OGŁOSZENIA

Ogłoszenia parafialne 22.04.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

„Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy” usłyszymy dziś słowa św. Jana, a Jezus mówi, że jest Dobrym Pasterzem. Bóg zapewnia o swojej miłości i opiece. On nas prowadzi do życia wiecznego. W tę kolejną niedzielę wielkanocną odpowiedzmy sobie na pytanie, na ile chcemy podążać za Jezusem i czym właściwie jest dla nas cel, do którego nasz Dobry Pasterz nas prowadzi.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00 Ministranci piątek 16:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Przyjmijcie wyrazy wdzięczności za hojność okazaną w ubiegłym tygodniu, gdzie w kolekcie na Caritas ofiarowaliście 4,5 tyś. zł, a w akcji „Śląskie dla Alleppo” wolontariusze zebrali przed kościołem 6 tyś. złotych

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Działkowców; a za tydzień z ul. Górniczej 2-4.

 

W Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek z adhortacją apostolską papieża Franciszka „Gaudete et exsultate” – o świętości w świecie współczesnym; a ponadto artykuły m.in. o tym czy Duch Święty może zmieniać Tradycję w Kościele? oraz czego nie wiemy o zbrodni katyńskiej? a w Małym Gościu o 11-letnim łowcy przygód, o tym jak stawiać pierwsze kroki na rolkach, a w dodatku do majowego numeru - szablon na laurkę dla mamy.

 • Na półce z prasą leży do rozdania podarowana nam przez ojców z pustelni w Jaworzynce-Śliwkuli franciszkańska litania do Jezusa Chrystusa z ikony-krucyfiksu z San Damiano

Zaproszenia

 

 • Poszukujemy rodzin chętnych do przyjęcia gości z Dorsten w Niemczech w dniach 18-23 maja, ale zachęcamy także naszą młodzież do współuczestniczenia w przygotowanym programie wymiany międzynarodowej. Chętni mogą się zgłosić bezpośrednio do księdza proboszcza. Przewidujemy m.in. Grę Miejską w ramach spaceru po Rybniku, taneczny spektakl w Chwałowickim Domu Kultury, wycieczkę do Krakowa i Wadowic, wizytę w Obserwatorium Astronomicznym na Zamku w Czernicy, wycieczkę do muzeum browarnictwa w Żywcu oraz wyprawę kajakową po Jeziorze Żywieckim.

Ogłoszenia

 

 • I LO im. Powstańców Śl. w Rybniku zaprasza zainteresowanych na „dzień otwarty”, który odbędzie się w piątek 27. kwietnia od 12:00 do 15:00, w gmachu szkoły przy ul. Kościuszki 41.

 • Rada Dzielnicy Chwałowice serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się 30 kwietnia 2018 o godz. 16.30 w Domu Kultury Chwałowice.

 • Ekstremalny weekend dla mężczyzn odbędzie się w Beskidzie Małym w dniach od 17-20 maja br. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: www.niezlomny24.pl
 • Małżonków przeżywających swoje 25, 50, 55, 60 rocznice ślubu zapraszamy do katedry na Mszę św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa w niedzielę 20 maja br. o godz. 12:00. Podczas Eucharystii małżonkowie jubilaci otrzymają uroczyste błogosławieństwo, zaś po Mszy Św. zapraszamy na wspólne świętowanie na placu obok katedry. Zgłoszenia w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin do 4.05.br. w g. 7:30–15:30 pod nr. tel. 519 546 196 lub d_rodzin@archidiecezjakatowicka.pl.

 • Tegoroczna pielgrzymka do Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Jankowicach Rybnickich „Studzience” odbędzie się w niedzielę 3 czerwca br. Msza św. o godz. 14:00, następnie festyn w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny i Dnia Dziecka.

Ogłoszenia parafialne 15.04.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Dziś po raz kolejny słyszymy w Ewangelii świadectwo o spotkaniu zmartwychwstałego Chrystusa. Jezus jest obecny również we współczesnych czasach. Święty Jan nas poucza: „Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania”. Przeżywana zaś dziś Niedziela Biblijna przywodzi nam na myśl słowa św. Hieronima – autora pierwszego łacińskiego tłumaczenia Biblii: „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. Obudźmy więc w sobie na nowo pragnienie karmienia się Słowem Bożym, w którym Bóg objawia nam swoją świętą wolę.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę - z racji Niedzieli Biblijnej zamiast nieszporów zapraszamy o godz. 16.00 na Celebrację Słowa Bożego.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00; Karmelitański Zakon Świeckich środa 16:30; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Spotkanie po Alfie czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00 Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Poniedziałek - chcemy wesprzeć modlitewnie gimnazjalistów przystępujących do swoich egzaminów dlatego młodzież trzecich klas gimnazjalnych, ich rodziców i wszystkich innych chętnych zapraszamy o 17:00 na modlitewne czuwanie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu

- o 19:00 zapraszamy do Domu Parafialnego na spotkanie organizacyjne chętnych do podjęcia gości z Dorsten, a szczególnie młodzież pragnącą współtworzyć i uczestniczyć w programie naszej międzynarodowej wymiany, to okazja aby podarować siebie w darze, ale też otrzymać coś dla siebie

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45

 

Środa - o godz.17:30 wspólnota karmelitańska zaprasza na nieszpory w kościele

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- w Domu Rekolekcyjnym EMAUS w Koniakowie obchodzimy 20. rocznicę jego poświęcenia

 

Piątek - jako trzeci w miesiącu jest szczególnym dniem kultu Miłosierdzia Bożego, nabożeństwo 6:45

 

Przyszła niedziela­ - txt

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Anny Stefek numery parzyste; a za tydzień z ul. Działkowców. Serdecznie dziękujemy parafianom za wykonane wolontaryjnie wiosenne prace porządkowe wokół naszego kościoła

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru są męczennicy znad Sekwany. Aż 9 męczenników w ciągu 22. ostatnich lat doczekała się Francja, kraj, który według powszechnej opinii już dawno dokonał radosnej i nieodwołalnej apostazji. Przypadek? – pyta redakcja; ponadto o dzisiejszym Narodowym Czytaniu Pisma Świętego skoncentrowanym w tym roku na Liście Św. Pawła Apostoła do Rzymian; a za tydzień specjalny dodatek z najnowszą adhortacją apostolską papieża Franciszka „Gaudete et exultate” – o świętości w świecie współczesnym.

 

Zaproszenia

 • IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rybniku - Chwałowicach zaprasza w najbliższą sobotę, tj. 21 kwietnia, w godzinach od 10.00 do 12.00, na Dzień Otwartych Drzwi, w ramach którego będzie można uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych oraz zobaczyć szkołę.

Ogłoszenia

 • Msza św. z zaręczynami odbędzie się w sanktuarium św. Walentego w Bieruniu  w niedzielę 22 kwietnia br., o godz. 15. Zapraszamy wszystkich rozpoczynających swoją formację do zawarcia sakramentu małżeństwa wraz z rodzicami.

 • XV nocna piesza pielgrzymka z Piekar Śląskich do Częstochowy odbędzie się z 28/29 kwietnia br. Szczegóły na stronie: www.mlodzidlamlodych.pl.

 • Ośrodek Profilaktyczno-Szkoleniowy im. ks. F. Blachnickiego w Katowicach organizuje rekolekcje i kursy dla osób uzależnionych, członków rodziny, osób przeżywających kryzys lub pragnących kształtować poczucie własnej wartości. Szczegóły na plakatach w gablotce.

 • Uroczyste spotkanie wszystkich świętujących Barbórki odbędzie się w Łaźni łańcuszkowej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przy ul. Wolności 410 w sobotę 21 kwietnia br.. W jego trakcie odbędzie się dyskusja nad tekstem wniosku, w której wezmą udział specjaliści zajmujący się dziedzictwem kulturowym. Spotkanie poprzedzi Msza św. odprawiona w kaplicy św. Barbary kopalni Guido o godz. 9:00. Uprasza się  o telefoniczne potwierdzenie uczestnictwa pod numerem 32 271 40

Ogłoszenia parafialne 08.04.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Niewątpliwie każdy z nas potrzebuje Bożego Miłosierdzia, choć może nie zawsze mamy tego świadomość. Św. Tomasz w dzisiejszej Ewangelii mówi do Jezusa: „Pan mój i Bóg mój!”, a Jezus zwraca uwagę jak ważna jest wiara. My też wielokrotnie podczas Mszy św. wyznajemy w Jezusie naszego Pana i Boga. Niech nasza modlitwa będzie wypowiadana z wiarą i ufnością w Boże miłosierdzie dla nas i całego świata.

 

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas Archidiecezji, natomiast przed kościołem wolontariusze przeprowadzą zapowiedzianą przez Księdza Arcybiskupa zbiórkę na szpital dla Syryjskich sierot w ramach akcji „Śląskie Dzieciom z Aleppo”. Bóg zapłać za hojne wsparcie. Możemy na ten cel przeznaczyć również 1% naszego podatku- informacje w gablotce i na ulotkach.


W dzisiejszą niedzielę - Wspólnota Jezusa Miłosiernego obchodząc swoje patronalne święto zaprasza do wspólnego biesiadowania przy Domu Parafialnym po Mszy św. o godz.12:00,całość zakończymy modlitwą „Godziny Świętej” o 15:00, która zastąpi dziś niedzielne nieszpory.

Dziś w całej diecezji odbywa się liczenie wiernych.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Spotkanie po Alfie czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00 Ministranci piątek 16:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Poniedziałekobchodzimy przesuniętą w kalendarzu liturgicznym Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a jeszcze nie narodzone. O 17:30 zapraszamy na nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy przeciwko życiu dzieci nienarodzonych. Będzie to także okazja do podjęcia daru Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Piątek - katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym

 

Sobota -  o 10:00 pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej

 

Przyszła niedziela­będzie Niedzielą Biblijną rozpoczynającą Ogólnopolski Tydzień Biblijny, z tej okazji za tydzień zapraszamy specjalna Celebrację Słowa Bożego o 16:00 zamiast nieszporów.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Anny Stefek nr nieparzyste; a za tydzień parzyste

 

W Gościu Niedzielnym refleksja nad słowami „Jezu ufam Tobie” – jak je wprowadzać w naszą codzienność w której wokół tyle nieufności; a ponadto o tym, jakie konsekwencje dla Kościoła będzie miało wprowadzenie nowych regulacji dotyczących ochrony danych osobowych?

 

Ks. Marek Jędraszewski Arcybiskup Metropolita Krakowski zaprosił całą Polskę do Narodowej Nowenny przed 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

 

Zainspirowani filmem o Jerzym Malchrze – niezwykłym „synku z Chwałowic” oraz artykułem na jego temat w poprzednim numerze Gościa Niedzielnego, postanowiliśmy modlić się za Ojczyznę, przypominając przy tej okazji wyjątkowe sylwetki mieszkańców Chwałowic, które miały swój ofiarny wkład w sprawę naszej Ojczyzny. Dlatego tak jak dziś – w kolejne niedziele przed każdym jedenastym dniem miesiąca – na kilka minut przed rozpoczęciem Eucharystii, wspomnimy konkretną postać i pomodlimy się za naszą Ojczyznę i dar jej wolności. Specjalnie przygotowane materiały historyczne znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej parafii.

 

Ogłoszenia

 

Dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego im. Frycza-Modrzewskiego w Rybniku zaprasza na Dzień Otwarty szkoły w sobotę 14 kwietnia w godz. 9.00-13.00. W programie: zajęcia otwarte, koncerty, wystawy prac uczniów, poczęstunek dla gości. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.


Ogłoszenia parafialne 01.04.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Wielkanoc to spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem. Aby Go spotkać, trzeba jednak uważnie iść po Jego śladach i umieć odczytywać znaki, które zostawił. Magdalena i Piotr inaczej niż umiłowany uczeń widzą pusty grób i płótna, ale nie rozumieją, że Jezus miał powstać z martwych. Kobiety odnajdują grotę, w której złożono Chrystusa, ale potrzebują aniołów, którzy wyjaśnią im, że Ukrzyżowany zmartwychwstał. Uczniowie z Emaus wędrują w towarzystwie Zmartwychwstałego, ale dopiero znak Łamanego Chleba i odpowiednio wyjaśnione Pisma pozwolą im Go rozpoznać. Aby spotkać dziś Zmartwychwstałego potrzebujemy wiary, która otwiera oczy, umysł i serce oraz rozumie znaki, które Pan nam zostawił.

 

Znakami Okresu Wielkanocnego są krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego, które będą nam towarzyszyć pięćdziesiąt dni do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapalony wczorajszej nocy paschał będzie nieustannie płonął przez całą oktawę Zmartwychwstania Pańskiego

 

Spotkania grup formacyjnych: Spotkanie młodzieży po Alfie czwartek 19:00;

Młodzież Oazowa piątek 18:00; Ministranci i  Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Poniedziałekdrugi dzień świąt, msze święte według porządku niedzielnego,

tradycyjnie kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ oraz KUL.

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

O 10:00 w kościele MB Częstochowskiej na Nowinach odbędzie się Kapłański Konwent Wielkanocny

W tym tygodniu przypada: I czwartek, piątek i sobota miesiąca – nabożeństwa kwadrans przed mszą poranną

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Piątek Oktawy Wielkanocnej nie jest dniem pokutnym.

 

Przyszła niedziela­Święto Miłosierdzia Bożego rozpoczynające Tydzień Miłosierdzia. To także rocznica powstania Wspólnoty Jezusa Miłosiernego, która z tej okazji zaprasza do wspólnego świętowania - rozpoczęcie Eucharystią o 12:00, a potem spotkanie przy Domu Parafialnym.

W tym dniu będzie miało miejsce także liczenie wiernych.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Caritas archidiecezji, a przed kościołem zapowiedziana w komunikacie zbiórka w ramach inicjatywy „Śląskie – Dzieciom z Aleppo”                                                                                                                                                                                                                                                       

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. 1 Maja 100 i 102 ; a za tydzień z ul. Anny Stefek  numery nieparzyste 1-15.

 


Drodzy Parafianie,
niech czas przeżytego Triduum Paschalnego
zaowocuje w Waszym życiu mnogością Bożych darów.

 

Wasi duszpasterze życzą Wam:

MIŁOŚCI – Wielkiego Czwartku

WIARY – Wielkiego Piątku

NADZIEI – Wielkiej Soboty

RADOŚCI – Wielkiej Niedzieli

 


Ogłoszenia parafialne 25.03.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Trzymamy palmy w ręku i słuchamy, jak uroczyście witano Jezusa przy wjeździe do Jerozolimy. Dziś jednak usłyszymy też opis męki naszego Zbawiciela. Chrystus cierpiący, poniżany, umiera na krzyżu. Za nas. W cisy i skupieniu towarzyszmy Mu w bolesnej drodze. Bądźmy przy Nim naszymi myślami i sercem. On jest naszym Królem i Wybawicielem.

  

         Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o 14:00 Msza św. w ramach obchodów 33. Światowego Dnia Młodzieży

Z racji liturgicznej rangi Wielkiego Tygodnia i Oktawy Zmartwychwstania Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona będzie dopiero 9 kwietnia.

 

W poniedziałek i wtorek na 9:00 zapraszamy mężczyzn do pomocy przy budowie Ciemnicy i Bożego Grobu

 

Wspólnota Jezusa Miłosiernego - od poniedziałku do środy prowadzi Wielkopostne Rekolekcje Szkolne dla 4 LO

 

Okazja do Spowiedzi Świętej w okresie Wielkiego Tygodnia:

poniedziałek …..  6:30 – 9:00 ………  16:00 – 18:00

wtorek ...………….  6:30 – 9:00 ………  16:00 – 18:00

środa ……………...   6:30 – 10:00 ……..  16:00 – 18:00 …….. 19:00 – 21:00

czwartek ...……...  7:00 – 9:00 ……...  15:00 – 17:30 ……… 21:00 – 24:00

piątek ……………..  9:00 – 17:00 …………………………………….. 20:00 – 22:00

sobota …………....  9:00 – 18:00

 

Święcenie Pokarmów Wielkanocnych w sobotę od 12:00 do 15:00 co pół godziny

Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, ma swój szczyt w liturgii Wigilii Paschalnej i kończy się II Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Podczas Triduum istnieje możliwość zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, wypełniając następujące praktyki:

- w Wielki Czwartek – udział w Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i uroczyste odmówienie „Przed tak wielkim Sakramentem”;

- w Wielki Piątek – pobożny udział w adoracji Krzyża, ucałowanie Krzyża w czasie uroczystego obrzędu liturgicznego;

- w Noc Zmartwychwstania – udział w Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego.

W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielka Sobotę do Mszy św. Wigilii Paschalnej, aby „dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania”.

Wigilia Paschalna w Wielką Noc jest czuwaniem na cześć Pana. Zachęcamy do przyniesienia na liturgię świec, choć będzie je można również nabyć przed kościołem w cenie 1 zł.

Tradycyjnie w przeżywanie w naszej parafii ceremonii Misterium Męki, Śmierci  i Zmartwychwstania Chrystusa włączy się młodzież Ruchu Światło–Życie przeżywająca Triduum Paschalne w formie rekolekcyjnej w naszym Domu Parafialnym.

Ofiary z Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty składane przy adoracji Krzyża i Bożego Grobu przeznaczone są na Boży Grób i Chrześcijan w Ziemi Świętej.

 

Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

 

Przyszła niedziela­ – rozpoczyna oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. W niedzielę nie będzie Mszy wieczornej o 17:00, a jedynie II Nieszpory Wielkanocne o 15:00 kończące Triduum Paschalne. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. 1-go Maja numery parzyste 78-90; a za tydzień 1-go Maja 100 i 102

 

W Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, co to jest Triduum Paschalne oraz jak je owocnie przeżyć; ponadto o tym, jaka lekcja płynie dla nas z postawy ojca Pio, który świadomie przyjął na siebie ogromne cierpienie; natomiast w najnowszym Małym Gościu kalendarz na Triduum Paschalne; o tym jak się uczyć, żeby się nauczyć oraz opowieść o tym, jak uczniowie jednej z podwarszawskich szkół wysłali mrówkę w kosmos.

 

Ogłoszenia

 

 •  „W Rybniku Boguszowicach istnieje wyjątkowa szkoła. Zespół Szkół nr 6 to Szkoła Przysposabiająca do Pracy, Szkoła Branżowa I Stopnia oraz Liceum Ogólnokształcące dla młodzieży z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Oferujemy kilkuosobowe klasy, a dla młodzieży z autyzmem lub zespołem Aspergera nawet dwuosobowe oddziały. Zapewniamy opiekę i edukację na najwyższym poziomie oraz niemal wszystkie nowoczesne terapie, wspomagające rozwój młodego człowieka (biofeedback, Tomatis, terapia Warnkego, integracja sensoryczna, hipoterapia, rehabilitacja ruchowa, masaż dźwiękiem, sala doświadczania świata i wiele innych). Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.zs6.rybnik.pl oraz naszej szkoły”

 • Przy dokonywaniu rocznych rozliczeń finansowych możemy tradycyjnie przekazać 1% swojego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego; możemy w ten sposób także WESPRZEĆ NASZĄ PARAFIĘ za pośrednictwem konta Stowarzyszenia Katolickiej Wspólnoty Emmanuel (40-545 Katowice ul. Warzywna 31) podając w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000003534 z tytułem przelewu „Na cele domu formacyjnego TERESA”.

Ogłoszenia parafialne 18.03.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Kolejna niedziela Wielkiego Postu jest dla nas wezwaniem do nawrócenia. Jezus mówi: „Jeśli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie samo jedno, ale jeśli obumrze, przynosi plon obfity”. Tak samo i nasze serca muszą się przemienić, abyśmy nie upatrywali największej wartości w dobrach tego świata, ale zwrócili się ku Bogu. Chodzi przecież o nasze zbawienie. Niech wyśpiewany dzisiaj refren psalmu „Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste” będzie wyrazem pragnienia naszego nawrócenia.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Także dziś o 18:00 zapraszamy do Auli Domu Parafialnego na projekcję filmu dokumentalnego o losach chwałowickiego bohatera Jerzego Malchera, patrioty, harcerza, żołnierza armii polskiej, kuriera ruchu oporu, oficera brytyjskiego wywiadu, pisarza…a przede wszystkim synka z Chwałowic. Zapraszamy do przygody wspólnego odkrywania naszej lokalnej historii i tożsamości.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00; Karmel środa 16:00

Kurs Alfa dla gimnazjalistów czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00 Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Poniedziałek - o 19:00 w naszym kościele będzie miała miejsce modlitwa uwielbienia jako Rybnicki Wieczór Chwały

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Środa - spotkanie Grupy Emmanuel (z okazją do spowiedzi) o 16:30 w Domu Parafialnym;

- o 16:00 w salkach spotkanie Wspólnoty Karmelitańskiej z karmelitą ojcem Włodzimierzem Tochmańskim z Czernej

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Piątek - zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 7:45 oraz na Drogę Krzyżową ulicami Chwałowic o 18:00

Rozpoczniemy obok Kaplicy Różańcowej na placu za Pocztą i przejdziemy do kościoła ulicami 1-go Maja nr parzyste, Stawiarza, Anny Stefek, 1-go Maja nr nieparzyste, Gałczyńskiego.

 

Sobota -  od 7:00 przedświąteczne odwiedziny chorych parafian przez kapłanów z posługa sakramentalną - chętnych prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii

- w tym dniu swoje urodziny obchodzi Ks. Robert Rosiak, zapraszamy na mszę św. w jego intencji o g. 18:00

- to także rocznica urodzin Sł. Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego – patrona SP 35 w Chwałowicach

 

Przyszła niedziela­ - to Palmowa Niedziela Męki Pańskiej,

- w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o g. 14:00 Msza w ramach obchodów 33. Światowego Dnia Młodzieży

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie również na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. 1-go Maja numery parzyste 60-76; a za tydzień nr parzyste 78-90

 

W Gościu Niedzielnym o pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka, jego stylu, energii i nowych kierunkach przez niego wyznaczonych; a ponadto o mistyku odprawiającym Eucharystię w taki sposób, że niewierzący uciekł z obawy przed nawróceniem, czyli dalszy ciąg wielkopostnego cyklu o św. o. Pio, a także wiele innych interesujących artykułów

 

Ogłoszenia

 • Przy dokonywaniu rocznych rozliczeń finansowych możemy tradycyjnie przekazać 1% swojego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego; możemy w ten sposób także WESPRZEĆ NASZĄ PARAFIĘ za pośrednictwem konta Stowarzyszenia Katolickiej Wspólnoty Emmanuel (40-545 Katowice ul. Warzywna 31) podając w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000003534 z tytułem przelewu „Na cele domu formacyjnego TERESA”.

 • CARITAS parafialna zachęca do włączenia się w nasze coroczne akcje Wielkanocne: w zaprzyjaźnionych sklepach i pod obrazem Miłosierdzia Bożego są wystawione kosze na produkty w ramach akcji „Mam niewiele, ale się z tobą podzielę”, a w niedzielę palmową zachęcamy do zakupu palm przygotowanych przez wolontariuszy – cały dochód zostanie przeznaczony na realizacje recept osób ubogich naszej parafii oraz zakup chleba dla potrzebujących.
  Przy okazji wolontariusze proszą wiernych mających taką możliwość o dostarczenie bukszpanu do siedziby Caritas.

 • Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku zaprasza na Dni Otwarte organizowane: dla kandydatów do klas 7 SP w sobotę 7.04. o g. 10:00, a dla kandydatów do Liceum Ogólnokształcącego w piątek 13.04. w godz. 10:00-14:00
 • Dzień Otwarty w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym odbędzie się w sobotę 14 kwietnia br. od godz. 9.30. Adresowany jest do młodzieży męskiej po drugiej klasie gimnazjum oraz starszej. Zapisy trwają do soboty 7 kwietnia br. pod adresem: jeremiasz.katowice@gmail.com lub pod numerem tel. 519 546 150.

 • Rekolekcje „dla szukających drogi” odbędą się w domu kleryckim „Bobczonka” w Beskidzie Śląskim w dniach 20-23 sierpnia br. Zapraszamy młodzież męską – uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów zainteresowanych rozeznaniem swojego powołania. Koszt udziału 100 zł (50 zł opłaca uczestnik, druga część – z budżetu parafii zamieszkania. Zgłoszenia na stronie: www.seminarium.katowice.pl do 13 sierpnia br. Dodatkowe informacje na stronie: www.facebook.com/jeremiaszwssd.

Ogłoszenia parafialne 11.03.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Czwarta niedziela Wielkiego Postu jest nazywana niedzielą „Laetare”, czyli niedzielą radości, od pierwszych słów antyfony „Raduj się, Jerozolimo”. Zewnętrznym symbolem tej radości są szaty liturgiczne koloru różowego. Łączy on w sobie fioletowy kolor postu i umartwienia z białym kolorem radości wielkanocnej, której świętowanie już się wymownie przybliżyło. Powód do dzisiejszej radości jest jeden; jest nim miłość Boga do nas, objawiona w Chrystusie, który przez swoja ofiarę pojednał nas z Ojcem. Składamy Bogu ofiarę dziękczynienia za Jego nieskończoną miłość.

 

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.15 zapraszamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

Także dziś o 18:00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert chóru kameralnegoLEGE ARTIS” z Pszowa.

 

Spotkania grup formacyjnych:            Krąg biblijny poniedziałek 20:00;         Katecheza kobiet środa 15:00;

Kurs Alfa dla gimnazjalistów czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00 Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- 15.03. o 19:00 na probostwie spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej

 

Piątek - zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 7:45 i 16:15

- Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym

 

Przyszła niedziela­znakiem zasłaniania krzyży rozpoczyna się okres pasyjny Wielkiego Postu

- 18.03. w niedzielę o 18:00 zapraszamy do Auli Domu Parafialnego na projekcję filmu dokumentalnego o losach chwałowickiego bohatera Jerzego Malchera, patrioty, harcerza, żołnierza armii polskiej, kuriera ruchu oporu, oficera brytyjskiego wywiadu, pisarza…a przede wszystkim synka z Chwałowic, i dlatego zachęcamy do wspólnego odkrywania wielkiej historii tej naszej lokalnej, małej ojczyzny. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. 1-go Maja numery parzyste 48-58; a za tydzień nr parzyste 60-76

 

W Gościu Niedzielnym o ustawie ograniczającej handel w niedzielę, dzięki której robimy krok w stronę dojrzałej cywilizacji; ponadto o pysze, wyproszonych dzieciach i potrzebie ciągłego nawracania opowiada rektor bazyliki św. Michała Archanioła we Włoszech; a także reportaż z najmniejszego miasta w Polsce, które liczy zaledwie 503 mieszkańców, za to zabytkami mogłoby obdzielić niejedna metropolię.

 

Ogłoszenia

 

 • Przy dokonywaniu rocznych rozliczeń finansowych możemy tradycyjnie przekazać 1% swojego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego; możemy w ten sposób także WESPRZEĆ NASZĄ PARAFIĘ za pośrednictwem konta Stowarzyszenia Katolickiej Wspólnoty Emmanuel (40-545 Katowice ul. Warzywna 31) podając w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000003534 z tytułem przelewu „Na cele domu formacyjnego TERESA”.

 • 17.03. o 10:00 w kościele pw. św. Jana Sarkandra w Rybniku Paruszowcu odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia Członków Parafialnych Zespołów Charytatywnych.

 • Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku zaprasza gimnazjalistów i rodziców na Dni Otwarte Szkoły 17.03. br. w godz. 9:00-13:00, które pozwolą zapoznać się z ofertą edukacyjną, zwiedzić szkołę, wziąć udział warsztatach przybliżających kierunki kształcenia. Szczegóły na plakacie w gablotce oraz www.zseu.pl 

 • Duszpasterstwo Akademickie w Rybniku wraz z Miastem Rybnik organizuje w dniach od 2 do 9 lipca br. obóz młodzieżowy z udziałem gości z zagranicy. W jego programie m.in.: warsztaty tematyczne i spotkania z ciekawymi ludźmi, dwudniowa przygoda w drodze, koncerty (TGD, Carrantuohill i Chwila Nieuwagi), spektakle teatralne oraz rekolekcje głoszone przez mnichów ze Wspólnoty Tyberiadzkiej z Belgii. Koszt udziału w obozie wynosi 30 złotych. Wydarzenie odbywać się będzie na terenie naszego miasta. Adresowane jest do grupy wiekowej 15-30 lat. Jego uczestnicy nocować będą w swoich domach. Szczegóły oraz karty zgłoszeniowe w zakrystii lub na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego.

 • Poszukujemy rodzin chętnych do przyjęcia pod dach swoich domów młodych pielgrzymów z Polski i ze świata, którzy w dniach od 2 do 9 VII przyjadą do Rybnika, by wziąć udział  w międzynarodowym obozie młodzieżowym. Podobnie jak w czasie Światowych Dni Młodzieży, rodziny zajęłyby się organizacją noclegu i podjęciem gości przy stole. Organizator zapewni im zajęcia i atrakcje w ciągu dnia. Zgłoszenia i szczegóły pod numerem telefonu: 519 197 217.

Ogłoszenia parafialne 04.03.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Św. Paweł dziś przypomina: „Głosimy Chrystusa ukrzyżowanego”. Sensem naszego przyjścia na Mszę św. jest spotkanie z Jezusem, który umarł za nas i zmartwychwstał. W czasie Wielkiego Postu wielokrotnie dotykamy kwestii ludzkiej słabości i grzechów, które obciążają nasze sumienia. Patrząc na Chrystusa ukrzyżowanego, zobaczmy tego, któremu nasz los nie jest obojętny. Jezus z miłosierdziem przyjmuje człowieka wyznającego swoje grzechy. Ulituje się także nad nami, gdy z ufnością i żalem przyznamy się do naszych win.

Witamy w naszej wspólnocie ojca Pawła Blok OFM z Astany, który poprowadzi nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Od niedzieli do środy nauki ogólne w ramach Mszy Świętych wg normalnego porządku. Natomiast na nauki stanowe wieczorem o 19:00 zapraszamy w poniedziałek mężczyzn, we wtorek kobiety, a w środy wspólnie małżeństwa.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby ojca rekolekcjonisty i jego parafii w Kazachstanie


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Szkolne rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży poprowadzi nasz gość o. Paweł Blok OFM z Kazachstanu


W poniedziałek i wtorek nauka rekolekcyjna

  8:30    dla dzieci Szkół Podstawowych klas 1-3

10:00    dla dzieci Szkół Podstawowych klas 4-6

11:30    dla klas 7 Szkół Podstawowych oraz 2-3 gim.

            W środę Msza Święta

  9:00    dla dzieci Szkół Podstawowych klas 1-6

11:00    dla klas 7 Szkół Podstawowych oraz 2-3 gim.

 

Starszej Młodzieży proponujemy 4-6.03. rekolekcje z o. Danielem Ange w kościele akademickim przy ul. Gliwickiej. Gość DAR-u wygłosi tam homilie w ramach Mszy św. w niedzielę o 11:00 i 20:00, w poniedziałek i wtorek o godz. 19:00.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Kurs Alfa dla gimnazjalistów czwartek 19:00; Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Od poniedziałku do czwartku - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Piątek - zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 7:45 i 16:15

 

Przyszła niedziela­4. Wielkiego Postu - to tzw. niedziela radości LAETARE.

W tym dniu zapraszamy do naszego kościoła o godz. 18:00 na koncert chóru kameralnego „LEGE ARTIS” z Pszowa.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. 1-go Maja numery parzyste 18-46; a za tydzień nr parzyste 48-58.

 

W Gościu Niedzielnym o świeckich zakonnikach, zwanych tercjarzami. Skąd się wzięli, kim są oraz kto może wstąpić do trzeciego zakonu? Ponadto o tym, co wyjątkowego jest w praktykowaniu” Gorzkich żalów” i dlaczego właśnie w Polsce to nabożeństwo jest tak popularne?

 

Zaproszenia

- 8-10.03. o g.19:00 w kaplicy Szpitala w Orzepowicach Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych Ks. Wojciech Bartoszek, który głosił u nas kazania odpustowe, poprowadzi Rekolekcje dla Pracowników Służby Zdrowia

- w sobotę 24.03. wielkopostny dzień skupienia dla samorządowców naszych miast, powiatów i gmin z udziałem Biskupa Marka Szkudło w parafii św. Antoniego w Rybniku ul. Mikołowska 4, tel. 32/432 90 20,  606 697 926, zgłoszenia: grzegorz.olszowski@archidiecezjakatowicka.pl; Prowadzenie: ks. dr Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”

 

Ogłoszenia

 • Nadzwyczajna forma nauk przedślubnych połączona z dniem skupienia dla narzeczonych odbędzie się w Ośrodku Spotkań i Formacji w Brennej w dniach 13–15 kwietnia br. Zapisy do czwartku 15 marca br. pod numerem telefonu: 519 546 204, u Księdza Dyrektora: 519 546 240 lub mailowo: kontakt@rekolekcje-brenna.pl. Polecamy także kurs „Przed nami małżeństwo” m.in. w naszym Domu Rekolekcyjnym w Koniakowie, informacje i rejestracja na stronie www.przednamimalzenstwo.pl. Na miejscu w Rybniku w parafii MB Bolesnej w dzisiejszą niedzielę o 13:30 dekanalny dzień skupienia dla narzeczonych (kolejne 3. czerwca, 2. września i 2. grudnia), w następne dni 5-7.03. o g. 17:30 można skorzystać z nauk przedślubnych prowadzonych metodą dialogową.

 • CARITAS parafialna zachęca do włączenia się w nasze coroczne akcje Wielkanocne: w zaprzyjaźnionych sklepach i pod obrazem Miłosierdzia Bożego zostaną wystawione kosze na produkty w ramach akcji „Mam niewiele, ale się z tobą podzielę”, a w niedzielę palmową zachęcamy do zakupu palm przygotowanych przez wolontariuszy – cały dochód zostanie przeznaczony na realizacje recept osób ubogich naszej parafii oraz zakup chleba dla potrzebujących.

 • Trwa pierwszy etap XIV edycji Konkursu Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II – Pielgrzym pokoju”, organizowanego przez Fundację „Instytut Tertio Millennio”. Jest to największy ogólnopolski konkurs wiedzy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II. Główną nagrodą konkursu jest wyjazd do Rzymu. W tym roku nagrodę specjalną ufundowała również Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda. Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie www.konkurspapieski.pl oraz rozwiązać krótki quiz online. I etap kończy się 11 marca. Wszystkie informacje oraz regulamin konkursu dostępne na stronie www.konkurspapieski.pl.

Ogłoszenia parafialne 25.02.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Wielki Post, który przeżywamy, jest dla nas wielkim wezwaniem do nawrócenia. Bóg chce naszego dobra i choć nie rozumiemy, co przydarza nam się w życiu, musimy pamiętać, że Jemu zależy na nas. Nawrócenie jest decyzją powrotu do kochającego Boga. W Ewangelii usłyszymy słowa Boga Ojca: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!” Zaufajmy Jezusowi, a On nas poprowadzi.

W Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami potrzebującymi naszego wsparcia.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, natomiast przed kościołem przeprowadzona zostanie diecezjalna zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes z celowym ukierunkowaniem „Śląskie dla Aleppo


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.15 zapraszamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

Spotkania grup formacyjnych:            Krąg biblijny poniedziałek 20:00;         Katecheza kobiet środa 15:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00;       Kurs Alfa dla gimnazjalistów czwartek 19:00; Ministranci piątek 16:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

W tym tygodniu przypadają 1. czwartek, piątek i sobota miesiąca – nabożeństwa kwadrans przed poranną mszą świętą

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Piątek - zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 7:45 i 16:15

 

Sobotawieczorną mszą świętą rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi franciszkanin o. Paweł Blok OFM z Astany w Kazachstanie. Ojciec poprowadzi również szkolne rekolekcje dla naszych dzieci z SP 13 i 35 oraz klas gimnazjalnych.

 

SOBOTA 3.03.

18:00    Msza Święta z 1. nauką rekolekcyjną

 

NIEDZIELA 4.03.

 

 7:00     Msza Święta z 1. nauką rekolekcyjną

 9:00     Msza Święta z 1. nauką rekolekcyjną

10:30    Msza Święta z 1. nauką rekolekcyjną

12:00    Msza Święta z 1. nauką rekolekcyjną

17:00    Msza Święta z 1. nauką rekolekcyjną

 

PONIEDZIAŁEK 5.03.

 

 7:00     Msza Święta z 2. nauką rekolekcyjną

 8:30     Nauka rekolekcyjna dla dzieci SP klas 1-3

10:00    Nauka rekolekcyjna dla dzieci SP klas 4-6

11:30    Nauka rekolekcyjna dla dzieci SP klas 7 oraz 2-3 gim.

17:00    Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi

18:00    Msza Święta z 2. nauką rekolekcyjną

19:00    Nauka stanowa dla mężczyzn

 

WTOREK 6.03.

 

 7:00     Msza Święta z 3. nauką rekolekcyjną

 8:30     Nauka rekolekcyjna dla dzieci SP klas 1-3

10:00    Nauka rekolekcyjna dla dzieci SP klas 4-6

11:30    Nauka rekolekcyjna dla dzieci SP klas 7 oraz 2-3 gim.

17:00    Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi

18:00    Msza Święta z 3. nauką rekolekcyjną

19:00    Nauka stanowa dla kobiet

 

ŚRODA 7.03.

 

 7:00     Msza Święta z 4. nauką rekolekcyjną

 9:00     Msza Święta dla dzieci SP klas 1-6

11:00    Msza Święta dla dzieci SP klas 7 oraz 2-3 gimnazjalnych

17:00    Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi

18:00    Msza św. z 4. nauką rekolekcyjną

19:00    Nauka stanowa dla małżeństw

 

Okazja do spowiedzi pół godz. przed każdą Mszą z nauką ogólną

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby ojca rekolekcjonisty i jego parafii w Kazachstanie

Oprócz dzisiejszej specjalnej zbiórki przed kościołem, Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, możemy wspierać przez cały 2018 rok płatnymi SMSami o treści MISJE na nr 72032 (koszt SMS 2,46 zł z VAT)

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. 1-go Maja 97; a za tydzień z 1-go Maja numery parzyste 18-46.

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru jest tzw. dżuma XXI wieku, czyli samotność – choroba, która poważnie zagraża Europie; ponadto w cyklu „Wielki Post z o. Pio” o modlitwie jako najlepszej broni.

Zaś w Małym Gościu rady o. Pio o dobrej spowiedzi, a także o tym, jak zrobić własną grę planszową.

 

Zaproszenia

 

 • Parafia Matki Bożej Częstochowsjkiej na Nowinach ul. Pilarczyka 5 zaprasza: na Wielkopostne Spotkanie Mężczyzn 1.03. o g. 18:45 w temacie „Uwolnienie serca (pycha – pokora i pojednanie), które poprowadzi Garry Stephens; ponadto wspólnota Mężczyzn św. Józefa zaprasza na Adorację Najśw. Sakramentu w każdy trzeci poniedziałek miesiąca.

 • Duszpasterstwo Akademickie w Rybniku zaprasza 4-6.03. do udziału w rekolekcjach z o. Danielem Ange w kościele akademickim przy ul. Gliwickiej. Ten francuski duchowny i pisarz, autor blisko 70 książek, od kilkudziesięciu lat tworzy w Europie i na świecie szkoły modlitwy i ewangelizacji dla młodych. Gorliwie ewangelizuje, jeżdżąc po świecie, choć ma już 85 lat. W Rybniku wygłosi homilie w ramach Mszy św. w niedzielę o 11:00 i 20:00, w poniedziałek i wtorek o godz. 19:00.
 • 8-10.03. o g.19:00 w kaplicy Szpitala w Orzepowicach Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych Ks. Wojciech Bartoszek, który głosił u nas kazania odpustowe, poprowadzi Rekolekcje dla Pracowników Służby Zdrowia

Ogłoszenia parafialne 18.02.2018r.

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Chrystus spędził czterdzieści dni na pustyni kuszony przez szatana. I my, rozpoczynając Wielki Post, udajemy się teraz na pustynię. Towarzysza nam wymowne słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Kościół dopomaga nam w przeżywaniu tego czasu przez sakramenty, czytania, pieśni, nabożeństwa. Każdy z nas potrzebuje nawrócenia. I to od nas zależy, na ile zbliżymy się do Boga. „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże”.

 

           Kolekta dzisiejsza ma charakter jałmużny postnej czyli zadośćuczynienia wynagradzającego za naruszenie postu.


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Zapraszamy też na Drogę Krzyżową ofiarowaną za zmarłych zalecanych w piątki ok. 7:45 i o 16:15.

Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych. Przy okazji przypominamy naukę kościoła o nakazie praktykowania pokuty. Otóż w Kościele powszechnym dniami i okresami pokutnymi są: poszczególne piątki całego roku oraz czas Wielkiego Postu. W tych dniach wierni powinni: a) modlić się w sposób szczególny, b) wykonywać uczynki pobożności i miłości, c) podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, d) zwłaszcza zaś zachowywać post i wstrzemięźliwość.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet środa 15:00; Karmelitański Zakon Świeckich środa 16:30; Katecheza mężczyzn środa 19:00;

Kurs Alfa dla gimnazjalistów czwartek 19:00; Ministranci piątek 16:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45

 

ŚrodaWspólnota Karmelitańska zaprasza  na nieszpory w kościele o 17:30

 

Czwartek - od 17:00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi

 

Piąteko 18:00 w kościele spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania

od 19:00-21:00 w domu parafialnym rekolekcje ewangelizacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, ciąg dalszy w sobotę w godz. od 10:00 do 21:00

 

Dziś alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich oraz rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Nasz parafianin alumn Jakub Gojny przyjmie dar święceń diakonatu w sobotę 24 lutego o godz. 10:00 w parafii Nawiedzenia NMP w Połomi

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, natomiast przed kościołem przeprowadzona zostanie diecezjalna zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. 1-go Maja 95; a za tydzień z ul. 1-go Maja 97.

 

W Gościu Niedzielnym Wielki Post z ojcem Pio. W numerze pierwsza odsłona cyklu wielkopostnego poświęconego spowiedzi; ponadto o fenomenie rodziny, która wiele może dzięki miłości wzajemnej oraz o poszczeniu, które poprawia stosunek do życia i siebie samego.

 

Ogłoszenia

 

 • Firma Green Office Ecologic we współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w potrzebie organizuje w całej Polsce akcję zbiórki elektroodpadów. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce, prowadzonego przez Siostry Misjonarki Orionistki. Tzw. elektrośmieci możemy złożyć w narożniku parkingu przy kościele w środę po południu lub w czwartek rano. Akcję u nas w parafii zakończy transport zapowiedziany na czwartek 22.02. o godz. 9:00.
 • W tym tygodniu kończy się możliwość zgłaszania chętnych do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w 2019r. w zorganizowanych grupach (a tylko takie uczestnictwo jest możliwe). W gablotce umieszczone są informacje Ks. Krzysztofa Nowrota – koordynatora organizowanej grupy rybnickiej, kontakt możliwy przez stronę DAR-u (Duszpasterstwa Akademickiego w Rybniku)

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42