OGŁOSZENIA

Ogłoszenia parafialne 27.10.2019 r.WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Jezus podaje przykład modlitwy, która została wysłuchana: „Boże, miej litość dla mnie grzesznika!” Przyznanie się do swojej słabości i grzechu jest trudne, ale dzięki temu możemy stanąć w prawdzie przed przebaczającym Ojcem w niebie. I właśnie teka postawa, a nie uważanie siebie za lepszego od innych, przybliża nas do Boga.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary. Natomiast przed kościołem dziś zbiórka na budowę kościoła MB Częstochowskiej na Nowinach. Z tej okazji Słowo Boże głosi u nas tamtejszy proboszcz Ks. Krzysztof Szymański, którego serdecznie witamy.


W dzisiejszą niedzielę - o g. 16:00 zapraszamy na nieszpory połączone z różańcem, a w tygodniu do czwartku 45 minut przed wieczorną mszą na ostatnie październikowe nabożeństwa różańcowe

 

Spotkania grup formacyjnych: w poniedziałek o 18:00 kandydaci do bierzmowania, we wtorek o 15:00 Katecheza kobiet, w środę o 16:00 Dzieci do Wczesnej Komunii św., o 19:00 Schola Vocatus i Katecheza mężczyzn, o 20:00 Krąg biblijny, w czwartek o 19:00 WJM Young

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o g. 6:45.

W tym tygodniu przypadają pierwsze piątek i sobota miesiąca - nabożeństwa kwadrans przed poranną Mszą świętą

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

- Holy Wins czyli Święty Zwycięża – w opozycji do niechrześcijańskich zwyczajów 31.10. proponujemy jak w ubiegłych latach zapatrzenie się w naszych świętych i błogosławionych, dlatego zapraszamy do udziału o 16:00 w Marszu ze Świętymi od cmentarza do kościoła. Prosimy szczególnie dzieci o przebranie się za konkretnego Świętego. Potem w kaplicy Domu Parafialnego ok. g. 16:30 Eucharystia dla dzieci z relikwiami świętych, a po mszy słodki poczęstunek dla wszystkich przebranych.

 

Piątek przypada Uroczystość ku czci Wszystkich Świętych. Jest to tzw. dzień nakazany, w który zobowiązani jesteśmy do uczestnictwa we Mszy św., a te będą sprawowane wg porządku niedzielnego, natomiast o g. 14:00 w kościele rozpoczniemy nieszpory z modlitwą za zmarłych parafian i procesją na cmentarz. Młodzież oazowa zaprasza także o 19:00 na cmentarzu do wspólnej modlitwy różańcowej za zmarłych. Tradycyjnie wolontariusze Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie oznakowani na żółto zaopatrzeni w imienny identyfikator i puszkę będą przy cmentarzach w Rybniku, Boguszowicach i Chwalowicach kwestowali na rzecz powstającego w Rybniku Hospicjum. Przy cmentarzu od 7:00 do 19:00 będą także zbierane zalecki za zmarłych, za których będziemy odmawiać różaniec przed mszami w pierwszym tygodniu listopada. Będzie to szczególny czas na ofiarowanie daru odpustów zupełnych za dusze w czyśćcu cierpiące, których warunkiem uzyskania jest odprawienie spowiedzi, przyjęcie komunii, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, odmówienie Wierzę w Boga, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego, a ponadto czyny odpustowe, którymi są: od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez Dzień Zaduszny pobożne nawiedzenie kościoła, a od 1 do 8 listopada nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych. Każdego dnia można zyskać odpust dla jednej konkretnej duszy zmarłego.

 

Sobota - to Dzień Zaduszny czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. o godz. 8:00, 9:00 i 18:00.

 

Przyszła niedziela­ - to termin rozpoczęcia tegorocznych odwiedzin duszpasterskich – kolędy. Rozpoczynamy od początku ul. 1-go Maja, tegoroczną zasadą jest kierunek wzrastających numerów domów i mieszkań w blokach (chyba, że specyfika zaznaczona na planie stanowi inaczej). Tradycyjnie kolędę w soboty i niedziele rozpoczynamy o 14:00, a w tygodniu o 15:30.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na renowację katowickiej katedry

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze; w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. 1 Maja numery nieparzyste 31-49; a za tydzień numery nieparzyste 51-89.

 

W Gościu Niedzielnym który od tego numeru kosztuje już 6 zł, dodana została płyta DVD z filmem pt. „Bernadetta.Cud w Lourdes” będącym poruszającą opowieścią o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Natomiast w „Małym Gościu” przeczytamy o wybitnych Polakach, bez których świat nie byłby taki sam; niesamowite historie dzieci, których modlitwy zostały wysłuchane oraz o ministrantach w Londynie służących w polskich parafiach.

 

Ogłoszenia

- W ramach Tygodnia Misyjnego otrzymaliśmy od MIVA Polska podziękowanie za udział w akcji św. Krzysztof - 1 grosz za 1 kilometr, w ramach której parafia nasza przekazała 4345,91 zł na środki transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać.

 

- Od 1.11. w polskich kinach będzie można oglądać bardzo głośny film pt. „Nieplanowane”. W krajach, gdzie odbyły się już jego premiery, wywołał on prawdziwą burzę. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze… Jest to film z gatunku tych, który każdy powinien zobaczyć. Zapraszamy na specjalnie zamówiony seans w środę 6.11. o g. 19:00 do Multikina w C.H. Fokus Park. Zapisy na bilety w cenie 13 zł w zakrystii.

 

- Ze względu na kolędę oraz liczne popołudniowe zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne dzieci, chcemy w tym roku zmienić porę Rorat i przeżywać je z dziećmi rano o 6:45. Będzie to wymagało korekty pory sprawowania porannych Eucharystii w grudniu. Roraty dla porannych bohaterów poprowadzi ks. Adrian Chojnicki.

 
Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42