Dla Mamy

Poprzedni diakoni i wikariusze

Być kapłanem! Mieć kapłana! to wydaje się oczywiste. Ks. biskup posyła go do parafii wypisując dekret. Kapłan zaś, w konsekwencji ślubowanego w czasie święceń kapłańskich posłuszeństwa, wypełnia wolę biskupa i podejmuje misję. W ten sposób na przestrzeni ostatniego dwudziestolecia w chwałowickiej świątyni pracowało blisko 50 prezbiterów i diakonów.

 

Pracowali rok. dwa, trzy, pięć, osiem lub kilka miesięcy, zostawiając Bogu wiadomy ślad Słowa Bożego czy łaski sakramentalnej. Twarze wielu z nich utkwiły nam w pamięci, choć teraz byśmy ich już nie poznali. Niektórych już nie pamiętamy wcale. Chodzi jednak o coś więcej, niż o pamięć wzrokową, chodzi o wdzięczność: modlitewną, duchową wobec kapłanów. Jedni chrzcili nasze dzieci, przygotowywali do I Komunii św. i bierzmowania. Inni siedzieli cierpliwie w konfesjonale i rozgrzeszając, hojnie szafowali Bożym miłosierdziem. Wszyscy także odwiedzali chorych i błogosławili młode pary... „Z ludu wzięci i dla ludu ustanowieni...”
Niech lektura nazwisk i dat przypomni tamten czas, tamte rozmowy, tamte spotkania.

 

 
 Ks. Jan Brol  31.08.1987-15.08.1990  wikary
 Ks. TEODOR SUCHOŃ  1.08.1988-31.07.2017  PROBOSZCZ
 Ks. Arkadiusz Nocoń  1-29.08.1988  Staż
 Ks. Krystian Helbik

 31.08.1988-31.08.1990

 1.09.1990-19.11.1992

 Wikary

 Rezydent

 Ks. Józef Sołtys  8.02.-27.03.1989  Staż
 Ks. Stanisław Knura  18.06.-31.08.1989  Zastępstwo
 Ks. Piotr Rożyk  28.02.-3.05.1990  Staż
 Ks. Piotr Kuczera  16.06.-15.07.1990  Zastępstwo
 Ks. Rajmund Żurek  31.08.1990-25.07.1992  Wikary
 Ks. Tadeusz Wciórka  31.08.1990-28.08.1994  Wikary
 Ks. Franciszek Koenig  15.06.-31.08.1991  Zastępstwo
 Ks. Adam Sekściński  15.03.-7.05.1992  Staż
 Ks. Jan Mrukowski  17.06.-06.07.1992  Zastępstwo
 Ks. Michał Macherzyński  29.08.1992-28.08.1994  Wikary
 Ks. Mirosław Sawicki  24.02.-7.05.1993  Staż
 Ks. Edward Fórmanowski  1-20.08.1993  Zastępstwo
 Ks. Adam Wijata  12.03.-5.05.1994  Staż
 Ks. Zygmunt Klim  29.08.1994-25.06.1999  Wikary
 Ks. Piotr Nowiński  1-29.08.1994  Zastępstwo
 Ks. Bogusław Jończyk  29.08.1994-27.08.1998  Wikary
 Ks. Tomasz Trunk  4-29.08.1995  Zastępstwo
 Ks. Jan Chyłek  16.02.-7.05.1996  Diakon
 Ks. Ireneusz Brach  9.03.-2.05.1997  Staż
 Ks. Dariusz Nowakowski  15.06.-23.07.1997  Zastępstwo
 Ks. Krzysztof Dziech  1.09.1997-24.06.1998  Staż
 Ks. Marek Skrzydlewski  1.09.1998-30.06.1999  Staż
 Ks. Marek Bernacki  28.08.1998-28.08.2002  Wikary
 Ks. dr Grzegorz Wita  1.09.1999-1.09.2004  Rezydent
 Ks. Tadeusz Pukocz  27.08.1999-28.08.2003  Wikary
 Ks. Marek Porwolik  4.03.-5.05.2000  Staż
 Ks. Grzegorz Matracki  1.09.2000-30.06.2001  Staż
 Ks. Stanisław Gorczyca  1.09.2001-07.2002  Rezydent
 Ks. Cezariusz Wala  1.09.2001-28.08.2006  Staż, Wikary
 Ks. Stanisław Kołodziej  29.08.2002  Wikary
 Ks. Krystian Łagowski  2-  .04.2004  Staż
 Ks. Mariusz Kłos  29.08.2003-28.08.2004  Wikary
 Ks. Wojciech Dworak  29.08.2003-28.08.2004  Wikary
 Ks. Paweł Łazarski  28.08.2004-30.08.2007  Wikary
 Ks. Jarosław Ogrodniczak

 28.08.2004-31.08.2008

 1.09.2008-31.08.2012

 Wikary

 Rezydent (Emaus Koniaków)

 Ks. Ryszard Nowak  28.08.2004-31.08.2008  Wikary
 Ks. Marcin Wójcik  6-27.08.2005  Zastępstwo
 Ks. Józef Trzebuniak  Wielki Post 2006  Staż
 Ks. Karol Gajer, SVD  1-16.07.2006  Zastępstwo
 Ks. Piotr Uroda  30.08.2006-31.08.2011  Wikary
 Ks. Krzysztof Jarczyk  21.02.-29.04.2007  Staż
 Ks. Sebastian Kreczmański

 14-30.07.2007

 31.08.2007-31.08.2009

 Zastępstwo

 Wikary

 Ks. Marcin Palka  25.07.-30.08.2007  Zastępstwo
 Ks. Mateusz Tomanek  6.02.-27.04.2008  Staż
 Ks. Grzegorz Szmatloch  1-29.08.2008  Zastępstwo
 Ks. Grzegorz Wrótniak  30.08.2008-30.08.2011  Wikary
 Ks. Piotr Kołcz    
 Ks. Robert Błotko  30.08.2009-31.08.2010  Wikary
 Ks. Dawid Lubowiecki  30.08.2010-30.08.2013  Wikary
 Ks. Arkadiusz Sitko  30.08.2010-31.08.2012  Wikary
 Ks. Bogdan Kania  30.08.2011-29.08.2015  Wikary
 Ks. Grzegorz Stencel

 30.08.2012-31.08.2013

 1.09.2013-31.07.2017

 1.08.2017-

 Wikary 

 Rezydent (Emaus Koniaków)

 Proboszcz

 Ks. Robert Rosiak  31.08.2013-28.08.2018  Wikary
 Ks. Bartosz Jankowski  16.02.2014-4.05.2014  Staż
 Ks. Dawid Klimera  29.08.2015-  Wikary
 Ks. Jacek Staniec  29.08.2017-  Rezydent (Emaus Koniaków)
 Ks. Krzysztof Jarczyk  29.08.2018-  Wikary

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42