Dla Mamy

INTENCJE

INFORMACJA O WOLNYCH INTENCJACH MSZALNYCH

Można jeszcze zamówić msze w najbliższych wolnych terminach:

 

25.01. g. 7:00 (1) pt

26.01. g. 8:00 (2) sob

28.01. g. 7:00 (2) pon

29.01. g. 7:00 (1) wt

29.01. g. 7:00 (2) wt

30.01. g. 7:00 (2) śro

30.01. g. 18:00 (2) śro

31.01. g. 7:00 (1) czw

31.01. g. 7:00 (2) czw

1.02. g. 7:00 (2) pt

1.02. g. 17:00 (2) pt

3.02. g. 10:30 NDZ

4.02. g. 7:00 (1) pon

4.02. g. 7:00 (2) pon

6.02. g. 7:00 (2) śro

7.02. g. 7:00 (2) czw

10.02. g. 7:00 NDZ

14.02. g. 7:00 (1) czw

17.02. g. 7:00 NDZ

22.02. g. 7:00 (1) pt

23.02. g. 8:00 (1) sob

24.02. g. 7:00 NDZ

24.02. g. 12:00 NDZ

24.02. g. 17:00 NDZ

25.02. g. 7:00 (1) pon

25.02. g. 7:00 (2) pon

25.02. g. 18:00 (1) pon

25.02. g. 18:00 (2) pon

26.02. g. 7:00 (1) wto

26.02. g. 7:00 (2) wto

26.02. g. 18:00 (2) pon

26.02. g. 7:00 (1) wto

26.02. g. 7:00 (2) wto

27.02. g. 7:00 (1) śro

27.02. g. 7:00 (2) śro

28.02. g. 7:00 (1) czw

28.02. g. 7:00 (2) czw

3.03. g. 9:00 NDZ 


Intencje mszalne 20.01.2019r.

SŁOWO ŻYCIA: J 2,5.7-8

Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie».  

Rzekł do nich Jezus: «Napełnijcie stągwie wodą!» I napełnili je aż po brzegi.

Potem do nich powiedział: «Zaczerpnijcie teraz

i zanieście staroście weselnemu!» Oni zaś zanieśli. 


2 NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.01.2019 r.

  7:00    Za + Księdza Jana Śliwkę w rocznicę śmierci

 9:00     1) Za ++ Helenę i Mariana Nieszporek

               2) W intencji parafian

10:30    Za + Antoninę Abrahamczyk - od uczestników pogrzebu (1)

12:00    Za roczne dzieci: Hannę Promny, Antoninę Amelię Wypenda i Maksymiliana Nowickiego oraz za dzieci przyjmujące chrzest święty: Michała Grzegorza Ceglarka, Igora Roberta Kula, Milenę Irenę Maciejewską i   Małgorzatę Teresę Klimek, ich rodziców i chrzestnych

16:00    Kolędowanie ze scholą dziecięcą „Hosanna” z Niewiadomia

17:00    Za + Jadwigę Gizińską w 1. rocznicę śmierci


PONIEDZIAŁEK - 21.01.2019 r. - Wspomnienie św. Agnieszki, dz. i męcz.

  7:00    Za + Ewę Rozrażewską

  8:15     Pogrzeb śp. Joanny Suwaj

18:00    1) Za ++ Anielę i Joachima Czech oraz córkę Teresę

               2) Za + Jana Kuczerę


WTOREK - 22.01.2019 r. - dzień powszedni

  6:45     Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00     1) Za + Henryka Śliwińskiego oraz zmarłych rodziców

                2) W intencji Edwarda Mazepy z okazji urodzin

18:00    1) Za + Magdalenę Rymarską w 2. rocznicę śmierci

               2) Za + Anielę Petersen w 30. dzień po śmierci


ŚRODA - 23.01.2019 r. - dzień powszedni

  7:00    1) Za + Piotra Szymurę - od uczestników pogrzebu (2!)

               2) W intencji Władysławy Konkol z okazji 85. rocznicy urodzin o potrzebne łask i błogosławieństwo

18:00    1) Za + Krystiana Pruszowskiego - od uczestników pogrzebu (2!)

               2) Za + Mariana Sternal w 1. rocznicę śmierci


CZWARTEK - 24.01.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. Franciszka Salezego, bpa i dK

  7:00    1) Za ++ Felicję Jędryczka, męża Apolinarego, rodziców, teściów, braci, bratowe – os siostry z rodziną

               2) W intencji wnuczki Pauliny o błogosławieństwo Boże

18:00    1) Za ++ Marię Michalską oraz męża Józefa

               2) Za + Jana Drozd


PIĄTEK - 25.01.2019 r. - Święto Nawrócenia św. Pawła

  7:00     1) ……………………………………………………

12:00    Ślub Roberta Wietrzyńskiego i Katarzyny Michałkiewicz 

17:00    1) Za ++ Grzegorza Skorupa, ojca Henryka i dziadka

               2) Za ++ rodziców Reginę i Aleksandra Warłechowskich oraz Joannę i Józefa Grzegorzek


SOBOTA - 26.01.2019 r. - Wspomnienie Obowiązkowe św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

  8:00     1) Za ++ Krzysztofa Michalskiego i żonę Małgorzatę

                2) ……………………………………………………

18:00    W intencji Anieli Wałach w 70. rocznicę urodzin prosząc o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

                2) Za + Edwarda Wałach w rocznicę urodzin


3 NIEDZIELA ZWYKŁA - 27.01.2019 r.

  7:00     Za + Joannę Suwaj – od rodzin Buczyński i Dziedzic

  9:00     1) Za + brata Manfreda Prudlo - od siostry Edeltraudy

                2) W intencji parafian

10:30    W intencji Janusza i Kariny Turek z okazji 25. rocznicy ślubu [TD]

12:00    W intencji Róży Karwot z okazji 75. rocznicy urodzin [TD] oraz prośbą o zdrowie dla męża i błogosławieństwo dla rocznego dziecka Ksaviera Karwot

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za ++ Elfrydę Sobieraj w 2. Rocznicę, męża Józefa oraz rodziców z obu stron


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Tomasz Kuczera:            30-dniowa 15.02. g.7:00;   1) 15.03. g.7:00;    2) 16.04. g.18:00;    3) 14.05. g.18:00

+ śp. Grażyna Szymkowiak:  30-dniowa 16.02. g.8:00;   1) 14.03. g.7:00;    2) 15.04. g.18:00

+ śp. Teresa Sojka:                     30-dniowa 19.02. g.18:00;  1) 17.03. g.7:00;    2) 16.04. g.18:00


Intencje mszalne 13.01.2019r.

 

SŁOWO ŻYCIA: Łk 3,16

Jan przemówił do wszystkich: «Ja was chrzczę wodą;

lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać

rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem.


NIEDZIELA ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 13.01.2019 r.

  7:00     Za + Jana Stachurę - od uczestników pogrzebu

  9:00     1) Za + Wandę Ciemięga - od uczestników pogrzebu (2!)

                2) W intencji parafian

10:30    W intencji Stefanii Abrachamczyk z okazji 80. rocznicy urodzin prosząc o błogosławieństwo dla siebie i całej rodziny [TD]

12:00    W intencji Zygmunta Sochackiego z okazji 83. rocznicy urodzin prosząc o błogosławieństwo dla siebie i całej rodziny

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Jerzego Chojnackiego w 5. rocznicę śmierci


PONIEDZIAŁEK - 14.01.2019 r. - dzień powszedni

  7:00     1) Za ++ Teresę Kaczmarczyk w 10. rocznicę śmierci, męża Kazimierza i rodziców z obu stron

                2) Za ++ Stanisława Młynarczyka, córkę Bożenę i rodziców z obu stron

18:00    1) Za + Zygmunta Berger - od uczestników pogrzebu (2)

                2) Za + Cecylię Płonka w 9. rocznicę śmierci


WTOREK - 15.01.2019 r. - dzień powszedni

  6:45     Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00     1) Za + Jana Śramę - od uczestników pogrzebu (1)

                2) Za + Annę Kogut

18:00    1) Za + Pawła Kuczerę w 8. rocznicę śmierci

                2) Za + Hildegardę Ludwiniak w 1. rocznicę śmierci


ŚRODA - 16.01.2019 r. - dzień powszedni

  7:00     Za ++ syna Bogdana i męża Bolesława

18:00    1) Za + Edeltraudę Waler - od uczestników pogrzebu (2!)

                2) Za + Mirosława Kolarskiego


CZWARTEK - 17.01.2019 r. – Wspomnienie św. Antoniego, opata

  7:00     1)

                2)

18:00     1) W intencji chorych o łaskę uzdrowienia ciała i duszy z czuwaniem modlitewnym po mszy

                2) Za + Erikę Ruppik w 30. dzień po śmierci


PIĄTEK - 18.01.2019 r. - dzień powszedni

  7:00     1) Za ++ Martę i Wilhelma Wypenda w rocznicę śmierci

                2) Za + Mariana Sałacińskiego w rocznicę śmierci

17:00    1) Za + Ewę Rozrażewską - od uczestników pogrzebu (3)

                2)


SOBOTA - 19.01.2019 r. – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa

  8:00     1) Za + Krzysztofa Biernackiego w 5. rocznicę śmierci

                2)

18:00    1) Za + Alfreda Nowaka w rocznicę śmierci

                2) Za ++ babcię Helenę Siwy w 20. rocznicę śmierci i ojca Jna Siwy w 10. rocznicę śmierci


2 NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.01.2019 r.

  7:00     Za + Księdza Jana Śliwkę w rocznicę śmierci

  9:00     1) Za ++ Helenę i Mariana Nieszporek

                2) W intencji parafian

10:30    Za + Antoninę Abrahamczyk - od uczestników pogrzebu (1)

12:00  Za roczne dzieci: Hannę Promny i Antoninę Amelię Wypenda oraz za dzieci przyjmujące chrzest święty: Michała Grzegorza Ceglarek, Igora Roberta Kula, Milenę Irenę Maciejewską, ich rodziców i chrzestnych

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00   Za + Jadwigę Gizińską w 1. rocznicę śmierci


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Elżbieta Łągiewka:    30-dniowa 12.02. g.7:00


Intencje mszalne 06.01.2019r.

 

SŁOWO ŻYCIA: Mt 2,1-2

Gdy Jezus narodził się w Betlejem w Judei za panowania króla Heroda,

oto Mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali:

«Gdzie jest nowo narodzony król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem

jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać mu pokłon»


NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO - 6.01.2019 r. 

  7:00     W intencji członków Pierwszej Róży Żywego Różańca

  9:00    1) Za ++ Pawła Króla w 9. rocznicę śmierci i siostrę Anielę w rocznicę urodzin

                2) W intencji parafian

10:30    W intencji Bernadety i Karola Skóra z okazji 60. rocznicy ślubu [TD]

12:00    W intencji Józefa i Małgorzaty Smutniak z okazji 50. Rocznicy ślubu [TD]

14:30    ORSZAK TRZECH KRÓLI

15:30    Kolędnicy Misyjni w kościele

17:00    W intencji rodzin Albrecht, Buchalik, Kozik, Mental, Płonka, Szweda, Worwa, Szweda prosząc o Boże błogosławieństwo


PONIEDZIAŁEK - 7.01.2019 r. - dzień powszedni

  7:00    Za + Krystynę Stężały w 30. dzień po śmierci

18:00    1) Za + Hildegardę Gruszczyk - od uczestników pogrzebu (2)

               2) Za + Jana Stachurę - od sąsiadów z ul. Górniczej 20


WTOREK - 8.01.2019 r. - dzień powszedni

  6:45     Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00    1) Za ++ Franciszka Zniszczoła, Ewy Rozrażewskiej, Jana Grzyba, Hildegardy Gruszczyk, Eugenii Czech, Wandy Ciemięgi - od firmy STYX Tomasza Wałacha

               2) Za + Krystynę Stężały - od uczestników pogrzebu (1)

18:00    1) Za + Eugenię Czech – od uczestników pogrzebu (2)

               2) Za + Krystiana Zimonia w rocznicę śmierci


ŚRODA - 9.01.2019 r. - dzień powszedni

  7:00    1) Za + Janinę Holek - od uczestników pogrzebu (3)

               2) Za + Annę Urbanek i syna Jerzego

18:00    1) Za ++ Bolesława Macionczyka, zięcia Kazimierza w rocznicę śmierci

               2) Za + Henryka Domańskiego w 1. rocznicę śmierci oraz żonę Danielę


CZWARTEK - 10.01.2019 r. - dzień powszedni

  7:00     Za + Wojciecha Klimka w rocznicę śmierci

18:00    1) Za ++ Gertrudę i Augustyna Waleckich, syna Henryka i synową Annę

               2) Za ++ Teresę Czech i rodziców Anielę i Joachima


PIĄTEK - 11.01.2019 r. - dzień powszedni

  7:00    1) Za + Kazimierę Paluch w rocznicę urodzin

               2) Za + Józefa Mlak - od siostrzeńca Zbigniewa Mazgaj z rodziną

17:00    1) Za ++ rodziców Annę i Tadeusza Janowskich

               2) Za ++ Franciszka Zięcinę i rodziców z obu stron


SOBOTA - 12.01.2019 r. - dzień powszedni

  8:00    1) W intencji Haliny Kozik z okazji 70. rocznicy urodzin prosząc o Boże błogosławieństwo dla siebie i całej rodziny [TD]

               2) Za + Elfrydę Hyła - od uczestników pogrzebu (3)

18:00    1) Za + Marka Brzezina - od uczestników pogrzebu (2!)

               2) Za + Jerzego Bełczącego w 8. rocznicę śmierci


NIEDZIELA ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 13.01.2019 r.

  7:00    Za + Jana Stachurę - od uczestników pogrzebu

  9:00    1) Za + Wandę Ciemięga - od uczestników pogrzebu (2!)

               2) W intencji parafian

10:30    W intencji Stefanii Abrachamczyk z okazji 80. rocznicy urodzin prosząc o błogosławieństwo dla siebie i całej rodziny [TD]

12:00    W intencji Zygmunta Sochackiego z okazji 83. rocznicy urodzin prosząc o błogosławieństwo dla siebie i całej rodziny

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Jerzego Chojnackiego w 5. rocznicę śmierci


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Elżbieta Sechawer-Dutkiewicz:   30-dniowa 3.02. g.17:00;   1) 4.03. g.7:00;   2) 3.04. g.18:00


Intencje mszalne 30.12.2018r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 2,47-50

Wszyscy zaś, którzy Go słuchali, byli zdumieni bystrością Jego umysłu

i odpowiedziami. Na ten widok zdziwili się bardzo, a Jego Matka rzekła do Niego:

«Synu, czemuś nam to uczynił? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca

szukaliśmy Ciebie». Lecz On im odpowiedział: «Czemuście Mnie szukali?

Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?»

                      


NIEDZIELA - 30.12.2018 r. - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI i JÓZEFA

  7:00    Za + Krystynę Stężały - od sąsiadów z ul. Pukowca 12

  9:00    Za ++ Alinę Wala w 1. rocznicę śmierci oraz męża Andrzeja

10:30    Za + Hildegardę Gruszczyk w rocznicę urodzin

12:00    1) W intencji rodzin Bembenistów i Wójsów

               2) W intencji rocznego dziecka Alicji Spyra

16:30    Nieszpory kolędowe   

17:00    Za + Kazimierę Wiśniewską – od wnuków Mariusza, Tomka i Natalii z rodzinami


PONIEDZIAŁEK - 31.12.2018 r. – VII dzień w oktawie Bożego Narodzenia

  7:00    1) W intencji chorych polecanych naszej modlitwie 

               2) Za dusze w czyśćcu - z ofiar ze skarbonki 

16:30    Nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne na zakończenie roku kalendarzowego        

17:00    W intencji parafian msza dziękczynna za Boże dary otrzymane w roku 2018


WTOREK - 1.01.2019 r. – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

  6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00    W intencji parafian

  9:00    W intencji parafian

10:30    W intencji rodzin Sobiecki, Ficht, Maciejewski, Kieler, Grodzki, Cichocki, Sieja z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

12:00    O nawrócenie parafian, którzy rozpoczęli Nowy Rok bez pojednania z Bogiem

16:30    Nieszpory kolędowe   

17:00    W intencji parafian


ŚRODA - 2.01.2019 r. - dzień powszedni

  7:00    1) Za + Bronisława Karnówkę - od uczestników pogrzebu (1)

               2) Ekspiacyjna w intencji osób, które znieważają i wyrzucają krzyże ze swoich domów

18:00    1) Za + Jana Grzyb - od uczestników pogrzebu (2!)

               2) W intencji czcicieli świętego Jana Pawła II 


CZWARTEK - 3.01.2019 r. - dzień powszedni

  6:45    Nabożeństwo ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana z modlitwą o powołania

  7:00    1) Za + Martę Wypenda w rocznicę urodzin

               2) W intencji Eugeniusza Somerla z okazji 80. rocznicy urodzin z prośba o zdrowie i błogosławieństwo Boże

18:00    1) W intencji kapłanów - zwłaszcza za pochodzących z Chwałowic i pracujących w naszej parafii

oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej

               2) O uzdrowienie Patryka i Kingi, za ich rodziny i lekarzy prowadzących


PIĄTEK - 4.01.2019 r. - dzień powszedni

  6:45    Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

  7:00    1) W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa i członków Apostolstwa Dobrej Śmierci

               2) Za + Leona Wacławczyka

               3) Za ++ Władysławę i Ryszarda Wacławczyk, Aniele i Jadwigę, Wincentego Kocjan i Helenę Kocjan

17:00    Za ++ Helenę Gazda, męża Maksymiliana, rodziców z obu stron


SOBOTA - 5.01.2019 r. - dzień powszedni

  7:45      Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

  8:00    W intencji czcicieli Najświętszej Maryi Panny, członków Żywego Różańca oraz Dzieci Maryi

11:00    Ślub Arkadiusza i Michaliny Kurasz

18:00    1) Za + Józefa Szefer w 1. rocznicę śmierci

               2) Za ++ Alojzego Pakuła w 6. rocznicę śmierci, rodziców Emila i Florentynę, córkę Emilię, męża Augustyna oraz zmarłych z pokrewieństwa


NIEDZIELA - 6.01.2019 r. - UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

  7:00    W intencji członków I-szej Róży Żywego Różańca

  9:00    1) Za ++ Pawła Król w 9. rocznicę śmierci oraz siostrę Anielę w rocznicę urodzin

               2) W intencji parafian

10:30    W intencji Bernadety i Karola Skóra z okazji 60. rocznicy ślubu [TD]

12:00    W intencji Józefa i Małgorzaty Smutniok z okazji 50. rocznicy ślubu

14:30    Orszak Trzech Króli i śpiew z kolędnikami misyjnymi          

17:00    W intencji rodzin Albrecht, Buchalik, Kozik, Mental, Płonka, Worwa, Szweda prosząc o błogosławieństwo Boże


Intencje mszalne 23.12.2018r.

Intencje mszalne 23.12.2018r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 1,41-43

Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi,

poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę.

Wydała ona okrzyk i powiedziała: «Błogosławiona jesteś

między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona.

A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie?

 

18:00 (sobota)  1) Za + Jerzego Liszka w 1. rocznicę śmierci

            2) Za + Alinę Skorupa w 4. rocznicę śmierci

 

4 NIEDZIELA ADWENTU - 23.12.2018 r.

 7:00     Za + Edytę Szyperską - od uczestników pogrzebu (1!)

 9:00     1) Za ++ rodziców Teresę i Jana Piekarskich oraz Halinę Chrzanowską

2) W intencji parafian

10:30    Za ++ rodziców Marię i Antoniego Nowrot

12:00    Za + Urszulę Dziewior - od uczestników pogrzebu (6)

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Franciszka Zniszczoł - od uczestników pogrzebu (2!)

                                              

PONIEDZIAŁEK - 24.12.2018 r. – dzień powszedni

 7:00     1) Za ++ Helenę i Franciszka Bajer i Józefa Bydłoń

2) Za + Ernesta Tkocza w 11. rocznicę śmierci

24:00    PASTERKA

1) W intencji parafian

2) W intencji obrony życia poczętych dzieci

3) W intencji narodu polskiego o zachowanie chrześcijańskiej tożsamości

4) Za wszystkich zmarłych z naszych rodzin

5) W intencji archidiecezji

 

WTOREK - 25.12.2018 r. – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

 6:45     Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 7:00     W intencji czcicieli św. Teresy od Dzieciątka Jezus o szczególne błogosławieństwo Bożej Dzieciny

 9:00     W intencji parafian

10:30    Za + Wilhelma Fojcika w 1. rocznicę śmierci

12:00    W intencji Czesławy i Zygmunta Sochackich z okazji 55. rocznicy ślubu oraz o błogosławieństwo Boże dla dzieci z rodzinami [TD]

15:00    Parafialne kolędowanie          

                                              

ŚRODA - 26.12.2018 r. – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, pierwszego męczennika

 7:00     1) W intencji Dominika Adamskiego z okazji 14. rocznicy urodzin i Szymona Adamskiego z okazji 35. rocznicy urodzin prosząc o zdrowie, dary Ducha Świętego i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

2) W intencji budowniczych i dekoratorów naszej stajenki o błogosławieństwo Bożej Dzieciny

 9:00     W intencji Lidii Kołkowskiej z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny [TD]

10:30    Za ++ Martę Holona w 5. rocznicę śmierci oraz męża Teodora i rodziców z obu stron

12:00    W intencji Dawida Bromnik z okazji 30. rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny [TD]

17:00    W intencji działkowców żyjących i zmarłych - od Zarządu ROD „Górnik”

                                              

CZWARTEK - 27.12.2018 r. – Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty

 7:00     1) W intencji Agnieszki z okazji urodzin                                                                  

2)

18:00    1) Za ++ Amalię Sobik w rocznicę śmierci oraz Małgorzatę i Jerzego Białeckich

2) W intencji trzech synów Jerzego, Mariana i Andrzeja i Boże błogosławieństwo dla ich rodzin

                                              

PIĄTEK - 28.12.2018 r.Święto św. Młodzianków, męczenników

 7:00     W intencji matek oczekujących potomstwa o szczęśliwe rozwiązanie

 9:00     W intencji dzieci naszej parafii (podsumowanie Rorat)

17:00    1) Za ++ Stefana Skórę w 21. rocznicę śmierci, żonę Genowefę w 2. rocz. śm. i syna Eugeniusza w 8. rocz. śm.

2) Za ++ Aleksandra Holona w 50. rocznicę śmierci oraz żonę Franciszkę

                                              

SOBOTA - 29.12.2018 r. – V dzień w oktawie Bożego Narodzenia

 8:00     1) Za + Józefa Mościckiego w 1. rocznicę śmierci

2) Za ++ rodziców Martę i Józefa Fojcik

18:00    1) W intencji małżeństw i rodzin przez wstawiennictwo św. rodziców Ludwika i Zelii Martin

2) Za + Genowefę i Romana Klemczak, Anielę i Józefa Michniak oraz Monikę i Helenę Mrozik

                                              

NIEDZIELA - 30.12.2018 r. - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI i JÓZEFA

 7:00     Za + Krystynę Stężały - od sąsiadów z ul. Pukowca 12

 9:00     Za ++ Alinę Wala w 1. rocznicę śmierci oraz męża Andrzeja

10:30    Za + Hildegardę Gruszczyk w rocznicę urodzin

12:00    1) W intencji rodzin Bembenistów i Wójsów

2) W intencji rocznego dziecka Alicji Spyra

16:30    Nieszpory kolędowe   

17:00    Za + Kazimierę Wiśniewską – od wnuków Mariusza, Tomka i Natalii z rodzinami

                                              

Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Aniela Petersen:             30-dniowa 22.01. g.18:00;         1) 20.02. g.7:00


Intencje mszalne 16.12.2018r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 3,16

[Jan] przemówił do wszystkich:

«Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie,

któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów.

On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem.


3 NIEDZIELA ADWENTU - GAUDETE - 16.12.2018 r.

 7:00     Za + Ewę Plewczyńską - od uczestników pogrzebu (3!)

 9:00     Za ++ Rajmunda Janek, rodziców, 2 braci i 2 bratowe oraz teściów

10:30    1) W intencji Adama Wrzoska z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny [TD]

                2) W intencji parafian

12:00    Za ++ Hildegardę Zimny w 1. rocznicę śmierci i męża Ryszarda w 6. rocznicę śmierci

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za dzieci przyjmujące chrzest święty: Stanisława Piotra Sieja i Zuzannę Amelię Górowską,

            ich rodziców i chrzestnych

               


PONIEDZIAŁEK - 17.12.2018 r. – dzień powszedni

 7:00     1) Za ++ Annę i Emanuela Groborz

            2) Za ++ Gerdę i Józefa Groborz oraz Franciszka Szafarczyka

18:00    1) Za + Franciszka Świerczynę

            2) Za + Andrzeja Kruszka w rocznicę śmierci


WTOREK - 18.12.2018 r. - dzień powszedni

 6:45     Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 7:00     1) Za + Ewę Rozrażewską - od uczestników pogrzebu (2)

               2) Za + Jana Stachurę - od  rodziny Brzazgoń z Nowego Targu

18:00    1) W intencji Władysławy Ramola z okazji 70. rocznicy urodzin [TD]

               2) W intencji Marka Gabrysia z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]


ŚRODA - 19.12.2018 r. - dzień powszedni

 7:00     1) Za + Marka Brzezinę - od uczestników pogrzebu (1)

               2) Za + Jana Stachurę – od Stanisława Worwa z żoną

18:00    1) Za ++ Maksymiliana i Bronisławę Wowra i zmarłych rodziców z obu stron oraz zięcia Edwarda

               2) Za + Ernę Skorupa w 3. rocznicę śmierci


 CZWARTEK - 20.12.2018 r. - dzień powszedni

 7:00     1) W intencji Małgorzaty Smutniak z okazji 70. rocznicy urodzin i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny [TD]

               2) Za + Jana Stachurę w 30. dzień po śmierci

18:00    1) W intencji chorych o łaskę uzdrowienia ciała i duszy z czuwaniem modlitewnym po mszy

               2) Za + Piotra Szymurę - od uczestników pogrzebu (1)


PIĄTEK - 21.12.2018 r. - dzień powszedni

 6:45     Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego

 7:00     1) Za + Tadeusza Kluczyk - od uczestników pogrzebu (3!)

               2) Za + Jana Śramę - od sąsiadów z bloku 27C

17:00    1) Za ++ Annę Sikora, męża Tadeusza i syna Mieczysława

               2) Za + Grzegorza Kaźmierczaka w 1. rocznicę śmierci


SOBOTA - 22.12.2018 r. - dzień powszedni

 8:00     1) Za + Krystiana Pruszowskiego - od uczestników pogrzebu (1)

               2) Za + Antoninę Abrahamczyk w 30. dzień po śmierci

18:00    1) Za + Jerzego Liszka w 1. rocznicę śmierci

               2) Za + Alinę Skorupa w 4. rocznicę śmierci


4 NIEDZIELA ADWENTU - 23.12.2018 r.

 7:00     Za + Ewę Szyperską - od uczestników pogrzebu (1!)

 9:00     1)

                2) W intencji parafian

10:30    Za ++ rodziców Marię i Antoniego Nowrot

12:00    Za + Urszulę Dziewior - od uczestników pogrzebu (6)

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Franciszka Zniszczoł - od uczestników pogrzebu (2!)

 


Intencje mszalne 09.12.2018r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 3,4b-6

Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu,

prostujcie ścieżki dla Niego! Każda dolina niech będzie wypełniona,

każda góra i pagórek zrównane, drogi kręte niech się staną prostymi,

a wyboiste drogami gładkimi! I wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.

                       


2. NIEDZIELA ADWENTU - 9.12.2018 r.

  7:00    Za + Eugenię Czech - od uczestników pogrzebu (1)

  9:00    1) Za + Bogdana Chłodka w 4. rocznicę śmierci

                2) W intencji parafian

10:30    Za + Marię Ucherek z okazji rocznicy urodzin

            Po mszy chrzest Ignacego Kawka

12:00    W int. Czesławy Sochackiej z ok. 75. urodzin [TD] prosząc o błogosławieństwo dla męża oraz dzieci z rodzinami

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Piotra Papież w 4. rocznicę śmierci


PONIEDZIAŁEK - 10.12.2018 r. – dzień powszedni

  7:00    1) Za ++ Dominika Nawałę, Tadeusza Kluczyka, Urszulę Stępień, Wojciecha Piątkowskiego, Janinę Holek, Elfrydę Hyła – od Firmy Pogrzebowej „STYX” – Tomasza Wałacha

               2) Za + Edeltraudę Waler - od uczestników pogrzebu (1)

18:00    RORATY: 1) Za ++ Różę i Jana Szędzielorz     

               2) Za ++ rodziców Jana i Gertrudę Juraszczyk oraz rodzeństwo Aleksandrę i Zdzisława Juraszczyk


WTOREK - 11.12.2018 r. - dzień powszedni

  6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00    1) Za + Rudolfa Zimoń w 21. rocznicę śmierci oraz syna Krystiana

               2) Za ++ Jana Borzęckiego w 30. rocznicę śmierci, Eugenię Konieczniak w 10. rocznicę śmierci oraz ojca Władysława i żonę Marię

18:00    RORATY: 1) Za + Władysławę Wosik - od uczestników pogrzebu (3!)

               2) Za + Elfrydę Hyła - od uczestników pogrzebu (2)


ŚRODA - 12.12.2018 r. - dzień powszedni

  7:00    1) Za + Mariusza Nieborak - od uczestników pogrzebu (2!)

               2) Za + Jana Stachurę - od brata Czesława z rodziną

18:00    RORATY: 1) Za + Stanisława Bujaka - od uczestników pogrzebu (6!)

               2) Za + Herberta Chowańca w rocznicę śmierci


CZWARTEK - 13.12.2018 r. – wspomnienie św. Łucji, dz. i męcz.

  7:00    1) Za + Wandę Ciemięga - od uczestników pogrzebu (1)

               2) Za + Jana Śrama - od sąsiadów z ul. Zwycięstwa z bloku nr 27 C

18:00    RORATY: 1) Za + Leokadię Clemens w 5. rocznicę śmierci

            2) Za ++ Stanisław Jaszek z okazji urodzin oraz kuzyna Adama i zmarłych z rodziny

           

PIĄTEK - 14.12.2018 r. – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb.

  7:00    1) Za + Zygmunta Berger - od uczestników pogrzebu (1)

               2) Za + Rafała Dygas - od uczestników pogrzebu (1!)

17:00    RORATY: 1) Za ++ Bożenę i Józefa Kuzniok w 1. rocznicę śmierci

               2)


SOBOTA - 15.12.2018 r. - dzień powszedni

  8:00    RORATY: 1) W intencji Anny z okazji urodzin oraz za męża Błażeja

               2) Za + Jana Kuczerę - od uczestników pogrzebu (7!)

18:00    1) W intencji Marka Gabrysia z okazji 50. rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo dla całej rodziny [TD]

               2) Za + Jana Śramę w 30. dzień po śmierci


3 NIEDZIELA ADWENTU - GAUDETE - 16.12.2018 r.

  7:00    Za + Ewę Plewczyńską - od uczestników pogrzebu (3!)

  9:00    Za ++ Rajmunada Janek, rodziców, 2 bracii 2 bratowe oraz teściów

10:30    1)  

                 2) W intencji parafian

12:00    Za ++ Hildegardę Zimny w 1. rocznicę śmierci i męża Ryszarda w 6. rocznicę śmierci

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za dzieci przyjmujące chrzest święty: Stanisława Piotra Sieja i Zuzannę Amelię Górowską, ich rodziców                    i chrzestnych


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Jan Stachura:     30-dniowa 20.12. g.7:00;                                   1) 12.12. g.7:00 - od brata Czesława z rodziną; 

            2) 18.12. g.7:00 - od rodziny Brzazgoń z Nowego Targu;           3) 19.12. g.7:00 - od Stanisława Worwa z żoną


Intencje mszalne 02.12.2018r.

SŁOWO ŻYCIA: Łk 21,28.34-35

Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze

odkupienie. (...) Uważajcie na siebie, aby wasze serca

nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych,

żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka, jak potrzask.

Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi.


1 NIEDZIELA ADWENTU - 2.12.2018 r.

  7:00    1) Za członków 12. Róży Żywego Różańca

                2) W intencji parafian

  9:00    Za + Jana Grzyb - od uczestników pogrzebu (1)

10:30    Za + Kazimierę Wiśniewską - intencja od córki Barbary z mężem

12:00    Za + Hildegardę Gruszczyk - od uczestników pogrzebu (1!)

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Mariusza Węgrzyka w 4. rocznicę śmierci


PONIEDZIAŁEK - 3.12.2018 r. – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

  7:00    Za + Józefa Mlak - od siostry

  8:15    Pogrzeb śp.  Jana Stachury

18:00    RORATY          1) Za + Łucję Berger - od uczestników pogrzebu (4!)

               2) Za + Bronisława Karnówkę w 30. dzień po śmierci


WTOREK - 4.12.2018 r. – wspomnienie św. Barbary, dz. i męcz., patronki archidiecezji

  6:45    Nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus

  7:00    1)

  9:00    BARBÓRKA – w intencji górników i ich rodzin

18:00    RORATY          1) W intencji parafian ku czci Ducha Świętego o Jego święte dary, owoce i charyzmaty

            2)


ŚRODA - 5.12.2018 r. - dzień powszedni

  7:00    1) Za + Janinę Holek - od uczestników pogrzebu (2)

               2)

18:00    RORATY          1) Za + Helenę Omyła - od uczestników pogrzebu (6!)

            2) Za + Henryka Wilczoka w 1. rocznicę śmierci


CZWARTEK - 6.12.2018 r. – wspomnienie dowolne św. Mikołaja, biskupa

  6:45    Nabożeństwo ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana z modlitwą o powołania

  7:00    1)

            2)

18:00    RORATY          1) W intencji kapłanów - zwłaszcza za pochodzących z Chwałowic i pracujących w naszej

            parafii oraz o nowe, liczne i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej

            2)


PIĄTEK - 7.12.2018 r. – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dK

  6:45    Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

  7:00    1) W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa i członków Apostolstwa Dobrej Śmierci

               2) Za + Teresę Antosiewicz - od syna z rodziną

17:00    RORATY          1) Za ++ Józefa Fojcika w 16. rocznicę śmierci, żonę Wandę, Martę i Stanisława Wiesiołek oraz rodziców z obu stron

            2)


SOBOTA - 8.12.2018 r.UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

   7:45     Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

  8:00    RORATY          1) W intencji wspólnoty Dzieci Maryi - z przyjęciem cudownego medalika Niepokalanej

            2) W intencji Jadwigi Sobik z okazji 75. rocznicy urodzin [TD]

            3) Za ++ rodziców Helenę i Józefa Poręba

16:30    W intencji młodzieży o czyste serca i życie w łasce

18:00    1) W intencji parafian - z przyjęciem cudownego medalika Niepokalanej przez dzieci przygotowujące się do Wczesnej i Pierwszej Komunii Świętej

            2) Za ++ Romana i Paulinę Piontek oraz syna Alojzego


2 NIEDZIELA ADWENTU - 9.12.2018 r.

  7:00    Za + Eugenię Czech - od uczestników pogrzebu (1)

  9:00    1) Za + Bogdana Chłodka w 4. rocznicę śmierci

                2) W intencji parafian

10:30    Za + Marię Ucherek z okazji rocznicy urodzin

12:00    W int. Czesławy Sochackiej z ok. 75. rocz. urodzin prosząc o błogosławieństwo dla męża oraz dzieci z rodzinami

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Piotra Papież w 4. rocznicę śmierci


Intencje mszalne 25.11.2018r.

SŁOWO ŻYCIA: J 18,37

Odpowiedział Jezus: «Tak, jestem królem.

Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać

świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu».

                      


NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 25.11.2018 r.

  7:00    Za + Kazimiera Kubik w rocznicę śmierci

  9:00    Za + Tadeusza Kluczyka - od sąsiadów z ul. Zwycięstwa 1-25

10:30    1) W intencji syna Jana z okazji urodzin

                2) W intencji Helenki Bugiera z okazji 2. rocznicy urodzin

12:00    Za + Urszulę Dziewior - od uczestników pogrzebu (5)

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Engelberta Janasa w 5. rocznicę śmierci


PONIEDZIAŁEK - 26.11.2018 r. – dzień powszedni

  7:00    Za + Edytę Szyperską w 30. dzień po śmierci

18:00    1) Za + Zofię i Adolfa Wierzbickich, Alojzego Wolas, Annę i Emila Sobik, Renatę Michalec, Bożenę Górniak

               2) Za + Krystiana Pruszkowskiego w 30. dzień po śmierci


WTOREK - 27.11.2018 r. - dzień powszedni

  7:00    Za + Józefa Mańkę w 11. rocznicę śmierci o wieczne zbawienie

18:00   1) W intencji małżeństw i rodzin przez wstawiennictwo św. rodziców Ludwika i Zelii Martin

              2) Za ++ Leona i Cecylię Mizera


ŚRODA - 28.11.2018 r. - dzień powszedni

  7:00    Za ++ Helenę Kowalczyk, męża Józefa i zmarłych rodziców z obu stron

18:00    1) Za + Alfreda Pietrygę w 29. rocznicę śmierci

               2) Za + Józefa Kurasz w 13. rocznicę śmierci


CZWARTEK - 29.11.2018 r. - dzień powszedni

7:00      1) + Roberta Pitsz oraz rodziców i teściów Zygfryda i Irenę Michalskich

               2) ++ Wojciecha i Rozalię Węglarz

18:00    Za ++ Henryka Kuczerę w 2. rocznicę śmierci i córkę Janinę w 4. rocznicę śmierci         


PIĄTEK - 30.11.2018 r. - Święto św. Andrzeja Apostoła

  7:00    Za + Mirelę Czerwińską w 1. rocznicę śmierci

17:00    1) Za ++ Anielę i Alfonsa Sobik oraz Ryszarda Pawletę

               2) Za ++ Brunona Klamanna prosząc o radość życia wiecznego


SOBOTA - 1.12.2018 r. - dzień powszedni

  7:45    Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

  8:00    1) W intencji czcicieli Najświętszej Maryi Panny, członków Żywego Różańca oraz Dzieci Maryi

               2) W intencji Łucji Hnatuśko z okazji 75. rocznicy urodzin [TD]

18:00    1) W intencji Klaudii Płonka z okazji 18. rocznicy urodzin o dary Ducha Świętego w dorosłym życiu

               2) Za + Ryszarda Tlołkę w 4. rocznicę śmierci


1 NIEDZIELA ADWENTU - 2.12.2018 r.

  7:00    1) Za członków 12. Róży Żywego Różańca

               2) W intencji parafian

  9:00    Za + Jana Grzyb - od uczestników pogrzebu (1)

10:30    Za + Kazimierę Wiśniewską - intencja od córki Barbary z mężem

12:00    Za + Hildegardę Gruszczyk - od uczestników pogrzebu (1!)

16:30    Nieszpory niedzielne 

17:00    Za + Mariusza Węgrzyka w 4. rocznicę śmierci


Msze za zmarłych ofiarowane od uczestników pogrzebu:

+ śp. Antonina Abrahamczyk:             30-dniowa 18.12. g.18:00;         1) 20.01. g.10:30;          2) 19.02. g.7:00;                                                                                                                                 3) 20.03. g.7:00;           4) 17.04. g.18:00


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42