzin oraz za męża Błażeja

               2) Za + Jana Kuczerę - od uczestników pogrzebu (7!)

18:00    1) W intencji Marka Gabrysia z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

               2) Za + Jana Śramę w 30. dzień po śmierci


3 NIEDZIELA ADWENTU - GAUDETE - 16.12.2018 r.

  7:00    Za + Ewę Plewczyńską - od uczestników pogrzebu (3!)

  9:00    Za ++ Rajmunada Janek, rodziców, 2 bracii 2 bratowe oraz teściów

10:30    1)  

                 2) W intencji parafian

12:00    Za ++ Hildegardę Zimny w 1. rocznicę śmierci i męża Ryszarda w 6. rocznicę śmierci

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za dzieci przyjmujące chrzest święty: Stanisława Piotra Sieja i Zuzannę Amelię Górowską, ich rodziców                    i chrzestnych


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Jan Stachura:     30-dniowa 20.12. g.7:00;                                   1) 12.12. g.7:00 - od brata Czesława z rodziną; 

            2) 18.12. g.7:00 - od rodziny Brzazgoń z Nowego Targu;           3) 19.12. g.7:00 - od Stanisława Worwa z żoną


Intencje mszalne 02.12.2018r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 21,28.34-35

Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze

odkupienie. (...) Uważajcie na siebie, aby wasze serca

nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych,

żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka, jak potrzask.

Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi.


1 NIEDZIELA ADWENTU - 2.12.2018 r.

  7:00    1) Za członków 12. Róży Żywego Różańca

                2) W intencji parafian

  9:00    Za + Jana Grzyb - od uczestników pogrzebu (1)

10:30    Za + Kazimierę Wiśniewską - intencja od córki Barbary z mężem

12:00    Za + Hildegardę Gruszczyk - od uczestników pogrzebu (1!)

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Mariusza Węgrzyka w 4. rocznicę śmierci


PONIEDZIAŁEK - 3.12.2018 r. – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

  7:00    Za + Józefa Mlak - od siostry

  8:15    Pogrzeb śp.  Jana Stachury

18:00    RORATY          1) Za + Łucję Berger - od uczestników pogrzebu (4!)

               2) Za + Bronisława Karnówkę w 30. dzień po śmierci


WTOREK - 4.12.2018 r. – wspomnienie św. Barbary, dz. i męcz., patronki archidiecezji

  6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00    1)

  9:00    BARBÓRKA – w intencji górników i ich rodzin

18:00    RORATY          1) W intencji parafian ku czci Ducha Świętego o Jego święte dary, owoce i charyzmaty

            2)


ŚRODA - 5.12.2018 r. - dzień powszedni

  7:00    1) Za + Janinę Holek - od uczestników pogrzebu (2)

               2)

18:00    RORATY          1) Za + Helenę Omyła - od uczestników pogrzebu (6!)

            2) Za + Henryka Wilczoka w 1. rocznicę śmierci


CZWARTEK - 6.12.2018 r. – wspomnienie dowolne św. Mikołaja, biskupa

  6:45    Nabożeństwo ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana z modlitwą o powołania

  7:00    1)

            2)

18:00    RORATY          1) W intencji kapłanów - zwłaszcza za pochodzących z Chwałowic i pracujących w naszej

            parafii oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej

            2)


PIĄTEK - 7.12.2018 r. – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dK

  6:45    Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

  7:00    1) W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa i członków Apostolstwa Dobrej Śmierci

               2) Za + Teresę Antosiewicz - od syna z rodziną

17:00    RORATY          1) Za ++ Józefa Fojcika w 16. rocznicę śmierci, żonę Wandę, Martę i Stanisława Wiesiołek oraz rodziców z obu stron

            2)


SOBOTA - 8.12.2018 r.UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

   7:45     Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

  8:00    RORATY          1) W intencji wspólnoty Dzieci Maryi - z przyjęciem cudownego medalika Niepokalanej

            2) W intencji Jadwigi Sobik z okazji 75. rocznicy urodzin [TD]

            3) Za ++ rodziców Helenę i Józefa Poręba

16:30    W intencji młodzieży o czyste serca i życie w łasce

18:00    1) W intencji parafian - z przyjęciem cudownego medalika Niepokalanej przez dzieci przygotowujące się do Wczesnej i Pierwszej Komunii Świętej

            2) Za ++ Romana i Paulinę Piontek oraz syna Alojzego


2 NIEDZIELA ADWENTU - 9.12.2018 r.

  7:00    Za + Eugenię Czech - od uczestników pogrzebu (1)

  9:00    1) Za + Bogdana Chłodka w 4. rocznicę śmierci

                2) W intencji parafian

10:30    Za + Marię Ucherek z okazji rocznicy urodzin

12:00    W int. Czesławy Sochackiej z ok. 75. rocz. urodzin prosząc o błogosławieństwo dla męża oraz dzieci z rodzinami

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Piotra Papież w 4. rocznicę śmierci


Intencje mszalne 25.11.2018r.

SŁOWO ŻYCIA: J 18,37

Odpowiedział Jezus: «Tak, jestem królem.

Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać

świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu».

                      


NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 25.11.2018 r.

  7:00    Za + Kazimiera Kubik w rocznicę śmierci

  9:00    Za + Tadeusza Kluczyka - od sąsiadów z ul. Zwycięstwa 1-25

10:30    1) W intencji syna Jana z okazji urodzin

                2) W intencji Helenki Bugiera z okazji 2. rocznicy urodzin

12:00    Za + Urszulę Dziewior - od uczestników pogrzebu (5)

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Engelberta Janasa w 5. rocznicę śmierci


PONIEDZIAŁEK - 26.11.2018 r. – dzień powszedni

  7:00    Za + Edytę Szyperską w 30. dzień po śmierci

18:00    1) Za + Zofię i Adolfa Wierzbickich, Alojzego Wolas, Annę i Emila Sobik, Renatę Michalec, Bożenę Górniak

               2) Za + Krystiana Pruszkowskiego w 30. dzień po śmierci


WTOREK - 27.11.2018 r. - dzień powszedni

  7:00    Za + Józefa Mańkę w 11. rocznicę śmierci o wieczne zbawienie

18:00   1) W intencji małżeństw i rodzin przez wstawiennictwo św. rodziców Ludwika i Zelii Martin

              2) Za ++ Leona i Cecylię Mizera


ŚRODA - 28.11.2018 r. - dzień powszedni

  7:00    Za ++ Helenę Kowalczyk, męża Józefa i zmarłych rodziców z obu stron

18:00    1) Za + Alfreda Pietrygę w 29. rocznicę śmierci

               2) Za + Józefa Kurasz w 13. rocznicę śmierci


CZWARTEK - 29.11.2018 r. - dzień powszedni

7:00      1) + Roberta Pitsz oraz rodziców i teściów Zygfryda i Irenę Michalskich

               2) ++ Wojciecha i Rozalię Węglarz

18:00    Za ++ Henryka Kuczerę w 2. rocznicę śmierci i córkę Janinę w 4. rocznicę śmierci         


PIĄTEK - 30.11.2018 r. - Święto św. Andrzeja Apostoła

  7:00    Za + Mirelę Czerwińską w 1. rocznicę śmierci

17:00    1) Za ++ Anielę i Alfonsa Sobik oraz Ryszarda Pawletę

               2) Za ++ Brunona Klamanna prosząc o radość życia wiecznego


SOBOTA - 1.12.2018 r. - dzień powszedni

  7:45    Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

  8:00    1) W intencji czcicieli Najświętszej Maryi Panny, członków Żywego Różańca oraz Dzieci Maryi

               2) W intencji Łucji Hnatuśko z okazji 75. rocznicy urodzin [TD]

18:00    1) W intencji Klaudii Płonka z okazji 18. rocznicy urodzin o dary Ducha Świętego w dorosłym życiu

               2) Za + Ryszarda Tlołkę w 4. rocznicę śmierci


1 NIEDZIELA ADWENTU - 2.12.2018 r.

  7:00    1) Za członków 12. Róży Żywego Różańca

               2) W intencji parafian

  9:00    Za + Jana Grzyb - od uczestników pogrzebu (1)

10:30    Za + Kazimierę Wiśniewską - intencja od córki Barbary z mężem

12:00    Za + Hildegardę Gruszczyk - od uczestników pogrzebu (1!)

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Mariusza Węgrzyka w 4. rocznicę śmierci


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Antonina Abrahamczyk:             30-dniowa 18.12. g.18:00;         1) 20.01. g.10:30;          2) 19.02. g.7:00;                                                                                                                                 3) 20.03. g.7:00;           4) 17.04. g.18:00


Intencje mszalne 18.11.2018r.

SŁOWO ŻYCIA: Mk 13,24-27

W owe dni, po tym ucisku, słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku.

Gwiazdy będą padać z nieba i moce na niebie zostaną wstrząśnięte.

Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach

z wielką mocą i chwałą. Wtedy pośle On aniołów i zbierze swoich

wybranych z czterech stron świata, od krańca ziemi aż do szczytu nieba.

                       


33 NIEDZIELA ZWYKŁA - 18.11.2018 r.

  7:00    Za + Mariusza Nieborak - od uczestników pogrzebu (1)

  9:00    Za + Helenę Michalską w 1. rocznicę śmierci

10:30    1) W intencji Kornelii i Ernesta Wolnych z okazji 50. rocznicy ślubu [TD] oraz rocznicy urodzin P. Kornelii i o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla całej rodziny

               2) W intencji Jadwigi i Mariana Klęczar z okazji 50. rocznicy ślubu [TD] i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

12:00    Za roczne dzieci: Łucję Annę Skorupa i Aleksandrę Pawlas oraz za dzieci przyjmujące chrzest święty:

            Macieja Dawida Gruz i Dawida Mariusza Owczarek, ich rodziców i chrzestnych

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Bogdana Kuśmirek w 2. rocznicę śmierci – od żony i dzieci z rodzinami


PONIEDZIAŁEK - 19.11.2018 r. – dzień powszedni

  7:00    Za + Elfrydę Hyła - od uczestników pogrzebu (1)

18:00    1) W intencji Księdza Dawida Klimery z okazji urodzin

               2) W intencji Martynki Kaczmarczyk prosząc o łaskę zdrowia oraz potrzebne łaski dla rodziców


WTOREK - 20.11.2018 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

  6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00    Za + Franciszka Zniszczoł - od uczestników pogrzebu (1)

18:00    1) Za + Tadeusza Kryczkę w 2. rocznicę śmierci

               2) Za + Annę Mazurek w 3. rocznicę śmierci


ŚRODA - 21.11.2018 r. - Wspomnienie Obowiązkowe Ofiarowania NMP

  7:00    Za + Wandę Ciemięga w 30. dzień po śmierci

18:00    1) W intencji ministrantów z okazji ich patronalnego święta w dzień św. Tarsycjusza

               2) Za + Jadwigę Kula - od uczestników pogrzebu (1!)


CZWARTEK - 22.11.2018 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

  7:00    Za + Ewę Waleczek - od uczestników pogrzebu (1!)

18:00    1) W intencji członków chóru „Teresa”, Diakonii Muzycznej i Scholi „Vocatus” ku czci patronki św. Cecylii

               2) Za ++ Józefa Kolarskiego w rocznicę śmierci oraz zmarłych rodziców Maksymiliana i Marię Kolarskich


PIĄTEK - 23.11.2018 r. - dzień powszedni

  7:00    Za + Zygmunta Berger w 30. dzień po śmierci

17:00    1) Za ++ Elżbietę i Pawła Marek, Annę i Ignacego Gilner

               2) Za + Edeltraudę Waler w 30. dzień po śmierci


SOBOTA - 24.11.2018 r. - Wspomnienie Obow. św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Tow.

  8:00    1) Za ++ Renatę Czech, rodziców Agnieszkę i Walentego Radeckich

               2) Za + Piotra Szymurę w 30. dzień po śmierci

18:00    1) W intencji Alicji Śliwińskiej z okazji 80. rocznicy urodzin [TD] w podziękowaniu za otrzymane łaski i prośbą

            o dalszą opiekę Bożą

               2) Za ++ Maksymiliana Sobek w 56. rocznicę śmierci, żonę Annę i zmarłe dzieci


NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 25.11.2018 r.

  7:00    Za + Kazimiera Kubik w rocznicę śmierci

  9:00    Za + Tadeusza Kluczyka - od sąsiadów z ul. Zwycięstwa 1-25

10:30    1) W intencji syna Jana z okazji urodzin

                2) W intencji Helenki Bugiera z okazji 2. rocznicy urodzin

12:00    Za + Urszulę Dziewior - od uczestników pogrzebu (5)

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Engelberta Janasa w 5. rocznicę śmierci


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Jan Śrama:         30-dniowa 15.12. g.18:00;         1) 15.01. g.7:00;           2) 11.02. g.7:00;           3) 13.03. g.18:00


Intencje mszalne 11.11.2018r.

SŁOWO ŻYCIA: Mk 12,43b-44

„Zaprawdę, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej

ze wszystkich, którzy kładli do skarbony. Wszyscy bowiem wrzucali

z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku

wrzuciła wszystko, co miała, całe swe utrzymanie.”

                       


32 NIEDZIELA ZWYKŁA - 11.11.2018 r.

  7:00    Za + Czesława Zimończyka - od uczestników pogrzebu (2!)

  9:00    1) W intencji Ojczyzny z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

                2) W intencji parafian

10:30    Za + Czesława Pietrusę w 2. rocznicę śmierci

12:00    Za + Tadeusza Kluczyka - od uczestników pogrzebu (2)

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Edwarda Wałacha


PONIEDZIAŁEK - 12.11.2018 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. Jozafata, bpa i męcz.

  7:00    Za + Hertę Wróbel - od uczestników pogrzebu (6!)

18:00    1) Za ++ Ignacego i Marię Macionczyk, 5 synów, 2 synowe, 2 wnuczki, Izydora i Klarę Morgała, Edwarda Gomółkę

               2) Za ++ Bolesława Macionczyka, zięcia Kazimierza, Teodora Fojcika


WTOREK - 13.11.2018 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. Benedykta,Jana,Mateusza,Izaaka i Krystyna,

 pierwszych męczenników Polski

  6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00    Za + Urszulę Stępień - od uczestników pogrzebu (1)

18:00    1) Za + Jana Majera w 1. rocznicę śmierci

               2) Za ++ Wincentego i Jadwigę Kocjan w 20. rocznicę śmierci


ŚRODA - 14.11.2018 r. - dzień powszedni

  7:00    1) Za + Wojciecha Piątkowskiego - od uczestników pogrzebu (1!)

               2) Za + Rafała Dygasa w 30. dzień po śmierci

18:00    1) Za ++ rodziców Krystynę i Teodora Pytlików, teściów Martę i Franciszka Dobiasów

               2) Za + Helenę Stelmaszczyk w 12. rocznicę śmierci


CZWARTEK - 15.11.2018 r. - dzień powszedni

  7:00    Za + Czesława Bryła

18:00    1) W intencji chorych o łaskę uzdrowienia ciała i duszy z czuwaniem modlitewnym po mszy

               2) Za + Jana Kuczerę - od uczestników pogrzebu (6)


PIĄTEK - 16.11.2018 r. - dzień powszedni

  7:00    Za + Ewę Plewczyńska - od uczestników pogrzebu (2)

17:00    Za + Stanisława Bujaka - od uczestników pogrzebu (5)


SOBOTA - 17.11.2018 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. Elżbiety Węgierskiej, zak.

  8:00    Za + Ewę Rozrażewską - od uczestników pogrzebu (1)

18:00    1) Za ++ Józefa i Alfredę Kruszyńskich

               2) Za + Marka Brzezina – w 30. dzień śmierci


33 NIEDZIELA ZWYKŁA - 18.11.2018 r.

  7:00    Za + Mariusza Nieborak - od uczestników pogrzebu (1)

  9:00    Za + Helenę Michalską w 1. rocznicę śmierci

10:30    1) W intencji Kornelii i Ernesta Wolnych z okazji 50. rocznicy ślubu [TD]

                2) W intencji Jadwigi i Mariana Klęczar z okazji 50. rocznicy ślubu [TD]

12:00    Za roczne dziecko: Łucję Annę Skorupa oraz za dzieci przyjmujące chrzest święty:

            Macieja Dawida Gruz i Dawida Mariusza Owczarek, ich rodziców i chrzestnych

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Bogdana Kuśmirek w 2. rocznicę śmierci – od żony i dzieci z rodzinami


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Bronisław Karnówka:      30-dniowa 3.12. g.18:00;           1) 2.01. g.7:00;             2) 3.02. g.9:00

+ śp. Józef Mlak: od rodziny    1) 3.12. g.7:00;             2) 11.01. g.7:00;           3) 5.02. g.18:00;           4) 4.03. g.18:00

 


Intencje mszalne 04.11.2018r.

SŁOWO ŻYCIA: Mk 12,32b-33

Bardzo dobrze, Nauczycielu, słusznieś powiedział,

bo Jeden jest i nie ma innego prócz Niego. Miłować Go całym sercem,

całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego jak siebie samego

daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary


31 NIEDZIELA ZWYKŁA - 4.11.2018 r.

  7:00    Za członków XI Róży Żywego Różańca

  9:00    1) Za + Władysławę Wosik - od uczestników pogrzebu (2)

                 2) W intencji parafian

10:30    Za + Zytę Weinreich - od uczestników pogrzebu (3)

12:00    Za + Łucję Berger - od uczestników pogrzebu (3)

16:00    Nieszpory i różaniec za zmarłych

17:00    Za ++ żonę Janinę, Gertrudę i Rudolfa Kula, synów Jana, Karola i Tadeusza, dziadków Józefa i Annę Zostawa, Apolonię i Karola Kula, Anastazję i Michała Pałęga, córkę Józefę, Genowefę i Feliksa Pałęga, Ewę i Władysława Marek


PONIEDZIAŁEK - 5.11.2018 r. - dzień powszedni

  7:00    1) Za ++ Rozalię i Feliksa Berger

               2) W intencji Jana Skopka z okazji urodzin o łaskę zdrowia i opiekę Bożą

17:15    Różaniec za zmarłych

18:00    1) Za ++ dziadków Orlik, Białas oraz teściów Alicję i Józefa Drzeniek

               2) Za ++ Stanisława Jaszek, kuzyna Adama i zmarłych z rodziny


WTOREK - 6.11.2018 r. - dzień powszedni

  6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00    1) Za ++ Zenona Kabata, syna, wnuka, rodziców z obu stron i rodzeństwo

               2) Za ++ Konrada Tkocza, rodziców i teściów

  8:15    Pogrzeb śp. Bronisława Karnówki

17:15    Różaniec za zmarłych

18:00    1) W intencji parafian ku czci Ducha Świętego o Jego święte dary, owoce i charyzmaty

               2) Za + Marię Misztal – od uczestników pogrzebu (2!)

19:00    Msza Wspólnoty Jezusa Miłosiernego


ŚRODA - 7.11.2018 r. - dzień powszedni

  7:00    1) Za + Helenę Omyłę - od uczestników pogrzebu (5)

               2) Za + Mieczysława Olesia w 1. rocznicę śmierci

17:15    Różaniec za zmarłych

18:00    1) W intencji rodzin Getler i Knapik

               2) Za + Romana Śpiewlę prosząc o radość życia wiecznego


CZWARTEK - 8.11.2018 r. - dzień powszedni

  7:00    1) Za ++ Gerarda Kozany, Renatę Norkowską, Czesława Zimończyka, Władysławę Wosik, Mariusza Nieboraka, Ewę Plewczyńską - od Firmy Pogrzebowej „STYX” – Tomasza Wałacha

               2) Za + Eugenię Czech w 30. Dzień po śmierci

17:15    Różaniec za zmarłych

18:00    1) Za ++ Klarę i Augustyna Wróbel, syna Rajmunda

               2) Za + Łucję Berger – od koleżanki Haliny z rodziną


PIĄTEK - 9.11.2018 r. - Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

  7:00    Za + męża Bolesława i syna Bogdana

17:00    1) Za + Ryszarda Banasiaka w 1. rocznicę śmierci

               2) Za ++ Franciszka Pawlasa, rodziców i teściów, Helenę i Władysława Kadłubek oraz pokrewieństwo z obu stron


SOBOTA - 10.11.2018 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. Leona Wielkiego, pap. i dK

  8:00    1) W intencji Wincentego Falkowskiego z okazji 80. rocznicy urodzin i o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

               2) Za ++ rodziców Rajmunda Krypczyka i dwie żony Bernadetę i Jadwigę

18:00    1) Za + Janinę Holek - od uczestników pogrzebu (1)

               2) Za + Józefa Palarczyka w 30. dzień po śmierci


32 NIEDZIELA ZWYKŁA - 11.11.2018 r.

  7:00    Za + Czesława Zimończyka – od uczestników pogrzebu (2!)

  9:00    1) W intencji Ojczyzny z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

               2) W intencji parafian

10:30    Za + Czesława Pietrusę w 2. rocznicę śmierci

12:00    Za + Tadeusza Kluczyka - od uczestników pogrzebu (2)

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Edwarda Wałacha


Intencje mszalne 28.10.2018r.

SŁOWO ŻYCIA: Mk 10,47b-48

Ten słysząc, że to jest Jezus z Nazaretu, zaczął wołać:

«Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!»

Wielu nastawało na niego, żeby umilkł. Lecz on jeszcze głośniej wołał:

«Synu Dawida, ulituj się nade mną!»

                       


30 NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.10.2018 r.

  7:00    Za + Irenę Knura w 4. rocznicę śmierci

  9:00    W intencji Alana i Patrycji Szczepaniak z okazji 5. rocznicy ślubu prosząc o błogosławieństwo Boże dla synka Fabiana i całej rodziny

10:30    W intencji Stanisława Sieja z okazji urodzin prosząc o błogosławieństwo Boże dla siebie i całej rodziny

12:00    1) W intencji parafian

            2) W intencji Księdza Proboszcza Grzegorza Stencla z okazji urodzin

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    W intencji Jagody Albrecht z okazji 18. rocznicy urodzin o dary Ducha Świętego w dorosłym życiu oraz

o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny


PONIEDZIAŁEK - 29.10.2018 r. – dzień powszedni

  7:00    Za ++ rodziców Helmuta w 12. rocznicę śmierci i Ludwikę Klois w 4. rocznicę śmierci

18:00    1) Za ++ Kazimierza Oślizlok, zmarłych rodziców i teściów        

               2) Za + Edytę Szyperską - od sąsiadów z ul. Górniczej 14


WTOREK - 30.10.2018 r.
Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Katowicach

  6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00    Za + Hildegardę Gruszczyk – od VIII. Róży Żywego Różańca

18:00    1) W intencji małżeństw i rodzin przez wstawiennictwo św. rodziców Ludwika i Zelii Martin

               2) Za + Józefa Zynek w 8. Rocznicę śmierci


ŚRODA - 31.10.2018 r. - dzień powszedni

  7:00    Za + Hildegardę Zimny – od III. Róży Żywego Różańca

16:45    Holy Wins - procesja z relikwiami świętych od cmentarza do kościoła z różańcem w drodze

18:00    Za + Janinę Holek - od sąsiadki Haliny z rodziną


CZWARTEK - 1.11.2018 r.
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

  6:45    Nabożeństwo ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana z modlitwą o powołania

  7:00    W intencji parafian

  9:00    Za + Hildegardę Gruszczyk w 30. dzień po śmierci

10:30    Za + Wilhelma Fojcika

12:00    Za + Jana Grzyb w 30. dzień po śmierci

14:00     Nieszpory z modlitwą za zmarłych i procesją na cmentarz      

17:00    W intencji kapłanów - zwłaszcza za pochodzących z Chwałowic i pracujących w naszej parafii

            oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej


PIĄTEK - 2.11.2018 r.
Wspomnienie Obowiązkowe Wszystkich Wiernych Zmarłych

  6:45    Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

  7:00    W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa i członków Apostolstwa Dobrej Śmierci

  9:00    Za + ojca Eryka Konkol - od córki z rodziną

17:00    Za ++ Rajmunda i Różę Podleśny, Annę i Konstantego Sobik, wnuka Daniela oraz Annę i Karola Michna


SOBOTA - 3.11.2018 r. - dzień powszedni

  7:45    Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

  8:00    1) W intencji czcicieli Najświętszej Maryi Panny, członków Żywego Różańca oraz Dzieci Maryi

               2) Za ++ Mieczysława Lisowskiego, syna Zbigniewa, synową Zofię i zięcia Andrzeja

18:00    Za + Piotra Piechaczek - od uczestników pogrzebu (3!)


31 NIEDZIELA ZWYKŁA - 4.11.2018 r.

  7:00    Za członków XI Róży Żywego Różańca

  9:00    1) Za + Władysławę Wosik - od uczestników pogrzebu (2)

                2) W intencji parafian

10:30    Za + Zytę Weinreich - od uczestników pogrzebu (3)

12:00    Za + Łucję Berger - od uczestników pogrzebu (3)

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za ++ żonę Janinę, Gertrudę i Rudolfa Kula, synów Jana, Karola i Tadeusza, dziadków Józefa i Annę Zostawa, Apolonię i Karola Kula, Anastazję i Michała Pałęga, córkę Józefę, Genowefę i Feliksa Pałęga, Ewę i Władysława Marek


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Marek Brzezina:              30-dniowa 17.11. g.18:00;         1) 19.12. g.7:00;           2) 12.01. g.18:00

+ śp. Piotr Szymura:               30-dniowa 24.11. g.8:00;           1) 20.12. g.18:00;          2) 23.01. g.7:00

+ śp. Krystian Pruszkowski:    30-dniowa 26.11. g.18:00;         1) 22.12. g.8:00;           2) 23.01. g.18:00


Intencje mszalne 21.10.2018r.

SŁOWO ŻYCIA: Mk 10,43b-45

Kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą

waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie

niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł,

aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu.


29 NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.10.2018 r.

  7:00    Za ++ Ryszarda Szulika, żonę Wandę, córkę Jolantę, zięcia Eugeniusza

  9:00    1) W intencji działkowców z ul. Przewozowej i ich rodzin

                 2) W intencji parafian

10:30    W intencji Kazimiery Gojny z okazji 50. rocznicy urodzin i błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

12:00    W intencji Urszuli i Andrzeja Kucharskich z okazji 50. rocznicy ślubu [TD]

16:00    Różaniec i nieszpory         

17:00    Za roczne dzieci: Dominika Franciszka Zmorek, Mikołaja Józefa Koczar, Karolinę Różę Siwy, Dawida Dominika Karwot oraz za dzieci przyjmujące chrzest święty: Zuzannę Annę Wieczorek, Esterę Joannę Bienek, ich rodziców i chrzestnych


PONIEDZIAŁEK - 22.10.2018 r. – Wspom. Obow. św. Jana Pawla II, pap.

  7:00    Za + Ewę Rozrażewską w 30. dzień po śmierci

18:00    1) Za ++ Bronisławę i Wiktora Juraszczyk oraz Annę i Maksymiliana Sowa        

               2) Za + Zytę Weinreich – od uczestników pogrzebu


WTOREK - 23.10.2018 r. - dzień powszedni

  6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00    Za ++ Gertrudę Buchalik i męża Maksymiliana

18:00    1) Za ++ Hildegardę Franke oraz dwóch mężów

               2) Za ++ Antoniego Pompa i dziadków


ŚRODA - 24.10.2018 r. - dzień powszedni

  7:00    Za + Rafała Siwica - od uczestników pogrzebu (1!)

18:00    1) Za ++ rodziców Hildegardę i Ludwika Gruszczyk

               2) Za ++ Marię i Romana Sobik, Paulimę i Alojzego Sobik, Maksymiliana Bednorz oraz dwie żony


CZWARTEK - 25.10.2018 r. - dzień powszedni

  7:00    Za + Eryka Konkol oraz rodziców z obu stron

18:00    1) Za ++ Anielę i Roberta Gabryś oraz Jana Szymańczaka

               2) Za + Marię Misztal – od sąsiadów


PIĄTEK - 26.10.2018 r. - dzień powszedni

  7:00    Za ++ Fryderyka Ślusarczyk, rodziców, teściów, braci, bratowe i szwagra - od siostry z rodziną

17:00    1) Za ++ Eugeniusza Olkowskiego w 4. rocznicę śmierci, zmarłych rodziców, braci Stanislawa i Tadeusza oraz szwagierki i szwagra

               2) Za + Krystynę Stelmaszyk w 13. rocznicę śmierci


SOBOTA - 27.10.2018 r. - dzień powszedni

  8:00    1) Za + Ewę Waleczek w 30. dzień po śmierci

               2) Za + Elfrydę Hyła - od VII róży Żywego Różańca

18:00    Za + Barbarę Bendinger w 2. rocznicę śmierci


30 NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.10.2018 r.

  7:00    Za + Irenę Knura w 4. rocznicę śmierci

  9:00    W intencji Alana i Patrycji Szczepaniak z okazji 5. rocznicy ślubu prosząc o błogosławieństwo Boże dla synka Fabiana i całej rodziny

10:30    W intencji Stanisława Sieja z okazji urodzin prosząc o błogosławieństwo Boże dla siebie i całej rodziny

12:00    1) W intencji parafian

                 2) W intencji Księdza Proboszcza Grzegorza Stencla z okazji urodzin

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    W intencji Jagody Albrecht z okazji 18. rocznicy urodzin o dary Ducha Świętego w dorosłym życiu oraz

            o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Zygmunt Berger:  30-dniowa 23.11. g.7:00;         1) 14.12. g.7:00;           2) 14.01. g.18:00;          3) 12.02. g.18:00

+ śp. Marek Brzezina:    30-dniowa 17.11. g.18:00;       1) 19.12. g.7:00;           2) 12.01. g.18:00

+ śp. Edyta Szyperska:  30-dniowa 26.11. g.7:00;         1) 23.12. g.7:00

+ śp. Edeltrauda Waler: 30-dniowa 23.11. g.17:00;       1) 10.12. g.7:00;           2) 16.01. g.18:00

+ śp. Rafał Dygas:       30-dniowa 14.11. g.7:00;           1) 14.12. g.7:00


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42