OGŁOSZENIA

Informacje i zaproszenia 14.01.2018 r.

 

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Jezus zadaje dziś uczniom pytanie: „Czego szukacie?” Czy odpowiedzielibyśmy na nie: „Szukamy Boga i życia wiecznego”? Bo to pytanie jest skierowane także do każdego z nas. Bóg jest blisko - przyszedł do nas jako małe dziecko, przyjmujemy Go w Komunii Świętej, słuchamy w Słowie Bożym. Jest także obecny w otaczającej nas rzeczywistości. On pozwala nam siebie odnaleźć. Tylko czy my rzeczywiście Go szukamy?

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny. W gablotce i na stronie internetowej publikujemy wskazania duszpasterskie i orędzie papieża Franciszka poświęcone temu aktualnemu zagadnieniu.

 

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

Spotkania grup formacyjnych:   Krąg biblijny poniedziałek 20:00;   Katecheza kobiet wtorek 15:00; Wspólnota Karmelitańska środa 17:00;   Katecheza mężczyzn środa 19:00;       

Kurs Alfa dla gimnazjalistów czwartek 19:00;   Ministranci sobota o 9:00;   Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Środa – Karmelitański Zakon Świeckich zaprasza na nieszpory z adoracją przy żłóbku o godz. 17:30

  1. stycznia obchodzimy kolejny Dzień Judaizmu w Kościele katolickim, który tradycyjnie poprzedza Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w dniach 18-25 stycznia, zaś po jego zakończeniu będzie miał miejsce Dzień Islamu w Kościele katolickim 26. stycznia.

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi.

 

Piątek - trzeci w miesiącu jest szczególnym dniem kultu Miłosierdzia Bożego – nabożeństwo o 6:45

- Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Zwycięstwa bl.27b; za tydzień z ul. 1 Maja nieparzyste 1-27

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru jest św. Stanisław Kostka – patron młodzieży i Polski; ponadto o kościele w Chile i Peru, gdzie papież Franciszek rozpoczyna kolejną pielgrzymkę. Za tydzień w Małym Gościu płyta z piosenkami zespołu Małe TGD.

 

Zaproszenie

Za tydzień w niedzielę 21. stycznia o godz. 15:45 w parafii MB Częstochowskiej na Nowinach u ks. Marka Bernackiego odbędzie się Charytatywny Koncert Kolędowy „dla Zbyszka” walczącego z rakiem wieloletniego uczestnika Pielgrzymki Rybnickiej, w której posługiwał jako członek zespołu pomocy medycznej

 

Ogłoszenie w sprawie zatrudnienia: Gi Group prowadzi rekrutację na stanowiska: Operator maszyn oraz Pracownik magazynowy, operator wózka jezdniowego do pracy w zakładzie produkcyjnym na terenie Rybnika. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt pod adresem podanym w gablotce (Rybnik ul. Przemysłowa 2c, tel. 575-033-100)


Informacje i zaproszenia od 7.01. do 14.01.2018 r.

W sercu Kościoła

 Tygodnik Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Chwałowicach

Rok XXVII            STYCZEŃ                2018/01


WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Obchodzimy dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego. Kiedy Jan Chrzciciel zobaczył nadchodzącego Jezusa, powiedział: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata”. To wyznanie słyszymy podczas każdej mszy tuż przed przyjęciem Komunii świętej. Otwórzmy się na głębię tej prawdy, że Jezus, nasz Zbawiciel oddał swoje życie za każdego z nas.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji. Bóg zapłać za złożone dary.


 W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory.

Dziękujemy za przygotowanie i uczestnictwo we wczorajszym Chwałowickim Orszaku Trzech Króli. Wszystkich zachwycił liczny udział mieszkańców i gości. Słowa wdzięczności kierujemy do orkiestry i diakonii muzycznej, a także niezwykle zaangażowanej społeczności „Królewioka” – zwłaszcza do konnych jeźdźców, którzy odegrali rolę mędrców z trzech różnych kontynentów.

Spotkania grup formacyjnych:  Krąg biblijny poniedziałek 20:00;   Katecheza kobiet środa 15:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00;          Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z okazją do spowiedzi

11 stycznia o godz. 19:00 startujemy z Kursem Alfa dla młodzieży drugich i trzecich klas gimnazjalnych, która w ten sposób zrealizuje swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania, który przyjmie na wiosnę podczas wizytacji kanonicznej, która będzie miała miejsce w tym roku, a przeprowadzi ją Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc

Sobotao godzinie 19:00 zapraszamy do naszego kościoła na noworoczny koncert kolędowy w wykonaniu Rybnickiej Orkiestry Miejskiej; natomiast dziś w imieniu Rybnickiego Hospicjum Domowego im. św. Rafała Kalinowskiego zapraszamy na Charytatywnym Koncercie

Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Magdy Anioł, który odbędzie się w kościele Matki Boskiej Bolesnej o godz. 17:30. Koncert poprzedzą jasełka w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 5 w Boguszowicach.

Przyszła niedziela­będzie dniem zbierania opłat na całoroczną rezerwację ławek w naszym kościele, tradycyjną kwotę będzie można uiścić po każdej Mszy Świętej w domu parafialnym w salce nr 5

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Zwycięstwa bloku 27c; a za tydzień z bloku 27b.

W Gościu Niedzielnym dziś o tym, że ksiądz ma być człowiekiem bogobojnym, to znaczy ma się bać Boga, a nie ludzi; ponadto o nowym biskupie Paryża, który jest lekarzem, który święcenia kapłańskie przyjął dopiero w wieku 44 lat, a także o tym jak powstał bursztynowy ołtarz w Gdańsku.

Zaproszenia: Piekary zapraszają do odwiedzenia swojej żywej i ruchomej szopki na Rajskim Placu. Podobnie i w bazylice w Panewnikach trwają adoracje przy Bożym Żłóbku - szczegóły na plakatach, zapraszamy do odwiedzenia tych miejsc.

24.02.2018 r. w Połomi odbędą się święcenia diakonatu, które ma przyjąć m.in. nasz parafianin. Spełniając wymogi Prawa Kanonicznego ponawiamy ogłoszenie zapowiedzi: „Alumn JAKUB GOJNY urodzony 24.01.1994 r. w Rybniku pragnie przyjąć święcenia diakonatu. Kandydata poleca się modlitwom wiernych. Kto by zaś o nim coś wiedział, co czyniłoby go niegodnym święceń, byłby w sumieniu zobowiązany zawiadomić bezzwłocznie o tym tutejszy urząd parafialny.


Informacje i zaproszenia od 31.12.2017 r. do 07.01.2018 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Na zakończenie tego roku nakłada się Święto Świętej Rodziny. Rodzina z Nazaretu uczy nas przeżywać sakramentalne spotkania z Bogiem nie jako puste ryty pobożności, ale jako formy dziękczynienia i modlitwy za otrzymane łaski, mamy więc podwójny powód do wspólnego dziękczynienia za dary minionego roku, za wszystkie akty wzajemnej miłości. 

               Kolekta dzisiejsza na potrzeby parafii. Zaś w Nowy Rok na WŚSD w Katowicach 


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy parafian na nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne z okazji zakończenia roku kalendarzowego. W tym dniu pod zwykłymi warunkami przypisana jest łaska odpustu zupełnego do publicznego odśpiewania hymnu „Ciebie Boga wysławiamy”.

 

Poniedziałek - Nowy Rok, Światowy Dzień Modlitw o Pokój i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, która kończy oktawę Narodzenia Pańskiego; msze św. według porządku niedzielnego. Na rozpoczęcie roku kalendarzowego kierujemy do Boga hymn do Ducha Świętego w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku. Do publicznej formy tego aktu przypisany jest też dar odpustu zupełnego. Jutrzejsza uroczystość jest tzw. „dniem nakazanym” zobowiązujący katolika do uczestnictwa w Eucharystii i powstrzymania się wykonywania prac niekoniecznych, do których poza wszystkimi niedzielami należą również: 6. stycznia Objawienie Pańskie, przypadające w tym roku 31. maja Boże Ciało, oraz 15. sierpnia Wniebowzięcie NMP, 1. listopada Wszystkich Świętych i 25. grudnia Boże Narodzenie

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Środa - katecheza kobiet o 15:00; katecheza mężczyzn o 19:00

 

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca - o 6:45 odprawimy okolicznościowe nabożeństwa.

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Sobota - 6. stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - msze św. wg porządku niedzielnego. Wpisując się w nowe zwyczaje pragniemy w tym dniu o godz. 13:00 zorganizować Orszak Trzech Króli, który przejdzie od kościoła na „Królewiok” do Stajenki przy ul. Zwycięstwa 101a (od 2014r. inicjatorem jej budowy był śp. Wilhelm Fojcik, którego Bóg powołał do siebie w tegoroczny wigilijny poranek, a jego pogrzeb odbył się wczoraj). Tam zakończymy wspólnym kolędowaniem z parafialnymi muzykami. Będą do nabycia specjalne korony i chorągiewki, ale zapraszamy dzieci i dorosłych do przygotowania własnych i stosownego przebrania się za postacie „ze stajenki”.

Parafian, którzy ofiarowali ANIOŁA serdecznie zapraszamy w sobotę 6 stycznia na mszę św. o godz. 12:00, po której „specjalny wysłannik z Nieba” wręczy podziękowania. Dzięki Państwa pomocy i zaangażowaniu udało się obdarować „Aniołami” 43 rodziny, natomiast z towarów zebranych w zaprzyjaźnionych sklepach w ramach akcji „Mam niewiele, ale się z Tobą podzielę” zostało zrobionych 45 paczek. W imieniu Caritas i jej podopiecznych dziękujemy za uczynione dobro.

6 stycznia dziękujemy Bogu za 20. rocznicę święceń biskupich naszego Arcybiskupa Metropolity Wiktora Skworca. 

 

Przyszła niedziela­ - Święto Chrztu Pańskiego, na Mszę o godz. 12:00 zapraszamy rodziny kandydatów do I Komunii Świętej, niech dzieci przyniosą do poświęcenia swoje nowe świece lub świece chrzcielne, które odpalimy od Paschału i odnowimy wszyscy nasze przyrzeczenia chrzcielne.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Zwycięstwa bloku 29b; a za tydzień z bloku 27c.

 

Życzenia i podziękowania: Jako duszpasterze dziękujemy za wszystkie wyrazy pamięci i serdeczności wyrażone w życzeniach składanych ustnie, telefonicznie, SMSowo, przesłanych pocztą tradycyjna i elektroniczną. Przekazujemy również otrzymane życzenia od Wspólnoty św. Mikołaja w Dorsten.  Otrzymaliśmy także podziękowanie za dar materialny w wysokości 5959,31 zł zebrany na budowę Domu Rekolekcyjno-Pielgrzymkowego NAZARET w Piekarach Śląskich z informacją, że zostaliśmy wpisani do Złotej Księgi Sanktuaryjnej i że w każdą sobotę o 6:30 w Bazylice przed Obrazem Matki Bożej odprawiana jest Msza Święta za ofiarodawców. Ponadto Piekary zapraszają do odwiedzenia swojej żywej i ruchomej szopki na Rajskim Placu. Podobnie i w bazylice w Panewnikach trwają adoracje przy Bożym Żłóbku - szczegóły na plakatach, zapraszamy. 

 

24.02.2018 r. w Połomi odbędą się święcenia diakonatu, które ma przyjąć m.in. nasz parafianin. Prawo Kanoniczne przewiduje w związku z tym ogłoszenie zapowiedzi, co niniejszym czynię: „Alumn JAKUB GOJNY urodzony 24.01.1994 r. w Rybniku pragnie przyjąć święcenia diakonatu. Kandydata poleca się modlitwom wiernych. Kto by zaś o nim coś wiedział, co czyniłoby go niegodnym święceń, byłby w sumieniu zobowiązany zawiadomić bezzwłocznie o tym tutejszy urząd parafialny.”

 


Informacje i zaproszenia od 24.12. do 31.12.2017 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Ostatnie chwile adwentowego czuwania. Czwarta niedziela Adwentu zlewa się z wigilią Bożego Narodzenia. Zanim spojrzymy do stajenki jesteśmy zaproszeni w słowie Bożym do spojrzenia na tajemnicę Dzieciątka Jezus, aby zobaczyć wszechmocnego Boga, który z miłości do nas uniżył się i przyjął postać człowieka. Popatrzmy na Maryję przyjmującą z pokora wolę Bożą w chwili zwiastowania: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”. Powiedzmy Jezusowi, co kryją nasze serca.

On jest Tym, na którego czekamy. Maranatha - przyjdź Panie Jezu.

Kolekta dzisiejsza na potrzeby parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę - nie będzie nieszporów ani wieczornej mszy. Okazja do spowiedzi do g. 15:00. O 24:00 zapraszamy na Pasterkę. Diakonia Muzyczna zaprasza już na 23:00 na wspólne kolędowanie. Kolekta zebrana podczas Pasterki tradycyjnie przeznaczona zostanie na Fundusz Obrony Życia.

 

Spotkań grup formacyjnych w tym tygodniu nie będzie.

 

Poniedziałek - Uroczystość Narodzenia Pańskiego, zapraszamy na nieszpory kolędowe o godz. 15:00; w tym dniu nie będzie mszy świętej wieczornej.

 

Wtorek - drugi dzień świąt - Święto Świętego Szczepana pierwszego męczennika; msze według porządku niedzielnego, nie będzie jednak nieszporów; w tym dniu kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.

 

Środa - Święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty

 

Czwartek - Święto Świętych Młodzianków męczenników, na mszy o godz. 9:00 będziemy błogosławić dzieci i mamy w stanie błogosławionym, po mszy świętej rozdanie nagród dzieciom za uczestnictwo w Roratach; wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00

 

Piątek - w Katowicach koncert międzynarodowych kolęd pt. „Betlejem w spodku” - zapraszamy.

 

Przyszła niedziela - Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, tego dnia są wolne intencje mszalne kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Nie będzie niedzielnych nieszporów, natomiast na godz. 16:30 zapraszamy parafian na nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne z okazji zakończenia roku kalendarzowego. W tym dniu do publicznego odśpiewania hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” przypisana jest łaska odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 

Następny poniedziałek w Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, która kończy oktawę Narodzenia Pańskiego; kolekta tego dnia na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Zwycięstwa bloku 29c; a za tydzień z ul. Zwycięstwa bloku 29b.

 

W Gościu Niedzielnym obrazek z modlitwą przy stole wigilijnym i wiele świątecznych treści na Boże Narodzenie i na Nowy Rok, numer jest podwójny w cenie 8 zł.

 

Życzenia i podziękowania: Wdzięczność dla panów stawiających stajenkę i choinki, osób które je podarowały oraz firmie Aurelii Wałach, która zadbała o kwiaty i wystrój stajenki. Dziękujemy dzieciom za stajenki do konkursu i jasełka. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego czasu Świąt Bożego Narodzenia, radosnej atmosfery rodzinnej i żywej obecności przychodzącego Boga w Waszych sercach.


Informacje i zaproszenia od 17.12. do 24.12.2017 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Trzecia Niedziela Adwentu zwana jest Gaudete, ponieważ usłyszymy dziś wezwanie do radości. Dziś rozpoczynamy drugi etap Adwentu czyli ostatni tydzień bezpośrednich przygotowań do świąt Bożego Narodzenia upamiętniających pierwsze przyjście Chrystusa. Oczekując tego drugiego na końcu czasów stosujmy się do wskazań św. Pawła „Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła”. Oczyśćmy nasze serca, abyśmy z radością mogli przyjąć Chrystusa.

  Gościmy dziś w parafii diakona WŚSD w Katowicach, który wygłosi Słowo Boże i zbierze kolektę na budowę Domu Pielgrzyma „Nazaret” w Piekarach Śląskich, o którą prosi nas Ks. Arcybiskup.


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

Przy wyjściu z kościoła u dzieci ze Szkolnych Kół Caritas można nabyć opłatki i wigilijne świece Caritas natomiast w zakrystii można zakupić bilety na koncert „Betlejem w Spodku” 29 grudnia.

 

Poniedziałek - na 9:00 (do piątku) zapraszamy do kościoła mężczyzn do pomocy przy budowie stajenki;

jeśli ktoś z parafian chciałby dla wystroju kościoła podarować choinkę do wycięcia ze swojej posesji to prosimy o kontakt po mszy w zakrystii.

Okazja do spowiedzi - od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do mszy i po mszy do godz. 9:00; oraz od 17:00 do mszy i po mszy do godz. 20:00 (w piątek do 21:00)

W sobotę 7:00-8:00, po mszy 9:00-12:00, a po południu 14:00-18:00 i po mszy 19:00-21:00

W niedzielę (w wigilię) 6:00-7:00, potem pół godz. przed każdą mszą oraz 13:00-15:00

 

Wtorek - tradycyjne nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00

 

Sobota - kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych parafian, których prosimy zgłosić w zakrystii; spotkanie ministrantów w sobotę 11:30

Na okres świąt przerywamy odwiedziny duszpasterskie, które wznowimy dopiero od 2. stycznia.

 

Przyszła niedziela - IV Niedziela Adwentu to już dzień wigilii, dlatego ostatnia msza będzie o g. 12:00

Wszystkich parafian zapraszamy na tradycyjną pasterkę o godz. 24:00.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Zwycięstwa bloku 31a; a za tydzień z bloku 29c.

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru jest polski fenomen popularności Rorat; znajdziemy także refleksję o siedmiu antyfonach adwentowych; natomiast w Małym Gościu witraż do wyklejenia i powieszenia w oknie.

 

Ogłoszenia

 

Uczniowie i nauczyciele SP 35 zapraszają na Widowisko Bożonarodzeniowe w wykonaniu szkolnej grupy „Nieposkromieni” oraz wspólne kolędowanie na sali gimnastycznej w budynku nr 2 (dawne gimnazjum) - w czwartek 21.12.br o godz. 17:00. Natomiast dzieci SP 13 zapraszają na Jasełka do naszego kościoła w piątek o godz. 9:00. Pozostałe informacje na plakatach i stronie internetowej.


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42