INTENCJE

Intencje mszalne 03.03.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 6,43.44a.45

Nie jest dobrym drzewem to, które wydaje zły owoc, ani złym drzewem to,

które wydaje dobry owoc. Po owocu bowiem poznaje się każde drzewo.

Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro,

a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło.

Bo z obfitości serca mówią jego usta.


8. NIEDZIELA ZWYKŁA - 3.03.2019 r.

  7:00   1) W intencji członków III i XIII Róży Żywego Różańca

  9:00   1) Za + Stefana Tyl - od pracowników przeróbki mechanicznej KWK Chwałowice

               2) W intencji parafian

10:30    Za + Zbigniewa Macionczyka w 2. rocznicę śmierci

12:00    Za + Genowefę Nawała w 1. rocznicę śmierci

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Natalię Gajda w 30. dzień po śmierci


PONIEDZIAŁEK - 4.03.2019 r. - Święto św. Kazimierza, królewicza

 7:00    Za + Elżbietę Sechawer-Dutkiewicz - od uczestników pogrzebu (1)

18:00   1) Za + Józefa Mlak - od Beaty i Romana Chrapkiewicz

              2) Za ++ Stefanię Zimny, męża Karola, córkę Danutę i prawnuczkę Liliankę


WTOREK - 5.03.2019 r. - dzień powszedni

 6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 7:00    1) Za ++ Gertrudę Buchalik i męża Maksymiliana

               2) Za + Alojzego Błanik oraz rodziców z obu stron

18:00    1) W intencji Ks. Krzysztofa Jarczyka z okazji urodzin

               2) W intencji parafian ku czci Ducha Świętego o Jego święte dary, owoce i charyzmaty

19:00    Msza Wspólnoty Jezusa Miłosiernego 


ŚRODA POPIELCOWA - 6.03.2019 r. 

 7:00    Za ++ Martę i Wilhelma Skorupa

 9:00     ............................................................

16:00    ............................................................

18:00    1) Za ++ Henryka Skorupa, syna Grzegorza oraz rodziców i teściów

               2) Za ++ Iwonę Gonsior i ojca Henryka


CZWARTEK - 7.03.2019 r. - dzień powszedni

 6:45    Nabożeństwo ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana z modlitwą o powołania

 7:00    Za + Andrzeja Gorywoda w 4. rocznicę śmierci

18:00   1) W intencji kapłanów - zwłaszcza za pochodzących z Chwałowic i pracujących w naszej parafii oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej

              2) Za + Salomeę Kobiałko w 30 dzień po śmierci

            po mszy chrzest dziecka


PIĄTEK - 8.03.2019 r. - dzień powszedni

 7:00    Za ++ Antoninę Abrahamczyk, Jana Stachurę, Krystynę Stężały, Anielę Petersen, Elżbietę Łągiewka, Tomasza Kuczerę, Grażynę Szymkowiak – od firmy pogrzebowej „STYX” Tomasza Wałacha

 7:45 i 16:15 nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ

17:00    1) Za + Eugenię Czech – od uczestników pogrzebu (4)

               2) W pewnej intencji prosząc o nawrócenie


SOBOTA - 9.03.2019 r. - dzień powszedni

 8:00    1) Za ++ ojca Czesława Bryła i żonę Rozalię

               2) Za + Elżbietę Zbrożek w 30 dzień po śmierci

 

18:00                         ROZPOCZĘCIE PARAFIALNYCH REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

              1) Za ++ Jadwigę Ciężadło w 6. rocznicę śmierci, męża Władysława oraz ++ rodziców Władysława i Bronisławę

               2) Za + Igora Machnika w 6. rocznicę śmierci


1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10.03.2019 r.

 7:00    Za ++ Pawła Skorupa w rocznicę śmierci oraz żonę Klarę i ++ rodziców

 9:00    1) Za ++ Łucję Zielińską, męża Józefa oraz krewnych z obu stron

               2) W intencji parafian

10:30    Za + Marię Ucherek w 2. rocznicę śmierci

12:00    W intencji Krystyny Badury z okazji 80. rocznicy urodzin

16:15    GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym  

17:00    W intencji Joanny Zdrzałek z okazji 50. rocznicy urodzin [TD]


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Barbara i Władysław Szado:    30-dniowa 18.03. g.18:00;    

1) 17.04. g.7:00;    2) 17.05. g.7:00;    3) 17.06. g.18:00;

+ śp. Erwin Piechaczek:    30-dniowa 23.03. g.8:00;    1) 12.04. g.7:00

+ Zofia Marzec:    30-dniowa 7.04. g.12:00;    1) 19.05. g.7:00


Intencje mszalne 24.02.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 6,27b-28.31.36-38a

Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą;

błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają.

Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie!

Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny.

Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni;

odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane.


7. NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.02.2019 r.

  7:00    W intencji parafian

  9:00    Za ++ Urszulę Nega w 10. rocznicę śmierci, męża Gerarda, rodziców z obu stron oraz zmarłych rodziców Helenę i Adama Babicz

10:30    W intencji Sabiny Ścibik z okazji 55. rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Andrzeja i Emilii, córki Mai Gamoń oraz Urszuli i Zygmunta Buchalik

12:00    Za ++ Agnieszkę i Waldemara Kuczera, Jana i Annę Biniasz

po mszy chrzest Marcela Brzezina

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Jana Majchrzak w 30. dzień po śmierci


PONIEDZIAŁEK - 25.02.2019 r. - dzień powszedni

  7:00    Za + Helenę Wieczorek - od V Róży Żywego Różańca

18:00   1) Za + Danutę Gontarek - od uczestników pogrzebu (1)

              2) W pewnej intencji prosząc o Boże błogosławieństwo z okazji urodzin           


WTOREK - 26.02.2019 r. - dzień powszedni

  6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00    W intencji Ottona Stencel z okazji urodzin

18:00    1) W intencji małżeństw i rodzin przez wstawiennictwo św. rodziców Ludwika i Zelii Martin

               2) Za + Andrzeja Kucharskiego w 30. dzień po śmierci           


ŚRODA - 27.02.2019 r. - dzień powszedni

  7:00    1) ..........................................................................................

               2) ..........................................................................................

18:00    1) Za + Krzysztofa Olesia

               2) Za + Hertę Wróbel i męża Zbigniewa


CZWARTEK - 28.02.2019 r. - dzień powszedni

  7:00    Za + Stefanię Jarzyna w 30. dzień po śmierci

18:00    1) Za ++ rodziców Antoniego i Anielę Brychcy

                2) Za ++ rodziców Bronisławę i Jana Wojaczek oraz brata Henryka           


PIĄTEK - 1.03.2019 r. - dzień powszedni

  6:45    Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

  7:00    1) W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa i członków Apostolstwa Dobrej Śmierci

17:00    1) Za + Urszulę Dziewior - od uczestników pogrzebu (8)

               2) Za + Sabinę Dydlińską w 1. rocznicę śmierci         


SOBOTA - 2.03.2019 r. - dzień powszedni

  7:45   Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

  8:00   1) W intencji czcicieli Najświętszej Maryi Panny, członków Żywego Różańca oraz Dzieci Maryi

18:00   1) Za + Krystynę Król w 3. rocznicę śmierci

               2) Za ++ Jana i Agnieszkę Woźniak oraz Pawła i Bronisławę Król

19:00   ceremonia ślubna Świerczyna Sebastian i Świerczyna Sylwia


8. NIEDZIELA ZWYKŁA - 3.03.2019 r.

  7:00   1) W intencji członków III i XIII Róży Żywego Różańca

  9:00   1) Za + Stefana Tyl - od pracowników przeróbki mechanicznej KWK Chwałowice

               2) W intencji parafian

10:30    Za + Zbigniewa Macionczyka w 2. rocznicę śmierci

12:00    Za + Genowefę Nawała w 1. rocznicę śmierci

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Natalię Gajda w 30. dzień po śmierci


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Barbara i Władysław Szado:    30-dniowa 18.03. g.18:00;   17.04. g.7:00;   17.05. g.7:00


Intencje mszalne 17.02.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 6,22-23

Błogosławieni będziecie, gdy ludzie was znienawidzą,

i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was

i z powodu Syna Człowieczego podadzą w pogardę wasze imię jako niecne:

cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie.

Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom.


6. NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.02.2019 r.

  7:00    W intencji parafian

  9:00    Za + Jana Misztal w 15. rocznicę śmierci oraz żonę Marię

10:30    W intencji Jana Janowskiego z okazji urodzin prosząc o błogosławieństwo dla całej rodziny

12:00    Za + Genowefę Miśtal w 2. rocznicę śmierci

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    W intencji rocznego dziecka Celiny Pachuckiej oraz za dzieci przyjmujące chrzest święty: Magdalenę Agatę Nowogrodzką, Szymona Gintera Pluta, Bartłomieja Jana Tymek, ich rodziców i chrzestnych

18:00    ceremonia ślubna Pluta Krzysztof i Pluta Karolina     


PONIEDZIAŁEK - 18.02.2019 r. - dzień powszedni

  7:00    1) Za + Ewę Rozrażewską - od uczestników pogrzebu (4)

              2) Za ++ Franciszka i Helenę Lankosz oraz zmarłych rodziców

18:00   1) Za + Irenę Nastula

              2) Za + Wiesława Golę


WTOREK - 19.02.2019 r. - dzień powszedni

  6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00    1) Za + Antoninę Abrahamczyk - od uczestników pogrzebu (2)

               2) Za + Teresę Antosiewicz od syna zrodziną

18:00    1) Za ++ Renatę Czech, rodziców Agnieszkę i Walentego Radeckich

               2) Za + Teresę Sojka w 30 dzień po śmierci


ŚRODA - 20.02.2019 r. - dzień powszedni

  7:00    Za + Anielę Peterson - od uczestników pogrzebu (4)

18:00    Za + Wandę Pisulską w 1. rocznicę śmierci


CZWARTEK - 21.02.2019 r. - dzień powszedni

  7:00    Za ++ Bronisława Hyła, żonę Elfrydę oraz zmarłych rodziców z obu stron

18:00    1) W intencji chorych o łaskę uzdrowienia ciała i duszy z czuwaniem modlitewnym po mszy

                2) Za + Joannę Suwaj w 30. dzień po śmierci


PIĄTEK - 22.02.2019 r. - Święto Katedry św. Piotra Apostoła

  7:00    W intencji Alicji Oleś z prośbą o zdrowie

17:00    1) Za ++ Teodora Holonę w 27. rocznicę śmierci, żonę Martę oraz rodziców z obu stron

               2) Za ++ Józefa Bażana w 9. rocznicę śmierci, żonę Martę, syna Jerzego i synową Bernadetę


SOBOTA - 23.02.2019 r. - Wspomnienie obowiązkowe św. Polikarpa, biskupa i męczennika

  8:00    1) W intencji Księdza Kazimierza Fyrli z okazji urodzin

               2) Za ++ Augustynę i Brunona Janek, trzech synów, dwie synowe, Emilię i Karola Koszowski oraz syna Henryka synowej Renaty

18:00   Za + Pelagię Kawka w 20. rocznicę śmierci


7. NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.02.2019 r.

  7:00    W intencji parafian

  9:00    Za ++ Urszulę Nega w 10. rocznicę śmierci, męża Gerarda, rodziców z obu stron oraz zmarłych rodziców Helenę i Adama Babicz

10:30    W intencji Sabiny Ścibik z okazji urodzin oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Andrzeja i Emilii, córki Mai Gamoń oraz Urszuli i Zygmunta Buchalik

12:00    Za ++ Agnieszkę i Waldemara Kuczera, Jana i Annę Bieniasz

po mszy chrzest Marcela Brzezina

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Jana Majchrzak w 30. dzień po śmierci


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Helena Wieczorek:    25.02. g. 7:00 od V róży Żywego Różańca;   30-dniowa 18.03. g.18:00;    

                                                        1) 8.04. g.7:00;    2) 6.05. g.18:00;    3) 8.06. g.8:00;   4) 19.07. g.17:00

+ śp. Elżbieta Zbrożek:    30-dniowa 9.03. g.8:00;    1) 7.04. g.10:30


Intencje mszalne 10.02.2019 r.

Intencje mszalne 10.02.2019

 

SŁOWO ŻYCIA: Łk 5,4-6

[Jezus] rzekł do Szymona: «Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów!»

A Szymon odpowiedział: «Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i nic nie ułowiliśmy.

Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci». Skoro to uczynili,

zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać.

 


5. NIEDZIELA ZWYKŁA - 10.02.2019 r.

  7:00    W intencji parafian

  9:00    Za + Michała Szulika w rocznicę urodzin

10:30    1) Za + Jana Jakimczuka w 8. rocznicę śmierci

               2) Za + Nadzieję Jakimczuk z okazji pogrzebu

12:00    W intencji Błażeja Matwiejczyka w 1. rocznicę urodzin prosząc o błogosławieństwo

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Annę Barciok w 1. rocznicę śmierci


PONIEDZIAŁEK - 11.02.2019 r. - Wspomnienie Dowolne NMP z Lourdes

  7:00    Za + Jana Śramę - od uczestników pogrzebu (2)

  9:00    W INTENCJI CHORYCH PARAFIAN

18:00    Za + Stefanię Jarzyna - od członków IX Róży Żywego Różańca


WTOREK - 12.02.2019 r. - dzień powszedni

  6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00    Za + Elżbietę Łągiewka w 30. dzień po śmierci

  8:15     Pogrzeb śp. Heleny Wieczorek

18:00    Za + Zygmunta Berger - od uczestników pogrzebu (3!)


ŚRODA - 13.02.2019 r. - dzień powszedni

  7:00    Za + Karola Besuch w rocznicę urodzin

18:00    1) Za ++ Piotra Macionczyka, rodziców i teściów oraz Jana Marka

               2) Za + Tomasza Kuczerę - od sąsiadów z ul. Zwycięstwa 31c


CZWARTEK - 14.02.2019 r. - Święto św. Cyryla Mnicha i Metodego Biskupa, patronów Europy

  7:00    Za + Marię Słupik w 13. rocznicę śmierci

18:00    1) Za ++ Krystiana Zimonia i ojca Rudolfa

               2) Za ++ Alinę Olma i ojca Leona Ośliźlok


PIĄTEK - 15.02.2019 r. - dzień powszedni

  7:00    Za + Tomasza Kuczerę w 30. dzień po śmierci

17:00    1) Za ++ Wiktorię i Romana Skorupa, syna Henryka i wnuka Grzegorza

               2) Za ++ Marię i Wiktora Skorupa


SOBOTA - 16.02.2019 r. - dzień powszedni

  8:00    1) Za + Grażynę Szymkowiak w 30. dzień po śmierci

               2) Za + Joannę Suwaj – od sąsiadów z ul. Śląskiej 16

18:00    1) Za + Tadeusza Olkowskiego w rocznicę śmierci

               2) Za ++ Zbigniewa Hellwig, rodziców i teściów


6. NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.02.2019 r.

  7:00    W intencji parafian

  9:00    Za + Jana Misztal w 15. rocznicę śmierci oraz żonę Marię

10:30    W intencji Jana Janowskiego z okazji urodzin prosząc o błogosławieństwo dla całej rodziny

12:00    Za + Genowefę Miśtal w 2. rocznicę śmierci

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    W intencji rocznego dziecka Celiny Pachuckiej oraz za dzieci przyjmujące chrzest święty: Magdalenę Agatę Nowogrodzką, Szymona Gintera Pluta, Bartłomieja Jana Tymek, ich rodziców i chrzestnych

18:00    ceremonia ślubna Pluta Krzysztof i Pluta Karolina


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Danuta Gontarek:    1) 25.02. g.18:00;    2) 16.03. g.8:00

+ śp. Stefania Jarzyna:    1) 28.02. g.7:00;    2) 31.03. g.10:30

+ śp. Salomea Kobiałko:    30-dniowa 7.03. g.18:00;    1) 31.03. g.7:00


Intencje mszalne 03.02.2019r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 4,23-24

Wtedy rzekł do nich: «Z pewnością powiecie Mi to przysłowie: 

Lekarzu, ulecz samego siebie; dokonajże i tu w swojej ojczyźnie tego,

co wydarzyło się, jak słyszeliśmy, w Kafarnaum». I dodał: «Zaprawdę,

powiadam wam: żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie.


4. NIEDZIELA ZWYKŁA - 3.02.2019 r.

  7:00     1) W intencji członków II. Róży Żywego Różańca

  9:00     1) Za + Bronisława Karnówka – od uczestników pogrzebu (2!)

                2) W intencji parafian

10:30    W intencji Barbary Sobieckiej prosząc o szczęśliwy przebieg operacji i łaskę zdrowia

12:00    W intencji Zbigniewa Ucherka z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

                Po mszy św. chrzest Szymona Dudek

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Elżbietę Sechawer-Dutkiewicz w 30. dzień po śmierci


PONIEDZIAŁEK - 4.02.2019 r. - dzień powszedni

  7:00     Za + Natalię Gajda – od XI Róży Żywego Różańca

18:00    1) Za + Jana Clemensa w 1. rocznicę śmierci

               2) Za ++ Katarzynę Matuszek w 1. rocznicę śmierci i zięcia Franciszka Mandrelę w 4. rocznicę śmierci


WTOREK - 5.02.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. Agaty dz. i męcz.

  6:45     Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00     1) Za ++ Stefana Rozrażewskiego, synową Ewę, brata Józefa, rodziców i dziadków

                2) Za ++ Bronisława i Pawła Król, rodziców i dziadków

  8:15     Pogrzeb śp. Stefanii Jarzyna

18:00    1) W intencji parafian ku czci Ducha Świętego o Jego święte dary, owoce i charyzmaty

               2) Za + Józefa Mlak - od rodziny Ziębów z Czańca


ŚRODA - 6.02.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz.

  7:00     Za + Hildegardę Gruszczyk - od uczestników pogrzebu (3)

18:00    1) Za + Janinę Holek - od uczestników pogrzebu (4!)

               2) Za + Jana Witę i Alfreda Goika

               3) Za + Elfrydę Hyła - od uczestników pogrzebu (4!)


CZWARTEK - 7.02.2019 r. - dzień powszedni

  6:45     Nabożeństwo ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana z modlitwą o powołania

  7:00     Za + Gerarda Hajzyka w rocznicę śmierci

18:00    1) W intencji kapłanów - zwłaszcza za pochodzących z Chwałowic i pracujących w naszej parafii

 oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej

               2) Za + Henryka Sojkę - od sąsiadów z ul. 1 Maja


PIĄTEK - 8.02.2019 r. - dzień powszedni

  7:00     1) Za + Eugenię Czech - od uczestników pogrzebu (3)

                2) Za ++ Marka Brzezinę, Edytę Szyperską, Edeltraudę Waler, Krystiana Pruszkowskiego, Piotra Szymurę,

 Bronisława Karnówkę, Józefa Mlak - od Firmy Pogrzebowej „STYX” – Tomasza Wałacha

17:00    1) Za + Marka Prządak w 14. rocznicę śmierci

               2) Za + Krystynę Stężały - od uczestników pogrzebu (2!)


SOBOTA - 9.02.2019 r. - dzień powszedni

  8:00    1) Za + Jana Sulek w 9. rocznicę śmierci

               2) Za ++ Zofię i Marcina Watras i ++ rodziców z obu stron

18:00    1) Za + Szczepana Stępnia w 9. rocznicę śmierci

               2) Za ++ Renatę Wachnik w 9. rocznicę śmierci, zmarłych rodziców Helenę i Józefa Machulik


5 NIEDZIELA ZWYKŁA - 10.02.2019 r.

  7:00     ………………………………………………………………………………

  9:00     Za + Michała Szulika w rocznicę urodzin

10:30    1) Za + Jana Jakimczuka w 8. rocznicę śmierci

               2) Za + Nadzieję Jakimczuk z okazji pogrzebu

12:00    W intencji Błażeja Matwiejczyka w 1. rocznicę urodzin prosząc o błogosławieństwo

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Annę Barciok w 1. rocznicę śmierci


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Andrzej Kucharski:         30-dniowa 26.02. g.18:00;         1) 24.03. g.9:00;           2) 24.04. g.7:00;

  3) 25.05. g.8:00;         4) 24.06. g.7:00;           5) 24.07. g.18:00

+ śp. Jan Majchrzak:               30-dniowa 24.02. g.17:00;         1) 27.03. g.7:00;           2) 28.04. g.17:00


Intencje mszalne 27.01.2019r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 4,18-19.21

'Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie,

abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność,

a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, 

abym obwoływał rok łaski od Pana.' Począł więc mówić do nich:

«Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli»


3 NIEDZIELA ZWYKŁA - 27.01.2019 r.

  7:00     Za + Joannę Suwaj – od rodzin Klimaszów i Steców z Cieklina

  9:00     1) Za + brata Manfreda Prudlo - od siostry Edeltraudy

                2) W intencji parafian

10:30    W intencji Janusza i Kariny Turek z okazji 25. rocznicy ślubu [TD]

12:00    W intencji Róży Karwot z okazji 75. rocznicy urodzin [TD] oraz prośbą o zdrowie dla męża i błogosławieństwo dla rocznego dziecka Ksaviera Karwot

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za ++ Elfrydę Sobieraj w 2. rocznicę śmierci, męża Józefa oraz rodziców z obu stron


PONIEDZIAŁEK - 28.01.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dK

  7:00     Za + Henryka Dambiec w 5. rocznicę śmierci

  8:15     Pogrzeb śp. Andrzeja Kucharskiego

18:00    1) Za + Danutę Wróbel

               2) Za + Ryszarda Pawletę w rocznicę śmierci oraz ++ rodziców i teściów


WTOREK - 29.01.2019 r. - dzień powszedni

  6:45     Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00     1) W intencji Stanisławy Kasprzak prosząc o zdrowie i potrzebne łaski dla niej i całej rodziny

                2) ………………………………………………………………………………

18:00    1) W intencji małżeństw i rodzin przez wstawiennictwo św. rodziców Ludwika i Zelii Martin

               2) Za + Danutę Łamikowską w 4. rocznicę śmierci


ŚRODA - 30.01.2019 r. - dzień powszedni

  7:00     1) Za + Joannę Suwaj – od rodzin Buczyński i Dziedzic

                2) ………………………………………………………………………………

18:00    1) Za + Petronelę Kuczera w 9. rocznicę śmierci

               2) Za ++ rodziców Marię i Józefa Sieja oraz teściów Emilię i Jana Mękal


CZWARTEK - 31.01.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. Jana Bosko, prezb.

  7:00     1) Za + Serafina Zimny w 4. rocznicę śmierci

                2) Za + Henrykę Worwa w 12. rocznicę śmierci

18:00    1) Za ++ Zygmunta Koczora oraz rodziców Joannę i Józefa Koczor

               2) Za ++ Martę i Oskara Ferenców, syna Jerzego, córki Renatę i Elżbietę oraz wnuków Andrzeja i Sławomira


PIĄTEK - 1.02.2019 r. - dzień powszedni

  6:45     Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

  7:00     1) W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa i członków Apostolstwa Dobrej Śmierci

                2) ………………………………………………………………………………

17:00    1) Za + Urszulę Dziewior – od uczestników pogrzebu (7)

               2) W intencji Barbary Sobieckiej prosząc o szczęśliwy przebieg operacji i łaskę zdrowia

18:30    W intencji młodzieży o rozeznawanie i wypełnianie woli Bożej w życiu


SOBOTA - 2.02.2019 r. - Święto Ofiarowania Pańskiego

  7:45     Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

  8:00     1) W intencji czcicieli Najświętszej Maryi Panny, członków Żywego Różańca oraz Dzieci Maryi

                2) Za ++ Annę i Andrzeja Hnatuśko, synowa Irenę, teściów Emilię i Eryka Gatner oraz Marię Kocurek

15:00    Msza w domu chorego: W intencji Marii Żydziak z okazji 80. rocznicy urodzin i 63. rocznicy ślubu z Bolesławem

18:00    W intencji Józefa Łamikowskiego z okazji 70. rocznicy urodzin [TD]

19:00    Ceremonia ślubna Macieja i Emilii Franaszczuk


4 NIEDZIELA ZWYKŁA - 3.02.2019 r.

  7:00     1) W intencji członków II. Róży Żywego Różańca

  9:00     1) Za + Bronisława Karnówka – od uczestników pogrzebu (2!)    2) W intencji parafian

10:30    ………………………………………………………………………………

12:00    W intencji Zbigniewa Ucherka z okazji 60. rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

Po mszy św. chrzest Szymona Dudek

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Elżbietę Sechawer-Dutkiewicz w 30. dzień po śmierci


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Joanna Suwaj:    30-dniowa 21.02. g.18:00;         1) 21.03. g.7:00;           2) 15.04. g.7:00;      3) 21.05. g.18:00

27.01. g.7:00 od rodzin Klimaszów i Steców z Cieklina;             30.01. g.7:00 od rodzin Buczyński i Dziedzic

+ śp. Natalia Gajda:     30-dniowa 3.03. g.17:00;           1) 24.03. g.7:00;           2) 27.04. g.18:00;          3) 24.05. g.7:00


Intencje mszalne 20.01.2019r.

SŁOWO ŻYCIA: J 2,5.7-8

Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie».  

Rzekł do nich Jezus: «Napełnijcie stągwie wodą!» I napełnili je aż po brzegi.

Potem do nich powiedział: «Zaczerpnijcie teraz

i zanieście staroście weselnemu!» Oni zaś zanieśli. 


2 NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.01.2019 r.

  7:00    Za + Księdza Jana Śliwkę w rocznicę śmierci

 9:00     1) Za ++ Helenę i Mariana Nieszporek

               2) W intencji parafian

10:30    Za + Antoninę Abrahamczyk - od uczestników pogrzebu (1)

12:00    Za roczne dzieci: Hannę Promny, Antoninę Amelię Wypenda i Maksymiliana Nowickiego oraz za dzieci przyjmujące chrzest święty: Michała Grzegorza Ceglarka, Igora Roberta Kula, Milenę Irenę Maciejewską i   Małgorzatę Teresę Klimek, ich rodziców i chrzestnych

16:00    Kolędowanie ze scholą dziecięcą „Hosanna” z Niewiadomia

17:00    Za + Jadwigę Gizińską w 1. rocznicę śmierci


PONIEDZIAŁEK - 21.01.2019 r. - Wspomnienie św. Agnieszki, dz. i męcz.

  7:00    Za + Ewę Rozrażewską

  8:15     Pogrzeb śp. Joanny Suwaj

18:00    1) Za ++ Anielę i Joachima Czech oraz córkę Teresę

               2) Za + Jana Kuczerę


WTOREK - 22.01.2019 r. - dzień powszedni

  6:45     Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00     1) Za + Henryka Śliwińskiego oraz zmarłych rodziców

                2) W intencji Edwarda Mazepy z okazji urodzin

18:00    1) Za + Magdalenę Rymarską w 2. rocznicę śmierci

               2) Za + Anielę Petersen w 30. dzień po śmierci


ŚRODA - 23.01.2019 r. - dzień powszedni

  7:00    1) Za + Piotra Szymurę - od uczestników pogrzebu (2!)

               2) W intencji Władysławy Konkol z okazji 85. rocznicy urodzin o potrzebne łask i błogosławieństwo

18:00    1) Za + Krystiana Pruszowskiego - od uczestników pogrzebu (2!)

               2) Za + Mariana Sternal w 1. rocznicę śmierci


CZWARTEK - 24.01.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. Franciszka Salezego, bpa i dK

  7:00    1) Za ++ Felicję Jędryczka, męża Apolinarego, rodziców, teściów, braci, bratowe – os siostry z rodziną

               2) W intencji wnuczki Pauliny o błogosławieństwo Boże

18:00    1) Za ++ Marię Michalską oraz męża Józefa

               2) Za + Jana Drozd


PIĄTEK - 25.01.2019 r. - Święto Nawrócenia św. Pawła

  7:00     1) ……………………………………………………

12:00    Ślub Roberta Wietrzyńskiego i Katarzyny Michałkiewicz 

17:00    1) Za ++ Grzegorza Skorupa, ojca Henryka i dziadka

               2) Za ++ rodziców Reginę i Aleksandra Warłechowskich oraz Joannę i Józefa Grzegorzek


SOBOTA - 26.01.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

  8:00     1) Za ++ Krzysztofa Michalskiego i żonę Małgorzatę

                2) ……………………………………………………

18:00    W intencji Anieli Wałach w 70. rocznicę urodzin prosząc o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

                2) Za + Edwarda Wałach w rocznicę urodzin


3 NIEDZIELA ZWYKŁA - 27.01.2019 r.

  7:00     Za + Joannę Suwaj – od rodzin Buczyński i Dziedzic

  9:00     1) Za + brata Manfreda Prudlo - od siostry Edeltraudy

                2) W intencji parafian

10:30    W intencji Janusza i Kariny Turek z okazji 25. rocznicy ślubu [TD]

12:00    W intencji Róży Karwot z okazji 75. rocznicy urodzin [TD] oraz prośbą o zdrowie dla męża i błogosławieństwo dla rocznego dziecka Ksaviera Karwot

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za ++ Elfrydę Sobieraj w 2. Rocznicę, męża Józefa oraz rodziców z obu stron


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Tomasz Kuczera:            30-dniowa 15.02. g.7:00;   1) 15.03. g.7:00;    2) 16.04. g.18:00;    3) 14.05. g.18:00

+ śp. Grażyna Szymkowiak:  30-dniowa 16.02. g.8:00;   1) 14.03. g.7:00;    2) 15.04. g.18:00

+ śp. Teresa Sojka:                     30-dniowa 19.02. g.18:00;  1) 17.03. g.7:00;    2) 16.04. g.18:00


Intencje mszalne 13.01.2019r.

 

SŁOWO ŻYCIA: Łk 3,16

Jan przemówił do wszystkich: «Ja was chrzczę wodą;

lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać

rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem.


NIEDZIELA ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 13.01.2019 r.

  7:00     Za + Jana Stachurę - od uczestników pogrzebu

  9:00     1) Za + Wandę Ciemięga - od uczestników pogrzebu (2!)

                2) W intencji parafian

10:30    W intencji Stefanii Abrachamczyk z okazji 80. rocznicy urodzin prosząc o błogosławieństwo dla siebie i całej rodziny [TD]

12:00    W intencji Zygmunta Sochackiego z okazji 83. rocznicy urodzin prosząc o błogosławieństwo dla siebie i całej rodziny

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Jerzego Chojnackiego w 5. rocznicę śmierci


PONIEDZIAŁEK - 14.01.2019 r. - dzień powszedni

  7:00     1) Za ++ Teresę Kaczmarczyk w 10. rocznicę śmierci, męża Kazimierza i rodziców z obu stron

                2) Za ++ Stanisława Młynarczyka, córkę Bożenę i rodziców z obu stron

18:00    1) Za + Zygmunta Berger - od uczestników pogrzebu (2)

                2) Za + Cecylię Płonka w 9. rocznicę śmierci


WTOREK - 15.01.2019 r. - dzień powszedni

  6:45     Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00     1) Za + Jana Śramę - od uczestników pogrzebu (1)

                2) Za + Annę Kogut

18:00    1) Za + Pawła Kuczerę w 8. rocznicę śmierci

                2) Za + Hildegardę Ludwiniak w 1. rocznicę śmierci


ŚRODA - 16.01.2019 r. - dzień powszedni

  7:00     Za ++ syna Bogdana i męża Bolesława

18:00    1) Za + Edeltraudę Waler - od uczestników pogrzebu (2!)

                2) Za + Mirosława Kolarskiego


CZWARTEK - 17.01.2019 r. – Wspomnienie św. Antoniego, opata

  7:00     1)

                2)

18:00     1) W intencji chorych o łaskę uzdrowienia ciała i duszy z czuwaniem modlitewnym po mszy

                2) Za + Erikę Ruppik w 30. dzień po śmierci


PIĄTEK - 18.01.2019 r. - dzień powszedni

  7:00     1) Za ++ Martę i Wilhelma Wypenda w rocznicę śmierci

                2) Za + Mariana Sałacińskiego w rocznicę śmierci

17:00    1) Za + Ewę Rozrażewską - od uczestników pogrzebu (3)

                2)


SOBOTA - 19.01.2019 r. – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa

  8:00     1) Za + Krzysztofa Biernackiego w 5. rocznicę śmierci

                2)

18:00    1) Za + Alfreda Nowaka w rocznicę śmierci

                2) Za ++ babcię Helenę Siwy w 20. rocznicę śmierci i ojca Jna Siwy w 10. rocznicę śmierci


2 NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.01.2019 r.

  7:00     Za + Księdza Jana Śliwkę w rocznicę śmierci

  9:00     1) Za ++ Helenę i Mariana Nieszporek

                2) W intencji parafian

10:30    Za + Antoninę Abrahamczyk - od uczestników pogrzebu (1)

12:00  Za roczne dzieci: Hannę Promny i Antoninę Amelię Wypenda oraz za dzieci przyjmujące chrzest święty: Michała Grzegorza Ceglarek, Igora Roberta Kula, Milenę Irenę Maciejewską, ich rodziców i chrzestnych

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00   Za + Jadwigę Gizińską w 1. rocznicę śmierci


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Elżbieta Łągiewka:    30-dniowa 12.02. g.7:00


Intencje mszalne 06.01.2019r.

 

SŁOWO ŻYCIA: Mt 2,1-2

Gdy Jezus narodził się w Betlejem w Judei za panowania króla Heroda,

oto Mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali:

«Gdzie jest nowo narodzony król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem

jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać mu pokłon»


NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO - 6.01.2019 r. 

  7:00     W intencji członków Pierwszej Róży Żywego Różańca

  9:00    1) Za ++ Pawła Króla w 9. rocznicę śmierci i siostrę Anielę w rocznicę urodzin

                2) W intencji parafian

10:30    W intencji Bernadety i Karola Skóra z okazji 60. rocznicy ślubu [TD]

12:00    W intencji Józefa i Małgorzaty Smutniak z okazji 50. Rocznicy ślubu [TD]

14:30    ORSZAK TRZECH KRÓLI

15:30    Kolędnicy Misyjni w kościele

17:00    W intencji rodzin Albrecht, Buchalik, Kozik, Mental, Płonka, Szweda, Worwa, Szweda prosząc o Boże błogosławieństwo


PONIEDZIAŁEK - 7.01.2019 r. - dzień powszedni

  7:00    Za + Krystynę Stężały w 30. dzień po śmierci

18:00    1) Za + Hildegardę Gruszczyk - od uczestników pogrzebu (2)

               2) Za + Jana Stachurę - od sąsiadów z ul. Górniczej 20


WTOREK - 8.01.2019 r. - dzień powszedni

  6:45     Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00    1) Za ++ Franciszka Zniszczoła, Ewy Rozrażewskiej, Jana Grzyba, Hildegardy Gruszczyk, Eugenii Czech, Wandy Ciemięgi - od firmy STYX Tomasza Wałacha

               2) Za + Krystynę Stężały - od uczestników pogrzebu (1)

18:00    1) Za + Eugenię Czech – od uczestników pogrzebu (2)

               2) Za + Krystiana Zimonia w rocznicę śmierci


ŚRODA - 9.01.2019 r. - dzień powszedni

  7:00    1) Za + Janinę Holek - od uczestników pogrzebu (3)

               2) Za + Annę Urbanek i syna Jerzego

18:00    1) Za ++ Bolesława Macionczyka, zięcia Kazimierza w rocznicę śmierci

               2) Za + Henryka Domańskiego w 1. rocznicę śmierci oraz żonę Danielę


CZWARTEK - 10.01.2019 r. - dzień powszedni

  7:00     Za + Wojciecha Klimka w rocznicę śmierci

18:00    1) Za ++ Gertrudę i Augustyna Waleckich, syna Henryka i synową Annę

               2) Za ++ Teresę Czech i rodziców Anielę i Joachima


PIĄTEK - 11.01.2019 r. - dzień powszedni

  7:00    1) Za + Kazimierę Paluch w rocznicę urodzin

               2) Za + Józefa Mlak - od siostrzeńca Zbigniewa Mazgaj z rodziną

17:00    1) Za ++ rodziców Annę i Tadeusza Janowskich

               2) Za ++ Franciszka Zięcinę i rodziców z obu stron


SOBOTA - 12.01.2019 r. - dzień powszedni

  8:00    1) W intencji Haliny Kozik z okazji 70. rocznicy urodzin prosząc o Boże błogosławieństwo dla siebie i całej rodziny [TD]

               2) Za + Elfrydę Hyła - od uczestników pogrzebu (3)

18:00    1) Za + Marka Brzezina - od uczestników pogrzebu (2!)

               2) Za + Jerzego Bełczącego w 8. rocznicę śmierci


NIEDZIELA ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 13.01.2019 r.

  7:00    Za + Jana Stachurę - od uczestników pogrzebu

  9:00    1) Za + Wandę Ciemięga - od uczestników pogrzebu (2!)

               2) W intencji parafian

10:30    W intencji Stefanii Abrachamczyk z okazji 80. rocznicy urodzin prosząc o błogosławieństwo dla siebie i całej rodziny [TD]

12:00    W intencji Zygmunta Sochackiego z okazji 83. rocznicy urodzin prosząc o błogosławieństwo dla siebie i całej rodziny

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Jerzego Chojnackiego w 5. rocznicę śmierci


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Elżbieta Sechawer-Dutkiewicz:   30-dniowa 3.02. g.17:00;   1) 4.03. g.7:00;   2) 3.04. g.18:00


Intencje mszalne 30.12.2018r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 2,47-50

Wszyscy zaś, którzy Go słuchali, byli zdumieni bystrością Jego umysłu

i odpowiedziami. Na ten widok zdziwili się bardzo, a Jego Matka rzekła do Niego:

«Synu, czemuś nam to uczynił? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca

szukaliśmy Ciebie». Lecz On im odpowiedział: «Czemuście Mnie szukali?

Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?»

                      


NIEDZIELA - 30.12.2018 r. - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI i JÓZEFA

  7:00    Za + Krystynę Stężały - od sąsiadów z ul. Pukowca 12

  9:00    Za ++ Alinę Wala w 1. rocznicę śmierci oraz męża Andrzeja

10:30    Za + Hildegardę Gruszczyk w rocznicę urodzin

12:00    1) W intencji rodzin Bembenistów i Wójsów

               2) W intencji rocznego dziecka Alicji Spyra

16:30    Nieszpory kolędowe   

17:00    Za + Kazimierę Wiśniewską – od wnuków Mariusza, Tomka i Natalii z rodzinami


PONIEDZIAŁEK - 31.12.2018 r. – VII dzień w oktawie Bożego Narodzenia

  7:00    1) W intencji chorych polecanych naszej modlitwie 

               2) Za dusze w czyśćcu - z ofiar ze skarbonki 

16:30    Nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne na zakończenie roku kalendarzowego        

17:00    W intencji parafian msza dziękczynna za Boże dary otrzymane w roku 2018


WTOREK - 1.01.2019 r. – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

  6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00    W intencji parafian

  9:00    W intencji parafian

10:30    W intencji rodzin Sobiecki, Ficht, Maciejewski, Kieler, Grodzki, Cichocki, Sieja z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

12:00    O nawrócenie parafian, którzy rozpoczęli Nowy Rok bez pojednania z Bogiem

16:30    Nieszpory kolędowe   

17:00    W intencji parafian


ŚRODA - 2.01.2019 r. - dzień powszedni

  7:00    1) Za + Bronisława Karnówkę - od uczestników pogrzebu (1)

               2) Ekspiacyjna w intencji osób, które znieważają i wyrzucają krzyże ze swoich domów

18:00    1) Za + Jana Grzyb - od uczestników pogrzebu (2!)

               2) W intencji czcicieli świętego Jana Pawła II 


CZWARTEK - 3.01.2019 r. - dzień powszedni

  6:45    Nabożeństwo ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana z modlitwą o powołania

  7:00    1) Za + Martę Wypenda w rocznicę urodzin

               2) W intencji Eugeniusza Somerla z okazji 80. rocznicy urodzin z prośba o zdrowie i błogosławieństwo Boże

18:00    1) W intencji kapłanów - zwłaszcza za pochodzących z Chwałowic i pracujących w naszej parafii

oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej

               2) O uzdrowienie Patryka i Kingi, za ich rodziny i lekarzy prowadzących


PIĄTEK - 4.01.2019 r. - dzień powszedni

  6:45    Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

  7:00    1) W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa i członków Apostolstwa Dobrej Śmierci

               2) Za + Leona Wacławczyka

               3) Za ++ Władysławę i Ryszarda Wacławczyk, Aniele i Jadwigę, Wincentego Kocjan i Helenę Kocjan

17:00    Za ++ Helenę Gazda, męża Maksymiliana, rodziców z obu stron


SOBOTA - 5.01.2019 r. - dzień powszedni

  7:45      Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

  8:00    W intencji czcicieli Najświętszej Maryi Panny, członków Żywego Różańca oraz Dzieci Maryi

11:00    Ślub Arkadiusza i Michaliny Kurasz

18:00    1) Za + Józefa Szefer w 1. rocznicę śmierci

               2) Za ++ Alojzego Pakuła w 6. rocznicę śmierci, rodziców Emila i Florentynę, córkę Emilię, męża Augustyna oraz zmarłych z pokrewieństwa


NIEDZIELA - 6.01.2019 r. - UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

  7:00    W intencji członków I-szej Róży Żywego Różańca

  9:00    1) Za ++ Pawła Król w 9. rocznicę śmierci oraz siostrę Anielę w rocznicę urodzin

               2) W intencji parafian

10:30    W intencji Bernadety i Karola Skóra z okazji 60. rocznicy ślubu [TD]

12:00    W intencji Józefa i Małgorzaty Smutniok z okazji 50. rocznicy ślubu

14:30    Orszak Trzech Króli i śpiew z kolędnikami misyjnymi          

17:00    W intencji rodzin Albrecht, Buchalik, Kozik, Mental, Płonka, Worwa, Szweda prosząc o błogosławieństwo Boże


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42