OGŁOSZENIA

Ogłoszenia parafialne 19.05.2019 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Jezus dziś do nas mówi: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Okazywanie miłości, zwłaszcza w codzienności, może nie być łatwe. Nieporozumienia, monotonia, trudności życiowe czasem przesłaniają piękno drugiego człowieka, wdzięczność za jego obecność i pragnienie dobra dla niego. Tymczasem Jezus chce, abyśmy mimo wszystko się wzajemnie miłowali. W Nim jest źródło miłości, nie w nas. Prośmy Jezusa, aby uzdalniał nasze serca do kochania.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

Modlimy się w intencji Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca, który dziś obchodzi swoje urodziny.

 

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory z nabożeństwem majowym

 

Dzisiaj po każdej mszy Ks. Neoprezbiter Jakub Gojny będzie udzielał indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego związanego z łaską odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Schola Vocatus i Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; WJM Young czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Piątek - obchodzimy jako Światowy Dzień Modlitwy za Kościół w Chinach

 

Sobota - w naszej parafii będzie miał miejsce sakrament bierzmowania o g. 11:00, którego udzieli Ks. Biskup Marek Szkudło. Próba przed bierzmowaniem w kościele środę o 19:00, natomiast w czwartek o 17:00 zapraszamy do spowiedzi kandydatów do sakramentu oraz rodziców i świadków.   

 

Przyszła niedziela­jest dniem pielgrzymki mężczyzn do Matki Boskiej w Piekarach Śląskich.

Zapowiedziany wcześniej wyjazd autokarem z parkingu przy kopalni o 6:30; natomiast Ks. Dawid zaprasza chętnych na pielgrzymkę rowerową do Piekar Śl., która wyruszy o g. 5:00. (Niepełnoletni mogą jechać tylko z rodzicami). Zapisy w zakrystii, szczegóły u ks. Dawida Klimery.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Śląskiej 3 i 5; a za tydzień z ul. Śląskiej 7 i 9.

 

W Gościu Niedzielnym znajdziemy zaskakującą odpowiedź na pytanie: „Po co Pan Bóg stworzył człowieka?”; ponadto o właśnie ustanowionym pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity; oraz jakimi kryteriami się kierować, wybierając posłów do Parlamentu Europejskiego

 

Ogłoszenia

- 25.05 w sobotę o g. 17.00 Dom Kultury w Chwałowicach zaprasza na finał 37 Festiwalu Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego. W festiwalu zaprezentują się najlepsi. Całość wieczoru ubarwi koncert pt. „Kora – 7 bajek o miłości” w wykonaniu uczestników studia wokalnego Domu Kultury. Będzie to niepowtarzalny wieczór pełen emocji i uczuć w towarzystwie wspaniałych głosów, przygotowany specjalnie z okazji Dnia Matki. Bilety w cenie 5 zł

- 1.06. od g. 15:00 na Festyn z okazji Dnia Dziecka zaprasza Park Górnika Chwałowice

- XII Metropolitalne Święto Rodziny odbędzie się w dn. 18 maja–2 czerwca br.

- W dn. 10-14.06. odbędą się rekolekcje Apostolstwa Chorych w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Katowickiej w Kokoszycach, które poprowadzi ks. Jerzy Lisczyk. Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach osoby chore, starsze wiekiem, niepełnosprawne oraz pragnące zapoznać się z duchowością Apostolstwa Chorych. Istnieje możliwość zorganizowanego przejazdu autokarem do Kokoszyc. Zapisy na rekolekcje i na autokar do Kokoszyc, w sekretariacie Apostolstwa Chorych pod numerem telefonu: 32 251 21 52.


Ogłoszenia parafialne 12.05.2019 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Jezus, Dobry Pasterz, mówi o nas, którzy za Nim idziemy, jako o swoich owcach: „Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki”. Jezus zwyciężył, ma moc, żeby nas obronić przed złem. Podążajmy za Nim z radością, pamiętając o celu naszej ziemskiej wędrówki, jakim jest życie wieczne z Bogiem.

 

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę o 15:00 zapraszamy na komunijne nabożeństwo majowe zamiast nieszporów

 

Poniedziałek - o 17:15 nabożeństwo fatimskie (każdego 13. dnia miesiąca od V do X)

 

Na inne nabożeństwa majowezapraszamy codziennie pół godziny przed wieczorną mszą świętą

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Karmelitański Zakon Świeckich środa 16:00; Schola Vocatus i Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; WJM Young czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Ministranci piątek o 17:45; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

W poniedziałek, środę i piątek o 19:00 rozmowy ks. proboszcza z kandydatami do bierzmowania

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Czwartek - o 8:00 wyjazd dzieci komunijnych z rodzicami na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Piekarach Śląskich i Katedry Chrystusa Króla w Katowicach

 

- adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

- o g. 18:00 Eucharystia z czuwaniem modlitewnym o uzdrowienie ciała i duszy

 

Piątek - 3. w miesiącu jest szczególnym dniem kultu Miłosierdzia Bożego - nabożeństwo o 6:45

 

- Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym

chrzty i roczki na mszy w następną niedzielę o godz. 12:00

 

Sobota - przeżywać będziemy uroczystość prymicyjną czyli pierwszą samodzielnie odprawianą Mszę Świętą przez wyświęconego wczoraj w Katowicach neoprezbitera Jakuba Gojnego. O 11:30 w domu na Malchera 3a błogosławieństwo rodziców i wyprowadzenie księdza prymicjanta z domu rodzinnego oraz procesyjne przybycie do kościoła. Na placu przed kościołem nastąpi ceremonia założenia szat liturgicznych i uroczysta procesja wejścia. Rozpoczęcie Mszy Prymicyjnej o g.12:00. Po południu o 17:00 ks. neoprezpiter odprawi nabożeństwo majowe z błogosławieństwem prymicyjnym dla swoich gości.

 

Przyszła niedziela­ – Ks. Jakub Gojny wygłosi kazanie i po każdej Mszy będzie udzielał wszystkim parafianom indywidualnie błogosławieństwa prymicyjnego związanego z łaską odpustu zupełnego.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Śląskiej numery nieparzyste 35-67 i Okulickiego 170-178; a za tydzień z ul. Śląskiej 3 i 5.

 

W Gościu Niedzielnym o tajemnicach fatimskich – czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły; oraz o tym, co robił Breżniew w dniu zamachu na Jana Pawła II; a ponadto rozmowa z ks. Wojciechem Węgrzyniakiem o tym, jakich księży potrzebuje współczesny Kościół.

 

Ogłoszenia

- 26.05. przypada pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śl. Tradycyjnie w biurze NSZZ ”Solidarność” KWK „Chwałowice” od 8.05. przyjmowane są zgłoszenia na wspólny wyjazd autokarem w cenie 20zł.

Wyjazd z parkingu kopalni o g. 6:30

 

- 09.06.2019 o g. 12:30 wyruszy sprzed kościoła Ojców Misjonarzy pw. Królowej Apostołów ulicami miasta Rybnika „Marsz dla Życia i Rodziny”, który zakończy się piknikiem rodzinnym przed bazyliką Św. Antoniego.

Marsz poprzedzi msza w jego intencji o g. 11:30 w kościele Ojców Werbistów. Podczas Marszu można będzie podpisać się pod Apelem do władz samorządowych Rybnika o podjęcie działań chroniących dzieci i rodziny.


Ogłoszenia parafialne 05.05.2019 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Dziś usłyszymy o kolejnym spotkaniu zmartwychwstałego Jezusa z uczniami w czasie, kiedy łowili ryby, czyli wykonywali swoją pracę. W tym radosnym okresie wielkanocnym warto sobie uświadomić, że On przychodzi również do naszej codzienności. Wprawdzie Go nie widzimy, ale On jest. Obyśmy potrafili Go poznać, jak jeden z uczniów, który powiedział: „To jest Pan!”

          

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby WŚSD w Katowicach.


W dzisiejszą niedzielę - zaczynamy Tydzień Biblijny; o g.16:30 zapraszamy na nieszpory i majowe

 

- w g. 10:30-17:00 strażacy OSP Chwałowice zapraszają do swojej remizy

 

- 5 maja wyrusza III Archidiecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin do Lourdes i potrwa do 13 maja. Ksiądz Arcybiskup zawierzy Bożej Opatrzności całą Archidiecezję podczas Mszy św. w Grocie Massabielskiej w czwartek 9 maja o g. 8.30. Transmisja internetowa dostępna na stronie: https://www.lourdes-france.org/tv-lourdes/. Codzienną relację z pielgrzymki zapewnią Gość Niedzielny (https://katowice.gosc.pl/) i Radio eM (oraz TVP3 Katowice).

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00; Schola Vocatus i Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; WJM Young czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Poniedziałek - o g. 19:00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne uczestników wymiany, którzy udają się do Dorsten w Niemczech w dniach 7-12.06.br.

 

- Od 6–26 maja br. trwa czas zdawania egzaminów maturalnych. Módlmy się w czasie każdej Eucharystii za zdających egzaminy o światło Ducha Świętego i właściwy wybór życiowej drogi

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

- o 19:00 comiesięczna Eucharystia Wspólnoty Jezusa Miłosiernego

 

2 maja w czwartek rano w szpitalu zmarł nasz emeryt Ks. Stanisław Nieszporek.

W środę - 8 maja o g. 8:15 będzie miała miejsce eksportacja w naszym sanktuarium czyli pożegnanie Mszą Świętą sprawowaną za zmarłego, a następnie przewiezienie trumny do parafii w Czarkowie koło Pszczyny, gdzie ks. Stanisław pełnił ostatnią posługę jako proboszcz i gdzie chciał być pochowany.

Tam modlitwa różańcowa o 10:15 i Msza Pogrzebowa o g. 11:00.

Jeśli jacyś parafianie zechcą udać się na pogrzeb do Czarkowa proszeni są o zgłoszenie się w zakrystii, abyśmy wiedzieli czy należy zorganizować jakiś wspólny transport.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

- o 19:00 próba przed uroczystością komunijną w kościele dla dzieci i rodziców

 

Piątek - okazja do spowiedzi przed uroczystością komunijną dla dzieci i rodziców; o 16:00 dla grupy wczesnokomunijnej oraz SP 13, a o 18:00 dla grupy z SP 35.

 

Sobota - o g. 10:00 w katowickiej katedrze święcenia prezbiteratu przyjmie nasz parafianin Jakub Gojny.

Diakoni WŚSD dzisiaj rozpoczynają rekolekcje przed święceniami; polecamy ich i rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. W następną sobotę 18 maja o g.12:00 ks. Neoprezbiter odprawi swoją Mszę Świętą Prymicyjną w naszym kościele, a w niedzielę 19 maja będzie głosił Słowo Boże i udzielał błogosławieństwa prymicyjnego związanego z łaską odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 

Przyszła niedziela­ - Dobrego Pasterza; z powodu uroczystości komunijnej w naszej parafii nastąpi zmiana porządku mszy świętych, zamiast o g. 9:00 Eucharystia będzie sprawowana o 8:30, a zamiast 10:30 o g. 10:00, która będzie uroczystością dzieci przystępujących do Wczesnej i Pierwszej Komunii Świętej

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Śląskiej numery parzyste 18-54; a za tydzień z ul. Śląskiej numery nieparzyste 35-67 oraz Okulickiego 170-178

 

W Gościu Niedzielnym – na czym polega prawdziwy kult Matki Bożej; ponadto o tym, dlaczego dobry katolik powinien być patriotą oraz reportaż o kościółku Quo Vadis w Rzymie


Ogłoszenie parafialne 28.04.2019 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Któż z nas nie chciałby zobaczyć Zmartwychwstałego Pana Jezusa mówiącego: „Pokój wam!” Nie widzimy Go tak jak apostołowie, ale wierzymy w Jego żywą obecność niosącą pokój i radość. Obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia, która przypomina nam, że miłość Boga jest większa od naszego grzechu. Bóg jest naszym wybawieniem. Dziękujmy Mu za Jego miłosierdzie i prośmy o umocnienie naszej wiary.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas archidiecezji. Bóg zapłać za składane dary.

           

W dzisiejszą niedzielę - w całej Polsce ma miejsce liczenie wiernych

- swoje święto założycielskie przeżywa Wspólnota Jezusa Miłosiernego, która zaprasza do naszego sanktuarium o g. 15:00 na koronkę, konferencję ascetyczną oraz modlitwę uwielbienia. Z tej racji nie będzie dzisiaj nieszporów. Rozpoczynamy też Tydzień Miłosierdzia Bożego. Caritas Polska zaprasza dziś na Wielkanocny Koncert Charytatywny transmitowany przez TVP2 i Dwójkę PR

 

Spotkania grup: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00;

 

Poniedziałekobchodzony jest jako Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45

 

Od środy - zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe pól godz. przed wieczorną Mszą św.

 

W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca – okolicznościowe nabożeństwa kwadrans przed poranną mszą świętą

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- w pierwszy czwartek miesiąca od 17:00 zapraszamy do spowiedzi dzieci szkolne

 

Piątek - pierwszy w miesiącu zapraszamy dzieci na mszę o 17:00,

natomiast z okazji uroczystości Matki Bożej Królowej Polski o g. 9:00 zapraszamy na tradycyjną Mszę w intencji Ojczyzny, w tym dniu we wszystkich parafiach dokonujemy odnowienia Milenijnego Aktu Oddania z Jasnej Góry.

 

Sobota - od 7:00 rano księża będą odwiedzać chorych parafian z posługa sakramentalną - chętnych prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii

 

- o g. 9:00 organizowana jest pielgrzymka do krakowskich Łagiewnik. Koszt 35 zł.

Zapisy w zakrystii lub przez stronę Wspólnoty Jezusa Miłosiernego https://jezusmilosierny.pl/

 

Przyszła niedziela­ - będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny;

 

- w Rudzie Śląskiej Orzegowie odbędzie się EMAUS rodzin Domowego Kościoła.

 

Kolekta przyszłej niedzieli będzie zebrana na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Śląskiej 16 A; a za tydzień z numerów parzystych 18-54

 

W Gościu Niedzielnym polecamy reportaż o historii relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki ukrytych w ścianie klasztornej kaplicy w Białymstoku; a ponadto o historii paryskiej katedry Notre Dame oraz o jej znaczeniu nie tylko dla Kościoła we Francji; a także o tym czym jest misja kanoniczna i kto jej potrzebuje; jak również świadectwa „odnalezionych” przez Zmartwychwstałego i Miłosiernego.

 

Zapowiedzi - nasz parafianin diakon Jakub GOJNY ur. 24.01.1994 r. w Rybniku pragnie przyjąć święcenia prezbiteratu. Kandydata poleca się modlitwom wiernych. Kto by zaś o nim coś wiedział, co czyniłoby go niegodnym święceń, byłby w sumieniu zobowiązany zawiadomić bezzwłocznie o tym tutejszy urząd parafialny. Święcenia będą miały miejsce w katowickiej katedrze 11.05.br o g. 10:00

 

Zaproszenia

- 5.05. w g. 10:30-17:00 zapraszają do swojej remizy strażacy OSP Chwałowice

 

- 6.05. w poniedziałek o g. 19:00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne uczestników wymiany, którzy udają się do Dorsten w Niemczech w dniach 7-12.06.br.

 

Ogłoszenia

- 6-13.07 parafia MB Różańcowej w Rybniku-Niedobczycach organizuje pielgrzymkę do Medjugorje

 

- natomiast nasza parafia organizuje taki wyjazd w późniejszym terminie 3-9.09.2019 r.

 

- 10-17.08 duszpasterz młodzieży z Bazyliki ks. Mateusz Mnich organizuje Rekolekcje pod żaglami


Ogłoszenie parafialne 21.04.2019 r.

OKRES WIELKANOCNY

           Po bardzo intensywnym okresie Wielkiego Postu przychodzi Wielkanoc, kiedy jakby chwyta nas duchowa zadyszka. Cały trud 40 dni przygotowania do Wielkanocy zdaje się gdzieś gubić po dobiegnięciu do mety wyznaczonej przez dzień Zmartwychwstania: nie ma już Dróg Krzyżowych, Gorzkich Żali i rekolekcji parafialnych, które częściej niż zazwyczaj gromadziły nas w kościele. Rezygnujemy z postanowień wielkopostnych i wyrzeczeń, które podjęliśmy w tym czasie, zadowoleni, że udało się nam je wypełnić. Wobec tego najważniejszym pytaniem o okres wielkanocny jest chyba pytanie o to, jak go sensownie przeżyć, żeby faktycznie był w centrum roku liturgicznego.

           Wielkanoc to czas rozpoznawania Zmartwychwstałego, który wchodzi w nasze życie, w naszą codzienność. Jeśli z uwagą wsłuchamy się we wszystkie fragmenty Ewangelii mówiące o pojawieniu się Zmartwychwstałego, zauważymy, że zawsze mają one miejsce w sytuacjach zwyczajnych. Większość z nich dokonuje się w trakcie spożywania posiłków. Oczywiście, nie chodzi tu o wykwintna kuchnię, ale o spotkanie z najbliższymi, z przyjaciółmi i danie im doświadczenia, że Bóg jest obecny w ich codzienności, tam, gdzie jest wspólnota ludzi zjednoczonych w miłości, czego symbolami są stół i wspólna uczta.

           Prawdę tę jeszcze wyraźniej widać w scenie z uczniami uciekającymi do Emaus. Jezus staje się dla nich towarzyszem drogi, kimś, kto naprawdę chce słuchać, kto pochyla się nad ich problemami, kto staje się przyjacielem, którego zapraszają, aby pozostał i zasiadł z nimi do wieczerzy. Owa noc, która stała się motywem zatrzymania, może być rozumiana symbolicznie: Jezus wszedł w życiową ciemność uczniów, aby przez łamane słowo i łamany chleb rozjaśnić ją światłością zmartwychwstania.

           Właśnie to może stanowić klucz do przeżywania Wielkanocy: bycie z Jezusem zmartwychwstałym, wpuszczenie Go do własnego domu, również do własnych ciemności, wsłuchiwanie się w Jego słowo i karmienie się Jego Ciałem w Eucharystii. Istotą tego czasu jest rozkoszowanie się  pięknem życia w łasce uświęcającej, którą odzyskaliśmy przez wielkopostne nawrócenie i sakrament pokuty. Trzeba o tę łaskę teraz dbać, żeby szybko jej nie utracić, a utraconą od razu odzyskiwać na nowo przez spowiedź. Może warto w tym okresie wielkanocnym nie rezygnować z częstej obecności w kościele. Skoro w Wielkim Poście udawało się nam uczestniczyć w różnych nabożeństwach pokutnych, to może w okresie wielkanocnym uda się nam być częściej na Eucharystii?


Znakami Okresu Wielkanocnego są krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego, które będą nam towarzyszyć pięćdziesiąt dni do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapalony wczorajszej nocy paschał będzie nieustannie płonął przez całą oktawę Zmartwychwstania Pańskiego

 

W dzisiejszą niedzielęzapraszamy o 15:00 na koronkę w ramach nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia oraz na uroczyste nieszpory świąteczne kończące obchody Triduum Paschalnego; tradycyjnie natomiast nie będzie dziś mszy wieczornej.

 

Poniedziałekdrugi dzień świąt, msze święte według porządku niedzielnego,

tradycyjnie kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ oraz KUL.

 

Spotkania grup formacyjnych: Schola Vocatus środa 19:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

Ze względu na Oktawę Wielkanocy Uroczystość św. Wojciecha Bpa i Męcz., głównego patrona Polski w tym roku zostaje przeniesiona na następny wtorek 30.04.

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

O 19:00 w kościele św. Wawrzyńca w Ligockiej Kuźni odbędzie się Kapłański Konwent Wielkanocny

 

Piątek Oktawy Wielkanocnej nie jest dniem pokutnym, bo obchód Uroczystości Zmartwychwstania rozciąga się na całą Oktawę Wielkanocy

 

Przyszła niedziela­Święto Miłosierdzia Bożego rozpoczynające Tydzień Miłosierdzia. To także rocznica powstania Wspólnoty Jezusa Miłosiernego, która z tej okazji zaprasza do wspólnego świętowania - rozpoczęcie Eucharystią o 12:00, następnie spotkanie przy Domu Parafialnym. A o 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, konferencja i uwielbienie w duchu wielkanocnej radości. Natomiast nie będzie w tym dniu niedzielnych nieszporów. W tym dniu będzie miało miejsce także tradycyjne liczenie wiernych.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Caritas archidiecezji.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Śląskiej z bloku 16; a za tydzień z bloku 16A.

 

W Gościu Niedzielnym o mało znanym obliczu Jerozolimy – miasta, w którym umarł i zmartwychwstał Chrystus; ponadto o tym, jakie jest ciało Jezusa i jakie będą nasze ciała po zmartwychwstaniu; oraz jak nie nudzić się na Mszy św. i kochać kościół, a w Małym Gościu specjalnie na Paschę  znane i lubiane piosenki Arki Noego w nowym wykonaniu, a także nowe, nieznane utwory.


Ogłoszenie parafialne 14.04.2019 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. On nie przyszedł, aby zbawić tłum, ale każdego człowieka. Wjeżdża do Jerozolimy na oślęciu, które symbolizuje pokój i łagodność. Śmierć, zło i grzech zostaną pokonane nie duchem siły, lecz siłą Ducha. Stoimy w tłumie, który zwraca się do Jezusa od słów: 'Hosanna', po słowa: 'Na krzyż z Nim!'. Prośmy dziś o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli szczery żal z powodu naszej nieprawości po to, by przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam zmartwychwstały Pan.        

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę - o g. 16:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o 14:00 Msza św. w ramach obchodów 34. Światowego Dnia Młodzieży

 

W poniedziałek i wtorek na 9:00 zapraszamy mężczyzn do pomocy przy budowie Ciemnicy i Bożego Grobu

 

Okazja do Spowiedzi Świętej w okresie Wielkiego Tygodnia:

         poniedziałek           6:30  -  9:00           16:00 - 18:00

          wtorek                        6:30  -  9:00           16:00 - 18:00

          środa                          6:30 - 10:00           16:00 - 18:00           19:00 - 21:00

          czwartek                  7:00  -  9:00            15:00 - 17:30           21:00 - 24:00

          piątek                        9:00  - - - - - - - - - - - 17:00           20:00 - 22:00

          sobota                       9:00  - - - - - - - - - - - 18:00

 

Święcenie Pokarmów Wielkanocnych w sobotę co godzinę od 11:00 do 15:00 przy dobrej pogodzie na palcu przed kościołem (Tradycyjnie dzieci prosimy o podzielenie się przyniesionymi słodyczami z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Wodzisławiu Śl. - Jedłowniku, można jej złożyć do wystawionych koszy). Wewnątrz kościoła zachowajmy atmosferę modlitewnego skupienia adoracji krzyża i Bożego grobu oraz sprawowanego sakramentu pokuty i pojednania.

 

Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, ma swój szczyt w liturgii Wigilii Paschalnej i kończy się II Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Podczas Triduum istnieje możliwość zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, wypełniając następujące praktyki:

- w Wielki Czwartek – udział w Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i uroczyste odmówienie „Przed tak wielkim Sakramentem”;

- w Wielki Piątek – pobożny udział w adoracji Krzyża, ucałowanie Krzyża w czasie uroczystego obrzędu liturgicznego;

- w Noc Zmartwychwstania – udział w Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego.

 

W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielka Sobotę do Mszy św. Wigilii Paschalnej, aby „dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania”.

 

Wigilia Paschalna w Wielką Noc jest czuwaniem na cześć Pana. Zachęcamy do przyniesienia na liturgię świec.

 

Tradycyjnie w przeżywanie w naszej parafii ceremonii Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa włączy się młodzież Ruchu Światło–Życie przeżywająca Triduum Paschalne w formie rekolekcyjnej w naszym Domu Parafialnym, które prowadzić będzie obecny Moderator Diecezjalny Ks. Waldemar Maciejewski.

 

Ofiary z Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty składane przy adoracji Krzyża i Bożego Grobu przeznaczone są na Boży Grób i Chrześcijan w Ziemi Świętej.

 

Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego codziennie o 15:00.

 

Przyszła niedziela­ – rozpoczyna oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. W niedzielę nie będzie Mszy wieczornej o 17:00, a jedynie II Nieszpory Wielkanocne o 15:00 kończące Triduum Paschalne. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Śląskiej numery parzyste 2-14; a za tydzień z bloku przy Śląskiej 16

 

W Gościu Niedzielnym znajdziemy doskonałe wyjaśnienie liturgii Triduum Paschalnego; ponadto komentarz do najnowszej adhortacji papieża Franciszka, skierowanej do młodych; oraz co trzeba zrobić, by naprawdę się nawrócić; natomiast za tydzień w najnowszym Małym Gościu specjalnie na Paschę bezpłatny dodatek z płytą „Arki Noego” zawierającej zarówno jej znane i lubiane piosenki w nowym wykonaniu, jak również nowe nieznane utwory.

 

Ogłoszenie

W kaplicy szpitala Juliusz przygotowano wystawę, która opowiada historię ostatnich godzin życia Jezusa na ziemi.
Twórcy zapewniają: dotkniecie gwoździ, dźwigniecie krzyż, uderzycie biczem. Prześledzicie ostatnie 500 metrów, które przeszedł Jezus. A potem spojrzycie Mu w twarz. I poczujecie Jego zapach – „Zapach Boga”. Wystawę o tej nazwie  zwiedzać można w kaplicy dawnego szpitala Juliusz w Rybniku (wejście od ul. Klasztornej) w godzinach: 14:00 – 20:00. od Niedzieli Palmowej do Wielkiego Piątku; więcej na https://www.facebook.com/events/2081110808676818/


Ogłoszenie parafialne 07.04.2019 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

„Nawróćcie się do Boga waszego, On bowiem jest łaskawy i miłosierny”. Bóg nie chce nas potępić, ale wskazać nowe życie. Jezus w taki sposób zachował się wobec kobiety, którą pochwycono na cudzołóstwie. Słowa „idź i odtąd już nie grzesz” stały się dla niej szansą na zerwanie ze złem i rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Wynajmy swoje grzechy przed Bogiem i zwróćmy się do Tego, który tak bardzo nas kocha, że oddał własne życie za nasze zbawienie.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

Zapraszamy też na Drogę Krzyżową ofiarowaną za zmarłych zalecanych w piątek rano o 7:45

a o 18:00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Chwałowic, którą rozpoczniemy w kościele, a następnie szlakiem krzyży: przy kaplicy pogrzebowej, kaplicy MB Różańcowej na ul. Kupieckiej, dalej u. Wjazdową do krzyża przy ul. Zwycięstwa, potem ul. Kupiecką między blokami 14a i 14 do krzyża przy Kupieckiej 16, następnie pod mostem do parku za Domem Kultury i zakończymy przy krzyżu na ul. Śląskiej.

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00;

Schola Vocatus środa 19:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; WJM Young czwartek 19:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

- o g. 19:00 organizujemy dla parafii seans filmu o przebaczeniu pt. „Największy dar” w Chwałowicki Domu Kultury. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w zakrystii oraz kasie i na stronie internetowej CDK

 

Piątek - pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pana Jezusa, a w niedzielę na mszy o g. 12:00 uroczyste poświęcenie strojów komunijnych dzieci.

 

Sobota - od 8:00 do 10:00 w kaplicy na kampusie w Rybniku przy ul. Rudzkiej nasza parafia ma wyznaczony czas adoracji w ramach Rybnickiej 54-ro godzinnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem o świętość życia kapłanów i nowe powołania do służby Bogu i ludziom, szczegóły na plakacie w gablotce i na stronie internetowej parafii

 

- Wspólnota Jezusa Miłosiernego 13.04. o g.19:30 w Multikinie w Fokusie organizuje pokaz najnowszego filmu „Miłość i miłosierdzie”, bilety do nabycia przez stronę wspólnoty w cenie 15 zł.

 

Przyszła niedziela­ - zwana palmową jest niedzielą Męki Pańskiej, w tym dniu młodzież na całym świecie gromadzi się w katedrach na obchodach swego święta zapoczątkowanego przez św. Jana Pawła II. W katowickiej Katedrze Chrystusa Króla rozpoczęcie liturgii o g.14:00; wydarzenie tradycyjnie będzie transmitować nasze diecezjalne Radio eM 107,6 FM

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Szulika numerów parzystych 2-24; a za tydzień z ul. Śląskiej numerów parzystych 2-14.

 

Parafialna Caritas zachęca do włączenia się w coroczne akcje Wielkanocne: w przyszłym tygodniu, w zaprzyjaźnionych sklepach i pod obrazem Miłosierdzia Bożego zostaną wystawione kosze na produkty w ramach akcji „Mam niewiele, ale się z tobą podzielę”, a w niedzielę palmową zachęcamy do zakupu palm przygotowanych przez wolontariuszy – cały dochód zostanie przeznaczony na realizacje recept osób ubogich naszej parafii oraz zakup chleba dla potrzebujących.

Jeśli ktoś może i chce ofiarować bukszpan, niezbędny do przygotowania palm – to prosimy go pozostawić pod drzwiami Caritasu (przy kaplicy pogrzebowej) od 10 do 12 kwietnia. Za każdą formę wsparcia składamy serdeczne Bóg zapłać.  

 

W Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek jako film DVD z pięknie opowiedzianą historią św. Ignacego Loyoli założyciela Jezuitów.; ponadto m.in. o objawieniach Matki Bożej w Kibeho

 

Zaproszenia

- Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na duszpasterskie spotkanie z ks. Piotrem Piekło w czwartek 11.04. na godz. 19:00 do domu parafialnego bazyliki św. Antoniego. Szczegóły na plakatach.

 

- Wielkopostne spotkanie dla osób stanu wolnego: kawalerów i panien nt. „tylko w Bogu rozwijasz w pełni swoje człowieczeństwo” odbędzie się w Bazylice św. Antoniego w niedzielę 14 kwietnia o g. 15:30 i zostanie powtórzone we wtorek 16 kwietnia o g. 19:00.

 

- dzień skupienia dla samorządowców miast, powiatów i gmin zatytułowany: „W mocy Bożego Ducha. Rola darów Ducha Świętego w kształtowaniu sumienia” odbędzie się w sobotę 13 kwietnia br. w g. 10:00-14:00 w parafii św. Antoniego w Rybniku, ul. Mikołowska 4, tel. 32/432 90 20, 607 162 073, marek.bernacki@archidiecezjakatowicka.pl Prowadzi: ks. Damian Suszka, ekonom archidiecezji katowickiej (W programie: konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi św., Msza św. i obiad.)

 

- Chwalebne Misterium Męki Pańskiej pod hasłem: „W jego ranach…” odbędzie się na Kalwarii Piekarskiej w Niedzielę Palmową 14 kwietnia br. Początek o godz. 9:00. Szczegółowe informacje na stronie http://www.bractwo.bazylikapiekary.pl  


Ogłoszenie parafialne 31.03.2019 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Nasz Bóg jest dobry. Posłał swojego Syna, żeby pojednać ludzkość z sobą. Stajemy przed Nim jako grzesznicy, którzy nieraz upadli i zbłądzili. Bóg, nasz najlepszy Ojciec, nie odrzuci tego, kto z wiarą i ufnością zwraca się do Niego, o czym usłyszymy dzisiaj w przypowieści. Pojednanie z Bogiem to nasze najlepsze przygotowanie do zbliżających się Świąt Wielkanocnych

 

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Zapraszamy też na Drogę Krzyżową ofiarowaną za zmarłych zalecanych w piątki ok. 7:45 i o 16:15. Zalecki za zmarłych można przynosić do zakrystii.

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00; Schola Vocatus środa 19:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; WJM Young czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Ministranci piątek 16:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Od poniedziałku (do czwartku) – od g.8:00 zapraszamy chętnych do pomocy przy porządkowaniu obejścia naszego sanktuarium

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

- o 19:00 comiesięczna Eucharystia Wspólnoty Jezusa Miłosiernego

 

W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca – okolicznościowe nabożeństwa kwadrans przed poranną mszą świętą

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- w pierwszy czwartek miesiąca od 17:00 zapraszamy do spowiedzi dzieci szkolne.

 

Piątek - pierwszy w miesiącu zapraszamy dzieci na mszę o 17:00

natomiast młodzież na mszę o 18:30 z okazją do spowiedzi od 18:00; po mszy świętej w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży klas ósmych

 

Sobota - od 7:00 rano księża będą odwiedzać chorych parafian z posługa sakramentalną - chętnych prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii

 

Przyszła niedziela­ - rozpoczyna okres pasyjny Wielkiego Postu. Na ten czas zasłaniamy krzyże.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Szulika numerów nieparzystych 1-41; a za tydzień z ul. Szulika numerów parzystych 2-24.

 

W Gościu Niedzielnym o rozeznawaniu duchowym i o św. Ignacym Loyoli, o którym film zostanie dodany jako bezpłatny dodatek za tydzień, a w tym numerze 16-to stronicowy dodatek „Ziołowa apteczka na wiosnę”, w którym m.in. o tym, jak odtruć organizm po zimie.

 

Zaproszenia

- 11.04. o g. 19:00 (czwartek) organizujemy dla parafii seans filmu o przebaczeniu pt. „Największy dar” w Chwałowicki Domu Kultury. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w zakrystii oraz kasie CDK

- 12.04 o g. 18:00 przejdziemy Drogą Krzyżową ulicami Chwałowic od kościoła do krzyża na ul. Śląskiej

 

Ogłoszenia

- Prezydent Miasta Piotr Kuczera serdecznie zaprasza mieszkańców dzielnicy Chwałowice do czynnego udziału w zebraniu wyborczym do Rady Dzielnicy, które odbędzie się w czwartek 4.04.br. o g.17:00 w budynku Chwałowickiego Domu Kultury przy ul. 1 Maja 91b

- 5.04. do g. 14:30 na parkingu przy kościele zostanie przeprowadzona zbiórka elektrośmieci w ramach akcji wspierania misjonarzy

- 27.04. o 17:00 w Domu Kultury Chwałowice odbędą się wydarzenia artystyczne oraz otwarta wystawa zdjęć z okresu II wojny światowej. Wszystkich posiadaczy rodzinnych i historycznych zdjęć zachęcamy do udostępnienie swoich pamiątek, których kopie mogą pojawić się na wspomnianej wystawie. Zdjęcia do skopiowania przedstawiające historie Ślązaków wcielonych wówczas do wojska różnych armii można przynosić do kancelarii parafialnej do 15. kwietnia.


Ogłoszenie parafialne 24.03.2019 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

W dzisiejszej Ewangelii słyszymy wezwanie do nawrócenia. To jest nasze zadanie na Wielki Post i na całe życie. Jeszcze nie jest za późno, żeby zwrócić się do Boga i przeżywać rzeczywistość w odniesieniu do Jego dobroci i miłości. Codzienne radości, ale także cierpienia i upadki, powierzajmy Bożemu miłosierdziu podczas Mszy świętych i podejmowanych przez nas praktyk wielkopostnych.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – konkretnie na wsparcie Domu Księży Emerytów oraz Sądu Metropolitalnego. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

Zapraszamy też na Drogę Krzyżową ofiarowaną za zmarłych zalecanych w piątki ok. 7:45 i o 16:15. Zalecki za zmarłych można przynosić do zakrystii. Można dla nich uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, komunia św. i modlitwa ofiarowana w intencjach papieskich)

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00; Schola Vocatus wtorek 19:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Krąg biblijny środa 20:00; Diakonia muzyczna czwartek 19:00; Kurs Alfa dla młodzieży czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Poniedziałekw Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nie narodzone. O 17:30 zapraszamy na nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych dzieci, podczas którego będzie można podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

- o 19:00 w Domu Parafialnym spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów Szkół Podstawowych nr 13 i 35 odbędą się w tym tygodniu od środy do piątku, a poprowadzi je ks. Łukasz Rączka z parafii w Marklowicach. Nauki: 27 i 28.03 o g. 9:00 klasy I-V, a o g. 10:45 klasy VI-VIII oraz 3 gimnazjalne 29.03 (pt) Msza na zakończenie rekolekcji o g. 9:00 dla SP 13, a o g. 11:00 dla SP 35

 

Środa - o 16:30 w kościele Eucharystia dla grupy Emmanuel (przedtem spowiedź od g. 16:00)

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- o 18:00 msza dziękczynna dla młodzieży uczestniczącej w Kursie Alfa, a po niej spotkanie podsumowujące w Domu Parafialnym

 

Od piątku do niedzieli w naszym Domu Parafialnym odbywać się będzie Oaza Modlitwy, którą będzie prowadził Ks. Paweł Rylski z animatorami

 

Przyszła niedziela­ - jest obchodzona jako Niedziela Radości - LAETARE

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Kamiennej, Radziejowskiej oraz Wjazdowej; a za tydzień z ul. Szulika numerów nieparzystych 1-41.

 

W Gościu Niedzielnym znajdziemy przydatny nie tylko w Wielkim Poście Rachunek Sumienia, jak również artykuły poświęcone sakramentowi pojednania i pokuty, a zwłaszcza tajemnicy spowiedzi

 

Ogłoszenie

Prezydent Miasta Piotr Kuczera serdecznie zaprasza mieszkańców dzielnicy Chwałowice do czynnego udziału w zebraniu wyborczym do Rady Dzielnicy, które odbędzie się w czwartek 4.04.br. o g.17:00 w budynku Chwałowickiego Domu Kultury przy ul. 1 Maja 91b


Ogłoszenie parafialne 17.03.2019 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Jezus na Górze Tabor przemienił się wobec uczniów, aby przed czekającą Go męką zobaczyli Jego chwałę. Niech nasz udział we Mszy św. będzie wejściem na naszą górę przemienienia, żeby spotkać się z Bogiem i cieszyć się z Jego obecności. W ciężkich sytuacjach, których doświadczamy w naszej codzienności, nieraz trudno za zachować w sobie nadzieję. Pamiętajmy jednak, że nasza ojczyzna jest w niebie, na co zwraca nam dziś uwagę św. Paweł.

 

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, natomiast przed kościołem wolontariusze przeprowadzą diecezjalną zbiórkę na Fundusz Misyjny Ad Gentes


Ks. rekolekcjonista Jacek Staniec serdecznie dziękuje za wspólnie przeżyty czas rekolekcji oraz waszą hojność okazaną na rzecz Domu Rekolekcyjnego EMAUS w Koniakowie

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Zapraszamy też na Drogę Krzyżową ofiarowaną za zmarłych zalecanych w piątki ok. 7:45 i o 16:15.

Zalecki za zmarłych można przynosić do zakrystii.

 

Spotkania grup formacyjnych: Katecheza kobiet wtorek 15:00; Dzieci do Wczesnej Komunii św. wtorek 16:00; Karmelitański Zakon Świeckich środa 16:00; Schola Vocatus środa 19:00; Kurs Alfa dla młodzieży czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Ministranci sobota 9:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Poniedziałek - o 19:00 do Domu Parafialnego zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkich chętnych na tegoroczny wyjazd do Dorsten w Niemczech w ramach naszej międzyparafialnej wymiany. Wyjazd planowany jest w okresie Zielonych Świąt od 7-12.06.br. Szczególnie zapraszamy młodzież, która ma możliwość uzyskania dotacji na ten wyjazd.

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

- o 17:30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Józefa przygotowane przez wspólnotę Karmelu 

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- o g. 18:00 Eucharystia z czuwaniem modlitewnym o uzdrowienie ciała i duszy

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji – konkretnie na wsparcie Domu Księży Emerytów oraz Sądu Metropolitalnego

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Pukowca 12; a za tydzień z ul. Kamiennej, Radziejowskiej oraz Wjazdowej.

 

W Gościu Niedzielnym przeczytamy o nowoczesnych formach jałmużny i współczesnych jałmużnikach, którzy z pasją i w ciekawy sposób zbierają środki na różne kościelne dzieła i pomoc potrzebującym; ponadto drugi odcinek wielkopostnej Drogi Krzyża – o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania; oraz artykuł Beaty Zajączkowskiej o papieskich rekolekcjach. Natomiast w Małym Gościu ks. Bartłomiej Kuźnik tłumaczy, dlaczego Wielki Post to czas wyjątkowy; Magdalena Gros daje konkretne, praktyczne wskazówki, co zrobić, żeby dobrze przeżyć ten czas; oraz o „fotografii” Jezusa, czyli o tym, że Chusta z Manoppello i Całun Turyński nałożone na siebie przedstawiają twarz tego samego mężczyzny 

 

Zaproszenia w gablotce znajdziemy szczegółowe informacje o następujących wydarzeniach:

- 18.03. o 17:00 seans filmu 'Outcasts. Szare Anioły' na Kampusie przy ul. Rudzkiej (bilety w zakrystii)

- 18.03. o 17:00 w Bibliotece w Rybniku (ul. Ks. Józefa Szafranka 7) spotkanie z ks. prof. dr hab. Pawłem Bortkiewiczem pt. „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi…)

- 18.03. o 19:00 Rybnicki Wieczór Chwały w Bazylice św. Antoniego

- 13.04. o 9:30 Dzień Otwarty w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym

- 11-13.04 o g. 19:00 Rekolekcje Wielkopostne dla pracowników Służby Zdrowia odbędą się w kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku

 

Ogłoszenia

- 5.04. do g. 14:30 na parkingu przy kościele zostanie przeprowadzona zbiórka elektrośmieci w ramach akcji wspierania misjonarzy

- 27.04. o 17:00 w Domu Kultury Chwałowice odbędą się wydarzenia artystyczne oraz otwarta wystawa zdjęć z okresu II wojny światowej. Wszystkich posiadaczy rodzinnych i historycznych zdjęć zachęcamy do udostępnienie swoich pamiątek, których kopie mogą pojawić się na wspomnianej wystawie. Zdjęcia do skopiowania przedstawiające historie Ślązaków wcielonych wówczas do wojska różnych armii można przynosić do kancelarii parafialnej do 15. kwietnia.


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42