OGŁOSZENIA

Ogłoszenia parafialne 24.11.2019 r.WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Obchodzimy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W Ewangelii usłyszymy o ukrzyżowaniu Jezusa. On jest Królem Wszechświata, a umiera na krzyżu. Jego moc i władza jest inna od tej ziemskiej. Jest Bogiem i Człowiekiem, Panem całego stworzenia, a jego królowanie opiera się na miłości. Jezus, nasz Król, nas nie zawiedzie. Poprowadzi nas drogą wolności do swego królestwa, jeśli tylko oddamy pod Jego panowanie nasze życie.

 

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, a konkretnie na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego.


W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory

 

W dzisiejszą uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.

 

Dziś odpust w katowickiej katedrze, gdzie nasi parafianie Jan Galecki, Mieczysław i Barbara Małkuch oraz Alicja Grosman odbierają medal Pro Christi Regno za lata ich służby dla parafii i Kościoła

 

Trwają odwiedziny duszpasterskie - początek w soboty i niedziele od 14:00, a w tygodniu od 15:30.

 

Spotkania grup formacyjnych: w poniedziałek o 18:00 kandydaci do bierzmowania; w środę o 15:00 Katecheza kobiet; o 16:00 dzieci do Wczesnej Komunii św.; o 19:00 Schola Vocatus; w czwartek o 19:00 Diakonia muzyczna; WJM Young; w piątek o 18:00 Młodzież Oazowa; w sobotę o 9:00; Dzieci Maryi i Ministranci

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Przyszła niedziela­ - to pierwsza niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny, a zarazem obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości, dlatego zapraszamy do zadeklarowania w wyłożonej pod figurą Matki Bożej parafialnej Księdze Trzeźwości abstynencji od napojów alkoholowych na czas adwentu. Zachęcamy także do przygotowania w swoich domach symboli adwentowych: wieńca, kalendarza, lampionów.

 

Już dziś zapraszamy dzieci na msze roratnie, które będą sprawowane od poniedziałku do piątku o 6:45, a w soboty o 8:00. Spróbujemy razem lepiej poznać życie Prymasa Tysiąclecia Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w oczekiwaniu na jego beatyfikację w 2020 r.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. 1 Maja 97; a za tydzień z ul. 1 Maja numery parzyste 18-46

 

Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie starająca się o budowę i wyposażenie stacjonarnego hospicjum w Rybniku skierowała do naszej parafii podziękowanie za wielką hojność okazaną podczas kwesty 1. listopada. Zebraliśmy prawie 4,5 tyś zł, co stanowi sporą część całej sumy 15 tyś. zł ofiarowanych przy cmentarzach w Centrum Rybnika, Boguszowicach i Chwałowicach.

 

Parafialna Caritas jak co roku zwraca się z gorącą prośbą o włączenie się w świąteczne akcje: „Anioły” oraz „Mam niewiele, ale się z Tobą podzielę” dla najuboższych naszej parafii. W Kościele, pod obrazem Miłosierdzia Bożego, od pierwszej niedzieli adwentu będzie znajdować się choinka z Aniołami, a w zaprzyjaźnionych sklepach już w przyszłym tygodniu pojawią się pudła Caritas na artykuły spożywcze. Wierzymy, że pomoc ta stanie się źródłem radości zarówno dla obdarowanych, jak i samych ofiarodawców. Bóg zapłać. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie w gablotce i na stronie internetowej parafii.

 

W Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek - kalendarz ścienny z Janem Pawłem II na 2020 rok; ponadto artykuły nt. Czy w Polsce jest przestrzegana wolność religijna? oraz o prawdopodobnie najstarszym sanktuarium maryjnym w Europie; natomiast w najnowszym Małym Gościu lampion roratni do samodzielnego złożenia, a także co robić, aby dobrze przygotować się na Boże Narodzenie oraz jak bardzo adwent może być radosny, pokazuje rodzina Brodów

 

Informujemy że Ks. Arcybiskup odprawi w parafii św. Marii Magdaleny w Bielszowicach mszę św. w intencji wszystkich górników oraz ich rodzin, transmitowaną przez TV Polonia w niedzielę 1.12.br. o g. 13:00.

Z kolei bp Grzegorz Olszowski będzie przewodniczył Eucharystii „barbórkowej” w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Jastrzębiu Zdroju (Bzie Zameckie), również 1.12. o g. 9:00 transmitowaną w Programie 1 Polskiego Radia

 

- Dzień Jedności środowisk, wspólnot i Szkół Nowej Ewangelizacji odbędzie się w święto patronalne św. Andrzeja 30.11.br. w krypcie katowickiej katedry. Rozpoczęcie o g. 18:00.

 

- Kolejna edycja rodzinnego koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się w Katowicach w sobotę 28.12.br. o g. 18:00
Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42