INTENCJE

INFORMACJA O WOLNYCH INTENCJACH MSZALNYCH

Można jeszcze zamówić msze w najbliższych wolnych terminach:

 

09.05. g. 7:00 (1) czw 

14.05. g. 7:00 (1) wt

20.05. g. 7:00 (1) pon

23.05. g. 7:00 (1) czw

30.05. g. 7:00 (1) czw

 

03.06. g. 7:00 (1) pon

04.06. g. 7:00 (1) wt 

10.06. g. 7:00 (1) pon

11.06. g. 7:00 (1) wt

11.06. g. 18:00 (1) wt

12.06. g. 7:00 (1) śro

13.06. g. 7:00 (1) czw

15.06. g. 8:00 (1) sob

17.06. g. 7:00 (1) pon

18.06. g. 7:00 (1) wt

19.06. g. 7:00 (1) śro

21.06. g. 7:00 (1) pt

22.06. g. 8:00 (1) sob

23.06. g. 7:00 NDZ

25.06. g. 7:00 (1) wt

26.06. g. 7:00 (1) śro

27.06. g. 7:00 (1) czw

28.06. g. 7:00 (1) pt

30.06. g. 9:00 NDZ

30.06. g. 11:00 NDZ

30.06. g. 17:00 NDZ

 

01.07. g. 7:00 (1) pon

02.07. g. 7:00 (1) wt

03.07. g. 7:00 (1) śro

04.07. g. 7:00 (1) czw

07.07. g. 9:00 NDZ

09.07. g. 7:00 (1) wt

11.07. g. 7:00 (1) czw

12.07. g. 7:00 (1) pt

12.07. g. 17:00 (1) pt

13.07. g. 8:00 (1) sob

14.07. g. 7:00 NDZ

14.07. g. 17:00 NDZ

15.07. g. 7:00 (1) pon

16.07. g. 7:00 (1) wt

17.07. g. 7:00 (1) śro

17.07. g. 18:00 (1) śro

19.07. g. 7:00 (1) pt

21.07. g. 7:00 NDZ

22.07. g. 7:00 (1) pon

23.07. g. 7:00 (1) wt

23.07. g. 18:00 (1) wt

24.07. g. 7:00 (1) śro

25.07. g. 7:00 (1) czw

26.07. g. 7:00 (1) pt

26.07. g. 17:00 (1) pt

28.07. g. 7:00 NDZ

29.07. g. 7:00 (1) pon

29.07. g. 18:00 (1) pon

30.07. g. 7:00 (1) wt

31.07. g. 7:00 (1) śro

31.07. g. 18:00 (1) śro

 

01.08. g. 7:00 (1) pon

09.08. g. 7:00 (1) pt

10.08. g. 8:00 (1) sob

11.08. g. 7:00 NDZ

11.08. g. 17:00 NDZ

12.08. g. 7:00 (1) pon

13.08. g. 7:00 (1) wt

14.08. g. 7:00 (1) śro

15.08. g. 7:00 CZW

16.08. g. 7:00 (1) pt

17.08. g. 8:00 (1) sob

18.08. g. 7:00 NDZ

18.08. g. 17:00 NDZ

19.08. g. 7:00 (1) pon

20.08. g. 7:00 (1) wt

21.08. g. 7:00 (1) śro

22.08. g. 7:00 (1) czw

25.08. g. 7:00 NDZ

26.08. g. 7:00 (1) pon

27.08. g. 7:00 (1) wt

28.08. g. 7:00 (1) śro

29.08. g. 7:00 (1) czw

29.08. g. 18:00 (1) czw

30.08. g. 7:00 (1) pt

30.08. g. 17:00 (1) pt


Intencje mszalne 21.04.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: J 20,8-9

Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń,

który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył.

Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma,

[które mówi], że On ma powstać z martwych.


NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 21.04.2019 r.

 7:00    W intencji Janusza z okazji 65 rocznicy urodzin

 9:00    W intencji Lilii i Henryka Kobeszko z okazji 40. rocznicy ślubu prosząc o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny

10:30   1) W intencji Joanny i Dariusza Grinspek z okazji rocznicy ślubu oraz o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny

              2) W intencji parafian

12:00    W intencji Antoniego i Marii Czogalik z okazji 50. rocznicy ślubu [TD]

15:00    NIESZPORY WIELKANOCNE kończące Triduum Paschalne


PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - 22.04.2019 r.

 7:00     Za + Krystynę Szojer w 30. dzień po śmierci

 9:00     Za + Helenę Stelmaszczyk w 13. rocznicę śmierci

10:30    W intencji Grzegorza Brodzika z okazji 60. rocznicy urodzin [TD] i 35. rocznicy ślubu Grzegorza i Aldony oraz syna Piotra z okazji 18. rocznicy urodzin

12:00    W intencji Bolesława Żydziaka z okazji 90. rocznicy urodzin prosząc o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

po Mszy chrzest Kacpra Urban

15:00   Nowenna do Miłosierdzi Bożego

17:00    W intencji dzieci przyjmujących chrzest święty: Szymona Piotra Konsek i Miłosza Stasińskiego, oraz ich rodziców i chrzestnych


WTOREK WIELKANOCNY - 23.04.2019 r.

 6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 7:00    Za + Wojciecha Klimek

18:00   1) Za ++ Aleksandrę i Mieczysław Rostkowskich

               2) Za ++ rodziców Hildegardę i Ludwika Gruszczyk w 35. rocznicę śmierci       


ŚRODA WIELKANOCNA - 24.04.2019 r.

 7:00    1) Za + Andrzeja Kucharskiego - od uczestników pogrzebu (2)

              2) Za + Krystynę Benisz w 30. dzień po śmierci

18:00    1) Za + Jerzego Wypenda

               2) Za + Rajmunda Lampert w 5. rocznicę śmierci

               3) Za ++ Martę i Konstantego Lampert, Gertrudę i Pawła Fiolka oraz syna Pawła

           

CZWARTEK WIELKANOCNY - 25.04.2019 r.

 7:00    1) Za + Konrada Tkocza w rocznicę urodzin

              2) W pewnej intencji  w podziękowaniu za odebrane łaski i prośbą o dalsze

18:00    Za + Mieczysława Majewskiego

19:00    Konwent Wielkanocny Kapłanów w kościele św. Wawrzyńca w Ligockiej Kuźni  


PIĄTEK WIELKANOCNY - 26.04.2019 r.

 7:00    Za ++ Marię Kubik i córkę Jadwigę Szteluk

17:00    1) W intencji Aliny Bortel z okazji 70. rocznicy urodzin o Boże błogosławieństwo i łaski dla całej rodziny [TD]

               2) W intencji Wojciecha z okazji 85. rocznicy urodzin prosząc o Boże błogosławieństwo [TD]


SOBOTA WIELKANOCNA - 27.04.2019 r.

 8:00   1) Za ++ Irenę Hnatuśko, rodziców Emilię i Eryka Gatner, teściów Annę i Andrzeja Hnatuśko

              2) Za ++ Henryka Króla i rodziców z obu stron

18:00   1) Za + Natalię Gajda - od uczestników pogrzebu (2) oraz męża Antoniego

              2) Za + Romana Piechę w 2. rocznicę śmierci


2. NIEDZIELA WIELKANOCNA - 28.04.2019 r. - ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 7:00     W intencji Teresy i Adama Pietryga prosząc o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

 9:00     W intencji Wioletty i Mateusza Paszek z okazji 7. rocznicy ślubu i 4. rocznicy urodzin syna Dawida prosząc o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny

10:30    Za + Andrzeja Kruszka w rocznicę urodzin

12:00   1) W intencji Anieli i Alfreda Sobik z okazji 60. rocznicy ślubu

               2) W intencji Wspólnoty Jezusa Miłosiernego z okazji uroczystości odpustowej

15:00   Koronka do Bożego Miłosierdzia + konferencja + uwielbienie

17:00    Za + Jana Majchrzak - od uczestników pogrzebu (2!) 


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Henryk Kuczera:    30-dniowa 13.05. g.7:00;    1) 8.06. g.18:00

+ śp. Daniela Skorupa:    30-dniowa 6.06. g.18:00;    1) 15.07. g.7:00

 


Intencje mszalne 14.04.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 23,44-45

Było już około godziny szóstej i mrok ogarnął całą ziemię aż do godziny dziewiątej.

Słońce się zaćmiło i zasłona przybytku rozdarła się przez środek.

Wtedy Jezus zawołał donośnym głosem: Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego.

Po tych słowach wyzionął ducha.


NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ - 14.04.2019 r.

 7:00     Za + Alojzego Ogon w 30. dzień po śmierci

 9:00     Za + Salomeę Kobiałko - od działkowców z ulicy Przewozowej

10:30    W intencji Kamili Grosman z okazji 1. rocznicy urodzin i błogosławieństwo dla rodziców

12:00   1) W intencji Ireny i Gintera Świerk z okazji 50. rocznicy ślubu

               2) O życie w łasce uświęcającej dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Komunii Świętej 

16:15    GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym  

17:00    Za ++ dziadków Franciszka Karwot, Alojzego Kula, Urszulę i Józefa Maciak, Mariana Popenda - od wnuków


WIELKI PONIEDZIAŁEK - 15.04.2019 r. 

 7:00    Za + Jolantę Suwaj - od uczestników pogrzebu (2)

18:00   1) Za + Jana Kuczerę w 1. rocznicę śmierci

              2) Za + Grażynę Szymkowiak - od uczestników pogrzebu (2!)


WIELKI WTOREK - 16.04.2019 r. 

 6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 7:00    1) Za ++ Antoniego Podleśnego, dwie żony, syna Teodora, Romana i Marię Ogon

               2) Za + Mirosława Gruszczyka w 3. rocznicę śmierci oraz ++ z rodzin Gruszczyków i Olesiów

 8:15     Pogrzeb śp Henryka Kuczery

18:00   1) Za + Tomasza Kuczerę - od uczestników pogrzebu (2)

               2) Za + Teresę Sojka - od uczestników pogrzebu (2!)


WIELKA ŚRODA - 17.04.2019 r. 

 7:00    1) Za + Ewę Rozrażewską - od uczestników pogrzebu (6)

               2) Za ++ Barbarę i Władysława Szado - od uczestników pogrzebu (1)

18:00   1) Za + Antoninę Abrahamczyk - od uczestników pogrzebu (4!)

               2) Za + Felicję Dziuba, Gertrudę i Jana Marcinek


WIELKI CZWARTEK - 18.04.2019 r. 

10:00    W Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Msza Krzyżma Świętego z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich

Ś W I Ę T E   T R I D U U M   P A S C H A L N E

18:00    MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ

               1) W intencji parafian

               2) W intencji kapłanów

               3) W intencji nowych powołań

               4) W intencji rodziców kapłanów

               5) W intencji szafarzy i ich rodzin


WIELKI PIĄTEK - 19.04.2019 r. 

 9:00    Ciemna Jutrznia

18:00    CEREMONIE MĘKI PAŃSKIEJ


WIELKA SOBOTA - 20.04.2019 r. 

 9:00    Ciemna Jutrznia

11:00;  12:00;  13:00;  14:00;  15:00  święcenie pokarmów na stół wielkanocny

21:00   WIGILIA PASCHALNA WIELKIEJ NOCY

               1) W intencji parafian

               2) W intencji grup modlitewnych 

               3) W intencji czcicieli świętego Jana Pawła II

               4) W intencji uczestników Triduum Paschalnego

               5) W intencji Mikołaja i Łucji Hnatuśko prosząc o błogosławieństwo całej rodziny


NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 21.04.2019 r.

 7:00    W intencji Janusza z okazji 65 rocznicy urodzin

 9:00    1) W intencji Lilii i Henryka Kobeszko z okazji 40. rocznicy ślubu prosząc o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny

               2) W intencji parafian

10:30    W intencji Joanny i Dariusza Grinspek z okazji rocznicy ślubu oraz o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny

12:00    W intencji Antoniego i Marii Czogalik z okazji 50. rocznicy ślubu [TD]

15:00    NIESZPORY WIELKANOCNE kończące Triduum Paschalne


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Edward Sawoszczuk:    30-dniowa 12.05. g.17:00;    1) 6.06. g.7:00


Intencje mszalne 07.04.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: J 8,10-11

Jezus rzekł do niej: «Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?»

A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus:

«I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz!»


5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 7.04.2019 r.

 7:00    W intencji członków IV Róży Żywego Różańca

 9:00    Za + Eugenię Czech - od uczestników pogrzebu (5!)

10:30   Za + Elżbietę Zbrożek - od uczestników pogrzebu (1!)

12:00   Za + Zofię Marzec w 30. dzień po śmierci

16:15    GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym

17:00   W intencji Marka Dzierżawy z okazji 18. rocznicy urodzin prosząc o dary Ducha Świętego 


PONIEDZIAŁEK - 8.04.2019 r. - dzień powszedni

 7:00    1) Za Helenę Wieczorek - od uczestników pogrzebu (1)

              2) Za ++ Joannę Suwaj, Natalię Gajda, Andrzeja Kucharskiego, Jana Majchrzaka, Stefanię Jarzyna, Salomeę Kobiałko - od firmy pogrzebowej STYX - Tomasza Wałacha

18:00   1) W intencji Jadwigi Zimny z okazji 60. rocznicy urodzin prosząc o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

              2) Za ++ Łucję i Zygmunta Berger - od sąsiadki Marysi


WTOREK - 9.04.2019 r. - dzień powszedni

 6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 7:00     Za ++ Zbigniewa Kabat oraz syna, ojca i dziadków

18:00    1) Za ++ Marię i Antoniego Ciuchta oraz  rodziców z obu stron

                2) Za + Andrzeja Nierodka - od znajomych


ŚRODA - 10.04.2019 r. - dzień powszedni

 7:00     Za + Janusza Ćmok w 30. dzień po śmierci

18:00    1) Za ++ Alfreda i Marię Ochwat, córki Małgorzatę i Anielę, syna Rudolfa

               2) Za + Salomeę Kobiałko - od sąsiadów z ul. 1 Maja 100 i 102

               3) Za + Hertę Wróbel w 1. rocznicę śmierci


CZWARTEK -11.04.2019 r. - dzień powszedni

 7:00     Za + Edmunda Borowskiego - od rodziny Góreckich

18:00    1) Za + Aleksandra Kaźmierczaka w rocznicę śmierci

                2) Za + Erwina Piechaczka - od sąsiadów


PIĄTEK - 12.04.2019 r. - dzień powszedni

 7:00     Za + Erwina Piechaczka - od uczestników pogrzebu (1!)

 7:00   Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele

16:00   PIERWSZA SPOWIEDŹ dzieci przygotowujących się do komunii świetej 

17:00    1) Za + Fryderyka Kupke oraz zmarłych rodziców z obu stron

               2) W pewnej intencji prosząc o nawrócenie

18:00    DROGA KRZYŻOWA ULICAMI CHWAŁOWIC


SOBOTA - 13.04.2019 r. - dzień powszedni

 8:00     Za ++ rodziców Annę i Franciszka Prudel, Gertrudę i Wacława Kuźnik

15:00    W intencji Marzeny Gabryś z okazji 50. rocznicy urodzin i 1. rocznicy urodzin wnuka Oliwiera

18:00   1) W intencji Jana i Jadwigi Skopek z okazji 58. rocznicy ślubu

               2) Za ++ Teresę i Eryka Pieter oraz syna Bogusława


NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ - 14.04.2019 r.

 7:00     Za + Alojzego Ogon w 30. dzień po śmierci

 9:00     Za + Salomeę Kobiałko - od działkowców z ulicy Przewozowej

10:30    W intencji Kamili Grosman z okazji 1. rocznicy urodzin i błogosławieństwo dla rodziców

12:00    1) W intencji Ireny i Gintera Świerk z okazji 50. rocznicy ślubu

               2) O życie w łasce uświęcającej dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Komunii Świętej 

16:15    GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym  

17:00    Za ++ dziadków Franciszka Karwot, Alojzego Kula, Urszulę i Józefa Maciak, Mariana Popenda - od wnuków


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Andrzej DUDEK:  30-dniowa 1.05. g.7:00;    1) 29.05. g.7:00;    2) 29.06. g.8:00;    3) 4.08. g.9:00

+ śp. Zofia OCZADŁY:  30-dniowa 6.05. g.7:00   + śp. Jan MIKA:  30-dniowa 6.05. g.7:00


Intencje mszalne 31.03.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 15,31b-32

'Moje dziecko, ty zawsze jesteś przy mnie

i wszystko moje do ciebie należy.

A trzeba się weselić i cieszyć z tego,

że ten brat twój był umarły, a znów ożył,

zaginął, a odnalazł się'»


4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 31.03.2019 r.

 7:00     Za + Salomeę Kobiałko - od uczestników pogrzebu (1!)

 9:00     Za ++ Anielę Dawia i męża Andrzeja

10:30    Za + Stefanię Jarzyna - od uczestników pogrzebu (1)

12:00    Za + Mariannę Chartuniewicz w 11. rocznicę śmierci

16:15     GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym 

17:00    Za ++ Władysławę, Stanisława, Bogdana i Krzysztofa Kuśmirek


PONIEDZIAŁEK - 1.04.2019 r. - dzień powszedni

  7:00   Za ++ Marię Biskup w 5. rocznicę śmierci i męża Andrzeja

18:00   1) Za ++ Maksymiliana i Bronisławę Wowra, rodziców z obu stron oraz zięcia Edwarda

               2) Za ++ Franciszka i Jadwigę Wowra, rodziców z obu stron


WTOREK - 2.04.2019 r. - dzień powszedni

  6:45   Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00   Za + Edmunda Borowskiego - od Józefa Kręciny

  8:30   Pogrzeb śp. Andrzeja Dudek

18:00   1) W intencji parafian ku czci Ducha Świętego o Jego święte dary, owoce i charyzmaty

               2) Za ++ Karoline i Konrada Bartodziej

19:00   Msza Wspólnoty Jezusa Miłosiernego


ŚRODA - 3.04.2019 r. - dzień powszedni

  7:00   Za + Krystynę Benisz - od koleżanek z pracy

18:00   1) Za + Elżbietę Sechawer-Dutkiewicz - od uczestników pogrzebu (2!)

               2) Za + Ryszarda Banasiaka w rocznicę urodzin


CZWARTEK - 4.04.2019 r. - dzień powszedni

  6:45   Nabożeństwo ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana z modlitwą o powołania

  7:00   Za + Zdzisława Witek w 1. rocznicę śmierci

18:00   1) W intencji kapłanów - zwłaszcza za pochodzących z Chwałowic i pracujących w naszej parafii
               oraz
o nowe, liczne i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej

               2) Za ++ Martę Bażan w 1. rocznicę śmierci i męża Józefa 


PIĄTEK - 5.04.2019 r. - dzień powszedni

  6:45   Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

  7:00   W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa i członków Apostolstwa Dobrej Śmierci

  9:00   Msza rekolekcyjna dla IV LO im.Mikołaja Kopernika w Chwałowicach

  7:45  i  16:15 Nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ za zmarłych zalecanych

17:00   Za + Urszulę Dziewior - od uczestników pogrzebu (9!)

18:30    W intencji młodzieży o rozeznawanie i wypełnianie woli Bożej w życiu


SOBOTA - 6.04.2019 r. - dzień powszedni

  7:45    Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

  8:00   1) W intencji czcicieli Najświętszej Maryi Panny, członków Żywego Różańca oraz Dzieci Maryi

18:00   1) Za + Alfreda Pietrygę w rocznicę urodzin

               2) Za ++ Annę i Tadeusza Okręt


5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 7.04.2019 r.

 7:00    W intencji członków IV Róży Żywego Różańca

 9:00    Za + Eugenię Czech - od uczestników pogrzebu (5!)

10:30   Za + Elżbiete Zbrożek - od uczestników pogrzebu (1!)

12:00   Za + Zofię Marzec w 30. dzień po śmierci

16:15    GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym  

17:00   W intencji Marka Dzierżawy z okazji 18. rocznicy urodzin prosząc o dary Ducha Świętego 


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Ryszarda KUBIK: 30-dniowa 2.05. g. 18:00;  1) 9.06. g. 7:00

+ śp. Stefania MAŃKA: 30-dniowa 7.05. g.18:00;  1) 27.05. g.7:00;  2) 27.06. g.18:00;  3) 27.07. g.8:00;  4) 28.08. g.18:00;  5) 28.09. g. 8:00


Intencje mszalne 24.03.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 13,2-5

«Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni
mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli?  Albo myślicie, że owych osiemnastu,
na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi
winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam;
lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie».


3. NIEDZIELA WIEKIEGO POSTU- 24.03.2019 r.

 7:00    Za + Natalię Gajda - od uczestników pogrzebu (1)

 9:00    Za + Andrzeja Kucharskiego - od uczestników pogrzebu (1)

10:30    1) W intencji Tomasza Zawady z okazji 15. rocznicy urodzin dziękując za otrzymane łaski i prosząc o dalszą opiekę Bożą

               2) W intencji Tomasza Wałacha z okazji urodzin oraz o zdrowie i potrzebne łaski dla całej rodziny

12:00    W intencji Szymona z okazji 10. rocznicy urodzin

16:15    GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym 

17:00    Za + Bruno Bugiera - ofiarowana od siostry Władysławy


PONIEDZIAŁEK - 25.03.2019 r. - UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO

 7:00    Za + Krystynę Szojer - od XI Róży Żywego Różańca

  8:15   Pogrzeb śp. Ryszardy Kubik

18:00   1) W intencji Sylwii Skorupa z okazji 18. rocznicy urodzin prosząc o dary Ducha Świętego w dorosłym życiu

              2) Za + Bronisława Kasperek w 3. rocznicę śmierci


WTOREK - 26.03.2019 r. - dzień powszedni

 6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 7:00    Za ++ Józefa Kowalczyka, żonę Helenę i rodziców z obu stron oraz córkę Teresę i syna Jana

18:00    1) W intencji małżeństw i rodzin przez wstawiennictwo św. rodziców Ludwika i Zelii Martin

               2) Za ++ Mirosława Wypchoł i ojca Zygmunta


ŚRODA - 27.03.2019 r. - dzień powszedni

 7:00    Za + Jana Majchrzak - od uczestników pogrzebu (1)

 9:00    Nauka rekolekcyjna dla SP 13 i 35 klasy I-V 

10:45   Nauka rekolekcyjna dla SP 13 i 35 klasy VI-VIII i 3 gim 

18:00    1) Za + Eugenię Kopaniecką w 17. rocznicę śmierci

               2) Za + Wiesława Kozaka w 6. rocznicę śmierci


CZWARTEK - 28.03.2019 r. - dzień powszedni

 7:00    Za + Alfreda Wiencierz w rocznicę śmierci oraz rodziców z obu stron

 9:00    Nauka rekolekcyjna dla SP 13 i 35 klasy I-V 

10:45   Nauka rekolekcyjna dla SP 13 i 35 klasy VI-VIII i 3 gim 

18:00    1) Za ++ Annę Wieczorek, męża Ryszarda, rodziców z obu stron, córkę Różę i syna Piotra

                2) Za + Edwarda Wałacha

                3) W intencji duchowych owoców Młodzieżowego Kursu Alfa


PIĄTEK - 29.03.2019 r. - dzień powszedni

 7:00    1) Za + Krystynę Benisz - od koleżanek z pracy

 9:00    Msza rekolekcyjna dla SP 13 w intencji śp. katechetki Urszuli Dziewior

11:00    Msza rekolekcyjna dla SP 35 o beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego 

 7:45 i 16:15 Nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ za zmarłych zalecanych

17:00    1) Za + Tadeusza Pawliczka w rocznicę urodzin - od rodziny Tkocz

               2) Za + Czesława Zimończyka - od córki, zięcia, wnuków i prawnuków


SOBOTA - 30.03.2019 r. - dzień powszedni

 8:00    1) Za ++ Barbarę i Rudolfa Winkler

               2) Za + Alojzego Ogon - ofiarowana od byłych pracowników probostwa

18:00   1) Za + Mieczysława Cichockiego w rocznicę urodzin

               2) Za + Adriana Kuras w 3. rocznicę śmierci oraz ojca Kazimierza

               po mszy chrzest Jana Wiaterek


4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 31.03.2019 r.

 7:00    Za + Salomeę Kobiałko - od uczestników pogrzebu (1!)

 9:00    Za ++ Anielę Dawia i męża Andrzeja

10:30    Za + Stefanię Jarzyna - od uczestników pogrzebu (1)

12:00    Za + Mariannę Chartuniewicz w 11. rocznicę śmierci

16:15    GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym 

17:00    Za ++ Władysławę, Stanisława, Bogdana i Krzysztofa Kuśmirek


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Alojzy Ogon: 30.03. g.7:00;   30-dniowa 14.04. g.7:00;    1) 13.05. g.18:00;    2) 16.06. g.7:00;    3) 16.07. g.18:00

+ śp. Edmund Borowski:    1) 2.04. g.7:00 od rodziny;    2) 11.04. g.7:00 od rodziny;    30-dniowa 29.04. g.18:00

+ śp. Krystyna Szojer:    25.03. g.7:00 od XI róży 30-dniowa 22.04. g.7:00;    1) 15.05. g.7:00;    2) 17.06. g.18:00

+ śp. Krystyna Benisz:    29.03. g.7:00 od koleżanek z pracy;   30-dniowa 24.04. g.7:00;    1) 18.05. g.8:00


Intencje mszalne 17.03.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 9,28b-29.35

[Jezus] wyszedł na górę, aby się modlić. Gdy się modlił,

wygląd Jego twarzy się odmienił, a Jego odzienie stało się lśniąco białe.

A z obłoku odezwał się głos: «To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie!»


2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 17.03.2019 r.

 7:00   Za + Teresę Sojka - od uczestników pogrzebu (1) 

 9:00   W intencji Kamila Grinspek z okazji 20. rocznicy urodzin prosząc o dary Ducha Świętego

10:30   Za + Ewę Rozrażewską - od uczestników pogrzebu (5)

12:00   W intencji rocznych dzieci: Amelii Róży Marek, Elizy Marii Emrich, Kamili Wiktorii Grosman, Matyldę Konwa, Natalii Marty Wodeckiej, Zofii Klaudii Pisulskiej, Antoniego Wojciecha Pyszny, oraz za dzieci przyjmujące chrzest święty: Aleksandrę Kuchcik, Dominikę Olę Węgrzyk, Hannę Halinę Błanik, Lenę Nikolę Mazurek, Nadię Helenę Mamcarz, Adriana i Dawida Bąk, Alexandra Gabriela Knaissi, Igora Włodarczyka, ich rodziców i chrzestnych

16:15    GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym  

17:00   Za ++ rodziców Martę i Augustyna Groborz 


PONIEDZIAŁEK - 18.03.2019 r. - dzień powszedni

 7:00    1) Za + Władysława Łojka w 28. rocznicę śmierci

              2) Za +  wujka Jana Jona i żonę Dorotę

18:00   1) Za + Helenę Wieczorek w 30. dzień po śmierci

              2) Za + Barbarę i Władysława Szado w 30 . dzień po śmierci


WTOREK - 19.03.2019 r. - UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP

 6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 7:00    W intencji Weroniki o zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej

17:30    Nabożeństwo ku czci św. Józefa, Oblubieńca NMP

18:00    1) W intencji mężów i ojców przez wstawiennictwo św. Józefa o wierność powołaniu

               2) Za + Gertrudę i Andrzeja Janas


ŚRODA - 20.03.2019 r. - dzień powszedni

 7:00    Za + Antoninę Abrahamczyk - od uczestników pogrzebu (3)

18:00    1) Za ++ Henryka Mitko oraz Marię i Alfreda Grzybek

               2) Za ++ Józefa Hellwig, rodziców i pokrewieństwo


CZWARTEK - 21.03.2019 r. - dzień powszedni

 7:00    1) Za + Joannę Suwaj - od uczestników pogrzebu (1)

               2) W intencji dziękczynnej za odzyskane zdrowie

18:00   1) W intencji chorych o łaskę uzdrowienia ciała i duszy z czuwaniem modlitewnym po mszy

                2) Za + Andrzeja Nierodkę w 30. dzień po śmierci


PIĄTEK - 22.03.2019 r. - dzień powszedni

 7:00    W intencji męża Józefa o Boże błogosławieństwo i zdrowie

 7:45 i 16:15 Nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ za zmarłych zalecanych

17:00    1) Za + Tomasza Kuczerę od sąsiadów z ul. Zwycięstwa 31c

               2) Za ++ Marię Wożniak, męża Tadeusza oraz zmarłych rodziców i teściów


SOBOTA - 23.03.2019 r. - dzień powszedni

 8:00    1) Za + Bolesława Głowacza w 1. rocznicę śmierci

               2) Za + Erwina Piechaczek w 30. dzień po śmierci

18:00   1) Za ++ rodziców Adelajdę i Stanisława Rusin, oraz zmarłych z rodziny Rusin, Tyszkiewicz, Krawczyk, Walecki

               2) Za ++ Marię i Teofila Pierchała oraz Alfreda Pietrygę


3. NIEDZIELA WIEKIEGO POSTU- 24.03.2019 r.

 7:00    Za + Natalię Gajda - od uczestników pogrzebu (1)

 9:00    Za + Andrzeja Kucharskiego - od uczestników pogrzebu (1)

10:30    1) W intencji Tomasza Zawady z okazji 15. rocznicy urodzin dziękując za otrzymane łaski i prosząc o dalszą opiekę Bożą

               2) W intencji Tomasza Wałach z okazji urodzin oraz o zdrowie i potrzebne łaski dla całej rodziny

12:00    W intencji Szymona z okazji 10. rocznicy urodzin

16:15    GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym 

17:00    Za + Bruno Bugiera - ofiarowana od siostry Władysławy


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Janusz Ćmok:    30-dniowa 10.04. g.7:00;    1) 10.05. g.7:00;    2) 10.06. g.18:00;    3) 10.07. g.18:00


Intencje mszalne 10.03.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 4,1n.4.8.12

Pełen Ducha Świętego, powrócił Jezus znad Jordanu i przebywał w Duchu
[Świętym] na pustyni czterdzieści dni, gdzie był kuszony przez diabła. (...)
Odpowiedział mu Jezus: «Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek».
«Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz».
«Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego»


PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE   1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10.03.2019 r.

 7:00    Za ++ Pawła Skorupa w rocznicę śmierci oraz żonę Klarę i ++ rodziców

 9:00    1) Za ++ Łucję Zielińską, męża Józefa oraz krewnych z obu stron

               2) W intencji parafian

10:30   Za + Marię Ucherek w 2. rocznicę śmierci

12:00   W intencji Krystyny Badury z okazji 80. rocznicy urodzin

16:15    GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym  

17:00   W intencji Joanny Zdrzałek z okazji 50. rocznicy urodzin [TD]


PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE   PONIEDZIAŁEK - 11.03.2019 r. - dzień powszedni

 7:00   W intencji parafian

18:00  1) Za ++ Wandę Kobeszko i Wacława Drozdowskiego

              2) W intencji Marii Kowalskiej dziękujac za otrzymane laski i prosząc o błogosławieństwo Boże

19:00   REKOLEKCYJNA NAUKA STANOWA dla sakramentalnych małżeństw


PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE   WTOREK - 12.03.2019 r. - dzień powszedni

 6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 7:00    W intencji parafian

18:00   1) Za + Grzegorza Brylińskiego w 2.rocznicę śmierci

               2) Za + Różę Szotek w 1. rocznicę śmierci

19:00   REKOLEKCYJNA NAUKA STANOWA dla osób żyjących samotnie


PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE   ŚRODA - 13.03.2019 r. - dzień powszedni

 7:00    W intencji parafian

18:00   1) Za + Jana Śramę - od uczestników pogrzebu (3!)

               2) Za + Helenę Michalską w rocznicę urodzin

19:00   REKOLEKCYJNA NAUKA STANOWA dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych


CZWARTEK - 14.03.2019 r. - dzień powszedni

 7:00    Za + Grażynę Szymkowiak - od uczestników pogrzebu (1)

18:00   1) W intencji Krystyny Barańskiej z okazji 70. rocznicy urodzin i o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

               2) Za + Zygmunta Kompanowskiego w rocznicę urodzintynę 


PIĄTEK - 15.3.2019 r. - dzień powszedni

 7:00   Za + Tomasza Kuczera - od uczestników pogrzebu (1)

 7:45 i 16:15 nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ

17:00   1) W intencji Wiesława Kochan z okazji 60. rocznicy urodzin i o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

               2) Za ++ Elżbietę, Stanisława, Zofię Kochan oraz Anielę i Antoniego Brychcy


SOBOTA - 16.03.2019 r. - dzień powszedni

 8:00   1) Za + Zygmunta Korsak w 5. rocznicę śmierci

              2) Za + Danutę Gontarek - od uczestników pogrzebu (2!)

18:00  1) Za + Marię Oleś w 1. rocznicę śmierci

              2) Za + Agatę Brudny w 1. rocznicę śmierci

              po mszy chrzest Wiktorii Agaty Guzy


2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 17.03.2019 r.

 7:00   Za + Teresę Sojka - od uczestników pogrzebu (1) 

 9:00   W intencji Kamila Grinspek z okazji 20. rocznicy urodzin prosząc o dary Ducha Świętego

10:30   Za + Ewę Rozrażewską - od uczestników pogrzebu (5)

12:00   W intencji rocznych dzieci: Amelii Róży Marek, Elizy Marii Emrich, Kamili Wiktorii Grosman, Matyldę Konwa, Natalii Marty Wodeckiej, Zofii Klaudii Pisulskiej, Antoniego Wojciecha Pyszny, oraz za dzieci przyjmujące chrzest święty: Aleksandrę Kuchcik, Dominikę Aleksandrę Węgrzyk, Hannę Halinę Błanik, Lenę Nikolę Mazurek, Nadię Helenę Mamcarz, Adriana i Dawida Bąk, Alexandra Gabriela Knaissi, Igora Włodarczyka, ich rodziców i chrzestnych

16:15    GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym  

17:00   Za ++ rodziców Martę i Augustyna Groborz 


Intencje mszalne 03.03.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 6,43.44a.45

Nie jest dobrym drzewem to, które wydaje zły owoc, ani złym drzewem to,

które wydaje dobry owoc. Po owocu bowiem poznaje się każde drzewo.

Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro,

a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło.

Bo z obfitości serca mówią jego usta.


8. NIEDZIELA ZWYKŁA - 3.03.2019 r.

  7:00   1) W intencji członków III i XIII Róży Żywego Różańca

  9:00   1) Za + Stefana Tyl - od pracowników przeróbki mechanicznej KWK Chwałowice

               2) W intencji parafian

10:30    Za + Zbigniewa Macionczyka w 2. rocznicę śmierci

12:00    Za + Genowefę Nawała w 1. rocznicę śmierci

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Natalię Gajda w 30. dzień po śmierci


PONIEDZIAŁEK - 4.03.2019 r. - Święto św. Kazimierza, królewicza

 7:00    Za + Elżbietę Sechawer-Dutkiewicz - od uczestników pogrzebu (1)

18:00   1) Za + Józefa Mlak - od Beaty i Romana Chrapkiewicz

              2) Za ++ Stefanię Zimny, męża Karola, córkę Danutę i prawnuczkę Liliankę


WTOREK - 5.03.2019 r. - dzień powszedni

 6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 7:00    1) Za ++ Gertrudę Buchalik i męża Maksymiliana

               2) Za + Alojzego Błanik oraz rodziców z obu stron

18:00    1) W intencji Ks. Krzysztofa Jarczyka z okazji urodzin

               2) W intencji parafian ku czci Ducha Świętego o Jego święte dary, owoce i charyzmaty

19:00    Msza Wspólnoty Jezusa Miłosiernego 


ŚRODA POPIELCOWA - 6.03.2019 r. 

 7:00    Za ++ Martę i Wilhelma Skorupa

 9:00     ............................................................

16:00    ............................................................

18:00    1) Za ++ Henryka Skorupa, syna Grzegorza oraz rodziców i teściów

               2) Za ++ Iwonę Gonsior i ojca Henryka


CZWARTEK - 7.03.2019 r. - dzień powszedni

 6:45    Nabożeństwo ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana z modlitwą o powołania

 7:00    Za + Andrzeja Gorywoda w 4. rocznicę śmierci

18:00   1) W intencji kapłanów - zwłaszcza za pochodzących z Chwałowic i pracujących w naszej parafii oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej

              2) Za + Salomeę Kobiałko w 30 dzień po śmierci

            po mszy chrzest dziecka


PIĄTEK - 8.03.2019 r. - dzień powszedni

 7:00    Za ++ Antoninę Abrahamczyk, Jana Stachurę, Krystynę Stężały, Anielę Petersen, Elżbietę Łągiewka, Tomasza Kuczerę, Grażynę Szymkowiak – od firmy pogrzebowej „STYX” Tomasza Wałacha

 7:45 i 16:15 nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ

17:00    1) Za + Eugenię Czech – od uczestników pogrzebu (4)

               2) W pewnej intencji prosząc o nawrócenie


SOBOTA - 9.03.2019 r. - dzień powszedni

 8:00    1) Za ++ ojca Czesława Bryła i żonę Rozalię

               2) Za + Elżbietę Zbrożek w 30 dzień po śmierci

 

18:00                         ROZPOCZĘCIE PARAFIALNYCH REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

              1) Za ++ Jadwigę Ciężadło w 6. rocznicę śmierci, męża Władysława oraz ++ rodziców Władysława i Bronisławę

               2) Za + Igora Machnika w 6. rocznicę śmierci


1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10.03.2019 r.

 7:00    Za ++ Pawła Skorupa w rocznicę śmierci oraz żonę Klarę i ++ rodziców

 9:00    1) Za ++ Łucję Zielińską, męża Józefa oraz krewnych z obu stron

               2) W intencji parafian

10:30    Za + Marię Ucherek w 2. rocznicę śmierci

12:00    W intencji Krystyny Badury z okazji 80. rocznicy urodzin

16:15    GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym  

17:00    W intencji Joanny Zdrzałek z okazji 50. rocznicy urodzin [TD]


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Barbara i Władysław Szado:    30-dniowa 18.03. g.18:00;    

1) 17.04. g.7:00;    2) 17.05. g.7:00;    3) 17.06. g.18:00;

+ śp. Erwin Piechaczek:    30-dniowa 23.03. g.8:00;    1) 12.04. g.7:00

+ Zofia Marzec:    30-dniowa 7.04. g.12:00;    1) 19.05. g.7:00


Intencje mszalne 24.02.2019 r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 6,27b-28.31.36-38a

Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą;

błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają.

Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie!

Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny.

Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni;

odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane.


7. NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.02.2019 r.

  7:00    W intencji parafian

  9:00    Za ++ Urszulę Nega w 10. rocznicę śmierci, męża Gerarda, rodziców z obu stron oraz zmarłych rodziców Helenę i Adama Babicz

10:30    W intencji Sabiny Ścibik z okazji 55. rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Andrzeja i Emilii, córki Mai Gamoń oraz Urszuli i Zygmunta Buchalik

12:00    Za ++ Agnieszkę i Waldemara Kuczera, Jana i Annę Biniasz

po mszy chrzest Marcela Brzezina

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Jana Majchrzak w 30. dzień po śmierci


PONIEDZIAŁEK - 25.02.2019 r. - dzień powszedni

  7:00    Za + Helenę Wieczorek - od V Róży Żywego Różańca

18:00   1) Za + Danutę Gontarek - od uczestników pogrzebu (1)

              2) W pewnej intencji prosząc o Boże błogosławieństwo z okazji urodzin           


WTOREK - 26.02.2019 r. - dzień powszedni

  6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00    W intencji Ottona Stencel z okazji urodzin

18:00    1) W intencji małżeństw i rodzin przez wstawiennictwo św. rodziców Ludwika i Zelii Martin

               2) Za + Andrzeja Kucharskiego w 30. dzień po śmierci           


ŚRODA - 27.02.2019 r. - dzień powszedni

  7:00    1) ..........................................................................................

               2) ..........................................................................................

18:00    1) Za + Krzysztofa Olesia

               2) Za + Hertę Wróbel i męża Zbigniewa


CZWARTEK - 28.02.2019 r. - dzień powszedni

  7:00    Za + Stefanię Jarzyna w 30. dzień po śmierci

18:00    1) Za ++ rodziców Antoniego i Anielę Brychcy

                2) Za ++ rodziców Bronisławę i Jana Wojaczek oraz brata Henryka           


PIĄTEK - 1.03.2019 r. - dzień powszedni

  6:45    Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

  7:00    1) W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa i członków Apostolstwa Dobrej Śmierci

17:00    1) Za + Urszulę Dziewior - od uczestników pogrzebu (8)

               2) Za + Sabinę Dydlińską w 1. rocznicę śmierci         


SOBOTA - 2.03.2019 r. - dzień powszedni

  7:45   Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

  8:00   1) W intencji czcicieli Najświętszej Maryi Panny, członków Żywego Różańca oraz Dzieci Maryi

18:00   1) Za + Krystynę Król w 3. rocznicę śmierci

               2) Za ++ Jana i Agnieszkę Woźniak oraz Pawła i Bronisławę Król

19:00   ceremonia ślubna Świerczyna Sebastian i Świerczyna Sylwia


8. NIEDZIELA ZWYKŁA - 3.03.2019 r.

  7:00   1) W intencji członków III i XIII Róży Żywego Różańca

  9:00   1) Za + Stefana Tyl - od pracowników przeróbki mechanicznej KWK Chwałowice

               2) W intencji parafian

10:30    Za + Zbigniewa Macionczyka w 2. rocznicę śmierci

12:00    Za + Genowefę Nawała w 1. rocznicę śmierci

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Natalię Gajda w 30. dzień po śmierci


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Barbara i Władysław Szado:    30-dniowa 18.03. g.18:00;   17.04. g.7:00;   17.05. g.7:00


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42