INTENCJE

INFORMACJA O WOLNYCH INTENCJACH MSZALNYCH

Można jeszcze zamówić msze w najbliższych wolnych terminach:

 

17.09. g. 7:00 (1) wt

19.09. g. 7:00 (1) czw

25.09. g. 7:00 (1) śro

26.09. g. 7:00 (1) czw

27.09. g. 7:00 (1) pt

30.09. g. 7:00 (1) pon

30.09. g. 18:00 (2) pon

 

02.10. g. 7:00 (1) śro

03.10. g. 7:00 (1) czw

06.10. g. 7:00 NDZ 

13.10. g. 7:00 NDZ

17.10. g. 7:00 (1) czw

18.10. g. 7:00 (1) pt

18.10. g. 17:00 (2) pt

19.10. g. 18:00 (2) sob

20.10. g. 9:00 NDZ

21.10. g. 7:00 (1) pon

21.10. g. 18:00 (2) pon

22.10. g. 7:00 (1) wt

22.10. g. 18:00 (2) wt

24.10. g. 7:00 (1) czw

26.10. g. 8:00 (1) sob

27.10. g. 9:00 NDZ

27.10. g. 10:30 NDZ

28.10. g. 7:00 (1) pon

29.10. g. 7:00 (1) wt

29.10. g. 18:00 (2) wt

30.10. g. 7:00 (1) śro

31.10. g. 7:00 (1) czw

31.10. g. 18:00 (2) czw

 

01.11. g. 9:00 PT

01.11. g. 12:00 PT

01.11. g. 17:00 PT

03.11. g. 10:30 NDZ

04.11. g. 7:00 (1) pon

04.11. g. 18:00 (2) pon

05.11. g. 7:00 (1) wt

06.11. g. 7:00 (1) śro

06.11. g. 18:00 (2) śro

08.11. g. 17:00 (2) pt

09.11. g. 18:00 (2) sob

10.11. g. 7:00 NDZ

10.11. g. 9:00 NDZ

11.11. g. 18:00 (1) pon

12.11. g. 7:00 (1) wt

14.11. g. 7:00 (1) czw

15.11. g. 7:00 (1) pt

15.11. g. 17:00 (2) pt

17.11. g. 7:00 NDZ

18.11. g. 7:00 (1) pon

18.11. g. 18:00 (1) pon

18.11. g. 18:00 (2) pon

19.11. g. 7:00 (1) wt

19.11. g. 18:00 (1) wt

19.11. g. 18:00 (2) wt

20.11. g. 7:00 (1) śro

20.11. g. 18:00 (2) śro

21.11. g. 7:00 (1) czw

23.11. g. 18:00 (2) sob

24.11. g. 7:00 NDZ

24.11. g. 9:00 NDZ

25.11. g. 7:00 (1) pon

26.11. g. 7:00 (1) wt

26.11. g. 18:00 (2) wt

27.11. g. 7:00 (1) śro

28.11. g. 7:00 (1) czw

30.11. g. 8:00 (2) sob

 

01.12. g. 9:00 NDZ

01.12. g. 10:30 NDZ

01.12. g. 12:00 NDZ

02.12. g. 7:00 (1) pon

02.12. g. 7:00 (2) pon

02.12. g. 18:00 (1) pon

03.12. g. 7:00 (1) wt

04.12. g. 7:00 (1) śro

04.12. g. 18:00 (1) śro

05.12. g. 7:00 (1) czw

05.12. g. 7:00 (2) czw

06.12. g. 7:00 (2) pt

06.12. g. 17:00 (1) pt

06.12. g. 17:00 (2) pt

08.12. g. 7:00 NDZ

09.12. g. 7:00 (1) pon

09.12. g. 18:00 (1) pon

10.12. g. 7:00 (2) wt

11.12. g. 7:00 (2) śro

11.12. g. 18:00 (1) śro

12.12. g. 7:00 (2) czw

12.12. g. 18:00 (1) czw

13.12. g. 7:00 (1) pt

13.12. g. 7:00 (2) pt

14.12. g. 8:00 (2) sob

14.12. g. 18:00 (1) sob

15.12. g. 7:00 NDZ

16.12. g. 7:00 (1) pon

16.12. g. 7:00 (2) pon

17.12. g. 7:00 (1) wt

18.12. g. 7:00 (1) śro

18.12. g. 7:00 (2) śro

18.12. g. 18:00 (1) śro

19.12. g. 7:00 (1) czw

19.12. g. 7:00 (2) czw

20.12. g. 7:00 (2) pt

21.12. g. 8:00 (1) sob

21.12. g. 8:00 (2) sob

22.12. g. 9:00 NDZ

22.12. g. 10:30 NDZ

22.12. g. 12:00 NDZ

23.12. g. 7:00 (1) pon

23.12. g. 7:00 (2) pon

24.12. g. 7:00 (1) wt

24.12. g. 7:00 (2) wt

24.12. g. 7:00 (3) wt

25.12. g. 7:00 ŚRO

25.12. g. 9:00 ŚRO

25.12. g. 12:00 ŚRO

26.12. g. 7:00 CZW

26.12. g. 9:00 CZW

26.12. g. 12:00 CZW

26.12. g. 17:00 CZW

27.12. g. 7:00 (1) pt

29.12. g. 7:00 NDZ

29.12. g. 9:00 NDZ

29.12. g. 10:30 NDZ

29.12. g. 12:00 NDZ

30.12. g. 7:00 (1) pon

30.12. g. 7:00 (2) pon

30.12. g. 18:00 (1) pon

31.12. g. 7:00 (1) wt

31.12. g. 7:00 (2) wt

 

01.01. g. 7:00 ŚRO

01.01. g. 9:00 ŚRO

01.01. g. 10:30 ŚRO

01.01. g. 12:00 ŚRO

01.01. g. 17:00 ŚRO


Intencje mszalne 21.07.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 10,41-42

Pan jej odpowiedział: «Marto, Marto,
troszczysz się i niepokoisz o wiele,

a potrzeba <mało albo> tylko jednego.

Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona»


 16. NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.07.2019 r.

 7:00     Za + Alinę Nieborak – od uczestników pogrzebu (1)

 9:00     W intencji Jana Czepczor z ok. 80 rocznicy urodzin o Boże błogosławieństwo dla solenizanta i całej rodziny

11:00    W intencji Joanny i Remigiusza Skubis z okazji 10 rocznicy ślubu, dziękując za otrzymane łaski, prosząc
                o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

               Po Mszy chrzest Mateusza Dominika Gaik

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za roczne dzieci: Tymoteusza Czuryło-Bober, Emilię Wolny, Martynę Miera, Zofię Bernacką ich rodziców
                i rodziców chrzestnych


PONIEDZIAŁEK -22.07.2019 r. - Święto św. Marii Magdaleny

  7:00   Za + Urszulę Ździebło w 30. dzień po śmierci

18:00   Za + Tadeusza Woźniaka


 WTOREK - 23.07.2019 r. - Święto św. Brygidy zakonnicy, patronki Europy

  6:45   Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00   Za + Józefa Stawiarza - od uczestników pogrzebu (1)

18:00   Za + Gabrielę Magiera - od uczestników pogrzebu (1)


 ŚRODA - 24.07.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. Kingi, dz.

  7:00   Za + Tomasza Śliwa w 30. dzień po śmierci

18:00   Za + Andrzeja Kucharskiego - od uczestników pogrzebu (5!)

 


 CZWARTEK - 25.07.2019 r. - Święto św. Jakuba Apostoła

  7:00   Za + Cecylię Kowalczyk - od uczestników pogrzebu (1)

18:00   Za + Karola Czogalika w 2. rocznicę śmierci


 PIĄTEK - 26.07.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. Joachima i Anny, rodziców NMP

  7:00   Za + Gertrudę Tlołka w 30. dzień po śmierci

17:00   Za + Agnieszkę Likszo w 30. dzień po śmierci


 SOBOTA - 27.07.2019 r. - dzień powszedni

 8:00    Za + Stefanię Mańka - od uczestników pogrzebu (3)

18:00   W intencji Jolanty Grodzkiej z okazji 50. rocznicy urodzin oraz chrzestnego Zygmunta Króla z okazji 90. rocznicy urodzin prosząc o błogosławieństwo dla całej rodziny


17.  NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.07.2019 r.

 7:00     Za + Alinę Nieborak - intencja ofiarowana od koleżanek

 9:00     W intencji Malwiny Dejak o okazji 32. rocznicy urodzin

11:00    Za + Stanisława Kempny w rocznicę śmierci oraz zmarłych z rodziny

               Po Mszy chrzest Matyldy Motyka

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za ++ Jadwigę i Emila Wypenda, Konstantego i Annę Kuczera oraz Karola i Martę Wypenda


 Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu: 

+ śp. Gabriela Brol:    30-dniowa 20.08. g. 18:00;   1) 13.09. g. 7:00;  

2) 9.10. g. 7:00;   3) 8.11. g. 17:00;   4) 7.12. g. 8:00

+ śp. Krzysztof Suwaj:    30-dniowa 5.09. g. 18:00;    27.09. g.17:00 (od rodzin Buczyński i Dziedzic);  

1) 14.10 g. 7:00;   2) 14.11. g. 18:00;   3) 10.12. g. 7:00

+ śp. Tadeusz Tatarczyk:    30-dniowa 17.08. g.18:00;    1) 17.09. g. 7:00;   2) 18.10. g. 17:00;   3) 15.11. g. 7:00

+ śp. Łucja Gremlik:   30-dniowa 22.08. g. 7:00;                  1) 25.09. g. 7:00;   2) 17.10. g. 7:00;   

+ śp. Janusz Ledwoń:   30-dniowa 6.09. g. 17:00;                1) 26.09. g. 7:00;   2) 18.10. g. 7:00;


Intencje mszalne 14.07.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 10,27-28

Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem,

całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem;

a swego bliźniego jak siebie samego.

Jezus rzekł do niego: «Dobrześ odpowiedział. To czyń, a będziesz żył»


15. NIEDZIELA ZWYKŁA - 14.07.2019 r.

 7:00   Za + Felicytę Gryt - od uczestników pogrzebu (1)

 9:00   Za ++ Wande i Henryka Skorupa

11:00   W intencji Karoliny i Michała Tymek z okazji 3. rocznicy ślubu oraz w intencji dzieci

16:30   Nieszpory niedzielne 

17:00   Za + Ks. Stanisława Nieszporka - od uczestników pogrzebu (2)


 PONIEDZIAŁEK - 15.07.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. Bonawentury, bpa i dK

  7:00   Za + Danielę Skorupa – od uczestników pogrzebu (1!)

  8:15   Pogrzeb śp. Krzysztofa Suwaj

10:30  Pogrzeb śp. Tadeusza Tatarczyka (kaplica na cmentarzu w Rybniku)

18:00   Za + Józefę Łojek w 3. rocznicę śmierci


 WTOREK - 16.07.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe NMP z Góry Karmel

 6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00   Za + Stanisława Mandrelę – od uczestników pogrzebu (1)

18:00   Za + Alojzego Ogon – od uczestników pogrzebu (3!)


ŚRODA - 17.07.2019 r. - dzień powszedni

  7:00   Za + Wiesławę Lepsza w 30 dni po śmierci

18:00   Za + Zytę Weinreich w 1. rocznicę śmierci


 CZWARTEK - 18.07.2019 r. - dzień powszedni

  7:00   Za ++ Annę Wieczorek, męża Ryszarda, rodziców z obu stron, córkę Różę i syna Piotra

18:00   W intencji chorych o uzdrowienie ciała i duszy


 PIĄTEK - 19.07.2019 r. - dzień powszedni

  6:45   Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego 

  7:00   Za + Marię Czogalik w 30 dni po śmierci

17:00   Za + Helenę Wieczorek – od uczestników pogrzebu (4!)


 SOBOTA - 20.07.2019 r. - dzień powszedni

 8:00    W intencji Marii Pogorzałek z ok. 70 urodzin, prosząc o potrzebne łaski i dziękując
               za
otrzymane [TD]

12:00   Ślub Agnieszka Muras – Wacław Lipok 

18:00   1) Za + Małgorzatę Wiencierz w rocznicę śmierci

                 2) Za + Halinę Chrzanowską w 3 rocznicę śmierci, ++ rodziców z obu stron, ++ z rodziny Kowalak
                    i Chrzanowskich


16. NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.07.2019 r.

 7:00     Za + Alinę Nieborak – od uczestników pogrzebu (1)

 9:00     W intencji Jana Czepczor z ok. 80 rocznicy urodzin o Boże błogosławieństwo dla solenizanta i całej rodziny

11:00    W intencji Joanny i Remigiusza Skubis z okazji 10 rocznicy ślubu, dziękując za otrzymane łaski, prosząc
                o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za roczne dzieci: Tymoteusza Czuryło-Bober, Emilię Wolny, Martynę Miera, Zofię Bernacką ich rodziców
                i rodziców chrzestnych


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Wiesław Kałuziak:    30-dniowa 08.09. g.7:00;    1) 23.09. g.7:00;    2) 16.10. g.7:00;

 

+ śp. Gabriela Brol:    30-dniowa 20.08. g.18:00;

 

+ śp. Sylwia Piechaczek:    30-dniowa 21.08. g.7:00;    1) 12.09. g.7:00;

 


Intencje mszalne 07.07.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 10,2-3

«Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało;

proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo.

Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki.»


14. NIEDZIELA ZWYKŁA - 07.07.2019 r.

 7:00   W intencji członków VII Róży Żywego Różańca

 9:00   Za + Jerzego Bezuch - od uczestników pogrzebu (1!)

11:00   W intencji Mikołaja Markitona z okazji 1. rocznicy urodzin i 5. rocznicy ślubu rodziców 

16:30   Nieszpory niedzielne 

17:00   Za + Antoniego Ociepkę w 1. rocznicę śmierci


PONIEDZIAŁEK - 08.07.2019 r. - Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

  7:00   Za ++ Ryszardę Kubik, Stefanię Mańka, Andrzeja Dudka, Jana Mikę, Edwarda Sawoszczuka
               i Henryka Kuczerę 
– od Firmy Pogrzebowej „STYX” – Tomasza Wałacha

18:00   Za ++ dziadków Bronisławe i Wawrzyńca Konkol 


WTOREK - 09.07.2019 r. - dzień powszedni

  6:45   Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00   Za + Tadeusza Ochwat - w 30. dzień po śmierci

18:00   Za ++ Antoniego Kuczerę, córkę Gabrielę i rodziców z obu stron


ŚRODA - 10.07.2019 r. - dzień powszedni

  7:00   Za ++ Tadeusza Sikorę, żonę Annę i syna Mieczysława

18:00   Za + Janusza Ćmok - od uczestników pogrzebu (3!)


CZWARTEK - 11.07.2019 r. - Święto św. Benedykta opata, patrona Europy

  7:00   Za Ojczyznę

18:00   Za + Danutę Wróbel w 2. rocznicę śmierci


PIĄTEK - 12.07.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.

  7:00   Za + Gertrudę Wojewodzic -w 30. dzień po śmierci

17:00   Za ++ Alojzego Holona, żonę Angelę, Józefa i Alicję Drzeniek, córkę Anielę i zięcia Mariana


SOBOTA - 13.07.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

 8:00    Za + Henryka Tomaszewskiego - od uczestników pogrzebu (1)

17:15    Nabożeństwo Fatimskie        

18:00   Za ++ męża Eugeniusza Gruszczyka w 2. rocznicę śmierci, rodziców z obu stron

               oraz dusze w czyśćcu cierpiące


15. NIEDZIELA ZWYKŁA - 14.07.2019 r.

 7:00   Za + Felicytę Gryt - od uczestników pogrzebu (1)

 9:00   Za ++ Wande i Henryka Skorupa

11:00   W intencji Karoliny i Michała Tymek z okazji 3. rocznicy ślubu oraz w intencji dzieci

16:30   Nieszpory niedzielne 

17:00   Za + Ks. Stanisława Nieszporka - od uczestników pogrzebu (2)


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

 

+ śp. Kazimiera Kędlarska: 30-dniowa 29.07. g.7:00;    1) 04.09. g.7:00;    2) 10.10. g.7:00;

 

+ śp. Łucja Szymura: 1) 05.09. g.7:00;    2) 11.10. g.7:00;

 

+ śp. Stanisław Mandrela: 30-dniowa 08.08. g.18:00;    1) 16.07. g.7:00;    2) 01.09. g.10:30;    

3) 20.09. g.7:00;   4) 07.10. g.7:00;    5) 30.10. g.18:00

 

+ śp. Michał Kowalski: 30-dniowa 16.08. g.7:00;    1) 06.09. g.17:00;


Intencje mszalne 30.06.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 9,58.60.62

«Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca,
gdzie by głowę mógł oprzeć». [...] «Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych,
a ty idź i głoś królestwo Boże!» [...] «Ktokolwiek przykłada rękę do pługa,
a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego».


13.  NIEDZIELA ZWYKŁA - 30.06.2019 r.

  7:00    Dziękczynna za wstawiennictwo św. Antoniemu - w intencji Janusza i Katarzyny
                z okazji 30. rocznicy ślubu prosząc o błogosławieństwo Boże dla siebie i całej rodziny [TD] 

  9:00    Za + Alinę Nieborak - od rodziny Doliwów

11:00     Za + Stanisława Adamczyka i zmarłych rodziców

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    W intencji Zofii Bugiery z okazji urodzin w podziękowaniu za otrzymane łaski
                i z prośba o błogosławieństwo Boże


PONIEDZIAŁEK - 01.07.2019 r. - dzień powszedni

  7:00   Za + Gabrielę Magiera - od siostry Natalii z rodzicami i siostrą

18:00   Za + Teresę Matuszak


WTOREK - 02.07.2019 r. - dzień powszedni

 6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00   Za + Jana Gradzińskiego w 30. dzień po śmierci

18:00   W intencji parafian ku czci Ducha Świętego o Jego święte dary, owoce i charyzmaty


ŚRODA - 03.07.2019 r. - Święto św. Tomasza Apostoła

  7:00   Za + Wincentego Falkowskiego - od uczestników pogrzebu (1)

18:00   Za + Stanisława Siwczaka w 1. rocznicę śmierci


CZWARTEK - 04.07.2019 r. - dzień powszedni

  7:00   Za + Łucję Berger w 1. rocznicę śmierci

  7:45   Nabożeństwo ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana z modlitwą o powołania

18:00   W intencji kapłanów - zwłaszcza za pochodzących z Chwałowic i pracujących w naszej parafii
               oraz
o nowe, liczne i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej


PIĄTEK - 05.07.2019 r. - dzień powszedni

 

  7:00    W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa i członków Apostolstwa Dobrej Śmierci

  7:45    Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

17:00   Za + Romana Białas w rocznicę śmierci


SOBOTA - 06.07.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.

 

  8:00   W intencji czcicieli Najświętszej Maryi Panny, członków Żywego Różańca oraz Dzieci Maryi

  8:45   Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

18:00   1) W intencji Łucji Kurasz z okazji 18. rocznicy urodzin prosząc o dary Ducha Świętego
               i w intencji Barbary Kurasz z okazji 16. rocznicy urodzin - ofiarowana od babci 

               2) Za + Jana Mikołajczaka


14. NIEDZIELA ZWYKŁA - 07.07.2019 r.

 7:00   W intencji członków VII Róży Żywego Różańca

 9:00   Za + Jerzego Bezuch - od uczestników pogrzebu (1!)

11:00   W intencji Mikołaja Markitona z okazji 1. rocznicy urodzin i 5. rocznicy ślubu rodziców 

16:30   Nieszpory niedzielne 

17:00   Za + Antoniego Ociepkę w 1. rocznicę śmierci


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

 

+ śp. Tomasz Śliwa:           30-dniowa 24.07. g. 7:00;    1) 25.08. g. 7:00

+ śp. Anna Wiankowska: 30-dniowa 29.07. g. 7:00;    1) 20.08. g. 7:00

+ śp. Gertruda Tlołka:      30-dniowa 26.07. g. 7:00;    1) 28.08. g. 7:00;    2) 22.09. g. 17:00;    3) 19.10. g. 8:00   

+ śp. Magdalena Staniszewska:   1) 30.07. g. 7:00

+ śp. Leon Zniszczoł:        30-dniowa 31.07. g. 7:00;     1) 2.09. g. 7:00


Intencje mszalne 23.06.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 9,23-24

«Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie,
niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje!
Bo kto chce zachować swoje życie, straci je,
a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa»


12. NIEDZIELA ZWYKŁA - 23.06.2019 r.

  7:00    W intencji parafian

  9:00    Za + Edwarda Sawoszczuka - od sąsiadów z klatki I ul. Śląskiej 16a 

10:30    Za + Grzegorza Krośniewskiego w 2. rocznicę śmierci

12:00    W intencji Mariusza Rutkiewicza z okazji 50. rocznicy urodzin prosząc o błogosławieństwo dla całej rodziny

                 po mszy chrzest Kamila Kowalczyka 

16:30   Nieszpory niedzielne 

17:00    Za ++ Jerzego Węgrzyka, syna Mariusza, Mariannę Wernik, męża Wincentego, syna Antoniego, córkę Teresę, synowa Celinę oraz Ewę Pustułkę


PONIEDZIAŁEK - 24.06.2019 r. - Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

  7:00   Za + Andrzeja Kucharskiego - od uczestników pogrzebu (4)

   8:15   Pogrzeb śp.  Tomasza Śliwa

18:00   1) Za + Leona Dobiasa w 3. rocznicę śmierci

               2) Za ++ rodziców Martę i Franciszka Dobias, Krystynę i Teodora Pytlik 


WTOREK - 25.06.2019 r. - dzień powszedni

  6:45   Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00   Za + Alinę Nieborak w 30. dzień po śmierci

18:00   1) W intencji małżeństw i rodzin przez wstawiennictwo świętych rodziców Ludwika i Zelii Martin

               2) Za + Ludwika Parmę


ŚRODA - 26.06.2019 r. - dzień powszedni

  7:00   Za + Józefa Stawiarza w 30. dzień po śmierci

  8:30   Pogrzeb śp. Anny Wiankowskiej

13:00   Pogrzeb śp. Gertrudy Tlołka

18:00   1) W intencji Joanny i Rudolfa Besuch z okazji kolejnej rocznicy ślubu prosząc o błogosławieństwo dla całej rodziny

               2)  Za + Edwarda Wałach w rocznicę śmierci oraz zmarłych rodziców i teściów


CZWARTEK - 27.06.2019 r. - dzień powszedni

  7:00   Za + Cecylię Kowalczyk w 30. dzień po śmierci

  8:15   Pogrzeb śp. Magdaleny Staniszewskiej

18:00   Za + Stefanię Mańka - od uczestników pogrzebu (2)


PIĄTEK - 28.06.2019 r. - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

  7:00   Za ++ Bożenę Kogut, rodziców Zofię i Mariana Rubach oraz pięciu braci

13:00   Ślub Wojciecha Pyszny i Aleksandry Stolarek

17:00   Za + Bronisławę Kuczera w 21. rocznicę śmierci


SOBOTA - 29.06.2019 r. - Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła

  8:00   1) Za + Andrzeja Dudek - od uczestników pogrzebu (2)

               2) Za + Stefanię Mańka - od mieszkańców z ul. Obywatelskiej 3 zamiast wieńca 

18:00   1) Za ++ Danutę i Henryka Jazowskich

               2) Za ++ Wandę Szulik, męża Ryszarda, córkę Jolantę, zięcia Eugeniusza, dziadków i Stanisława Auguścika


13.  NIEDZIELA ZWYKŁA - 30.06.2019 r.

  7:00    Dziękczynna za wstawiennictwo św. Antoniemu - w intencji Janusza i Katarzyny z okazji 30. rocznicy ślubu
                prosząc o błogosławieństwo Boże dla siebie i całej rodziny [TD] 

  9:00    Za + Alinę Nieborak - od rodziny Doliwów

11:00     Za + Stanisława Adamczyka i zmarłych rodziców

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    W intencji Zofii Bugiery z okazji urodzin w podziękowaniu za otrzymane łaski i z prośba o błogosławieństwo Boże


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Maria Czogalik:         30-dniowa 19.07. g. 7:00;   1) 16.08. g. 7:00;   2) 15.09. g. 7:00;  
                                                                        3) 16.10. g. 18:00;   4) 16.11. g. 8:00;   5) 16.12. g. 18:00

+ śp. Agnieszka Likszo:    30-dniowa 26.07. g. 17:00;   1) 13.08. g. 7:00

+ śp. Wiesława Lepsza:     30-dniowa 17.07. g. 7:00;   1) 19.08. g. 7:00;   2) 18.09. g. 18:00

 


Intencje mszalne 16.06.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: J 16,13-14

Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy.
Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy,
i oznajmi wam rzeczy przyszłe.
On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi.


NIEDZIELA - 16.06.2019 r. - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 7:00    Za + Alojzego Ogon - od uczestników pogrzebu (2)

 9:00    Za + Mariana Emricha w 4. rocznicę śmierci

10:30    W intencji Urszuli Ogon z okazji 70. rocznicy urodzin prosząc o błogosławieństwo dla siebie i całej rodziny oraz dla wnuka Pawła z okazji urodzin [TD]

12:00    W intencji Zuzanny i Michała Bieniek w 10. rocznicę ślubu i 40. rocznicy urodzin Michała o Boże błogosławieństwo dla jubilatów i całej rodziny

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    W intencji rocznych dzieci: Martyny Jonik, Filipa Gałązka oraz za dzieci przyjmujące chrzest święty: Lidię Terkiewicz, Dawida Sebastiana Świerczyna, ich rodziców i chrzestnych


PONIEDZIAŁEK - 17.06.2019 r. - Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

 7:00    Za + Gabrielę Magiera - od kolegów i koleżanek córki z Krakowa

18:00    1) Za ++ Barbarę i Władysława Szado - od uczestników pogrzebu (3!)

               2) Za + Krystynę Szojer - od uczestników pogrzebu (2!)


WTOREK -18.06.2019 r. - dzień powszedni

 6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 7:00    Za + Teresę Zwolską w 10. rocznicę śmierci oraz ++ rodziców z obu stron i rodzeństwo

 8:00    W intencji dzieci oraz nauczycieli i pracowników SP 13 i 35 z okazji zakończenia roku szkolnego

18:00    1) Za + Ewę Rozrażewską - od uczetników pogrzebu (8!)

                2) Za + Urszulę Kuźnik w 19. rocznicę śmierci


ŚRODA - 19.06.2019 r. - dzień powszedni

 7:00    Za ++ mamę Rozalię w rocznicę śmierci i męża Czesława oraz ++ kapłanów i dusze w czyścu cierpiące

 8:00    W intencji młodzieży oraz nauczycieli i pracowników IV LO z okazji zakończenia roku szkolnego

18:00   1) Za ++  Bolesława Macionczyka, zięcia Kazimierza w rocznicę śmierci oraz rodziców z obu stron

               2) Za ++ Bernarda Fojcika oraz rodziców Martę i Józefa Fojcików


CZWARTEK - 20.06.2019 r. - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

 7:00    Za + Alojzego Płonkę w 19. rocznicę śmierci

 8:30     MSZA przy DOMU KULTURY, a potem PROCESJA EUCHARYSTYCZNA do kościoła ulicami:
   1 Maja, Kupiecką, Zwycięstwa, Wjazdową, Szulika i Gałczyńskiego

                1) W intencji parafian

               2) W intencji Krystyny i Stanisława Sieja z ok. 38. rocznicy ślubu oraz o błogosławieństwo dla całej rodziny

               3) Do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy dziękując za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę 

12:00    W intencji Stanisława i Bronisławy Mokrzyckich z okazji 50. rocznicy ślubu

17:00   W intencji chorych Lidii, Hildegardy i Aleksandra o łaskę uzdrowienia i Bożej pomocy


PIĄTEK - 21.06.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

  6:45     Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego

 7:00    Za + Gabrielę Magiera w 30. dzień po śmierci

17:00    1) Za ++ Władysławę i Aleksandra Żybura oraz syna Stanisława

               2) W intenji pewnej osoby o łaskę nawrócenia


SOBOTA - 22.06.2019 r. - dzień powszedni

 8:00    Za + Felicytę Gryt - od sąsiadów

18:00   1) Za + Wernera Szafrańca w 25. rocznicę śmierci - intencja ofiarowana od córek Bożeny i Beaty

               2) Za + Alojzego Błanik w 2. rocznicę śmierci


12. NIEDZIELA ZWYKŁA - 23.06.2019 r.

 7:00    W intencji parafian

 9:00    Za + Edwarda Sawoszczuka - od sąsiadów z klatki I ul. Ślaskiej 16a 

10:30    Za + Grzegorza Krośniewskiego w 2. rocznicę śmierci

12:00    W intencji Mariusza Rutkiewicza z okazji 50. rocznicy urodzin prosząc o błogosławieństwo dla całej rodziny

                po mszy chrzest Kamila Kowalczyka 

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za ++ Jerzego Węgrzyka, syna Mariusza, Mariannę Wernik, męża Wincentego, syna Antoniego, córkę Teresę, synowa Celinę oraz Ewę Pustułkę


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Tadeusz Ochwat:    30-dniowa 9.07. g.7:00;    1) 9.08. g.7:00;    2) 9.09. g.18:00

+ śp. Gertruda Wojewodzic:    30-dniowa 12.07. g.7:00;    1) 12.08. g.7:00;    2) 12.09. g.18:00


Intencje mszalne 09.06.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: J 14,15-17

Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania.

Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze

- Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna.

Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie.


NIEDZIELA - 9.06.2019 r. - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 7:00    Za + Ryszardę Kubik - od uczestników pogrzebu (1!)

 9:00    Za + Irenę Hnatuśko

10:30    W intencji Jadwigi i Kazimierza Krzyżanowskich z okazji 55. rocznicy ślubu [TD]

12:00    Za + Wincentego Falkowskiego w 30. dzień po śmierci

                 po mszy chrzest Maksymiliana Kubicy

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Edytę Szyperską - od najbliższej rodziny


PONIEDZIAŁEK - 10.06.2019 r. - Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

 7:00    Za + Jerzego Bezuch - od sąsiadów

18:00   Za + Janusza Ćmok - od uczestników pogrzebu (2)


WTOREK -11.06.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. Barnaby, Apostoła

 6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 7:00    Za + Teresę Woroniecką w 30. dzień po śmierci

18:00    Za + Stefanię Mańka - od grupy Emmanuel


ŚRODA - 12.06.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe bł. Józefa Czempiela i Emila Szramka, prezb. i Tow., męcz.

 7:00    Za + Ks. Stanisława Nieszporka - od uczestników pogrzebu (1)

18:00    Za ++ Gertrudę i Alfreda Getler


CZWARTEK - 13.06.2019 r. - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

 7:00    1) Za + Henryka Tomaszewskiego w 30. dzień po śmierci

               2) Za ++ rodziców Marię i Józefa Lazar

17:15    Nabożeństwo Fatimskie

18:00    1) W intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej

                2) W intencji Barbary i Sobiesława Wałach z okazji 15. rocznicy ślubu prosząc o błogosławieństwo dla dzieci Michaliny i Ksawerego


PIĄTEK - 14.06.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe bł. Michała Kozala, bpa i męcz.

 7:00    Za ++ Maksymiliana Buchalik i żonę Gertrudę

17:00    1) Za ++ Józefa Sobieraj, żonę Elfrydę, rodziców z obu stron 

               2) Za + Czesławę Wodniok


SOBOTA - 15.06.2019 r. - dzień powszedni

 8:00    Za + Marię Armacińską w 2. rocznicę śmierci

13:00   Ślub Damiana Pawlin i Anny Wilczok  

18:00   1) Za + Anielę Rugor w 2. rocznicę śmierci

               2) Za + Felicytę Gryt w 30. dzień po śmierci


NIEDZIELA - 16.06.2019 r. - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 7:00    Za + Alojzego Ogon - od uczestników pogrzebu (2)

 9:00    Za + Mariana Emricha w 4. rocznicę śmierci

10:30    W intencji Urszuli Ogon z okazji 70. rocznicy urodzin prosząc o błogosławieństwo dla siebie i całej rodziny oraz dla wnuka Pawła z okazji urodzin [TD]

12:00    W intencji Zuzanny i Michała Bieniek w 10. rocznicę ślubu i 40. rocznicy urodzin Michała o Boże błogosławieństwo dla jubilatów i casłej rodziny

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    W intencji rocznych dzieci: Martyny Janik, Filipa Gałązka oraz za dzieci przyjmujące chrzest święty: Lidię Terkiewicz, Dawida Sebastiana Świerczyna, ich rodziców i chrzestnych


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Tadeusz Ochwat:    30-dniowa 9.07. g.7:00


Intencje mszalne 02.06.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 24,51-53

A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba. 

Oni zaś oddali Mu pokłon i z wielką radością wrócili do Jerozolimy,

gdzie stale przebywali w świątyni, błogosławiąc Boga.


NIEDZIELA - 2.06.2019 r. - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 7:00     W intencji członków VI. Róży Żywego Różańca

 9:00     W intencji Hani, Filipa i Wojtka Blażejewskich prosząc o błogosławieństwo

10:30    W intencji Henryka Szczypkowskiego z okazji 60. rocznicy urodzin prosząc o potrzebne łaski i błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

12:00    Od nowożeńców Pawła i Angeliki w intencji rodziców w podziękowaniu za trud wychowania

               Po mszy chrzest Leny Anny Grudzień 

16:30    Nieszpory niedzielne

17:00    W intencji Krystyny Kempny z okazji urodzin w podziękowaniu za wszystkie łaski i prosząc o błogosławieństwo dla siebie i całej rodziny


PONIEDZIAŁEK - 3.06.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

 7:00    Za + Wincentego i Matyldę Niesporek

18:00   1) Za ++ Różę i RyszardaKula, Alojzego Marek i Leszka Rostkowskiego - od wnuków

              2) W pewnej intencji prosząc o nawrócenie


WTOREK - 4.06.2019 r. - dzień powszedni

 6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 7:00    Za + Natalię Gajda - od sąsiadów

18:00    1) W intencji parafian ku czci Ducha Świętego o Jego święte dary, owoce i charyzmaty

               2) W intencji Izabeli z okazji 50. rocznicy urodzin [TD]

               3) Za ++ Stanisława Skórę, żonę Antoninę, wnuka Kazimierza, Franciszka Grenadiera, dwie żony, syna Jerzego, Władysława Kuczerę i żonę Gertrudę 

19:00    Msza Wspólnoty Jezusa Miłosiernego


ŚRODA - 5.06.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. Bonifacego, bpa i męcz.

 7:00    W wiadomej Bogu intencji

18:00    1) Za ++ Grzegorza Mental w rocznicę śmierci oraz dziadków Hildegardę i Ryszarda Zimny oraz ojca Mariana

               2) Za + Łucję Sierny w 4. rocznicę śmierci oraz Mirosława Piksę w 2. rocznicę śmierci


CZWARTEK - 6.06.2019 r. - dzień powszedni

 6:45    Nabożeństwo ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana z modlitwą o powołania

 7:00    Za + Edwarda Sawoszczuka - od uczestników pogrzebu (1!)

18:00    1) W intencji kapłanów - zwłaszcza za pochodzących z Chwałowic i pracujących w naszej parafii oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej

                2) Za + Danielę Skorupa w 30. dzień po śmierci


PIĄTEK - 07.06.2019 r. - dzień powszedni

 6:45    Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

 7:00     1) W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa i członków Apostolstwa Dobrej Śmierci

               2) Za ++ Janusza Ćmoka, Henryka Gremlika, Alojzego Ogon, Edmunda Borowskiego, Krystynę Szojer, Krystynę Benisz – od Firmy Pogrzebowej „STYX” – Tomasza Wałacha

17:00    Za + Marię Marek

18:30    W intencji młodzieży o rozeznawanie i wypełnianie woli Bożej w życiu


SOBOTA - 8.06.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. Jadwigi Królowej

 8:00    Za + Helenę Wieczorek - od uczestników pogrzebu (3)

18:00   Za + Henryka Kuczerę - od uczestników pogrzebu (1!)

19:00   Czuwanie modlitewne Wspólnoty Jezusa Miłosiernego w Wigilię Zesłania Ducha Świętego


NIEDZIELA - 9.06.2019 r. - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 7:00    Za + Ryszardę Kubik - od uczestników pogrzebu (1!)

 9:00    Za + Irenę Hnatuśko

10:30    W intencji Jadwigi i Kazimierza Krzyżanowskich z okazji 55. rocznicy ślubu [TD]

12:00    Za + Wincentego Falkowskiego w 30. dzień po śmierci

                 po mszy Chrzest Maksymiliana Kubicy

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Edytę Szyperską - od najbliższej rodziny


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Alina Nieborak:    30-dniowa 25.06. g.7:00;    1) 21.07. g.7:00;    2) 30.08. g.17:00

+ śp. Józef Stawiarz:    30-dniowa 26.06. g.7:00;    1) 23.07. g.7:00;    2) 27.08. g.7:00

+ śp. Cecylia Kowalczyk:    30-dniowa 27.06. g.7:00;    1) 25.07. g.7:00;    2) 26.08. g.7:00

+ śp. Jan Gradziński:    30-dniowa 2.07. g.7:00;   1.08. g. 7:00


Intencje mszalne 26.05.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 14,26-27

Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was

wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.

Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat,

Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka!


6. NIEDZIELA WIELKANOCNA- 26.05.2018 r.

 7:00     Za ++ Wienisławę i Bolesława Jankowskich

 9:00     1) Za + Stanisława Kowalczyka

               2) W intencji parafian

10:30    W intencji Aleksandry i Karoliny Wróbel z okazji 18. rocznicy urodzin

12:00    Za + Władysława Gniadka w 3. rocznicę śmierci

16:30    Nieszpory niedzielne z nabożeństwem majowym

17:00    Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Piekarskiej - z okazji Dnia Matki za wszystkie Mamy żyjące i zmarłe

                                              

PONIEDZIAŁEK - 27.05.2019 r. - dzień powszedni

 6:15     Procecja Dni Krzyżowych od krzyża na cmentarzu

 7:00     Za +Stefanię Mańka - od uczestników pogrzebu (1)

 8:00     Pogrzeb śp. Józefa Stawiarza

 9:00     Pogrzeb śp.  Aliny Nieborak

17:30    Nabożeństwo majowe

18:00    1) Za + Helenę Omyła w 1. rocznicę śmierci

                2) Za ++ Urszulę Dziewior w 12. rocznicę śmierci i Edwarda Karwata w 5. rocznicę śmierci

                                              

WTOREK - 28.05.2019 r. - dzień powszedni

 6:30     Procesja Dni Krzyżowych od krzyża misyjnego przy kościele

 7:00     Za ++ Zenona Kabat oraz syna, wnuka i rodziców

17:30    Nabożeństwo majowe

18:00    1) W intencji małżeństw i rodzin przez wstawiennictwo św. rodziców Ludwika i Zelii Martin

               2) Za + Gerarda Ogon w 4. rocznicę śmierci

                                              

ŚRODA - 29.05.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.

 7:00     Za + Andrzeja Dudek - od uczestników pogrzebu (1)

17:15    Procesja Dni Krzyżowych od krzyża na ul. Zwycięstwa połączona z nabożeństwem majowym

18:00    1) Za + Zygfryda Ramola w 21. rocznicę śmierci

               2) Za ++ Andrzeja Smołkę w 5. rocznice śmierci oraz zmarłych z rodzin Smołka, Wita i Blanik

                                              

CZWARTEK - 30.05.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. Jana Sarkandra, prezb. i męcz.

 7:00     1) Za + Jerzego Bezuch w 30. dzień po śmierci

               2) Za + Brunona Palengę w 30. dzień po śmierci

17:30    Nabożeństwo majowe   

18:00    1) Za ++ brata Andrzeja Byczek i rodziców Wande i Feliksa

               2) Za ++ dziadków Bronisławę i Wawrzyna Konkol

                                              

PIĄTEK - 31.05.2019 r. - Święto Nawiedzenia NMP

 7:00     Za + Henryka Śliwińskiego w 13. rocznicę śmierci

16:30    Nabożeństwo majowe 

17:00    1) Za + Petronelę Kuczera - w rocznicę urodzin i z okazji imienin

               2) Za ++ Annę i Rafała Piksa oraz Alfreda Pietrygę

                                              

SOBOTA - 01.06.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. Justyna, męcz.

 7:45     Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

 8:00     W intencji czcicieli Najświętszej Maryi Panny, członków Żywego Różańca oraz Dzieci Maryi

12:00    Ślub Pawła Macionczyka i Angeliki Abrachamczyk

18:00    1) Za + Romana Śpiewlę w 2. rocznicę śmierci o radość życia wiecznego - od rodziny

               2) Za ++ Romana i Paulinę Piontek

 

7. NIEDZIELA WIELKANOCNA - 02.06.2019 r. - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 7:00     W intencji członków VI. Róży Żywego Różańca

 9:00     W intencji Hani, Filipa i Wojtka Blażejewskich prosząc o błogosławieństwo

10:30    W intencji Henryka Szczypkowskiego z okazji 60. rocznicy urodzin prosząc o potrzebne łaski i błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

12:00    Od nowożeńców Pawła i Angeliki w intencji rodziców w podziękowaniu za trud wychowania

               Po mszy chrzest Leny Anny Grudzień 

16:30    Nieszpory niedzielne

17:00    W intencji Krystyny Kempny z okazji urodzin w podziękowaniu za wszystkie łaski i prosząc o błogosławieństwo dla siebie i całej rodziny

                                              

Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Gabriela Magiera:   30-dniowa 21.06. g. 7:00;   17.06. g.7:00 od koleżanek i kolegów córki z Krakowa;  
1) 23.07 g.18:00;   2) 22.08. g. 7:00;   3) 22.09. g.7:00;   4) 23.10. g. 18:00;   5) 22.11. g.7:00


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42