OGŁOSZENIA

Ogłoszenia parafialne 24.06.2018

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

W dzisiejsza niedzielę przeżywamy uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, którego imię oznacza „Bóg jest łaskawy”. Św. Jan bezpośrednio przygotował naród wybrany na przyjście obiecanego Zbawiciela. Na Eucharystii mamy okazję doświadczyć, jak bardzo Bóg jest łaskawy.

Tą Dobrą Nowiną warto dzielić się z innymi. Słowa, działalność i życie św. Jana nie były skoncentrowane na nim samym, ale na Chrystusie. I to jest właściwy kierunek także dla nas.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

Witamy w naszej parafii wspólnotę rekolekcyjną Oazy Nowej Drogi 1 i 2 stopnia, którą prowadzi Ks. Neoprezbiter Tomasz Bieras. Prowadzącym i uczestnikom życzymy przeżycia owocnych rekolekcji.

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Od przyszłej niedzieli­ aż do ostatniej niedzieli sierpnia będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy niedzielnych, które będą sprawowane o g. 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00 (zamiast Mszy Świętych o godz. 10:30 i 12:00 będzie tylko jedna o 11:00)

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Jagiellońskiej; a za tydzień z ul. Kołłątaja.

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru jest „klucz do młodych”. Często słyszymy, że młodzi nie szukają Boga. Warto jednak się zastanowić, czy to my, dorośli, w odpowiedni sposób pokazujemy im drogę do Chrystusa. Sposób wydaje się prosty – chodzi o budowanie relacji.

- Przy tej okazji chcemy podziękować Wspólnocie Jezusa Miłosiernego za pomoc w przygotowaniu 134 gimnazjalistów naszej parafii do sakramentu bierzmowania, który przyjęli w miniony wtorek. Dziękujemy również rodzicom, którzy zdecydowali się posłać swoje dzieci na tegoroczne rekolekcje wakacyjne i życzymy waszym rodzinom błogosławionych owoców tych religijnych doświadczeń.

 

Zaproszenia

 • Młodzieży pozostającej w Rybniku przypominamy o możliwości wzięcia udziału w dniach 2-7 lipca na terenie naszego miasta w międzynarodowym obozie młodzieżowym Youth Camp adresowanym do grupy wiekowej 15-30 lat. Koszt udziału w nim wynosi 30 złotych. Szczegóły programu wydarzenia i karta zgłoszenia dla uczestników w zakrystii oraz na stronie internetowej Duszpasterstw Akademickiego: www.dar.rybnik.pl. oraz na profilu wydarzenia: www.facebook.com/youthcamprybnik.

 • Ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna „Przystanek Jezus' w Kostrzynie nad Odrą odbędzie się w dniach 31 lipca - 5 sierpnia br. Szczegóły i zgłoszenia na stronnie: www.przystanekjezus.pl
 • XII Piesza Pielgrzymka Młodych Archidiecezji Katowickiej na Jasną Górę odbędzie się Szlakiem Orlich Gniazd w dniach 28-31 sierpnia br. Szczegóły i zapisy na stronie: www.mlodzidlamlodych.pl.

 • W zakrystii prowadzone są zapisy do Czwartej – Chwałowickiej grupy 73. Pieszej Rybnickiej Pielgrzymki na Jasną Górę, która wędruje 1-5 sierpnia br. Wpisowe 40 zł (obejmuje chustę , znaczek, regulamin, ubezpieczenie, opiekę medyczną, zupy na trasie, koszty organizacyjne); dzieci i młodzież ucząca się 35 zł, gratis maluchy do lat 3 oraz te dzieci, których oboje rodziców idą w pielgrzymce. Dodatkowo osobno płatny bagaż 20 zł od sztuki.

 • Odwiedzający nas często moderator wspólnoty karmelitańskiej o. Włodzimierz Tochmański OCD zaprasza na lipcowe uroczystości szkaplerzne w Czernej k. Krakowa - nazywanej „polską górą Karmel”. Okazją są jubileusze: 450-lecia Zakonu Karmelitów Bosych i 30-lecia koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej. (Adres: Czerna 79, 32-065 Krzeszowice).
  Szczegóły na http://www.szkaplerz.pl/spotkanie/index.php oraz na plakacie w gablotce.

 


Ogłoszenia parafialne 17.06.2018

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Królestwo Boże nie jest jakąś odległą abstrakcją. Bóg zasiał ziarno w naszym życiu. Możemy go nie widzieć, nie rozumieć, ale – jak podkreśla św. Paweł – „według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy”. Przyjście na Mszę św., modlitwa, czynienie dobra to akty wiary. To dawanie możliwości wzrostu ziarna, rozkwitu Królestwa Bożego w naszej codzienności. Zaczerpnijmy więc.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

13.06. Ks. dziekan Grzegorz Olszowski, proboszcz Bazyliki św. Antoniego w Rybniku otrzymał od papieża Franciszka nominację na Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Katowickiej.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet środa 15:00; Karmelitański Zakon Świeckich środa 16:30; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Spotkanie po Alfie czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00.

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

-19.06. na Mszy g. 18:00 młodzież II. i III. klas gimnazjalnych przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, kandydatów polecamy szczególnej modlitwie wszystkich parafian

 

Środa - Wspólnota Karmelitańska zaprasza na nieszpory w kościele o 17:30.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi.

Msze na zakończenie roku szkolnego dla SP 13 i 35 w czwartek o 9:00; a dla IV LO piątek o 8:00.

 

Przyszła niedziela­jest Uroczystością Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Górniczej 20; a za tydzień z ul. Jagiellońskiej.

 

W Gościu Niedzielnym zaproszenie do odwiedzenia Bazyliki NMP na Świętej Górze k. Gostynia, by nacieszyć oko i ducha, a w Małym Gościu propozycje wielu innych miejsc, które warto odwiedzić w czasie wakacji – czyli Polska jest NAJ!

 

Zaproszenia

 

 • w naszej parafii (konkretnie w zakrystii) rozpoczęły się zapisy do Czwartej – Chwałowickiej grupy 73. Pieszej Rybnickiej Pielgrzymki na Jasną Górę, która wędruje 1-5 sierpnia br. Wpisowe 40 zł (obejmuje chustę , znaczek, regulamin, ubezpieczenie, opiekę medyczną, zupy na trasie, koszty organizacyjne); dzieci i młodzież ucząca się 35 zł, gratis maluchy do lat 3 oraz te dzieci, których oboje rodziców idą w pielgrzymce. Dodatkowo osobno płatny bagaż 20 zł od sztuki.
 • Parafia św. Jana Nepomucena oraz klub żeglarski „Koga-Kotwica” serdecznie zapraszają do udziału w XI Mszy Świętej „Na wodzie”, która odbędzie się w niedzielę 24.06.br. o 12:00 w przystani Koga-Kotwica nad Zalewem Rybnickim. W trakcie Mszy wystąpią: połączone chóry rybnickich parafii, Jacek Kierok oraz zespół bębniarzy z parafii w Chwałęcicach.

Ogłoszenia

 

 • Ślubowana Pielgrzymka do Sanktuarium Opatrzności Bożej w Jastrzębiu Zdroju w tym roku wyruszy z kościoła Matki Boskiej Bolesnej w Rybniku w sobotę 30.06. po mszy o godz. 6:30. Program obchodów uroczystości na plakacie w gablotce.

Dzieciom, młodzieży i rodzicom udającym się na wakacje życzymy błogosławionego i bezpiecznego wypoczynku. Doświadczając piękna świata pamiętajcie z wdzięcznością o Bogu – jego Stwórcy. Rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie zaleca się, by do ich kierownictwa kierowali sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

 


Ogłoszenia parafialne 10.06.2018

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

„Gdzie jesteś?” – Bóg szuka bliskości z człowiekiem. Adam i Ewa byli w raju, ale chowali się przed Bogiem wśród drzew, próbując za figowymi przepaskami ukryć prawdę o swoim grzechu. Serce człowieka potrzebuje autentycznej bliskości z Bogiem, nie tylko spełnienia obowiązku niedzielnej liturgii. Pan chce, byśmy byli rodziną. „Bratem i siostrą Chrystusa – pisał św. Grzegorz Wielki – jesteśmy przez wiarę, matką stajemy się przez głoszenie wiary. Wówczas bowiem jakby rodzimy Pana w sercu”. Dziś Bóg pyta każdego z nas o relację z Nim, o otwartość serca, pragnienie naszego wzrastania w Bożym dziecięctwie.

 

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

 

W dzisiejszą niedzielę 

 • o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.
 • o godzinie 13:00 wyruszy ulicami miasta Rybnika „Marsz dla Życia i Rodziny”.
 • u nas w parafii dziś od 15:00 Eucharystia w ramach Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Rybnik
 • a w Katowicach dziś w godz. 13:30–17:00 pielgrzymka dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych do archikatedry Chrystusa Króla

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Ministranci sobota 9:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Środa - nabożeństwo fatimskie o godz. 17:15.

 

Czwartek

 • wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi
 • spotkanie grupy „Emmanuel” w Domu Parafialnym o godz. 16:30

Piątek 

 • jako trzeci piątek miesiąca jest szczególnym dniem kultu Miłosierdzia Bożego.
 • Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym

SobotaWspólnota Jezusa Miłosiernego organizuje zakończenie roku formacyjnego,

o 15:00 Msza Święta Dziękczynna, potem wspólne biesiadowanie, o 19:00 wspólne uwielbienie

ze świadectwem Małżeńskiego Zespołu „Jedno Ciało”. Zapraszamy do współuczestnictwa.

 

W przyszłym tygodniu - młodzież drugich i trzecich klas gimnazjalnych przystąpi do sakramentu bierzmowania podczas Mszy św. we wtorek 19 czerwca o godz. 18:00. Próby dla kandydatów w najbliższe czwartek i piątek w kościele o 19:00 oraz razem ze świadkami w niedzielę o 18:00.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Górniczej 19; a za tydzień z ul. Górniczej 20.

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru jest ochrona rodziny; m.in. okazuje się, że w Niemczech wystarczy donos od sąsiadów, aby specjalnie powołany urząd wtargnął w nocy do domu i zabrał rodzicom ich dziecko. Czy mieszkające tam polskie rodziny mają się czego obawiać?; ponadto refleksje po referendum: jak szybko Irlandia przestała być katolickim krajem?; Papież Franciszek we wrześniu odwiedzi Litwę, Łotwę i Estonię. Czy w programie pielgrzymki znajda się także polskie akcenty?

Zaproszenia

 

 • na pielgrzymkę mężczyzn na Jasną Górę zwaną Oblężeniem Jasnej Góry w sobotę 23 czerwca.
  Zapisy na autokar rybnicki przez stronę msjsilesia.pl lub w parafii MB Częstochowskiej w Rybniku.
 • IX edycja koncertu ewangelizacyjnego Mariacka Bless Night odbędzie się w sobotę 16 czerwca br. na ulicy Mariackiej w Katowicach. Początek o godz. 19:30, zaś o godz. 22:00 w kościele Mariackim konferencja, Eucharystia i modlitwa uwielbienia.
 • Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych i Starszych na Jasną Górę odbędzie się we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w sobotę 6 lipca br. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 9:30 w bazylice jasnogórskiej. Msza św. o godz. 11:00 pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego, przewodniczącego Zespołu KEP ds. duszpasterstwa służby zdrowia i chorych. Sekretariat Apostolstwa Chorych organizuje przejazd z Katowic; zapisy w sekretariacie pod numerem telefonu: 32 251 21 52.
 •  III Archidiecezjalna Pielgrzymka do Lourdes odbędzie się w dn. 5–13 maja 2019 r. Przejazd do Światowego Sanktuarium Chorych specjalnym pociągiem z Katowic. Zapisy od września br. Szczegóły na plakacie.
 • Stowarzyszenie Rodzin Katolickich „Węgielek” pragnie powołać do istnienia nowy oddział Przedszkola Rodzinnego w Rybniku-Boguszowicach. Zainteresowanych rekrutacją odsyłamy do informacji na plakacie.
 • Formularz zapisu na Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy na www.dar.rybnik.pl/wydarzenia/youthcamprybnik

 


Ogłoszenia parafialne 03.06.2018

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Niedziela to dzień poświęcony Panu Bogu. Tak jak co tydzień przyszliśmy na Mszę św., by oddać Bogu chwałę. Ale ten dzień jest również czasem naszego odpoczynku i otym nie możemy zapominać. Kiedy zacierają się nam się granice między pracą a dniem wolnym i jeszcze w dodatu Pan Bóg schodzi na dalszy plan, stajemy się niewolnikami. Pan Bóg troszczy się o nas i wręcz nakazuje nam odpoczynek. Zatrzymując się po całotygodniowej pracy, możemy lepiej zobaczyć dobro, którym nas Bóg obdarzył, i z wdzięcznością zwrócić się ku naszemu Stwórcy.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory z procesją teoforyczną.

Bóg zapłać osobom i służbom, które zadbały o ołtarze i trasę procesji Bożego Ciała.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Spotkanie po Alfie czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00 Ministranci piątek 16:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

PiątekUroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – zapraszamy na nabożeństwo o 16:30

 

Przyszła niedziela­Archidiecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących do Piekar Śląskich.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Górniczej 18; a za tydzień z ul. Górniczej 19.

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru niekochana miłość, czyli o tajemnicy Serca Jezusa; ponadto w cyklu Ojcowie Niepodległości sylwetka Wincentego Witosa; a także o ponurym obrazie polskich szpitali, który wyłania się z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli

 

Zaproszenia

 

 • W dniu 10.06.2018 o godzinie 13:00 wyruszy ulicami miasta Rybnika „Marsz dla Życia i Rodziny”.
  O godzinie 12:00 w tej intencji odprawiona zostanie Msza Św. w bazylice Św. Antoniego w Rybniku.
  Udziałem w Marszu staniemy po stronie życia; życia, którego dawcą jest Bóg.

 • Zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn na Jasną Górę zwaną Oblężeniem Jasnej Góry w sobotę 23 czerwca. Zapisy na autokar rybnicki przez stronę msjsilesia.pl lub w parafii MB Częstochowskiej w Rybniku.

Ogłoszenia

 • W imieniu Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych do archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach w niedzielę 10 czerwca w godz. 13:30–17:00

 • Serdecznie zapraszamy na organizowany przez parafię św. Antoniego wyjazd pielgrzymkowo-rekreacyjny do Budapesztu w terminie 28-30 czerwca br. Koszt 725 zł. Więcej informacji na plakatach. Zapisy w kancelarii bazyliki lub u Ks. Mateusza Mnicha (mateuszmnich1992@gmail.com)

 • Pełnoletnią młodzież zapraszamy na drugie rekolekcje pod żaglami organizowane przez KS. Mateusza Mnicha, wikariusza w parafii św. Antoniego. Jest to rejs po Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, podczas którego jest czas zarówno na odpoczynek, jak i na modlitwę. Termin 4-11 sierpnia br. Koszt 550 zł. Do wyjazdu nie jest wymagana umiejętność żeglowania. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotce.

 • Duszpasterstwo Akademickie w Rybniku wraz z Miastem Rybnik organizuje w dniach od 2 do 9 lipca br. obóz młodzieżowy z udziałem gości z zagranicy. W jego programie m.in.: warsztaty tematyczne i spotkania z ciekawymi ludźmi, dwudniowa przygoda w drodze, koncerty (TGD, Carrantuohill i Chwila Nieuwagi), spektakle teatralne oraz rekolekcje głoszone przez mnichów ze Wspólnoty Tyberiadzkiej z Belgii. Koszt udziału w obozie wynosi 30 złotych. Wydarzenie odbywać się będzie na terenie naszego miasta. Adresowane jest do grupy wiekowej 15-30 lat. Jego uczestnicy nocować będą w swoich domach. Szczegóły oraz karty zgłoszeniowe w zakrystii lub na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego.

 • WARSZTATY MUZYCZNE odbędą się w dniach od 5 do 8 lipca br. w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku.
  Poprowadzą je znakomici praktycy muzyki liturgicznej, kompozytorzy związani z krakowskim Ośrodkiem Dominikańskim: Paweł Bębenek, Piotr Pałka i Hubert Kowalski. Symboliczny koszt udziału w warsztatach (15 PLN) służy pokryciu kosztów ciepłego posiłku dla uczestników spotkań oraz przygotowanego dla nich materiału nutowego.

  Warsztaty rozpoczynać się będą o g. 9.00. Biorąc pod uwagę obowiązki zawodowe zainteresowanych warsztatami, w części pierwszej (do g. 13.00) umieścimy zajęcia teoretyczne uwrażliwiające na piękno muzyki liturgicznej, zaś w części drugiej (od g. 16.00) praktyczne zajęcia muzyczne. Owocem warsztatów będą: modlitwa uwielbienia na rybnickim rynku w sobotę, 7 lipca, oraz 'Msza św. posłania' na zakończenie obozu, w bazylice św. Antoniego w niedzielę, 8 lipca.

 • WARSZTATY TEATRALNE adresowane są do ludzi w różnym wieku (przyjmiemy na nie także dorosłych). Poprowadzą je francuscy aktorzy z grupy Les Baladins de l'Evangile z okolic Tuluzy. Warsztaty potrwają 6 i 7 lipca (ich miejscem będzie gmach Uniwersytetu Ekonomicznego). Ich owocem ma być spektakl teatralny na rybnickim rynku, wystawiony w sobotę (7.07) w godzinach wieczornych.

Ogłoszenia parafialne 27.05.2018

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Obchodzimy dziś uroczystość Trójcy Świętej. ,,W imię ojca i Syna i Ducha Świętego' - tak rozpoczynamy dzień oraz modlitwę. Kiedy czynimy znak krzyża, stajemy w obecności Boga i wyznajemy naszą wiarę. Te słowa zostały również wypowiedziane na d każdym z nas przy chrzcie. Nasze chrześcijańskie życie jest wręcz zanurzone w Tajemnicy Trójcy Świętej. Świadomie i z otwartym sercem oddajmy chwałę Bogu Jedynemu w trzech Osobach.

Łączymy się w modlitwie także z pątnikami, którzy dziś udali się na pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców do Matki Boskiej Piekarskiej.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, a szczególnie na rzecz budowy ołtarzy proces ji Bożego Ciała. Dziękujemy za współodpowiedzialność i ofiarność. Przy okazji informujemy, że nie zbieramy z tego tytułu żadnych ofiar po domach.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory z nabożeństwem majowym. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, wymaganej przykazaniem kościelnym.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45

 

Czwartek - obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej.

W tym roku po Mszy o g. 8:30 pójdziemy od kościoła ulicą Gałczyńskiego, familokami na 1-go Maja numery nieparzyste, Anny Stefek, Jerzego Maichera do Poczty, potem Szulika i Gałczyńskiego do kościoła. Dziękujemy rodzinom, które podjęły trud budowy ołtarzy i zachęcamy do czynnej pomocy mieszkańców pobliskich ulic, jak również wszystkich chętnych. Pamiętajmy też o przystrojeniu okien. ( Odpowiedzialni za ołtarze: 1. p. Glazik, 2. p. Marek, 3. p. Szumiło, 4. p. Kuś ).

 • Dzieci Komunijne zapraszamy do udziału w procesji w swoich strojach komunijnych oraz dzieci w bieli do sypania kwiatków. Zapraszamy tak samo przez cały tydzień (dawnej oktawy Bożego Ciała) do udziału w wieczornych Mszach Świętych zakończonych krótkim nabożeństwem Eucharystycznym z procesją teoforyczną dookoła kościoła.
 • w czwartek wyjątkowo Msza wieczorna o godz. 17:00 (nie będzie więc adoracji), natomiast o 16:30 zapraszamy w tym dniu na ostatnie nabożeństwo majowe.

W tym tygodniu przypadają: I piątek i sobota miesiąca - nabożeństwa kwadrans przed mszą poranną Piatek - przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka, wszystkim pociechom składamy życzenia Bożego wzrostu w tym co dobre, szczęśliwego dzieciństwa i wszelkich potrzebnych darów i łask.

 

Sobota - od 7:00 rano odwiedziny chorych parafian przez kapłanów z posługa sakramentalną -chętnych prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii

 

Przyszła niedziela - odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Niewidomych do Piekar Śląskich

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze; w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Górniczej 16 i 17; a za tydzień z ul. Górniczej 18.

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru oczywiście Eucharystia, która nie powinna spowszednieć; ponadto rozmowa z kardynałem Zenonem Grocholewskim o relacji między sprawiedliwości i miłością.

 

Zaproszenia

 

W dniu 10.06.2018 o godzinie 13:00 wyruszy ulicami miasta Rybnika ,,Marsz dla Życia i Rodziny'. O godzinie 12:00 w tej intencji odprawiona zostanie Msza Św. w bazylice Św. Antoniego w Rybniku.

Udziałem w Marszu staniemy po stronie życia; życia, którego dawcą jest Bóg.

 

Ogłoszenia

 • na plakatach znajdziemy szczegółowe informacje o różnych imprezach plenerowych: Metropolitalnym Święcie Rodziny, w ramach którego dziś w g. 12:00 - 20:00 przy Domu Kultury w Chwałowicach Piknik Rodzinny, a z pozostałymi zapoznajmy się przez materiały w gablotkach.

Ogłoszenia parafialne 20.05.2018

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

W dzień Pięćdziesiątnicy uczniowie Jezusa napełnieni Duchem Świętym zaczęli mówić ”obcymi językami”. Cud Zielonych Świąt polegał na tym, że każdy słyszał, jak apostołowie przemawiali „w jego własnym języku”, a nawet, dosłownie, w „w jego własnym dialekcie”. Ewangelia przełożona na język ojczysty to prawdziwy skarb. Ewangelia wyrażona w języku codzienności wyrywa z obojętności, porusza serca, sprawia Boże „trzęsienia ziemi”, które niczego nie niszczą, ale prowadzą do odnowy i scalenia życia.

Witamy serdecznie w naszej wspólnocie gości z zaprzyjaźnionego Dorsten w Niemczech

i życzymy do środy dobrego czasu i owocnego pobytu na naszej polskiej ziemi.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory z nabożeństwem majowym.

Dzisiejsza niedziela kończy Okres Wielkanocny. W tym dniu pod zwykłymi warunkami można uzyskać łaskę odpustu zupełnego za publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet środa 15:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Oaza piątek 18:00; Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Poniedziałekdrugi dzień Zielonych Świąt czyli Święto NMP Matki Kościoła, a zarazem Misyjny Dzień Chorych; rozpoczyna się druga część Okresu Zwykłego w kalendarzu liturgicznym (VII tydzień)

 

Wtorektradycyjne nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45

 

Czwartek 

 • adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi;
 • obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana - módlmy się o powołania
 • o 19:00 do Domu Parafialnego zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sprawie ołtarzy procesji Bożego Ciała. W tym roku pójdziemy od kościoła ulicą Gałczyńskiego, familokami na 1-go Maja numery nieparzyste, Anny Stefek, Jerzego Malchera do Poczty, potem Szulika i Gałczyńskiego do kościoła. Rada parafialna zaproponowała rodziny do podjęcia odpowiedzialności za poszczególne ołtarze, ale zachęcamy także ochotników do zadeklarowania i udzielenia stosownej pomocy:
 1. ołtarz - na ścianie familoka przy wjeździe do Przedszkola nr 13 – odpowiedzialność proponujemy państwu Żydziak, Filipiak, Glazik, Szyperskim oraz mieszkańcom pobliskich familoków
 2. ołtarz - w połowie ul. Anny Stefek – państwo Nowak, Kuźnik, Marek, Albrecht, Sowa, Tomala
 3. ołtarz - wejście do Biura Wag i Miar – członkowie Domowego Kościoła i scholii Vocatus oraz mieszkańcy ul. Wjazdowej, Kupieckiej i Zwycięstwa
 4. ołtarz – przy figurze Jezusa Miłosiernego – państwo Terefełko, Kuś, Abrachamczyk, Kulik, Getler, Czech oraz mieszkańcy ul. Szulika, Obywatelskiej i Prusa

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na rzecz budowy ołtarzy procesji Bożego Ciała

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Górniczej 12-14; a za tydzień z Górniczej 16 i 17.

 

Przyszła niedziela­Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, czyli odpust parafialny w Popielowie

 • na pierwszej Mszy chcemy podziękować za kilkunastoletnią posługę dla parafii kościelnemu panu Janowi Galeckiemu oraz gospodyniom pani Teresie Hajzyk i pani Teresie Besuch
 • w Parku Górnika przy Chwałowicki Domu Kultury mszą o 12:00 rozpocznie się Piknik Rodzinny, który współorganizują Rodziny Pieczy Zastępczej, Stowarzyszenie „Serduchowo” i Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku. Impreza potrwa do 20:00 – szczegóły na plakacie
 • w gablotce znajdziemy także plakat reklamujący szeroki wachlarz wydarzeń Metropolitalnego Święta Rodziny – zachęcamy do rodzinnego skorzystania z przedstawionych propozycji

W Gościu Niedzielnym tematem numeru jest pytanie „dokąd zmierza Europa, czyli o powrocie do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem; natomiast w Małym Gościu „Mistrzowski” dodatek, w którym wszystko o Mundialu 2018 oraz porady o. Leona Knabita – jak samemu zostać mistrzem.

 


Ogłoszenia parafialne 13.05.2018

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Słowo Boże – jak mówił Hans Urs von Balthasar – „to drabina zrzucona z wysokiego pokładu, po której my, zagrożeni tyloma niebezpieczeństwami, tonący, możemy się dostać do zbawczego statku”.  Słowo Boże zstąpiło na ziemię, byśmy mogli się Go uchwycić i razem z Nim wstąpić do nieba. W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, pełni świętej radości, składajmy Bogu dziękczynienie za to, że „winda” do nieba została dla nas przygotowana. A trwając na modlitwie, prośmy, żebyśmy potrafili jako Kościół – we wspólnocie i każdy z osobna – dzielić się tą Dobrą Nowiną z innymi.

 

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę

 • o 15:00 zapraszamy na nieszpory komunijne, a 18:00 na różaniec fatimski,
 • dzieci komunijne będą przeżywały swój „biały tydzień”, zostawmy dla nich 10 pierwszych ławek,
 • zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe o 17:30, a w piątki i następną niedziele o 16:30

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Poniedziałek - o 19:00 na probostwie spotkanie członków Rady Parafialnej

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45

- o 16:30 w Domu Parafialnym spotkanie grupy Emmanuel

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Piątek - jako trzeci piątek miesiąca jest szczególnym dniem kultu Miłosierdzia Bożego

- Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym

 

Sobota - pamiętajmy w modlitwie o Ks. Arcybiskupie Wiktorze Skworcu, który obchodzi urodziny

- o 7:00 z parkingu kościelnego wyjazd pielgrzymki dzieci komunijnych do Łagiewnik w Krakowie 

 

Przyszła niedziela­ - w katowickiej katedrze o 12:00 msza za tegorocznych jubilatów małżeńskich

- Parafialny Zespół Caritas zaprasza w przyszłą niedzielę do zakupu 'Papieskich Kremówek'. Dochód będzie przeznaczony na zakup lodówki niezbędnej do realizacji akcji 'Spiżarnia Caritas' w której nasza parafia uczestniczy, dziękujemy za okazaną pomoc

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Górniczej 10; a za tydzień z ul. Górniczej 12-14.

 

W Gościu Niedzielnym o wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa czyli o tym, że niebo to „Ktoś”, a nie „coś”; ponadto o dzieciach, które żyją, choć nie dawano im na to szans

 

Zaproszenia

 

 • Niedawno zmieniono w Chwałowicach nazwę ulicy Stawiarza na ulicę Jerzego Malchera, dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców w czwartek 17. maja o g.19:00 do Domu Kultury w Chwałowicach na projekcję filmu w reżyserii Adama Grzegorzka pt. „Jerzy Malcher – pomiędzy Londynem a Rybnikiem”. Po projekcji spotkanie dyskusyjne przy kawie, gdzie pod okiem pana Jana Krajczoka opowiemy o szacunku do 'ojczyzny najmniejszej' i potrzebie budowania świadomości historii swojego miejsca. Przy okazji organizatorzy proszą o przyniesienie zdjęć z archiwów rodzinnych dotyczących naszej dzielnicy, które zostaną zeskanowane i zarchiwizowane.
 • Ks. Dawid zaprasza do wyjazdu na Pola Lednickie na Spotkanie Młodych - szczegóły na plakacie

Ogłoszenia

 

 • W biurze Związku Zawodowego NSZZ „Solidarność” KWK Chwałowice przyjmowane są zapisy na tradycyjną Pielgrzymkę Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich w niedzielę 27. Maja. Wyjazd z parkingu kopalni o 6:30, koszt przejazdu 20 zł.
 • VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 1-2 czerwca br.

 


Ogłoszenia parafialne 06.05.2018

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Przez Ewangelię Bóg mówi do każdego z nas: kocham cię – „Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem”. Czy możemy pozostać obojętni, kiedy słyszymy zapewnienie o miłości? Ta miłość nie jest abstrakcyjna, ale rzeczywista. Jej potwierdzenie możemy zobaczyć każdego dnia w naszym życiu oraz wspominając śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Jesteśmy wezwani do tej miłości – to przybliży nas do Boga, do drugiego człowieka i przemieni nasze życie.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Dziś diakoni naszego Seminarium rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które przyjmą w sobotę o g. 10:00 w katowickiej Katedrze. Kandydatów do kapłaństwa otoczmy naszą modlitwą, prosząc jednocześnie o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

– zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe o 17:30, a w piątki i niedziele o 16:30

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet środa 15:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Dni krzyżowe z modlitwą o urodzaje poprzedzały zawsze Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Kościół w tych dniach modli się o błogosławieństwo dla rolników, błaga o dobre urodzaje, pamięta o cierpiących głód oraz prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. Stosowne nabożeństwa odbędą się

 • w poniedziałek o 6:15 przy krzyżu na cmentarzu,
 • we wtorek o 6:30 przy krzyżu na placu kościelnym
 • w środę o 17:15 przy krzyżu na ul. Zwycięstwa.

Poniedziałek 

 • o 17:00 dla młodzieży otwarte Spotkanie Oazowe przed wyjazdem do Krościenka – do Centrum Ruchu Światło-Życie i grobu Czcigodnego Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego
 • o 19:00 spotkanie organizacyjne w sprawie przyjazdu naszych gości z Dorsten w Niemczech, oczekujemy jeszcze na naszą młodzież, która chciała by wziąć udział w imprezach integracyjnych. 

Wtorek - o 16:30 próba dla rodziców i dzieci przystępujących do Wczesnej Komunii Świętej

 

Środa - o 19:00 próba dla rodziców i dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- o 19:15 nasza parafia będzie gościć kapłanów dekanatu Rybnik na comiesięcznym spotkaniu formacyjnym

 

Piątek

 • od piątku w ramach „majowego” rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Pięćdziesiątnicy, która będzie ostatnim dniem Okresu Wielkanocnego  
 • o 16:00 spowiedź rodziców i dzieci przystępujących do Wczesnej Komunii
 • o 18:00 spowiedź rodziców i dzieci ze SP nr 13 przystępujących do Pierwszej Komunii

Sobota - o 10:00 spowiedź rodziców i dzieci ze SP nr 35 przystępujących do Pierwszej Komunii

 

Przyszła niedziela­to w naszej parafii „dzień komunijny” i na okoliczność tych uroczystości tradycyjnie nastąpi zmiana w układzie Mszy Świętych, które będą sprawowane o 7:00, 8:30 !!!, 10:00 !!!, 11:30 !!!  i 17:00. O 10:00 Wczesna Komunia, o 11:30 Pierwsza Komunia, wspólne nieszpory komunijne o 15:00 !!!

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Górniczej 6-8; a za tydzień z ul. Górniczej 10.

 

W Gościu Niedzielnym o najsmutniejszym wyroku sądowym ostatnich lat, który zrodził mnóstwo pytań, łez i poczucie absurdu i o bezbronnym dziecku Alfiem, którego historia zjednoczyła w modlitwie ludzi na całym świecie; ponadto „nie o prezenty tu chodzi” czyli opowieści znanych osób o tym, jak przygotowywały się do Komunii Świętej, a także postać Wojciecha Korfantego na początek nowego cyklu „Ojcowie Niepodległości”.

 


Ogłoszenia parafialne 29.04.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Jezus mówi do nas: „Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę”. Co znaczy trwać w Chrystusie? Św. Jan pisze o wypełnianiu Bożych przykazań, a nade wszystko o miłości wzajemnej, za którą stoją konkretne czyny. W dzisiejszej Ewangelii Jezus wyjaśnia, że jest krzewem winnym, a my latoroślami. Jeśli jesteśmy zakorzenieni w Chrystusie, wydajemy dobre owoce. Promy o nie w tej Eucharystii.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

 

Dziś obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, chcemy też w modlitwie pamiętać

o uczniach, którzy w tym tygodniu rozpoczynają zdawanie egzaminów maturalnych

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45

 • 1-go Maja Święto św. Józefa, Rzemieślnika jest dniem szczególnej modlitwy za bezrobotnych
 • Rozpoczynamy miesiąc szczególnej czci dla Matki Bożej – zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe o 17:30, a w piątki i niedziele o 16:30

W tym tygodniu we wtorek i czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna

W dniach 2 – 5 maja ministranci wyjeżdżają na majówkę do naszego domu EMAUS w Koniakowie

W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca – okolicznościowe nabożeństwa kwadrans przed poranną mszą świętą.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 •  3-go Maja w Uroczystość NMP Królowej Polski o g. 9:00 sprawowana będzie Msza za Ojczyznę

Sobota -  od 7:00 odwiedziny chorych parafian przez kapłanów z posługa sakramentalną - chętnych prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii

 

Kolekta przyszłej niedzieli będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Górniczej 2-4; a za tydzień z ul. Górniczej 6-8.

 

W Gościu Niedzielnym dziś o nowej polskiej błogosławionej – Hannie Chrzanowskiej, pielęgniarce, która zdrowych uczyła odpowiedzialności, a chorych wyciągała z czterech ścian beznadziei; ponadto rozmowa z nowym prezydentem Europejskiego Forum Nauczania Religii w Szkołach, ks. Romanem Buchtą, m.in. o bierzmowaniu, które nie jest duchową maturą; oraz o dylematach rodziców broniących prawa do wychowania swoich dzieci.

 

Zapraszamy:

 • młodzież na coroczne Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w dniach 1-3 czerwca, zapisy i szczegółowe informacje u Ks. Dawida.

 • Pielgrzymka dzieci komunijnych do Łagiewnik w Krakowie odbędzie się w sobotę 19 maja. Koszt 30 zł od osoby. Prosimy rodziców o zadeklarowanie u skarbników klasowych ilości chętnych na wyjazd, aby zamówić odpowiednią ilość autokarów.

 • Małżonków przeżywających swoje 25, 50, 55, 60 rocznice ślubu zapraszamy do katedry na Mszę św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa w niedzielę 20 maja br. o godz. 12:00. Podczas Eucharystii małżonkowie jubilaci otrzymają uroczyste błogosławieństwo, zaś po Mszy Św. zapraszamy na wspólne świętowanie na placu obok katedry. Zgłoszenia w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin do 4.05.br. w g. 7:30–15:30 pod nr. tel. 519 546 196 lub d_rodzin@archidiecezjakatowicka.pl

Ogłoszenia

 

 •  Obecnie trwa 6. edycja budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika pod hasłem „Mam pomysł na Rybnik”. Na zgłaszane przedsięwzięcia zaplanowano 3 miliony złotych – 2 na dzielnicowe projekty lokalne i jeden na projekty ogólnomiejskie. Prezydent naszego miasta zachęca mieszkańców do zgłaszania swoich pomysłów. Szczegółowe informacje na stronie miasta www.rybnik.eu
 • Rada Dzielnicy Chwałowice serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się 30 kwietnia 2018 o godz. 16.30 w Domu Kultury Chwałowice.

 • We wtorek 8. maja od g.13:00 w przychodni „Euro-Vita” przy ul. Śląskiej 1 w Chwałowicach odbędą badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne – w cenie 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.

 • Poradnia Psychologiczna Fenix Powstań do Życia w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Pośpiecha 1a oferuje profesjonalną pomoc  indywidualną i grupową  dla osób, które doświadczają żałoby, bólu po stracie bliskiej osoby oraz dla tych, którzy zmagają się z opuszczeniem czy cierpieniem wynikającym z rozstania.

 • Ekstremalny weekend dla mężczyzn odbędzie się w Beskidzie Małym w dniach od 17-20 maja br. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: www.niezlomny24.pl

Ogłoszenia parafialne 22.04.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

„Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy” usłyszymy dziś słowa św. Jana, a Jezus mówi, że jest Dobrym Pasterzem. Bóg zapewnia o swojej miłości i opiece. On nas prowadzi do życia wiecznego. W tę kolejną niedzielę wielkanocną odpowiedzmy sobie na pytanie, na ile chcemy podążać za Jezusem i czym właściwie jest dla nas cel, do którego nasz Dobry Pasterz nas prowadzi.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00 Ministranci piątek 16:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Przyjmijcie wyrazy wdzięczności za hojność okazaną w ubiegłym tygodniu, gdzie w kolekcie na Caritas ofiarowaliście 4,5 tyś. zł, a w akcji „Śląskie dla Alleppo” wolontariusze zebrali przed kościołem 6 tyś. złotych

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Działkowców; a za tydzień z ul. Górniczej 2-4.

 

W Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek z adhortacją apostolską papieża Franciszka „Gaudete et exsultate” – o świętości w świecie współczesnym; a ponadto artykuły m.in. o tym czy Duch Święty może zmieniać Tradycję w Kościele? oraz czego nie wiemy o zbrodni katyńskiej? a w Małym Gościu o 11-letnim łowcy przygód, o tym jak stawiać pierwsze kroki na rolkach, a w dodatku do majowego numeru - szablon na laurkę dla mamy.

 • Na półce z prasą leży do rozdania podarowana nam przez ojców z pustelni w Jaworzynce-Śliwkuli franciszkańska litania do Jezusa Chrystusa z ikony-krucyfiksu z San Damiano

Zaproszenia

 

 • Poszukujemy rodzin chętnych do przyjęcia gości z Dorsten w Niemczech w dniach 18-23 maja, ale zachęcamy także naszą młodzież do współuczestniczenia w przygotowanym programie wymiany międzynarodowej. Chętni mogą się zgłosić bezpośrednio do księdza proboszcza. Przewidujemy m.in. Grę Miejską w ramach spaceru po Rybniku, taneczny spektakl w Chwałowickim Domu Kultury, wycieczkę do Krakowa i Wadowic, wizytę w Obserwatorium Astronomicznym na Zamku w Czernicy, wycieczkę do muzeum browarnictwa w Żywcu oraz wyprawę kajakową po Jeziorze Żywieckim.

Ogłoszenia

 

 • I LO im. Powstańców Śl. w Rybniku zaprasza zainteresowanych na „dzień otwarty”, który odbędzie się w piątek 27. kwietnia od 12:00 do 15:00, w gmachu szkoły przy ul. Kościuszki 41.

 • Rada Dzielnicy Chwałowice serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się 30 kwietnia 2018 o godz. 16.30 w Domu Kultury Chwałowice.

 • Ekstremalny weekend dla mężczyzn odbędzie się w Beskidzie Małym w dniach od 17-20 maja br. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: www.niezlomny24.pl
 • Małżonków przeżywających swoje 25, 50, 55, 60 rocznice ślubu zapraszamy do katedry na Mszę św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa w niedzielę 20 maja br. o godz. 12:00. Podczas Eucharystii małżonkowie jubilaci otrzymają uroczyste błogosławieństwo, zaś po Mszy Św. zapraszamy na wspólne świętowanie na placu obok katedry. Zgłoszenia w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin do 4.05.br. w g. 7:30–15:30 pod nr. tel. 519 546 196 lub d_rodzin@archidiecezjakatowicka.pl.

 • Tegoroczna pielgrzymka do Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Jankowicach Rybnickich „Studzience” odbędzie się w niedzielę 3 czerwca br. Msza św. o godz. 14:00, następnie festyn w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny i Dnia Dziecka.

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42