OGŁOSZENIA

Ogłoszenia parafialne 21.10.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

W naszej parafii od piątku przeżywamy wizytację kanoniczną goszcząc Ks. Biskupa Grzegorza Olszowskiego, który głosi nam Słowo Boże. W kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną okazując wsparcie modlitewne i materialne naszym misjonarzom, ponadto w całej Polsce ma dziś miejsce badanie statystyczne tzw. „liczenie wiernych”. To także dzień wyborów do lokalnych samorządów, módlmy się więc o decyzje, które będą realizacją dzisiejszej nauki Jezusa o duchu służby dla innych.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na rzecz misji. Bóg zapłać za składane ofiary na ten cel.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:00 zapraszamy na nieszpory i różaniec.

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; ScholaVocatus i Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Parafialna Diakonia muzyczna czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Poniedziałek - liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II w 40. rocznicę inauguracji jego pontyfikatu

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Przyszła niedziela­ - będzie obchodem 10. Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Pakistan – przerwać milczenie”

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Jerzego Malchera numery nieparzyste 3-23; a za tydzień z ul. Obywatelskiej - domy prywatne.

 

W Gościu Niedzielnym refleksja - dlaczego wielu przyjmuje Komunię Świętą w stanie grzechu ciężkiego i co oznacza przyjąć ją niegodziwie?; ponadto z okazji Niedzieli Misyjnej i rozpoczynającego się tygodnia misyjnego rozmowa z ks. Tomaszem Atłasem, krajowym dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych; oraz o rewolucjach w emeryturach, które szykują się już w przyszłym roku; natomiast już za tydzień w Małym Gościu komiks „Skauci Niepodległej”, który pozwoli zobaczyć, jak młodzi harcerze walczyli za Polskę.

 

Ogłoszenia

 

 • Potrzebna pomoc dla Martynki Kaczmarek z Chwałowic, za którą modlimy się od kilku miesięcy. To 4-letnie dziecko pół roku temu pełne życia i radości, dziś walczy ożycie z jednym z najbardziej złośliwych i śmiertelnych nowotworów – NEUROBLASTOMA. Po półrocznym leczeniu w ośrodkach w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu dalsze skuteczne leczenie w kraju jest niemożliwe. Swoją pomoc zaoferowała Martyce klinika w Greifswald w Niemczech. Niestety koszt tej nowoczesnej terapii (chemioterapia połączona z immunoterapią) to ok. 1,6 miliona złotych. W gablotce znajdziemy szczegółowe informacje o możliwości jej wsparcia za pośrednictwem Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba (wpłata na konto Santander Bank 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 z tytułem „1853 pomoc dla Martynki Kaczmarek” lub deklarując 1% podatku wpisując w formularzu PIT nr KRS 0000382243).

 • Fundacja Puls-Med. Blisko Ciebie z siedzibą w Rybniku przy ul. Grunwaldzkiej 66 informuje, że 1 listopada w g. 9:30 - 16:00 prowadzić będzie zbiórkę pieniędzy przy bramach cmentarzy w centrum Rybnika, w Boguszowicach oraz w Chwałowicach na rzecz budowy Hospicjum Stacjonarnego w Rybniku. Kwestować będą Wolontariusze ubrani w żółty t-shirt, z identyfikatorem imiennym i zaplombowaną puszką. Organizatorzy kierują do nas zdanie zachęty: „Pamiętajmy, że pomaganie jest piękne, a najdrobniejszy gest ma sens, bo zmienia czyjś świat”

 

 • Gabinet Oto-Słuch zaprasza na bezpłatne badanie słuchu w poniedziałek 29.10.br. od g.10:00 w przychodni „Euro-Vita” w Chwałowicach ul. Śląska 1 (zapisy tel. 32 421 74 26 lub w przychodni)

 

 • Rada Dzielnicy organizuje dodatkową zbiórkę odpadów niebezpiecznych i elektrośmieci w środę 24.10.br. w godz. 14:00 - 18:00 przy ul. Ogrodowej (wjazd od 1-go Maja) - szczegóły w gablotce.

 


Ogłoszenia parafialne 14.10.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Dokładnie w odpust przypadła 90. rocznica poświęcenia naszego kościoła, a dziś przeżywamy liturgiczny obchód tego wydarzenia czyli tzw. kiermasz. Słowo Boże głosi nam dzisiaj Ks. dr Grzegorz Śmieciński – Sekretarz Ks. Arcybiskupa i Ceremoniarz Archidiecezjalny zwiastując nam Wizytację Kanoniczną Parafii, którą już za tydzień przeprowadzi Ks. Biskup Grzegorz Olszowski.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary, a przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach obchodzonego dziś Dnia Papieskiego.

 

Nabożeństwa różańcowe – każdego dnia trzy kwadranse przed wieczorną Eucharystią,

a w niedziele o godz. 16:00 zapraszamy na nieszpory i różaniec.

- Ze względu na Wizytację Kanoniczną w Parafii i liturgiczne powitanie Ks. Biskupa

w najbliższy piątek wyjątkowo zapraszamy na wspólny różaniec o godz. 16:00

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Karmelitański Zakon Świeckich środa 16:00; ScholaVocatus i Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Parafialna Diakonia muzyczna czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

- o g. 7:00 Eucharystia w 40. rocznicę wyboru na papieża Jana Pawła II w intencji jego czcicieli

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- o g. 18:00 Eucharystia z czuwaniem modlitewnym o uzdrowienie ciała i duszy

 

Piątek - trzeci w miesiącu jest szczególnym dniem kultu Miłosierdzia Bożego, nabożeństwo o 6:45

- katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym,

chrzty i roczki na mszy w następną niedzielę o godz. 17:00

 

Przyszła niedziela­przeżywana jest w Polsce jako niedziela misyjna, dzieło misyjne wesprzemy kolektą, która będzie przeznaczona na misje.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Jerzego Malchera numery parzyste 2-28 ; a za tydzień z ul. Malchera numery nieparzyste 3-23.

 

W Gościu Niedzielnym o tym, jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat; ponadto o Nagrodach Nobla z dziedziny medycyny, fizyki i chemii, które stanowią wielki skok do przodu w walce z nowotworami; a także poradnik dla wyborców, czyli co powinniśmy wiedzieć o zbliżających się wyborach samorządowych.

 

Szczegółowy PROGRAM WIZYTACJI KANONICZNEJ znajdziemy w gablotce i na stronie parafii

Piątek 19.10.2018r. – o 16:30 zapraszamy do kościoła na liturgiczne powitanie Ks. Biskupa;

- o 18:00 zapraszamy młodzież na spotkanie z Biskupem do Domu Parafialnego;

Sobota 20.10.2018 r. - 7:30 Godzinki z grupą modlitewną w kościele;

- 8:00 Eucharystia dla chorych i starszych parafian sprawowana przez ks. Biskupa;

- 9:00 spotkanie na probostwie ze świeckimi współpracownikami duszpasterzy

- 10:00 spotkanie z Dziećmi Maryi i Ministrantami w Domu Parafialnym

- 16:30 spotkanie z członkami parafialnych grup modlitewnych, apostolskich i formacyjnych

w kościele

- 17:15 spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską na probostwie

- 19:00 spotkanie na probostwie z rodzicami księży i sióstr zakonnych pochodzących z parafii

Niedziela 21.10.2018 r. - Ks. Biskup będzie głosił Słowo Boże na każdej mszy świętej

- 12:00 Msza kończąca wizytację celebrowana przez Ks. Biskupa z błogosławieństwem dzieci

Poniedziałek 22.10.2018 r. - 15:30 w gmachu IV LO spotkanie Ks. Biskupa z nauczycielami wszystkich chwałowickich szkół

 


Ogłoszenia parafialne 07.10.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Przeżywając parafialny odpust ku czci Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus witamy w naszej wspólnocie wszystkich gości, a szczególnie Dziekana Wydziału Teologicznego ks. dr hab. prof. UŚ Antoniego Bartoszka, który wygłosi do nas Słowo Boże i będzie przewodniczył sumie odpustowej.

 

W dzisiejszą niedzielę - zapraszamy na nieszpory terezjańskie wyjątkowo o godz. 16:15  

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00; Schola Vocatus i Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; Oaza piątek 18:00; Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi.

 

Przyszła niedziela­ - zgodnie z planem diecezjalnym w naszym kościele będzie miała miejsce całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, ze względu na niedzielę wystawienie będzie po każdej mszy dopołudniowej, a potem od 13:00 do 16:00, znajdźmy swój własny czas do ofiarowania go w tym dniu Bogu.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach Dnia Papieskiego. Z tej okazji dzieci i młodzież będą sprzedawać „papieskie kremówki”, a o 16:00 w imieniu stypendystów zapraszamy na V Charytatywny Rybnicki Koncert Papieski do Chwałowickiego Domu Kultury.

 

'Parafialny zespół Caritas składa serdeczne Bóg zapłać za włączenie się do akcji 'Szkoła'. Dzięki Państwa hojności artykułami szkolnymi zostało obdarowanych 45 dzieci z najuboższych rodzin naszej parafii. W imieniu obdarowanych dziękujemy za okazane wsparcie i zarazem zachęcamy do czynnego włączania się w nasze kolejne przedsięwzięcia'.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z bloku przy ul. Kupieckiej 16 klatki 4-6; a za tydzień z ul. Jerzego Malchera numery parzyste 2-28. Serdeczne podziękowania kierujemy także do osób, które odpowiedziały na apel o pomoc w uporządkowaniu Domu Parafialnego przed odpustem.

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru jest różaniec jako „męska modlitwa” o czym przekonują znani polscy aktorzy i dziennikarz; ponadto polecamy artykuł o wprowadzeniu matczynych emerytur.

Gość zamieszcza dziś bezpłatny dodatek w postaci płyty DVD z filmem twórców serii „Bóg nie umarł” pt. „Sprawa Chrystusa”. To prawdziwa historia o człowieku, który nie potrafił uwierzyć, że Jezus naprawdę istniał i zbawił człowieka. Historia dziennikarza, laureata nagrody Pulitzera, który mierzył się z największą tajemnicą chrześcijaństwa i własnym rozumem.

 

Ogłoszenia

 

 • Studenci Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego zapraszają na spotkanie z Michałem Pax Bukowskim (raper, profilaktyk i prezenter telewizyjny), które odbędzie się w auli Wydziału Teologicznego w czwartek 18 października br. o godz. 19:00. Forma spotkania to chrześcijański stand up – o poważnych tematach na wesoło m.in. o pięknie czystości! Wstęp wolny.

 • Wojewódzki Ośrodek Adopcyjny Filia w Sosnowcu organizuje dni otwarte dla osób zainteresowanych adopcją dziecka, które odbędą się w niedzielę 13 i 27 października br. w godzinach 10–16 w Sosnowcu ul. Krzywa 2.

 • Rekolekcje dla maturzystów odbędą się w Częstochowie w dwóch terminach: 9–11 listopada br. i 23–25 listopada br. Uczestników zgłaszają katecheci przez specjalny formularz.

 

 • W imieniu Apostolstwa Chorych zapraszamy do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i wszystkich chętnych diecezjan do Lourdes. Przejazd nastąpi specjalnym pociągiem. W pielgrzymce będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 350 osób. Będą im towarzyszyć lekarze, pielęgniarki, wolontariusze i księża. Więcej szczegółów na stronie: http://www.pltravel.pl/pielgrzymki-cat/art-lourdes-pielgrzymka,210 oraz w gablotce.

 


Ogłoszenia parafialne 30.09.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Bóg nas stworzył i kocha każdego z nas jako swoje dzieci. I to jest prawda. Prawdą jest również to, że stajemy przed ołtarzem i oddajemy Bogu chwałę jako ludzie grzeszni. Droga do szczęścia wiecznego, a także szczęścia tu, na ziemi, wiedzie przez uznanie Bożej miłości i dobroci oraz swojej słabości i grzechu. Niech udział w Mszy Świętej uzdalnia nas do życia w prawdzie.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory.

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00; Schola Vocatus środa 19:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; Kurs Alfa dla gimnazjalistów czwartek 19:00; Oaza piątek 18:00; Ministranci piątek 16:00; Dzieci Maryi sobota 9:00.

 

Poniedziałek

 • liturgiczne wspomnienie św. Teresy z Lisieux patronki naszego sanktuarium
 • rozpoczyna się październik – miesiąc różańcowy, zapraszamy do modlitwy na nabożeństwach trzy kwadranse przed każdą wieczorną mszą świętą, dzieci będą mogły zbierać obrazki do specjalnej książeczki z historią objawień Matki Bożej w Lourdes w ich 160. rocznicę.
 • wyjątkowo w ten poniedziałek pierwsze nabożeństwo różańcowe odprawimy nie w kościele, ale przy krzyżu na ulicy Śląskiej o godz. 17:00 jako zapowiedziane wcześniej nabożeństwo ekspiacyjne za dokonaną dewastację i profanację figurki Matki Bożej w tym przydrożnym krzyżu
 • o godz. 19:00 w kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do komunii świętej. 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Środa - o 16:30 Eucharystia grupy Emmanuel, a wcześniej okazja do spowiedzi od 16:00.

W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca – okolicznościowe nabożeństwa kwadrans przed poranną mszą świętą.

 

Czwartek

 • adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi
 • w pierwszy czwartek miesiąca od 17:00 zapraszamy do spowiedzi dzieci szkolne.

Piątek - pierwszy w miesiącu zapraszamy dzieci na mszę o 17:00

natomiast młodzież na mszę o 18:30 z okazją do spowiedzi od 18:00; na tą mszę zapraszamy szczególnie kandydatów rozpoczynających swoją formację przed przystąpieniem do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami, a po mszy świętej w kościele spotkanie informacyjne dla rodziców i młodzieży klas ósmych

 

Sobota

 • od 7:00 rano księża będą odwiedzać chorych parafian z posługa sakramentalną - chętnych prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii
 • o 10:00 w kaplicy na ul. Kupieckiej w 118 rocznicę jej poświęcenia Eucharystia za zmarłych parafian i budowniczych kościoła, a po mszy w Domu Parafialnym spotkanie zelatorów róż Żywego Różańca
 • o 17:00 nabożeństwo poświęcenia różańców dzieci przygotowujących się do Komunii Świętej

Przyszła niedziela­

 • to nasz Odpust Parafialny. W tym dniu zostaną zmienione pory Eucharystii: pierwsza normalnie o 7:00, a następne pół godziny wcześniej o 8:30, 10:00 oraz suma o 11:30. Nieszpory Terezjańskie o 16:15 i wieczorna msza o 17:00. Kazania wygłosi i sumie odpustowej będzie przewodniczył Dziekan Wydziału Teologicznego ks. dr hab. prof. UŚ Antoni Bartoszek
 • ze względu na trwające prace remontowe w Domu Parafialnym bardzo prosimy o pomoc w jego uporządkowaniu i przygotowaniu do odpustu – w poniedziałek o 9:00 prosimy mężczyzn do załadunku kontenera z odpadami, a w czwartek o 9:00 panie do odkurzenia i umycia całego parteru. Z góry dziękujemy

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w tym tygodniu prosimy o to parafian z bloku przy ul. Kupieckiej 16 klatki 1-3; a za tydzień z klatek 4-6

 

W Gościu Niedzielnym dziś o „małej drodze” do nieba, którą pokazała nam nasza patronka z Lisieux; ponadto o wizycie papieża Franciszka na Litwie oraz o diecie dla seniora, czyli jak pokonać stare przyzwyczajenia żywieniowe. W następnym numerze będzie bezpłatnie dodany film DVD „Sprawa Chrystusa”.

 

Ogłoszenia

 • wolontariusze szkolnych kół Caritas będą dziś rozprowadzać przed kościołem bilety – cegiełki na V Charytatywny Rybnicki Koncert Papieski, który odbędzie się 14 października br. w Chwałowickim Domu Kultury o godz. 16:00. Wesprzyjmy ich dzieło przynajmniej kwotą 5 zł za bilet.
 • A za tydzień przy kościele przed mszami Dzieci Maryi i Oaza będą tradycyjnie rozprowadzać róże, które dla uczczenia św. Tereski od Dzieciątka Jezus będziemy święcić na mszach odpustowych.
 • Na półce z prasą znajdziemy tekst dziewięciomiesięcznej nowenny zainicjowanej w SP13 za diakona Jakuba.

 


Ogłoszenia parafialne 23.09.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Uczniowie posprzeczali się, kto z nich jest największy. A Jezus im powiedział: „Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich”. Nie pieniądze, nie władza, nie zajmowana pozycja w społeczeństwie czyni człowieka wielkim, lecz postawa służby względem drugiego człowieka w prostocie serca. Czy do takiej wielkości dążymy?

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory.

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Schola Vocatus środa 19:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; Oaza piątek 18:00; Ministranci sobota 9:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

- o 16:00 katecheza przygotowująca dzieci do Wczesnej Komunii św. w Domu Parafialnym

 

Środa - imieniny obchodzi Ks. Arcbp Senior Damian Zimoń – pamiętajmy o nim w modlitwie

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- o 19:00 na probostwie spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej

 

Piątek - o 15:00 Iskra Miłosierdzia – międzynarodowa inicjatywa modlitewna dla publicznego uczczenia Miłosierdzia Bożego –w naszej parafii odbędzie się przy figurze Jezusa Miłosiernego na skrzyżowaniu ulic Szulika i Obywatelskiej; a na Rybnickim Rynku do wspólnej modlitwy zaprasza Wspólnota Jezusa Miłosiernego

 

Przyszła niedziela - wolontariusze szkolnych kół Caritas będą rozprowadzać przed kościołem bilety – cegiełki na V Charytatywny Rybnicki Koncert Papieski, który odbędzie się 14 października br. w Chwałowickim Domu Kultury o godz. 16:00. Wesprzyjmy ich dzieło przynajmniej kwotą 5 zł za bilet.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z bloku przy ul. Kupieckiej 14A klatki 4-6; a za tydzień z Kupieckiej 16 klatki 1-3.

 

W Gościu Niedzielnym o tym, dlaczego koniecznie trzeba modlić się za kapłanów oraz obrazek z tekstem modlitwy za księży; ponadto o peregrynacji relikwii Świętej Tereski od Dzieciątka Jezus po Afryce; oraz w trosce o dzieci – ile snu potrzebują i jak poważne mogą być skutki ich niewyspania?

Za dwa tygodnie będzie bezpłatnie dodany film DVD „Sprawa Chrystusa”. A w najnowszym Małym Gościu: bezpłatny dodatek – kolorowy silikonowy różaniec na rękę; 160 lat po objawieniach Matki Boskiej z Lourdes – historia krok po kroku (w nawiązaniu do obrazków z nabożeństw różańcowych); a także plakat ze Słowem Bożym, które warto codziennie sobie przypominać.

 

Zaproszenia - szczegółowe informacje na plakatach w gablotce i na stronie internetowej parafii

 • Dzień skupienia prawników „Na Start” odbędzie się w krypcie katedry w Katowicach w niedzielę 30 września br. Początek o godz. 9:00. Msze św. za prawników sprawowane są w każdy drugi wtorek miesiąca w kaplicy Gościa Niedzielnego w Katowicach przy ul. Wita Stwosza 11 o godz. 19:15.
 • XV pielgrzymka nauczycieli pracujących oraz emerytów i wszystkich pracowników oświaty wraz z rodzinami do sanktuarium MB Piekarskiej w Piekarach Śl. odbędzie się w sobotę 6 października br.
 • VII Archidiecezjalna Pielgrzymka „Żywego Różańca” i wspólnot maryjnych (Rodziny Szkaplerznej, Legionu Maryi, Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej) do katowickiej katedry odbędzie się w sobotę 6 października br.
 • 6.10.br. na PGE Narodowy w Warszawie odbędą się jednodniowe rekolekcje da młodzieży (od 14 roku życia) z całej Polski „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary” które organizuje Fundacja SMS z Nieba; bilety na eBilet.pl, informacje na www.stadionmlodych.eu
 • Ekstremalny męski weekend – „Niezłomny” odbędzie się w Beskidzie Małym w dniach 18-21 października br. Szczegóły oraz zapisy na stronie: www.niezlomny24.pl.

 


Ogłoszenia parafialne 09.09.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

„Odwagi! Nie bójcie się!” – usłyszymy w dzisiejszych czytaniach. Jezus głosił naukę o Bożej miłości i uzdrawiał ludzi z wszelkich chorób. On leczy również nasze zalęknione serca. Czasem łatwiej poddawać się obawom i narzekaniu, zamiast podjąć wysiłek zaufania Bogu i dostrzeżenia Jego dobroci, a przecież lęk ogranicza nasza wolność. Chwalmy Boga i powierzajmy Mu nasze troski.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii (konkretnie opał na zimę)

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Ministranci piątek 16:00; Młodzież Oazowa piątek o 18:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Poniedziałek - 10 września o godz. 11:00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach msza pogrzebowa śp. Księdza Arcybiskupa Szczepana Wesołego, a potem kondukt do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła, gdzie w krypcie grobowej zostanie złożone ciało zmarłego.

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Środa - 12 września o godz.12:00 w diecezjalną uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej w Katowickiej Katedrze Ks. Prałat Grzegorz Olszowski przyjmie święcenia biskupie zostając nowym sufraganem Archidiecezji Katowickiej. Osoby chcące wspólnie wyjechać na tę uroczystość z naszej parafii autokarem o godz. 10:00 proszone są o zapisanie się na liście dzisiaj w zakrystii

- tego dnia o g.16:30 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie grupy 'Emmanuel'. Zapraszamy nowych członków którzy pragną razem przeżywać swoje smutki i radości wielbiąc Pana za każdy nowy dzień – wspólnota zaprasza osoby niepełnosprawne i ich rodziców.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- o godz. 17:15 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie przypadające w 13. dzień miesiąca

 

Piątek - 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego swoje 73. urodziny obchodzi nasz emeryt Ks. Stanisław Nieszporek. Zapraszamy na Mszę Świętą w Jego intencji o godz. 17:00

- tego dnia katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym,

chrzty i roczki na mszy w następną niedzielę o godz. 12:00

 

Sobota - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej - a pro pos - z ubolewaniem informujemy parafian o akcie profanacji dokonanej na przydrożnym krzyżu przy ulicy Śląskiej. Nieznana nam jeszcze osoba rzuciła zniczem w oszkloną kapliczkę niszcząc figurkę Matki Bożej. Zanim zdecydujemy się na zakup nowej zwracamy się z pytaniem, czy ktoś nie planuje podarować posiadanej przez siebie w domu. Rozbita figurka miała rozmiary 65 cm wys. x 25 szer. x 20 głęb.

Po renowacji odprawimy przy tym krzyżu nabożeństwo ekspiacyjne za akt profanacji.

 

Przyszła niedziela­ - swój odpust obchodzi najstarsza parafia Rybnika - Matki Boskiej Bolesnej

- w Katowickiej Katedrze o godz. 14:00 Dzieci Maryi gromadzą się na swoim Dniu Wspólnoty

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego

Ks. Krzysztof Szymański przekazuje podziękowanie za 7150 zł podarowane przez naszą wspólnotę na dokończenie budowy kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku na Nowinach.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z bloku przy Kupieckiej 14 klatki 4-6; a za tydzień z bloku 14A klatki 1-3.

 

Gość Niedzielny obchodzi swoje 95 urodziny; w jubileuszowym numerze pierwsza odsłona nowego działu zatytułowanego „Cztery strony kobiety” dedykowany paniom, które będą tam mogły znaleźć treści o zdrowiu, domu, wychowaniu dzieci, a także sprawdzone porady i przepisy kulinarne. Dzieciom polecamy Małego Gościa z kalendarzem na Nowy Rok Szkolny.


Ogłoszenia parafialne 02.09.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Dla nas chrześcijan, ważne jest, aby życie oparte było na prawdzie. Tego uczy nas Jezus. Nie może być rozdźwięku między tym, co wyznajemy, a tym, jak postępujemy. Naszą drogą jest miłość potwierdzona czynem. Niech udział we Mszy św. umocni nas w czynieniu dobra.

            Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, a przed kościołem zbiórka na dokończenie budowy kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku na Nowinach.

Z tej okazji niedzielne Słowo Boże głosi u nas jego nowy budowniczy Ks. Krzysztof Szymański.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory; w katedrze o 14:00 Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

 

Poniedziałek - rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny Mszą Świętą o g. 8:00 dla wszystkich chwałowickich szkół; tornistry i przybory pierwszoklasistów poświęcimy na Mszy w pierwszy piątek miesiąca 7. września o g. 17:00. Przypominamy, że podręczniki do religii nie podlegają refundacji przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, dlatego należy je zakupić osobiście. Nasi katecheci zdecydowali się na wersję wydawnictwa „Jedność” (SP kl.1 i 2 podręcznik zintegrowany z ćwiczeniami; kl.3 oddzielnie podręcznik i ćwiczenia; kl. 4-8 oraz 3 gimnazjalne tylko podręcznik)

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00; Schola Vocatus środa 19:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Ministranci piątek 16:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

Od wtorku kancelaria parafialna zostaje tymczasowo przeniesiona do budynku domu ks. emerytów.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek i piątek miesiąca – nabożeństwa rano kwadrans przed mszą.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

W pierwsze czwartki miesiąca od 17:00 zapraszamy szczególnie do spowiedzi dzieci szkolne.

 

Piątek - po Mszy o g. 17:00 spotkanie informacyjne dla rodziców w sprawie Wczesnej Komunii Św.

Dzieci zapraszamy na mszę św. szkolną w każdy pierwszy piątek miesiąca o g. 17:00, wcześniej o 16:15 w Domu Parafialnym zapraszamy do udziału w scholii dziecięcej natomiast

młodzież zapraszamy na Msze w jej intencji w pierwsze piątki o g. 18:30 (spowiedź od g. 18:00)

 

Sobota - od 7:00 rano księża będą odwiedzać chorych parafian z posługa sakramentalną - chętnych prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii

 

Przyszła niedziela­ - to dzień pielgrzymki do sanktuarium NMP w Pszowie,

a za dwa tygodnie 16.09. w katowickiej katedrze Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi o g.14:00

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w tym tygodniu prosimy o to parafian z bloku przy Kupieckiej 14 klatki 1-3; a za tydzień klatki 4-6.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii (węgiel na zimę)

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru „Nie tylko Biblia”, czyli o Kościele, który nie jest martwą religią Księgi, ale żywym organizmem; ponadto o udziale papieża w Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie oraz w kontekście drastycznego wzrostu liczby nastolatków podejmujących próby samobójcze – co należy robić, aby młodzież uwolniła się od depresji? Natomiast w Małym Gościu odliczanie do kolejnych wakacji czyli bezpłatny dodatek jako kalendarz na nowy rok szkolny, a także relacja z żaglowca Dar Młodzieży, który płynie na spotkanie z papieżem w Panamie.

- dzieci od następnego tygodnia zachęcamy do zbierania obrazków z coniedzielnej Eucharystii i wklejania do specjalnych książeczek przygotowanych przez redakcję Małego Gościa Niedzielnego


Ogłoszenia parafialne 26.08.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Obchodzimy dziś uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Maryja niezmiennie wskazuje na Jezusa, o czym również usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Zaprośmy ją do naszej codzienności, gdzie wśród wielu problemów i licznych spraw zdarza nam się zapominać o tym, co najważniejsze. Ona pomoże nam zachować właściwy kierunek w naszym życiu, pokazując nam Boga.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory.

Dziękując za okazane wsparcie przy przeprowadzce prosimy jeszcze o pomoc w poniedziałek o 9:00.

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 • Ks. Robert Rosiak kończy pięcioletnia posługę wikariusza w naszej parafii. Chcemy podziękować mu za jego wkład włożony w budowanie naszej wspólnoty parafialnej i uroczyście pożegnać go Mszą Świętą sprawowaną w jego intencji we wtorek o godz. 18:00.
  Od czwartku ks. Robert rozpocznie pracę w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Katowicach-Szopienicach, natomiast u nas swoją posługę wikariuszowską rozpocznie Ks. Krzysztof Jarczyk z dodatkową nominacją na Diecezjalnego Moderatora Domowego Kościoła - rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie, a przychodzi do nas z parafii św. Jana Chrzciciela w Tychach jako kapłan z 11-letnim stażem.
 • Pierwszym zadaniem ks. Krzysztofa będzie wyjazd z ministrantami na pielgrzymkę do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Chętni ministranci mogą się zapisać w zakrystii potwierdzając pisemnie zgodę rodziców na wyjazd w czwartek od 8:00 do 16:00

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Sobotadoroczny dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa i pielgrzymka kapłanów do parafii Ducha Świętego w Siemianowicach-Bytkowie. W związku z pielgrzymką tradycyjne odwiedziny chorych w parafii odbędą się w następną sobotę 8. września.

 

Przyszła niedziela­ - w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 14:00 rozpocznie się uroczysta Eucharystia w ramach Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Chętni do wspólnego wyjazdu proszeni są o kontakt z moderatorem parafialnym ks. Dawidem Klimera.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji, a przed kościołem

zbiórka na dokończenie budowy kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku na Nowinach. W tym dniu homilie u nas wygłosi jej nowy budowniczy Ks. Krzysztof Szymański.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z domów prywatnych z ul. Kupieckiej nr 1-33; a za tydzień z bloku przy Kupieckiej 14 klatki 1-3.

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru jest Światowe Spotkanie Rodzin w Dublinie, które stanowi okazję do wsłuchania się w głos papieża Franciszka o narzeczeństwie, małżeństwie i rodzinie; ponadto artykuł o niezwykłym objawieniu Maryjnym w jednej z Irlandzkich wiosek.

 

Wizytacja kanoniczna w naszym dekanacie będzie trwała w okresie od 28 września do 25 listopada.

W naszej parafii odbędzie się w dniach 19-21 października. Wizytatorem będzie nowomianowany biskup pomocniczy naszej archidiecezji Ks. Grzegorz Olszowski. Przypominamy, że nominat przyjmie święcenia biskupie w środę 12.09. br. w Katowickiej Katedrze w diecezjalną uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej.

 

Ogłoszenia

 

 • W poniedziałek 3.09 o 8:00 w naszym Sanktuarium będzie sprawowana Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla wszystkich chwałowickich szkół.
 • Dom Kultury Chwałowice zaprasza wszystkich mieszkańców a szczególnie dzieci na spektakl pt. “Krawiec Niteczka” w wykonaniu Teatru Lalka z Warszawy, który odbędzie się w najbliższą sobotę 1 września o godz. 16:00. Bilety dostępne na stronie internetowej oraz w kasie Domu Kultury.

Ogłoszenia parafialne 18.08.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Po raz kolejny usłyszymy słowa Jezusa, który mówi o sobie, że jest Chlebem Żywym. Zarówno dla opisanych w Ewangelii Żydów, jak i dla wielu współcześnie żyjących osób jest to nauka trudna do zrozumienia i przyjęcia. A jednak Jezus zachęca, żeby spożywać Jego Ciało, mówiąc, że kto tak czyni, ten „trwa we Mnie, a ja w nim”. Wyznajemy wiarę w obecność Chrystusa pod postacią chleba

i wina, które przyjmujemy do naszych serc. Niech wzrasta w nas pragnienie komunii z Jezusem.

Dziś odbywa się Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej; łączmy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory.

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Przyszła niedziela­Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej – odpust w nowej parafii na Nowinach, która zaprasza na biesiadę odpustową od g.15:00, a którą zakończy po 21:00 Rybnicki Wieczór Chwały. Dotychczasowy budowniczy tamtejszego kościoła Ks. Marek Bernacki został proboszczem Bazyliki św. Antoniego w Rybniku, a jego miejsce zajął ks. Krzysztof Szymański.

 

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami cały nasz dekanat wspiera budowę nowego kościoła, dlatego w niedzielę za dwa tygodnie 2.09. przed naszym kościołem będzie zbiórka na ten cel, którą polecamy ofiarności parafian. W tym dniu kaznodzieją będzie nowy budowniczy Ks. Krzysztof Szymański.

 

Przygotowując się do prac remontowych na naszym probostwie, duszpasterze parafii zdecydowali przenieść się tymczasowo do budynku księży emerytów, gdzie od września zostanie przeniesiona również kancelaria parafialna. W związku z tym chcemy poprosić kilku silnych mężczyzn o pomoc w przenoszeniu mebli w najbliższy wtorek i środę o godz. 9:00 rano. Z góry dziękujemy za wsparcie.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Nowej i Księdza Śliwki; a za tydzień domy prywatne z ul. Kupieckiej nr 1-33.

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru jest postać św. Jacka Odrowąża – głównego patrona naszej archidiecezji i metropolii i jego działalność ewangelizacyjna; ponadto w numerze wyjaśnienie zmiany wprowadzonej w katechizmie w punkcie dotyczącym kary śmierci i o ewolucji koncepcji tej kary w nauczaniu kościoła; a także o polskim rolnictwie wobec zmian klimatycznych i gospodarczych.

 

Zaproszenia

 

 • Ojcowie z Niepokalanowa zapraszają 1.09. na Inaugurację Światowego Centrum Modlitwy o pokój.
 • Kustosz Sanktuarium Pani Uśmiechniętej w Pszowie zaprasza na uroczystości odpustowe 9.09.
 • XII edycja Festiwalu Twórczości Religijnej „Fide et Amore” odbywa się w Żorach od 3.08 do 28.10

Ogłoszenia

 

 • SZLACHETNA PACZKA i AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI poszukują wolontariuszy do kolejnej edycji obu programów. Od tego, ilu znajdziemy wolontariuszy, zależy skala pomocy, z jaką dotrzemy do ubogich rodzin i dzieci w potrzebie. Wolontariusz może zyskać nie tylko satysfakcję z niesienia pomocy, ale przede wszystkim możliwość zyskania kluczowych kompetencji cenionych na rynku pracy – związanych z działaniami projektowymi, organizacją wydarzeń, umiejętności komunikacyjne i interpersonalne. Oprócz tego każdy Wolontariusz ma okazję poznać ciekawe osoby i nawiązać wartościowe relacje. Także w Rybniku można zostać wolontariuszem Paczki lub Akademii. Więcej informacji o możliwości zgłoszenia na www.superw.pl. Na zgłoszenia czekamy do 30 września.

Ogłoszenia parafialne 12.08.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Być naśladowcą Boga, postępować drogą miłości – do tego wzywa nas dzisiaj św. Paweł. Nieważne, kim jesteśmy, jaka mamy rodzinę i ile zarabiamy – mamy żyć miłością w swojej codzienności. To jest wyraz naszej wiary. Bądźmy dla siebie nawzajem dobrzy, miłosierni i przebaczający. Taki jest Bóg, w którego wiarę wyznajemy.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory.

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Środaobchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej i zgodnie z tradycją na mszach będzie miało miejsce błogosławieństwo przyniesionych ziół i kwiatów

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Piątek - trzeci w miesiącu jest szczególnym dniem kultu Miłosierdzia Bożego, nabożeństwo o 6:45;

to także uroczystość św. Jacka kapłana, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej

 

Przyszła niedziela­to dzień pielgrzymki kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Krupińskiego parzyste 34-54; a za tydzień z ul. Nowej i Księdza Śliwki.

 

W Gościu Niedzielnym o tym, w co wierzy Kościół w sprawie śmierci Maryi i na czy polegało jej wniebowzięcie; ponadto o śmierci św. Maksymiliana, którego spojrzenia nie potrafili znieść oprawcy; oraz o zmianie prawa w sprawie dopalaczy – czy zapewni skuteczną ochronę przed tymi śmiercionośnymi środkami?

 

Zaproszenie

 

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wniebowzięcia NMP - 15 sierpnia, zapraszamy do udziału w obchodach tego święta w Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Zbliżające się uroczystości mają charakter misterium. Obchody Wniebowzięcia rozpoczynają się w piekarskim sanktuarium 14 sierpnia o g. 16:00. Najpierw odprawione zostaną Nieszpory Maryjne, a po nich rozpocznie się 'Misterium Zaśnięcia Niepokalanej'. Sięgając do wczesnochrześcijańskiej tradycji, dziś kultywowanej przez Kościół Prawosławny, uczestniczyć będziemy w obrzędzie przygotowania przejścia Matki Bożej z tego świata do nieba. Wyjątkowo uroczysta i barwna będzie procesja pogrzebowa. Uczestniczą w niej aktorzy przedstawiający scenę pożegnania Matki Bożej, w tym 12 Apostołów. W procesji na dróżkach maryjnych biorą udział orkiestry, wierni w strojach ludowych, górnicy, dzieci sypiące kwiaty. Procesję w czasie której niesiona będzie figura Matki Bożej Zaśniętej zakończymy symbolicznym pożegnaniem w grobie Maryi na Kalwarii. Kolejny dzień uroczystości to 15.08. Suma odpustowa o godz. 10:30. Od 6:30 na Rajskim Placu możliwość modlitwy przed figurą Matki Bożej Wniebowziętej w kaplicy św. Rafała. O 13:45 obchody różańcowe na kalwarii z obrzędem koronacji figury Matki Bożej i procesja do bazyliki. O g. 15:00 Nieszpory Maryjne w bazylice. O 17:00 serdecznie zapraszamy na koncert w ramach festiwalu organowego.

 

Ogłoszenia

 • szczegółowe informacje znajdziemy na ulotkach, plakatach i na stronie internetowej:
 • Parafialna Caritas, jak co roku, organizuje akcję 'Szkoła'. Pod obrazem Miłosierdzia Bożego znajduje się kosz, gdzie można składać artykuły szkolne, które sukcesywnie będą przekazywane naszym podopiecznym. Za każdy dar składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • 15.08 o 14:00 mszą świętą rozpocznie się Festyn odpustowy przy Studzience w Jankowicach
 • Siostry Jadwiżanki w Katowicach-Bogucicach oferują studentkom miejsca w akademiku
 • Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zaprasza na studia młodych po maturze oferując 30 fundowanych stypendiów oraz stypendia socjalne, motywacyjne i rektorskie (www.wsksim.edu.pl)
 • W ramach miesiąca trzeźwości Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień INTEGRUM w Rybniku-Boguszowicach ul. Lompy 10 zaprasza osoby z problemami alkoholowymi oraz ich rodziny do podjęcia bezpłatnej terapii (www.nzoz-integrum.pl  tel. 32 433 24 42)
 • Mobilne Centrum Badań organizuje badanie pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym we wtorek 14.08. o g. 10:00 na parkingu przy naszym kościele.

 

 


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42