OGŁOSZENIA

Ogłoszenia parafialne 18.03.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Kolejna niedziela Wielkiego Postu jest dla nas wezwaniem do nawrócenia. Jezus mówi: „Jeśli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie samo jedno, ale jeśli obumrze, przynosi plon obfity”. Tak samo i nasze serca muszą się przemienić, abyśmy nie upatrywali największej wartości w dobrach tego świata, ale zwrócili się ku Bogu. Chodzi przecież o nasze zbawienie. Niech wyśpiewany dzisiaj refren psalmu „Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste” będzie wyrazem pragnienia naszego nawrócenia.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Także dziś o 18:00 zapraszamy do Auli Domu Parafialnego na projekcję filmu dokumentalnego o losach chwałowickiego bohatera Jerzego Malchera, patrioty, harcerza, żołnierza armii polskiej, kuriera ruchu oporu, oficera brytyjskiego wywiadu, pisarza…a przede wszystkim synka z Chwałowic. Zapraszamy do przygody wspólnego odkrywania naszej lokalnej historii i tożsamości.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00; Karmel środa 16:00

Kurs Alfa dla gimnazjalistów czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00 Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Poniedziałek - o 19:00 w naszym kościele będzie miała miejsce modlitwa uwielbienia jako Rybnicki Wieczór Chwały

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Środa - spotkanie Grupy Emmanuel (z okazją do spowiedzi) o 16:30 w Domu Parafialnym;

- o 16:00 w salkach spotkanie Wspólnoty Karmelitańskiej z karmelitą ojcem Włodzimierzem Tochmańskim z Czernej

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Piątek - zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 7:45 oraz na Drogę Krzyżową ulicami Chwałowic o 18:00

Rozpoczniemy obok Kaplicy Różańcowej na placu za Pocztą i przejdziemy do kościoła ulicami 1-go Maja nr parzyste, Stawiarza, Anny Stefek, 1-go Maja nr nieparzyste, Gałczyńskiego.

 

Sobota -  od 7:00 przedświąteczne odwiedziny chorych parafian przez kapłanów z posługa sakramentalną - chętnych prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii

- w tym dniu swoje urodziny obchodzi Ks. Robert Rosiak, zapraszamy na mszę św. w jego intencji o g. 18:00

- to także rocznica urodzin Sł. Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego – patrona SP 35 w Chwałowicach

 

Przyszła niedziela­ - to Palmowa Niedziela Męki Pańskiej,

- w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o g. 14:00 Msza w ramach obchodów 33. Światowego Dnia Młodzieży

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie również na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. 1-go Maja numery parzyste 60-76; a za tydzień nr parzyste 78-90

 

W Gościu Niedzielnym o pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka, jego stylu, energii i nowych kierunkach przez niego wyznaczonych; a ponadto o mistyku odprawiającym Eucharystię w taki sposób, że niewierzący uciekł z obawy przed nawróceniem, czyli dalszy ciąg wielkopostnego cyklu o św. o. Pio, a także wiele innych interesujących artykułów

 

Ogłoszenia

 • Przy dokonywaniu rocznych rozliczeń finansowych możemy tradycyjnie przekazać 1% swojego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego; możemy w ten sposób także WESPRZEĆ NASZĄ PARAFIĘ za pośrednictwem konta Stowarzyszenia Katolickiej Wspólnoty Emmanuel (40-545 Katowice ul. Warzywna 31) podając w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000003534 z tytułem przelewu „Na cele domu formacyjnego TERESA”.

 • CARITAS parafialna zachęca do włączenia się w nasze coroczne akcje Wielkanocne: w zaprzyjaźnionych sklepach i pod obrazem Miłosierdzia Bożego są wystawione kosze na produkty w ramach akcji „Mam niewiele, ale się z tobą podzielę”, a w niedzielę palmową zachęcamy do zakupu palm przygotowanych przez wolontariuszy – cały dochód zostanie przeznaczony na realizacje recept osób ubogich naszej parafii oraz zakup chleba dla potrzebujących.
  Przy okazji wolontariusze proszą wiernych mających taką możliwość o dostarczenie bukszpanu do siedziby Caritas.

 • Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku zaprasza na Dni Otwarte organizowane: dla kandydatów do klas 7 SP w sobotę 7.04. o g. 10:00, a dla kandydatów do Liceum Ogólnokształcącego w piątek 13.04. w godz. 10:00-14:00
 • Dzień Otwarty w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym odbędzie się w sobotę 14 kwietnia br. od godz. 9.30. Adresowany jest do młodzieży męskiej po drugiej klasie gimnazjum oraz starszej. Zapisy trwają do soboty 7 kwietnia br. pod adresem: jeremiasz.katowice@gmail.com lub pod numerem tel. 519 546 150.

 • Rekolekcje „dla szukających drogi” odbędą się w domu kleryckim „Bobczonka” w Beskidzie Śląskim w dniach 20-23 sierpnia br. Zapraszamy młodzież męską – uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów zainteresowanych rozeznaniem swojego powołania. Koszt udziału 100 zł (50 zł opłaca uczestnik, druga część – z budżetu parafii zamieszkania. Zgłoszenia na stronie: www.seminarium.katowice.pl do 13 sierpnia br. Dodatkowe informacje na stronie: www.facebook.com/jeremiaszwssd.

Ogłoszenia parafialne 11.03.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Czwarta niedziela Wielkiego Postu jest nazywana niedzielą „Laetare”, czyli niedzielą radości, od pierwszych słów antyfony „Raduj się, Jerozolimo”. Zewnętrznym symbolem tej radości są szaty liturgiczne koloru różowego. Łączy on w sobie fioletowy kolor postu i umartwienia z białym kolorem radości wielkanocnej, której świętowanie już się wymownie przybliżyło. Powód do dzisiejszej radości jest jeden; jest nim miłość Boga do nas, objawiona w Chrystusie, który przez swoja ofiarę pojednał nas z Ojcem. Składamy Bogu ofiarę dziękczynienia za Jego nieskończoną miłość.

 

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.15 zapraszamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

Także dziś o 18:00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert chóru kameralnegoLEGE ARTIS” z Pszowa.

 

Spotkania grup formacyjnych:            Krąg biblijny poniedziałek 20:00;         Katecheza kobiet środa 15:00;

Kurs Alfa dla gimnazjalistów czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00 Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- 15.03. o 19:00 na probostwie spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej

 

Piątek - zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 7:45 i 16:15

- Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym

 

Przyszła niedziela­znakiem zasłaniania krzyży rozpoczyna się okres pasyjny Wielkiego Postu

- 18.03. w niedzielę o 18:00 zapraszamy do Auli Domu Parafialnego na projekcję filmu dokumentalnego o losach chwałowickiego bohatera Jerzego Malchera, patrioty, harcerza, żołnierza armii polskiej, kuriera ruchu oporu, oficera brytyjskiego wywiadu, pisarza…a przede wszystkim synka z Chwałowic, i dlatego zachęcamy do wspólnego odkrywania wielkiej historii tej naszej lokalnej, małej ojczyzny. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. 1-go Maja numery parzyste 48-58; a za tydzień nr parzyste 60-76

 

W Gościu Niedzielnym o ustawie ograniczającej handel w niedzielę, dzięki której robimy krok w stronę dojrzałej cywilizacji; ponadto o pysze, wyproszonych dzieciach i potrzebie ciągłego nawracania opowiada rektor bazyliki św. Michała Archanioła we Włoszech; a także reportaż z najmniejszego miasta w Polsce, które liczy zaledwie 503 mieszkańców, za to zabytkami mogłoby obdzielić niejedna metropolię.

 

Ogłoszenia

 

 • Przy dokonywaniu rocznych rozliczeń finansowych możemy tradycyjnie przekazać 1% swojego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego; możemy w ten sposób także WESPRZEĆ NASZĄ PARAFIĘ za pośrednictwem konta Stowarzyszenia Katolickiej Wspólnoty Emmanuel (40-545 Katowice ul. Warzywna 31) podając w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000003534 z tytułem przelewu „Na cele domu formacyjnego TERESA”.

 • 17.03. o 10:00 w kościele pw. św. Jana Sarkandra w Rybniku Paruszowcu odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia Członków Parafialnych Zespołów Charytatywnych.

 • Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku zaprasza gimnazjalistów i rodziców na Dni Otwarte Szkoły 17.03. br. w godz. 9:00-13:00, które pozwolą zapoznać się z ofertą edukacyjną, zwiedzić szkołę, wziąć udział warsztatach przybliżających kierunki kształcenia. Szczegóły na plakacie w gablotce oraz www.zseu.pl 

 • Duszpasterstwo Akademickie w Rybniku wraz z Miastem Rybnik organizuje w dniach od 2 do 9 lipca br. obóz młodzieżowy z udziałem gości z zagranicy. W jego programie m.in.: warsztaty tematyczne i spotkania z ciekawymi ludźmi, dwudniowa przygoda w drodze, koncerty (TGD, Carrantuohill i Chwila Nieuwagi), spektakle teatralne oraz rekolekcje głoszone przez mnichów ze Wspólnoty Tyberiadzkiej z Belgii. Koszt udziału w obozie wynosi 30 złotych. Wydarzenie odbywać się będzie na terenie naszego miasta. Adresowane jest do grupy wiekowej 15-30 lat. Jego uczestnicy nocować będą w swoich domach. Szczegóły oraz karty zgłoszeniowe w zakrystii lub na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego.

 • Poszukujemy rodzin chętnych do przyjęcia pod dach swoich domów młodych pielgrzymów z Polski i ze świata, którzy w dniach od 2 do 9 VII przyjadą do Rybnika, by wziąć udział  w międzynarodowym obozie młodzieżowym. Podobnie jak w czasie Światowych Dni Młodzieży, rodziny zajęłyby się organizacją noclegu i podjęciem gości przy stole. Organizator zapewni im zajęcia i atrakcje w ciągu dnia. Zgłoszenia i szczegóły pod numerem telefonu: 519 197 217.

Ogłoszenia parafialne 04.03.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Św. Paweł dziś przypomina: „Głosimy Chrystusa ukrzyżowanego”. Sensem naszego przyjścia na Mszę św. jest spotkanie z Jezusem, który umarł za nas i zmartwychwstał. W czasie Wielkiego Postu wielokrotnie dotykamy kwestii ludzkiej słabości i grzechów, które obciążają nasze sumienia. Patrząc na Chrystusa ukrzyżowanego, zobaczmy tego, któremu nasz los nie jest obojętny. Jezus z miłosierdziem przyjmuje człowieka wyznającego swoje grzechy. Ulituje się także nad nami, gdy z ufnością i żalem przyznamy się do naszych win.

Witamy w naszej wspólnocie ojca Pawła Blok OFM z Astany, który poprowadzi nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Od niedzieli do środy nauki ogólne w ramach Mszy Świętych wg normalnego porządku. Natomiast na nauki stanowe wieczorem o 19:00 zapraszamy w poniedziałek mężczyzn, we wtorek kobiety, a w środy wspólnie małżeństwa.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby ojca rekolekcjonisty i jego parafii w Kazachstanie


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Szkolne rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży poprowadzi nasz gość o. Paweł Blok OFM z Kazachstanu


W poniedziałek i wtorek nauka rekolekcyjna

  8:30    dla dzieci Szkół Podstawowych klas 1-3

10:00    dla dzieci Szkół Podstawowych klas 4-6

11:30    dla klas 7 Szkół Podstawowych oraz 2-3 gim.

            W środę Msza Święta

  9:00    dla dzieci Szkół Podstawowych klas 1-6

11:00    dla klas 7 Szkół Podstawowych oraz 2-3 gim.

 

Starszej Młodzieży proponujemy 4-6.03. rekolekcje z o. Danielem Ange w kościele akademickim przy ul. Gliwickiej. Gość DAR-u wygłosi tam homilie w ramach Mszy św. w niedzielę o 11:00 i 20:00, w poniedziałek i wtorek o godz. 19:00.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Kurs Alfa dla gimnazjalistów czwartek 19:00; Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Od poniedziałku do czwartku - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Piątek - zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 7:45 i 16:15

 

Przyszła niedziela­4. Wielkiego Postu - to tzw. niedziela radości LAETARE.

W tym dniu zapraszamy do naszego kościoła o godz. 18:00 na koncert chóru kameralnego „LEGE ARTIS” z Pszowa.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. 1-go Maja numery parzyste 18-46; a za tydzień nr parzyste 48-58.

 

W Gościu Niedzielnym o świeckich zakonnikach, zwanych tercjarzami. Skąd się wzięli, kim są oraz kto może wstąpić do trzeciego zakonu? Ponadto o tym, co wyjątkowego jest w praktykowaniu” Gorzkich żalów” i dlaczego właśnie w Polsce to nabożeństwo jest tak popularne?

 

Zaproszenia

- 8-10.03. o g.19:00 w kaplicy Szpitala w Orzepowicach Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych Ks. Wojciech Bartoszek, który głosił u nas kazania odpustowe, poprowadzi Rekolekcje dla Pracowników Służby Zdrowia

- w sobotę 24.03. wielkopostny dzień skupienia dla samorządowców naszych miast, powiatów i gmin z udziałem Biskupa Marka Szkudło w parafii św. Antoniego w Rybniku ul. Mikołowska 4, tel. 32/432 90 20,  606 697 926, zgłoszenia: grzegorz.olszowski@archidiecezjakatowicka.pl; Prowadzenie: ks. dr Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”

 

Ogłoszenia

 • Nadzwyczajna forma nauk przedślubnych połączona z dniem skupienia dla narzeczonych odbędzie się w Ośrodku Spotkań i Formacji w Brennej w dniach 13–15 kwietnia br. Zapisy do czwartku 15 marca br. pod numerem telefonu: 519 546 204, u Księdza Dyrektora: 519 546 240 lub mailowo: kontakt@rekolekcje-brenna.pl. Polecamy także kurs „Przed nami małżeństwo” m.in. w naszym Domu Rekolekcyjnym w Koniakowie, informacje i rejestracja na stronie www.przednamimalzenstwo.pl. Na miejscu w Rybniku w parafii MB Bolesnej w dzisiejszą niedzielę o 13:30 dekanalny dzień skupienia dla narzeczonych (kolejne 3. czerwca, 2. września i 2. grudnia), w następne dni 5-7.03. o g. 17:30 można skorzystać z nauk przedślubnych prowadzonych metodą dialogową.

 • CARITAS parafialna zachęca do włączenia się w nasze coroczne akcje Wielkanocne: w zaprzyjaźnionych sklepach i pod obrazem Miłosierdzia Bożego zostaną wystawione kosze na produkty w ramach akcji „Mam niewiele, ale się z tobą podzielę”, a w niedzielę palmową zachęcamy do zakupu palm przygotowanych przez wolontariuszy – cały dochód zostanie przeznaczony na realizacje recept osób ubogich naszej parafii oraz zakup chleba dla potrzebujących.

 • Trwa pierwszy etap XIV edycji Konkursu Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II – Pielgrzym pokoju”, organizowanego przez Fundację „Instytut Tertio Millennio”. Jest to największy ogólnopolski konkurs wiedzy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II. Główną nagrodą konkursu jest wyjazd do Rzymu. W tym roku nagrodę specjalną ufundowała również Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda. Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie www.konkurspapieski.pl oraz rozwiązać krótki quiz online. I etap kończy się 11 marca. Wszystkie informacje oraz regulamin konkursu dostępne na stronie www.konkurspapieski.pl.

Ogłoszenia parafialne 25.02.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Wielki Post, który przeżywamy, jest dla nas wielkim wezwaniem do nawrócenia. Bóg chce naszego dobra i choć nie rozumiemy, co przydarza nam się w życiu, musimy pamiętać, że Jemu zależy na nas. Nawrócenie jest decyzją powrotu do kochającego Boga. W Ewangelii usłyszymy słowa Boga Ojca: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!” Zaufajmy Jezusowi, a On nas poprowadzi.

W Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami potrzebującymi naszego wsparcia.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, natomiast przed kościołem przeprowadzona zostanie diecezjalna zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes z celowym ukierunkowaniem „Śląskie dla Aleppo


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.15 zapraszamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

Spotkania grup formacyjnych:            Krąg biblijny poniedziałek 20:00;         Katecheza kobiet środa 15:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00;       Kurs Alfa dla gimnazjalistów czwartek 19:00; Ministranci piątek 16:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

W tym tygodniu przypadają 1. czwartek, piątek i sobota miesiąca – nabożeństwa kwadrans przed poranną mszą świętą

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Piątek - zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 7:45 i 16:15

 

Sobotawieczorną mszą świętą rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi franciszkanin o. Paweł Blok OFM z Astany w Kazachstanie. Ojciec poprowadzi również szkolne rekolekcje dla naszych dzieci z SP 13 i 35 oraz klas gimnazjalnych.

 

SOBOTA 3.03.

18:00    Msza Święta z 1. nauką rekolekcyjną

 

NIEDZIELA 4.03.

 

 7:00     Msza Święta z 1. nauką rekolekcyjną

 9:00     Msza Święta z 1. nauką rekolekcyjną

10:30    Msza Święta z 1. nauką rekolekcyjną

12:00    Msza Święta z 1. nauką rekolekcyjną

17:00    Msza Święta z 1. nauką rekolekcyjną

 

PONIEDZIAŁEK 5.03.

 

 7:00     Msza Święta z 2. nauką rekolekcyjną

 8:30     Nauka rekolekcyjna dla dzieci SP klas 1-3

10:00    Nauka rekolekcyjna dla dzieci SP klas 4-6

11:30    Nauka rekolekcyjna dla dzieci SP klas 7 oraz 2-3 gim.

17:00    Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi

18:00    Msza Święta z 2. nauką rekolekcyjną

19:00    Nauka stanowa dla mężczyzn

 

WTOREK 6.03.

 

 7:00     Msza Święta z 3. nauką rekolekcyjną

 8:30     Nauka rekolekcyjna dla dzieci SP klas 1-3

10:00    Nauka rekolekcyjna dla dzieci SP klas 4-6

11:30    Nauka rekolekcyjna dla dzieci SP klas 7 oraz 2-3 gim.

17:00    Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi

18:00    Msza Święta z 3. nauką rekolekcyjną

19:00    Nauka stanowa dla kobiet

 

ŚRODA 7.03.

 

 7:00     Msza Święta z 4. nauką rekolekcyjną

 9:00     Msza Święta dla dzieci SP klas 1-6

11:00    Msza Święta dla dzieci SP klas 7 oraz 2-3 gimnazjalnych

17:00    Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi

18:00    Msza św. z 4. nauką rekolekcyjną

19:00    Nauka stanowa dla małżeństw

 

Okazja do spowiedzi pół godz. przed każdą Mszą z nauką ogólną

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby ojca rekolekcjonisty i jego parafii w Kazachstanie

Oprócz dzisiejszej specjalnej zbiórki przed kościołem, Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, możemy wspierać przez cały 2018 rok płatnymi SMSami o treści MISJE na nr 72032 (koszt SMS 2,46 zł z VAT)

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. 1-go Maja 97; a za tydzień z 1-go Maja numery parzyste 18-46.

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru jest tzw. dżuma XXI wieku, czyli samotność – choroba, która poważnie zagraża Europie; ponadto w cyklu „Wielki Post z o. Pio” o modlitwie jako najlepszej broni.

Zaś w Małym Gościu rady o. Pio o dobrej spowiedzi, a także o tym, jak zrobić własną grę planszową.

 

Zaproszenia

 

 • Parafia Matki Bożej Częstochowsjkiej na Nowinach ul. Pilarczyka 5 zaprasza: na Wielkopostne Spotkanie Mężczyzn 1.03. o g. 18:45 w temacie „Uwolnienie serca (pycha – pokora i pojednanie), które poprowadzi Garry Stephens; ponadto wspólnota Mężczyzn św. Józefa zaprasza na Adorację Najśw. Sakramentu w każdy trzeci poniedziałek miesiąca.

 • Duszpasterstwo Akademickie w Rybniku zaprasza 4-6.03. do udziału w rekolekcjach z o. Danielem Ange w kościele akademickim przy ul. Gliwickiej. Ten francuski duchowny i pisarz, autor blisko 70 książek, od kilkudziesięciu lat tworzy w Europie i na świecie szkoły modlitwy i ewangelizacji dla młodych. Gorliwie ewangelizuje, jeżdżąc po świecie, choć ma już 85 lat. W Rybniku wygłosi homilie w ramach Mszy św. w niedzielę o 11:00 i 20:00, w poniedziałek i wtorek o godz. 19:00.
 • 8-10.03. o g.19:00 w kaplicy Szpitala w Orzepowicach Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych Ks. Wojciech Bartoszek, który głosił u nas kazania odpustowe, poprowadzi Rekolekcje dla Pracowników Służby Zdrowia

Ogłoszenia parafialne 18.02.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Chrystus spędził czterdzieści dni na pustyni kuszony przez szatana. I my, rozpoczynając Wielki Post, udajemy się teraz na pustynię. Towarzysza nam wymowne słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Kościół dopomaga nam w przeżywaniu tego czasu przez sakramenty, czytania, pieśni, nabożeństwa. Każdy z nas potrzebuje nawrócenia. I to od nas zależy, na ile zbliżymy się do Boga. „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże”.

 

           Kolekta dzisiejsza ma charakter jałmużny postnej czyli zadośćuczynienia wynagradzającego za naruszenie postu.


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Zapraszamy też na Drogę Krzyżową ofiarowaną za zmarłych zalecanych w piątki ok. 7:45 i o 16:15.

Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych. Przy okazji przypominamy naukę kościoła o nakazie praktykowania pokuty. Otóż w Kościele powszechnym dniami i okresami pokutnymi są: poszczególne piątki całego roku oraz czas Wielkiego Postu. W tych dniach wierni powinni: a) modlić się w sposób szczególny, b) wykonywać uczynki pobożności i miłości, c) podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, d) zwłaszcza zaś zachowywać post i wstrzemięźliwość.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet środa 15:00; Karmelitański Zakon Świeckich środa 16:30; Katecheza mężczyzn środa 19:00;

Kurs Alfa dla gimnazjalistów czwartek 19:00; Ministranci piątek 16:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45

 

ŚrodaWspólnota Karmelitańska zaprasza  na nieszpory w kościele o 17:30

 

Czwartek - od 17:00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi

 

Piąteko 18:00 w kościele spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania

od 19:00-21:00 w domu parafialnym rekolekcje ewangelizacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, ciąg dalszy w sobotę w godz. od 10:00 do 21:00

 

Dziś alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich oraz rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Nasz parafianin alumn Jakub Gojny przyjmie dar święceń diakonatu w sobotę 24 lutego o godz. 10:00 w parafii Nawiedzenia NMP w Połomi

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, natomiast przed kościołem przeprowadzona zostanie diecezjalna zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. 1-go Maja 95; a za tydzień z ul. 1-go Maja 97.

 

W Gościu Niedzielnym Wielki Post z ojcem Pio. W numerze pierwsza odsłona cyklu wielkopostnego poświęconego spowiedzi; ponadto o fenomenie rodziny, która wiele może dzięki miłości wzajemnej oraz o poszczeniu, które poprawia stosunek do życia i siebie samego.

 

Ogłoszenia

 

 • Firma Green Office Ecologic we współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w potrzebie organizuje w całej Polsce akcję zbiórki elektroodpadów. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce, prowadzonego przez Siostry Misjonarki Orionistki. Tzw. elektrośmieci możemy złożyć w narożniku parkingu przy kościele w środę po południu lub w czwartek rano. Akcję u nas w parafii zakończy transport zapowiedziany na czwartek 22.02. o godz. 9:00.
 • W tym tygodniu kończy się możliwość zgłaszania chętnych do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w 2019r. w zorganizowanych grupach (a tylko takie uczestnictwo jest możliwe). W gablotce umieszczone są informacje Ks. Krzysztofa Nowrota – koordynatora organizowanej grupy rybnickiej, kontakt możliwy przez stronę DAR-u (Duszpasterstwa Akademickiego w Rybniku)

Ogłoszenia parafialne 11.02.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Obchodzimy dziś Światowy Dzień Chorego. Warto tego dnia pomodlić się za chorych, którzy są wokół nas, i okazać im zwykłą ludzką życzliwość. W dzisiejszej Ewangelii widzimy trędowatego, który prosi Jezusa o uzdrowienie: „Jeśli zechcesz, możesz mnie oczyścić”. Któż z nas nie boryka się z jakąś chorobą ciała albo z cierpieniem dotykającym psychiki bądź duszy? I my możemy zwrócić się z wiara do Jezusa. On zrozumie nasze słabości i niedomagania. Jezus ma moc, aby nas uzdrowić. Po zakończeniu Mszy Świętej będzie udzielane Błogosławieństwo Lourdzkie indywidualnie każdej chorującej osobie.

 

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

Od dziś rozpoczynamy tzw. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo jako duchową ekspijację za grzechy okresu karnawału. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w niedzielę 13:00-16:30 oraz w poniedziałek i wtorek 8:00-17:30; możemy skorzystać z propozycji ramowego planu wg następującego porządku:

8:00 parafianie z ul. Działkowców, Prusa, Szulika, Gałczyńskiego;

9:00 z Obywatelskiej, Ks. Śliwki, Radziejowskiej;

10:00 z Nowej, Ogrodowej, Anny Stefek, Stawiarza;

11:00 z Wjazdowej, Jagiellońskiej, Kołłątaja, Tkoczów;

12:00 ze Zwycięstwa;

13:00 z Kupieckiej i Krupińskiego;

14:00 z Okulickiego, Śląskiej;

15:00 czciciele Miłosierdzia Bożego, dzieci szkolne i młodzież;

16:00 parafianie z ul. Górniczej  i Pukowca;

17:00 adoracja wspólna i nabożeństwo przebłagalne o 17:30, a następnie Eucharystia

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00;  Ministranci piątek 16:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45

 

Środa - POPIELEC - Msze o 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00 (w tym dniu tak jak w Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia) i post polegający na ograniczeniu ilości jedzenia do jednego posiłku do syta (dotyczy wszystkich pomiędzy 18 i 60 rokiem życia) - rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. To początek Okresu Wielkiego Postu, który do IV tygodnia ma charakter pokutny, a od V niedzieli, kiedy zasłaniamy krzyże, charakter pasyjny. Wielki Post kończy Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, która rozpoczyna Święte Triduum Paschalne.

Szczególną formą przygotowania do obchodów Misterium Paschalnego będą Parafialne Rekolekcje Wielkopostne w dniach 3-7 marca. Warto sobie zarezerwować ten czas duchowego pogłębienia.

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Piątek - trzeci w miesiącu jest szczególnym dniem kultu Miłosierdzia Bożego, nabożeństwo o godz. 6:45

- Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym

- uczestnicy Kursu Alfa wyjeżdżają na weekend na Górze Świętej Anny, polecamy ich Waszej modlitwie

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w piątki po porannej Mszy ok. 7:45 ofiarowana za zmarłych zalecanych i w piątki o godz. 16:15 przed wieczorną Mszą Świętą oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele wielkopostne o 16:15.

 

Przyszła niedziela­ - obchodzona jako Niedziela Trzeźwości kończy 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, niech będzie dla nas zachętą do daru abstynencji od napojów alkoholowych ofiarowanej Bogu za ludzi pogrążonych w nałogach oraz świadectwa poprzez osobisty wpis deklaracji tego daru w parafialnej księdze abstynencji wyłożonej pod obrazem Matki Bożej.

Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna czyli zadośćuczynienie za naruszenie piątkowego postu

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. 1. Maja 93; a za tydzień z ul. 1. Maja 95.

 

W Gościu Niedzielnym rozważanie o tym „co walentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę?”, a także rozmowa z ministrem zdrowia, o tym czy w systemie opieki zdrowotnej czekają nas zmiany czy rewolucja?

Na półce z prasą możemy skorzystać z propozycji Zdrapki Wielkopostnej w cenie 2 zł zawierającej 40 zadań na każdy dzień tego okresu. Spróbujmy się bardziej zaktywizować duchowo całymi rodzinami.


Ogłoszenia parafialne 04.02.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Jezus uzdrawiał i wyrzucał złe duchy. Kiedy poszedł na miejsce pustynne, aby się modlić, uczniowie znaleźli Go i powiedzieli: „Wszyscy Cię szukają”. Warto się zastanowić, na ile to zdanie oddaje nasze przyjście na Mszę Świętą. Czy jest to wyraz naszego poszukiwania Boga? Czy przyszliśmy tu z wiarą, aby prosić Jezusa o uzdrowienie z naszych chorób i słabości? On jest blisko. Nie zignorujmy Jego obecności.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory

 

Spotkania grup formacyjnych: tylko Kurs ALFA dla kandydatów do bierzmowania czwartek 19:00

 

Poniedziałek – zebranie członków parafialnej CARITAS o godz. 17:00 w kawiarence

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Przyszła niedziela­ – poprzedzająca Wielki Post rozpoczyna 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, jest to także Światowy Dzień Chorego. Właśnie tym osobom, często nie potrafiącym nawet wyjść ze swego mieszkania, dedykujemy miesięcznik „Apostolstwo Chorych”, który mogą dostarczyć parafianie ich odwiedzający i doglądający. Podarujmy im treści, które są skierowane właśnie do nich.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Przy dokonywaniu rocznych rozliczeń finansowych możemy tradycyjnie przekazać 1% swojego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego; możemy w ten sposób wesprzeć także naszą parafię za pośrednictwem konta Stowarzyszenia Katolickiej Wspólnoty Emmanuel (40-545 Katowice ul. Warzywna 31) podając w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000003534 z tytułem przelewu „Na cele domu formacyjnego TERESA”. Przy okazji Bóg zapłać za wszystkie przekazane kwoty z roku poprzedniego.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. 1. Maja nieparzyste 51-89; a za tydzień 1. Maja 93. Serdecznie dziękujemy wszystkim panom, którzy przyszli pomóc w demontażu stajenki i świątecznych dekoracji.

 

W Gościu Niedzielnym polecamy wywiad z dr Wandą Półtawską która, wypowiadając się w obronie życia dzieci nienarodzonych, mówi o odpowiedzialności i konieczności uczenia się myślenia; ponadto o burzliwych losach najcenniejszego z polskich insygniów królewskich, tzw. Korony Chrobrego oraz o Korei, w której chrześcijaństwo rozwija się bardzo szybko, a wyznawcami Chrystusa zostają również politycy i celebryci.  

 

Zaproszenia

 

- 10.02. sobota Duszpasterstwo Osób Stanu Wolnego zaprasza panny i kawalerów na Muzyczne Ostatki dla Singli

 

Ogłoszenia

 

 • Firma Green Office Ecologic we współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołówi w potrzebie organizuje w całej Polsce akcję zbiórki elektroodpadów. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce, prowadzonego przez Siostry Misjonarki Orionistki. Akcję u nas w parafii zakończy transport 22.02 o godz. 9:00. Do tego czasu spróbujmy przejrzeć nasze mieszkania pod kątem elektrośmieci, których można się pozbyć.

 • 17.02.-23.03. odbędzie się rekrutacja do Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Rybniku, którą rozpocznie Dzień Otwarty Szkoły - szczegóły w gablotce i na www.urszulanki.rybnik.pl
 • 1.03. w internecie ruszają zapisy na wyprawę Tatry po męsku – szczegóły na plakacie i w sieci.

 • 6-8.04. w EMAUS w Koniakowie „Trudne rozstanie” rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka.

Ogłoszenia parafialne 28.01.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Słowa Jezusa mają w sobie prawdę dotyczącą naszego życia. Nauka Jezusa może być dla nas trudna, czasem bolesna, ale ma w sobie moc uwalniania nas od zła. Jezus naucza jak ten, który ma władzę. Nie taką, która ma nas zgnębić, utrudnić nam życia, ale wyzwolić nas z tego, co w nas niedomaga i przeszkadza w nawróceniu do Boga.

 

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

Dzieciom i młodzieży oraz ich rodzinom życzymy udanych ferii zimowych i bezpiecznego wypoczynku.

30.01. i 1.02. kancelaria parafialna będzie czynna tylko od 16:00 do 17:00

 

Spotkania grup formacyjnych: tylko Kurs ALFA dla kandydatów do bierzmowania czwartek 19:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45

 

W tym tygodniu są: I czwartek, piątek i sobota miesiąca – nabożeństwa kwadrans przed mszą poranną.

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi.

 

Piątekobchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej), które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. Kończymy okres śpiewania kolęd. Jest to także dzień modlitw w intencji katechizacji dorosłych. W całym Kościele jest obchodzone jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – w tym dniu kolekta będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

 

Sobota – od godz. 7:00 odwiedziny chorych, których prosimy zgłosić w zakrystii.

- po mszy na godz. 9:00 zapraszamy mężczyzn do pomocy przy demontażu stajenki.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

Przy dokonywaniu rocznych rozliczeń finansowych możemy tradycyjnie przekazać 1% swojego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego; możemy w ten sposób wesprzeć także naszą parafię za pośrednictwem konta Stowarzyszenia Katolickiej Wspólnoty Emmanuel (40-545 Katowice ul. Warzywna 31) podając w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000003534 z tytułem przelewu „Na cele domu formacyjnego TERESA”. Przy okazji Bóg zapłać za wszystkie przekazane kwoty z roku poprzedniego.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. 1 Maja nieparzyste 31-49 ; a za tydzień nieparzyste 51-89.

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru jest mistyka, jako coś dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych; a także o tym skąd wiemy, co jest dobre, a co złe, co sprawiedliwe, a co niesprawiedliwe?

 

Zaproszenia

 

- 28.01. niedziela o 14:00 doroczna adoracja Apostolstwa Chorych przy żłóbku w Panewnikach;

- 28.01. niedziela o 15:00 organizowany przez KIK na Nowinach Modlitewny Marsz Pamięci w formie Drogi Krzyżowej dla uczczenia pamięci ofiar marszu śmierci w 1945 r. oraz Tragedii Górnośląskiej;

- 10.02. sobota Duszpasterstwo Osób Stanu Wolnego zaprasza panny i kawalerów na Muzyczne Ostatki dla Singli.

 

Ogłoszenia

 

- 6-8.04. w EMAUS w Koniakowie „Trudne rozstanie” rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka

- 17.02.-23.03. odbędzie się rekrutacja do Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Rybniku, którą rozpocznie Dzień Otwarty Szkoły - szczegóły w gablotce i na www.urszulanki.rybnik.pl


Ogłoszenia parafialne 21.01.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Jezus mówi w dzisiejszej Ewangelii: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!” To wezwanie dzisiaj nie traci na aktualności. Nawet jeśli regularnie chodzimy do kościoła i modlimy się, to też potrzebujemy nawrócenia, aby być jeszcze bliżej Boga. Wielokrotnie słuchamy Ewangelii. Na ile jednak wierzymy w słowa w niej zawarte? Jak chcemy je realizować w swoim życiu? Wsłuchiwanie się swoim sercem, w skupieniu i z wiarą, w Słowo Boże to część składowa naszego nawrócenia. Przyjmijmy i dziś ten dar.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Kurs Alfa gimnazjalistów czwartek 19:00; Ministranci sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45

- kończymy odwiedziny kolędowe, można jeszcze skorzystać z kolędy dodatkowej w sobotę od 14:30

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

Życzymy dobrego wypoczynku wszystkim udającym się na ferie zimowe – a przede wszystkim śniegu!

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. 1 Maja nieparzyste 1-27 ; a za tydzień nieparzyste 31-49.

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru jest potrzeba ochrony życia chorych dzieci; ponadto polecamy rozmowę z Biskupem Tadeuszem Wojdą o słabościach Kościoła w Europie, kwitnącym chrześcijaństwie w Azji i Afryce, nawracaniu się muzułmanów i silnej wierze Podlasia; o Peru, które właśnie odwiedził papież; o grobie Heleny Kmieć, zamordowanej rok temu w Boliwii wolontariuszki misyjnej, który stał się miejscem modlitwy nie tylko jej bliskich. Natomiast w Małym Gościu o tym co to właściwie jest „dziecięca wiara”, a także zapowiedziana płyta z hitami Małego TGD oraz plakat z Kamilem Stochem

 

Zaproszenia – szczegółowe informacje podane na plakatach w gablotce:

- 21.01. dzisiejsza niedziela o 15:45 w parafii MB Częstochowskiej na Nowinach u ks. Marka Bernackiego Charytatywny Koncert Kolędowy „dla Zbyszka” walczącego z rakiem wieloletniego uczestnika Pielgrzymki Rybnickiej, w której posługiwał jako członek zespołu pomocy medycznej

- 26.01. piątek o 18:00 Spotkanie młodych u Franciszkanów w Zamysłowie – Jasełka jakich jeszcze nie widziałeś pt. „Gdy Bóg podróżuje koleją”;

- 27.01. sobota o 12:00 Archidiecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących do Bazyliki w Panewnikach;

- 28.01. niedziela o 14:00 doroczna adoracja Apostolstwa Chorych przy żłóbku w Panewnikach;

- 28.01. niedziela o 15:00 organizowany przez KIK na Nowinach Modlitewny Marsz Pamięci w formie Drogi Krzyżowej dla uczczenia pamięci ofiar marszu śmierci w 1945 r. oraz Tragedii Górnośląskiej;

- 10.02. sobota Duszpasterstwo Osób Stanu Wolnego zaprasza panny i kawalerów na Muzyczne Ostatki dla Singli

 

Ogłoszenia

- 27.01. sobota Warsztaty o dialogu „Kochaj-SŁUCHAJ-mów-KOCHAJ” w Ośrodku Profilaktyczno-Szkoleniowym im. Ks. F. Blachnickiego w Katowicach-Brynowie;

- 6-8.04. w EMAUS w Koniakowie „Trudne rozstanie” rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka


Informacje i zaproszenia 14.01.2018 r.

 

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Jezus zadaje dziś uczniom pytanie: „Czego szukacie?” Czy odpowiedzielibyśmy na nie: „Szukamy Boga i życia wiecznego”? Bo to pytanie jest skierowane także do każdego z nas. Bóg jest blisko - przyszedł do nas jako małe dziecko, przyjmujemy Go w Komunii Świętej, słuchamy w Słowie Bożym. Jest także obecny w otaczającej nas rzeczywistości. On pozwala nam siebie odnaleźć. Tylko czy my rzeczywiście Go szukamy?

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny. W gablotce i na stronie internetowej publikujemy wskazania duszpasterskie i orędzie papieża Franciszka poświęcone temu aktualnemu zagadnieniu.

 

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

Spotkania grup formacyjnych:   Krąg biblijny poniedziałek 20:00;   Katecheza kobiet wtorek 15:00; Wspólnota Karmelitańska środa 17:00;   Katecheza mężczyzn środa 19:00;       

Kurs Alfa dla gimnazjalistów czwartek 19:00;   Ministranci sobota o 9:00;   Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Środa – Karmelitański Zakon Świeckich zaprasza na nieszpory z adoracją przy żłóbku o godz. 17:30

 1. stycznia obchodzimy kolejny Dzień Judaizmu w Kościele katolickim, który tradycyjnie poprzedza Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w dniach 18-25 stycznia, zaś po jego zakończeniu będzie miał miejsce Dzień Islamu w Kościele katolickim 26. stycznia.

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi.

 

Piątek - trzeci w miesiącu jest szczególnym dniem kultu Miłosierdzia Bożego – nabożeństwo o 6:45

- Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Zwycięstwa bl.27b; za tydzień z ul. 1 Maja nieparzyste 1-27

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru jest św. Stanisław Kostka – patron młodzieży i Polski; ponadto o kościele w Chile i Peru, gdzie papież Franciszek rozpoczyna kolejną pielgrzymkę. Za tydzień w Małym Gościu płyta z piosenkami zespołu Małe TGD.

 

Zaproszenie

Za tydzień w niedzielę 21. stycznia o godz. 15:45 w parafii MB Częstochowskiej na Nowinach u ks. Marka Bernackiego odbędzie się Charytatywny Koncert Kolędowy „dla Zbyszka” walczącego z rakiem wieloletniego uczestnika Pielgrzymki Rybnickiej, w której posługiwał jako członek zespołu pomocy medycznej

 

Ogłoszenie w sprawie zatrudnienia: Gi Group prowadzi rekrutację na stanowiska: Operator maszyn oraz Pracownik magazynowy, operator wózka jezdniowego do pracy w zakładzie produkcyjnym na terenie Rybnika. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt pod adresem podanym w gablotce (Rybnik ul. Przemysłowa 2c, tel. 575-033-100)


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42