Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne 10.12.2017 r.

 

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Św. Piotr przypomina nam dzisiaj, że oczekujemy „nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość”. Adwent jest czasem, kiedy podkreśla się wagę oczekiwania mającego nas przygotować na przyjście Pana. Zatrzymajmy się na chwilę w przedświątecznym biegu. Najważniejsze jest nasze nawrócenie, czekanie z czystym sercem, bez lęku i w pokoju, na Jezusa, który w każdej chwili może nadejść.

Z okazji 20. rocznicy śmierci diakona Mirosława Kalinowskiego gościmy dziś ojców Kombonianów, którzy wygłoszą do nas Słowo Boże.

         Kolekta dzisiejsza na potrzeby parafii, natomiast przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

Dzieci ze Szkolnych Kół Caritas będą rozprowadzały sianko na stół wigilijny - wesprzyjmy ich służbę dla innych.

W zakrystii do nabycia opłatki i wigilijne świece Caritas oraz bilety na koncert „Betlejem w Spodku”.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet środa 15:00; Dzieci Maryi piątek 18:00;  Ministranci sobota o 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Piątek - jako trzeci piątek miesiąca jest szczególnym dniem kultu Miłosierdzia Bożego.

- Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym.

 

Przyszła niedziela - będziemy gościć diakona WŚSD, który wygłosi Słowo Boże i zbierze kolektę na budowę Domu Pielgrzyma „Nazaret” w Piekarach Śląskich.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze; w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Zwycięstwa bloku 31b; a za tydzień z ul. Zwycięstwa bloku 31a.

 

W Gościu Niedzielnym reportaż z Libanu o syryjskich uchodźcach; wywiad z profesorem ekonomii o zamykaniu sklepów w niedziele oraz wstrząsające wyznanie mamy, która jeszcze przed urodzeniem utraciła swoją córeczkę.

 

Kilka ogłoszeń, których rozwinięcie znajdziemy na plakatach w gablotkach i na stronie internetowej parafii:

- Roraty w radiu eM na 107,6 FM codziennie od poniedziałku do piątku o 19:30

- Adwentowy dzień skupienia dla nauczycieli w czwartek w WŚSD w Katowicach od godziny 16:00

- „To nie twoja wojna” spotkanie z Marcinem Jakimowiczem w ramach spotkania dla mężczyzn w krypcie katedry w Katowicach w czwartek o 19:00

- „Wigilia bez granic” to akcja Caritas Polska i Instytutu Myśli Schumana, której celem jest zapraszanie na wieczerzę wigilijną obcokrajowców mieszkających na terenie Polski.

- Druga edycja rocznych Podyplomowych Studiów Rodziny na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach

- Rekolekcje adwentowe dla studentów w kościele akademickim 17-19 XII, które poprowadzi o. Bartłomiej Wolszleger OP, opiekun dominikańskiego duszpasterstwa akademickiego 'Gniazdo'. Tematem rekolekcji będą 'sprawy (dla wiary) najważniejsze'. Początek w ramach Mszy św. niedzielnej o 20:00.

- Zapisy do grupy rybnickiej na ŚDM w Panamie 2019r. potrwają do końca stycznia 2018 r., zgłoszenia przyjmują ks. Andrzej Króliczek (tel. 667 088 121) oraz ks. Krzysztof Nowrot (tel. 519 19 7217). Przygotowawcze spotkania formacyjne odbywają się w ośrodku DAR-u przy ul. Brudnioka 5 o g. 18:30 w każdą czwartą niedzielę miesiąca (z wyjątkiem grudnia).


Ogłoszenia parafialne 3.12.2017 r.

 

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Rozpoczynamy dziś Adwent. To już kolejny okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia, który przeżywamy. Tymczasem całe nasze życie jest adwentem, czyli oczekiwaniem na przyjście Chrystusa. Jezus mówi w dzisiejszej Ewangelii: „Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie”. Warto o tym pamiętać w szale przedświątecznych zakupów i podczas tworzenia miłej świątecznej atmosfery. Nie zapominajmy, że nasze serce również wymaga przygotowania.

         Kolekta dzisiejsza na potrzeby parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

W Adwencie są wolne intencje w tygodniu na porannych mszach świętych.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet środa 15:00; Ministranci sobota o 9:00;  Dzieci Maryi sobota 9:00.

 

Poniedziałek - Święto Górników - o 8:30 modlitwa do św. Barbary na cechowni Kopalni Chwałowice, a następnie uroczysty przemarsz do kościoła na mszę „Barbórkową” o godz. 9:00.

 

Dzieci zapraszamy na msze roratnie z opowieścią o św. Józefie - od poniedziałku do czwartku o 18:00, w piątki o 17:00, a w soboty o 8:00 rano.

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi.

 

Piątek - przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, na mszy o godz. 17:00 ceremonia poświecenia i wręczenia Cudownego Medalika MB dzieciom przygotowującym się do I-szej Komunii Świętej.

 

Przyszła niedziela - będziemy gościć księży ze zgromadzenia ojców Kombonianów z okazji 20. rocznicy śmierci diakona Mirosława Kalinowskiego pochodzącego z naszej parafii. Msza w jego intencji o 9:00.

 

Kolekta  przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, natomiast przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Zwycięstwa bloku 31c; a za tydzień z ul. Zwycięstwa bloku 31b.

 

Parafialna CARITAS prosi o włączenie się w akcje „ANIOŁY” oraz „MAM NIEWIELE, ALE SIĘ PODZIELĘ” na rzecz najuboższych w naszej parafii. W kościele pod obrazem Miłosierdzia Bożego znajduje się choinka z Aniołami do „wylosowania”, a w zaprzyjaźnionych sklepach znajdują się pudła Caritas na artykuły spożywcze. Wierzymy, że pomoc ta stanie się źródłem radości zarówno dla obdarowanych, jak i samych ofiarodawców.

 

W Gościu Niedzielnym: Czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety? - pierwszy odcinek adwentowego cyklu o św. Józefie; a także - dlaczego pokolenie nastolatków z komórką w ręku jest najmniej religijną generacją w historii?

 

Ogłoszenia: W zakrystii są do nabycia bilety w cenie 40, 60 i 80 zł na koncert „BETLEJEM w SPODKU” 29 grudnia br..

                Społeczność I LO im. Powstańców Śl. w Rybniku zaprasza na obchody Jubileuszu 95-lecia Szkoły. 22 grudnia o godz. 9.00 w Bazylice św. Antoniego zostanie odprawiona msza św. pod przewodnictwem abpa Damiana Zimonia, a o godz. 10.30 w Teatrze Ziemi Rybnickiej Gala Jubileuszowa. 6 stycznia obędzie się Wielki Bal „Powstańców”. Szczegóły na plakatach w gablocie i na stronie internetowej szkoły.


Ogłoszenia parafialne 26.11.2017 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Obchodzimy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Król Wszechświata, któremu wszystko jest poddane, jest zarazem pasterzem, który dba o każdego z nas. Wzywa nas też, abyśmy i mu troszczyli się o innych, często słabszych, uboższych i opuszczonych. W potrzebujących jest Jezus. Pomagając im, służymy Jezusowi Królowi. Niech Chrystus uwrażliwi nasze serca na biedę człowieka. Bo nie udzielając pomocy, odwracamy się od Jezusa.

Kolekta dzisiejsza na potrzeby parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

Odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi

i spełniając zwykłe warunki przepisane prawem Kościoła, można dzisiaj uzyskać odpust zupełny.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00; Ministranci sobota o 9:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

W tym tygodniu przypadają: czwartek przed I piątkiem, I piątek i I sobota miesiąca.

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Sobota - odwiedziny chorych parafian od godz. 7.00. Chętnych prosimy zgłosić w zakrystii.

Chorych odwiedzimy także w sobotę przed Wigilią.

 

Przyszła niedziela - jako I Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Dzień ten jest obchodzony jako Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji wystawionej u stóp Matki Bożej. Podejmijmy także konkretne postanowienia adwentowe, które wyrażą nasze duchowe oczekiwanie na przyjście Pana. Zachęcamy także do przygotowania symboli adwentowych w postaci wieńca, kalendarzy, lampionów. Od 4 grudnia rozpoczną się Roraty dla dzieci, których bohaterem będzie św. Józef. Msze roratnie od poniedziałku do czwartku o 18:00, w piątek o 17:00, zaś w sobotę o 8:00 rano.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Zwycięstwa bloku 31d; a za tydzień z ul. Zwycięstwa bloku 31c.

 

W Gościu Niedzielnym o tym, że zdrowy wstyd jest człowiekowi bardzo potrzebny. Dlatego wstyd trzeba w sobie chronić, a nie niszczyć go. Ponadto o Birmie i Bangladeszu, dwóch mało znanych krajach, które od poniedziałku będzie odwiedzać papież Franciszek; oraz o tym, dlaczego w czasie Mszy Świętej nie należy robić zdjęć? Zaś w Małym Gościu o cudownym obrazie św. Józefa w Kaliszu i o drużynie pożarniczej, w której strażakami są dzieci. Dodatkowo lampion roratni do samodzielnego złożenia.

 

Ogłoszenie

 

Zapowiadamy III edycję koncertu „Betlejem w Spodku” szczegóły na plakacie.

W katowicach w tym tygodniu od czwartku do soboty odbędzie się II edycja Śląskiego Festiwalu Nauki.

Jego celem jest pokazanie czym na co dzień zajmują się śląscy uczeni, a także udowodnienie, że nauką można się bawić. W programie m.in. ponad 200 stanowisk naukowych, warsztaty, wykłady, pokazy, eksperymenty, Przegląd Garażowych Wynalazków oraz strefa Esportu, dla najmłodszych strefa dziecięca.

Szczegóły na plakacie i stronie internetowej www.slaskifestiwalnauki.pl .


Ogłoszenia parafialne 19.11.2017 r.

Informacje i zaproszenia od 19.11. do 26.11.2017 r.

 

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Nie wiemy, kiedy przyjdzie koniec. Wiemy jednak, że na pewno przyjdzie. Otrzymaliśmy liczne talenty i nie chodzi tu tylko o talent pisarski, malarski czy aktorski. Dostaliśmy takie talenty, jak życie, umiejętność kochania i czynienia dobra. Kiedyś Bóg zapyta każdego z nas, jak te talenty wykorzystaliśmy. Nie poddawajmy się lękom, zniechęceniu czy bierności. Św. Paweł wzywa nas dzisiaj: „Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi!”

         Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej archidiecezji. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00; Ministranci sobota o 8:45;   Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Poniedziałek - o godz. 16:30 w Domu Parafialnym odbędzie się kolejne spotkanie konsultacyjne architektów z mieszkańcami w sprawie rewitalizacji terenu między ul. 1-go Maja, Szulika i Gałczyńskiego

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Środa - spotkanie grupy EMMANUEL o godz. 16:30 w Domu Parafialnym; z okazji św. Cecylii - patronalnego święta muzyków kościelnych zapraszamy członków chóru „Teresa”, diakonii muzycznej i scholi „Vocatus” na Mszę św. w ich intencji o godz. 18:00, a następnie na spotkanie przy stole biesiadnym w Domu Parafialnym w sali nr 5;  na tej samej Eucharystii dokona się uroczyste przyjęcie kandydatów do grona ministrantów naszej parafii, po mszy słodka „agapa” w Domu Parafialnym w sali nr 8

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

O godz. 19:00 na probostwie odbędzie się spotkanie nowowybranej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W wyniku głosowania wytypowano osoby, które otrzymały następującą liczbę głosów:

Buchalik Tomasz 100, Kogut Jerzy 99, Błanik Maria 95, Grosman Alicja 83, Buchalik Katarzyna 64,

Szymik Katarzyna 51, Cygańczuk Barbara 45, Zawada Andrzej 44, Kruszka Robert 42, Krajczok Jan 37

 

Piątek - rozpoczyna się w Domu Parafialnym ewangelizacyjny kurs Emaus.

 

Przyszła niedziela - Uroczystość Chrystusa Króla - ostatnia niedziela roku liturgicznego. Miło nam poinformować, że gospodarze naszego Domu Rekolekcyjnego EMAUS w Koniakowie p. Mieczysław i Anna Hatalowie za 18 posługi zostaną uhonorowani przez Ks. Arcybiskupa medalem PRO CHRISTI REGNO

Od poniedziałku 27 listopada rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie czyli tzw. kolędę

W tym roku wyruszymy od ul. Krupińskiego i Górniczej, szczegółowy plan podamy za tydzień.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Zwycięstwa numery nieparzyste 1-25; a za tydzień z ul. Zwycięstwa bloku 31d.

 

W Gościu Niedzielnym kalendarz ścienny ze św. Józefem (bohaterem tegorocznych Rorat), a także

artykuły o wielkim miłosierdziu Polaków oraz o samobójcach, których mamy więcej niż ofiar wypadków samochodowych. Aż trudno uwierzyć, że w 2016 r. 5400 Polaków odebrało sobie życie.


Ogłoszenia parafialne 12.11.2017 r.

 

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Nie wiemy, kiedy Bóg nas do siebie wezwie. W tym czasie oczekiwania warto dbać o oliwę w swej lampie, jak w przypadku pięciu panien roztropnych, o których usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Bierność w życiu duchowym lub zagłuszanie wewnętrznego pragnienia Boga może doprowadzić do tego, że kiedyś usłyszymy słowa Jezusa do nas skierowane: „Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was”. Niech nasze uczestnictwo we Mszy św. będzie pełne wewnętrznego skupienia, rozmodlenia i ukierunkowane na obecnego wśród nas Boga.

 

Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na Papieską Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Bóg zapłać za pomoc dla prześladowanych braci.

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Ministranci sobota 9:00 ; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Środa - Wspólnota Karmelitańska zaprasza o 16:30 na spotkanie w salkach, a o 17:30 do kościoła na nieszpory z rozważaniem Ewangelii z dnia. Zainteresowanych zapraszamy do włączenia się.

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi.

 

Piątek - jako trzeci piątek miesiąca jest szczególnym dniem kultu Miłosierdzia Bożego.

- Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym.

 

 

Przyszła niedziela - będzie przeżywana w całej archidiecezji jako Dzień Muzyki Liturgicznej.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej archidiecezji.

 

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Zwycięstwa numery nieparzyste 27-49; a za tydzień z ul. Zwycięstwa numery nieparzyste 1-25.

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru jest dramat prześladowanych chrześcijan. Aż trudno uwierzyć, że co roku 100 tysięcy wyznawców Chrystusa ginie z powodu wiary. Chrześcijanie są najbardziej narażeni na prześladowania, bo mają mocno wpisany w serca nakaz przebaczania. Przeciwnicy to wiedzą i dlatego tak łatwo zabijają. W innych religiach nakaz miłowania nieprzyjaciół prawie nie występuje. To się nie zdarza. Ponadto w „Gościu” o świętym Józefie, ideale mocnego mężczyzny; a także relacja z francuskiego Ploërmel gdzie wszyscy wiedzą, że pomnik Jana Pawła II, zwieńczony krzyżem, przeszkadza tylko niewielkiej grupie osób. Czy jednak mieszkańcy tego miasta są wystarczająco zdeterminowani, by go obronić? Dziennikarze „Gościa” przez trzy dni rozmawiali z jego mieszkańcami.

 

Ogłoszenie

Staraniem Rafael Film na ekrany kin w Polsce wchodzi jeden z najgłośniejszych chrześcijańskich filmów fabularnych w historii pt. „Sprawa Chrystusa”. Opowiada on prawdziwą historię słynnego amerykańskiego dziennikarza śledczego i ateisty podejmującego się przeprowadzić dziennikarskie śledztwo, które odpowie na pytanie, czy zmartwychwstanie Chrystusa naprawdę miało miejsce. „Sprawa Chrystusa” w Rybniku w Multikinie od 17 listopada. Gorąco zachęcamy.

 

Ogłoszenia parafialne 5.11.2017 r.

 WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Często bardzo trudno jest przyjąć słowo, które Bóg kieruje do nas przez ludzi. Wydaje nam się, że gdyby osobiście do nas przemówił, łatwiej byłoby nam uwierzyć. Ale czy wtedy nie bylibyśmy w pewien sposób przymuszeni do wiary, pozbawieni wolności wyboru? Bóg mówi do nas, szanując naszą wolną wolę, lecz aby przyjąć Jego słowa przekazywane za pośrednictwem człowieka, potrzebujemy łaski Bożej. Módlmy się dziś o nią. I o wiarę, która jest darem Pana.

 

Kolekta dziś we wszystkich kościołach dekanatu będzie przeznaczona na budujący się kościół MB Częstochowskiej w Rybniku, a konkretnie na sfinansowanie jego sufitu. Serdeczne Bóg zapłać w imieniu budowniczego Ks. Marka Bernackiego i jego parafian.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.15 zapraszamy na różaniec za zmarłych. Będziemy kontynuować tą modlitwę w tygodniu codziennie do czwartku o godz. 17:15

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00;    Ministranci sobota o 9:00;   Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Czwartekwystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi.

 

Od piątku do niedzieli - w domu parafialnym będzie prowadzona kolejna edycja kursu NOWE ŻYCIE.

 

 

Przyszła niedziela - będzie dniem wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej na 5 letnią kadencję.

 

Członkami Rady mogą być jedynie praktykujący katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania i są znani z nienagannych postaw moralnych. Obecni członkowie mogą kandydować na drugą kadencję, ale nie mogą na trzecią. Dziś możemy wrzucić do urny na stoliku z tyłu ławek kartkę z propozycją kandydatur podając:              Imię, Nazwisko, zawód i adres kandydata (ewentualnie nr telefonu)

Za tydzień na sporządzonych alfabetycznych listach będziemy zaznaczali dwóch kandydatów oddając w ten sposób swój głos. Na stronie internetowej naszej parafii www.teresachwalowice.pl znajdziemy pełny tekst Regulaminu Wyborów, jak również obowiązujący w archidiecezji Statut Rady Parafialnej.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na Papieską Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie

 

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła  składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Zwycięstwa numery nieparzyste 57-79g; a za tydzień z ul. Zwycięstwa numery nieparzyste 27-49.

 

W Gościu Niedzielnym dzisiaj o Katechizmie Kościoła Katolickiego. 25 lat temu ukazała się jego odnowiona wersja. Od tamtego czasu rozszedł się w milionowych nakładach. Jest chętnie czytany, bo daje jasne i pewne odpowiedzi na najważniejsze życiowe pytania. Ponadto w „Gościu” o tym, że dobra chrześcijańska modlitwa nie musi być tylko prośbą o coś, ale też prośbą przeciwko czemuś; a także o cichej i niepozornej kobiecie broniącej poczętego życia, która wprawiła w zakłopotanie kanadyjski sąd i prokuratora. Zachęcamy do lektury wyjątkowo przejmującego sprawozdania z jej procesu.

Warto za tydzień zabrać ze sobą do kościoła dowód osobisty, aby swoim głosem udzielić poparcia inicjatywie ustawodawczej „ZATRZYMAĆ ABORCJĘ” - szczegóły na stronie www.zatrzymajaborcje.pl

 

Ogłoszenia parafialne 29.10.2017 r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

W perspektywie naszych zamyśleń nad przemijalnością i wiecznością Chrystus stawia dziś przed nami fundamentalne zasady życia - przykazania miłości Boga i bliźniego. Niech ta liturgia dopomoże nam w ich szczerej realizacji w tej przestrzeni czasu, który otrzymujemy w darze od Boga.

 

   Kolekta dzisiejsza na potrzeby parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.15 zapraszamy na nieszpory niedzielne z różańcem.

 

Ostatnie październikowe nabożeństwa różańcowe jeszcze w poniedziałek i wtorek o godz. 17:15

Od 2. do 9. listopada na trzy kwadranse przed wieczorną mszą zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji zmarłych zalecanych. Zalecki za zmarłych można składać przez cały tydzień w zakrystii, a 1 listopada będą tradycyjnie przyjmowane także na cmentarzu.

 

Środa - Uroczystość ku czci Wszystkich Świętych, w którą Msze Święte wg porządku niedzielnego

O godz. 14:00 w kościele rozpoczniemy nieszpory z modlitwą za zmarłych parafian i procesją na cmentarz.

Młodzież oazowa zaprasza także o 19:00 na cmentarzu do wspólnej modlitwy różańcowej za zmarłych.

 

Czwartek - to Dzień Zaduszny czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, dodatkowe Msze św., oprócz 7:00 i 18:00, odprawione zostaną o godz. 9:00 i 16:00

  • wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi,
  • w tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca, wykorzystajmy dobrze ten czas na ofiarowanie daru odpustów zupełnych za dusze w czyśćcu cierpiące, których warunkiem uzyskania jest odprawienie spowiedzi, przyjęcie komunii, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego, a ponadto czyny odpustowe, którymi od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez Dzień Zaduszny jest pobożne nawiedzenie kościoła, a od 1 do 8 listopada nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.

Sobota - od 7:00 odwiedziny z posługą sakramentalną chorych parafian zgłoszonych w zakrystii

 

Kolekta przyszłej niedzieli u nas jak i we wszystkich kościołach dekanatu będzie przeznaczona na budujący się kościół MB Częstochowskiej w Rybniku, a konkretnie na sfinansowanie jego sufitu. Serdeczne Bóg zapłać w imieniu budowniczego Ks. Marka Bernackiego i jego parafian.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00;

Katechezy mężczyzn w środę nie będzie;    Ministranci piątek o 16:00;     Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła  składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Zwycięstwa numery nieparzyste 85-103; a za tydzień z ul. Zwycięstwa numery nieparzyste 57-79g.

 

Ogłoszenia:

 

  1. Stosując zasady konstruktywnej krytyki, zamiast piętnowania pogańskiej obrzędowości proponujemy parafianom włączenie się w nową chrześcijańską inicjatywę: Holy Wins - Święty Zwycięża. We wtorek o 16:45 od cmentarza do kościoła przejdzie pochód świętych(prosimy szczególnie dzieci o przebranie się za konkretnego Świętego); o 18:00 uroczysta Msza Święta z relikwiami Świętych, a na:30 zapraszamy do hali SP 35 przy ul. Śląskiej 14 w Chwałowicach na akustyczny koncert uwielbienia w wykonaniu wspaniałego muzyka Michała Króla.

  2. Fundacja Puls-Med BLISKO CIEBIE z siedzibą w Rybniku przy ul. Grunwaldzkiej 66 informuje, że 1 listopada br. w godz. 8:00-16:00, prowadzić będzie zbiórkę pieniędzy przy bramach cmentarzy komunalnych w Boguszowicach, Chwałowicach i Rybniku. Kwestować będą Wolontariusze Fundacji ubrani w żółty t-shirt, z imiennym identyfikatorem i zaplombowaną puszką. Zebrane środki zostaną przeznaczone na budowę Hospicjum Stacjonarnego w Rybniku. (Pamiętajmy: pomaganie jest piękne, a najdrobniejszy gest ma sens, bo zmienia czyjś świat).
  3. W czwartek 9.11. od godz. 9:00 w przychodni lekarskiej Euro-Vita przy ul. Śląskiej 1 w Chwałowicach będzie można skorzystać z odpłatnych badań lekarskich, bliższe informacje na plakacie w gablotce i bezpośrednio w przychodni.

 

 

Ogłoszenia parafialne 22.10.2017 r.

  

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Dzisiejsza niedziela jest w Kościele przeżywana jako Dzień Misyjny. Uświadamiamy sobie nie tylko naszą współodpowiedzialność i potrzebę troski o dzieła misyjne na świecie, ale również nasze osobiste wezwanie do bycia misjonarzem, czyli głosicielem Chrystusa wszędzie tam, gdzie Dobra Nowina o Zbawieniu nie jest znaną, przyjmowana czy rozumiana. Na zakończenie Eucharystii usłyszymy nieustannie aktualne „idźcie” - nauczajcie i czyńcie dobro. Spróbujmy na nowo podjąć to wezwanie.

 

   Kolekta dzisiejsza na rzecz misji. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.15 zapraszamy na nieszpory niedzielne z różańcem.

Zapraszamy na wspólny różaniec przez cały październik o godz. 17:15, a w piątki i niedziele o 16:15

 

Spotkania grup formacyjnych:    Krąg biblijny poniedziałek 20:00;     Katecheza dorosłych wtorek 15:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00;   Młodzież Oazowa piątek po Mszy o 17:00;   Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Sobota - Ks. Proboszcz obchodzi Abrahama, zapraszamy o 18:00 na mszę w jego intencji.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

 

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła  składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Zwycięstwa numery parzyste 4-48; a za tydzień z ul. Zwycięstwa numery 85-103.

 

Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego tematem numeru jest naprotechnologia - nowoczesna metoda pomagająca bezdzietnym małżeństwom doczekać się potomstwa; jak również rozmowa z premier Beatą Szydło nt. sporów o reformę sądownictwa; a także relacja z wielkiej tegorocznej akcji Neokatechumenatu, w której 7 tyś osób bez pieniędzy, karty kredytowej i telefonu zostało rozesłanych w świat, aby przypadkowo napotkanym ludziom głosić Dobrą Nowinę o Zbawieniu w Jezusie.

 

Ogłoszenie:

 

Nasza strona internetowa otrzymała nowa formę - zachęcamy do odwiedzenia, możemy na niej znaleźć więcej informacji o dwóch sprawach:
 

Holy wins czyli Święty Zwycięża - chcemy się włączyć w ogólnoświatową akcję uczczenia Świętych w wigilię ich uroczystości, dlatego w przyszły wtorek 31. października zapraszamy do udziału w procesji świętych, która wyruszy o 16.45 z parkingu przed cmentarzem, gdzie rozpoczniemy modlitwę różańcową i przejdziemy w uroczystym korowodzie do Kościoła na uroczystą mszę św. z relikwiami świętych. Dzieci zachęcamy do przebrania się za konkretnie wybranego świętego, ostatni rocznik komunijny może ubrać swoje komunijne alby. Ks. Dawid planuje także dodatkowe niespodzianki dla przebranych.

 

Uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zachęcamy do wzięcia udziału w III edycji projektu: „Śląskie. Inwestujemy w talenty', mającego na celu wsparcie stypendialne szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, językowych oraz ICT, stale zamieszkujących na terenie województwa śląskiego. Termin składania wniosków 27 października br. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii oraz na stronie: http://www.efs-stypendia.slaskie.pl


Ogłoszenia parafialne 15.10.2017 r.

 

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Każdego dnia, a szczególnie w każdą niedzielę Bóg zaprasza nas na wyjątkową ucztę, na której pragnie na karmić Ciałem i Krwią swojego jedynego Syna. Lecz my często zachowujemy się nie jak św. Paweł, który z gorliwego prześladowcy stał się żarliwym apostołem Jezusa Chrystusa, ale jak bohaterowie dzisiejszej Ewangelii. Mamy swoje pola, sprawy do załatwienia, pracę, obowiązki itp. Boże zaproszenie traktujemy jak jedno z nich i to wcale nie najważniejsze. Dlatego też w kolekcie modlimy się do Boga, który przez przebaczenie i litość najpełniej oazuje swoją wszechmoc, a w psalmie responsoryjnym prosimy, abyśmy nauczyli się chodzić Jego drogami. Niech te słowa towarzyszą nam nie tylko dzisisiaj, ale przez cały rozpoczynający się tydzień.

 

   Kolekta dzisiejsza na potrzeby parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.15 zapraszamy na nieszpory niedzielne z różańcem.

Zapraszamy na wspólny różaniec przez cały październik o godz. 17:15, a w piątki i niedziele o 16:15

 

Spotkania grup formacyjnych:    Krąg biblijny poniedziałek 20:00;     Katecheza dorosłych wtorek 15:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00;   Młodzież Oazowa piątek po Mszy o 17:00;   Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Piątek - jako trzeci piątek miesiąca jest szczególnym dniem kultu Miłosierdzia Bożego.

- Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym.

 

Dzień Skupienia dla Kręgu Biblijnego w sobotę i niedzielę od 14:00 do 21:00 w Domu Parafialnym

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na rzecz misji

 

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła  -

składane do skarbony na filarze; w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Jagiellońskiej i Tkoczów; a za tydzień z ul. Zwycięstwa numery parzyste 4-48.

 

Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego tematem numeru są właściciele sklepów, którzy je zamykają na niedziele.   

 

Ogłoszenia:

 

Spotkanie konsultacyjne z architektami tworzącymi w Chwałowicach projekt rewitalizacji rejonu ulic ul. 1-go Maja, Szulika i Gałczyńskiego - dziś o godz. 13:00 w naszym Domu Parafialnym.

Multikino zaprasza na seanse filmowe dwóch produkcji o tematyce religijnej. Od 13 października wyświetlany jest polski film „Dwie korony” o życiu Maksymiliana Marii Kolbego, a od 17 listopada wejdzie na ekrany amerykański film „Sprawa Chrystusa” (najnowsze dzieło twórców filmu „Bóg nie umarł”). W zakrystii są dostępne kupony, które upoważniają do zakupu tańszych biletów w kasie kina - na seanse w tygodniu od pon do czw w cenie 13 zł, a w weekendy od pt do ndz w cenie 15,50 zł.

Dyrekcja Zespołu Szkół Budowlanych w Rybniku serdecznie zaprasza absolwentów na Jubileusz 50-lecia

 Szkoły w piątek 20 października br. Okolicznościowa msza święta u ojców Werbistów w kościele Królowej Apostołów o godz. 9:00. Spotkania absolwentów w szkole od godz. 16:00. Szczegóły na plakacie, facebooku, stronie internetowej szkoły i w jej sekretariacie.


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42