OGŁOSZENIA

Ogłoszenia parafialne 13.10.2019 r.WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Nasze życie, nawet jeśli tego nie zauważamy, jest pełne cudów. T obecność drugiego człowieka, dobroć i miłość doświadczana w codziennym życiu, a także Boże przebaczenie. Dziś usłyszymy, jak ważna jest wdzięczność. Powinniśmy dziękować Bogu za wszystko. Za wszystko – bo wszystko otrzymaliśmy. Nie zapominajmy o wdzięczności. Dziękując Bogu, oddajemy Mu chwałę i wyznajemy wiarę w Jego dobroć.

 

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

Przed kościołem dziś zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z okazji Dnia Papieskiego


W dzisiejszą niedzielę - o g. 16:00 zapraszamy na nieszpory połączone z nabożeństwem fatimskim

 

W październiku zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe 45 min przed każdą mszą wieczorną. Dzieci zachęcamy do zbierania naklejek, dla najwytrwalszych przewidziane nagrody.

 

Spotkania grup formacyjnych: w poniedziałek o 19:00 kandydaci do bierzmowania, w środę o 15:00 Katecheza

kobiet, o 16:00 Dzieci do Wczesnej Komunii św., o 16:30 Karmelitański Zakon Świeckich, o 19:00 Schola Vocatus i Katecheza mężczyzn, o 20:00 Krąg biblijny, o 19:00 WJM Young, w piątek o 18:00 Młodzież Oazowa, w sobotę o 9:00 Dzieci Maryi i Ministranci

 

Poniedziałek - zgodnie z planem diecezjalnym w naszym kościele będzie miała miejsce całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, znajdźmy swój własny czas do ofiarowania go w tym dniu Bogu

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o g. 6:45

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

- o g. 18:00 Eucharystia z czuwaniem modlitewnym o uzdrowienie ciała i duszy

 

Trzeci piątek miesiąca jest szczególnym dniem kultu Miłosierdzia Bożego - nabożeństwo o 6:45

 

- Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym

chrzty i roczki na mszy w następną niedzielę o godz. 17:00

 

W sobotę i niedzielę - w Domu Parafialnym kurs dla narzeczonych „Przed nami małżeństwo”

 

Przyszła niedziela­ - rozpocznie obchody Tygodnia Misyjnego, odbędzie się także liczenie wiernych

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na misje

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Zwycięstwa nr 85-103 oraz Tkoczów nr 35-39; a za tydzień z ul. 1-go Maja numery nieparzyste od 1 do 27.

 

W Gościu Niedzielnym o inspirowanych głęboką wiarą mozaikach jezuity Marko Rupnika, które można spotkać także w Polsce; ponadto o aktualności myśli właśnie kanonizowanego kard. Newmana; oraz na czym polega niemiecka tzw. droga synodalna

 

Zapraszamy w ramach obchodów Dnia Papieskiego na VI Charytatywny Rybnicki Koncert pt. „Wstańcie, chodźmy – Ślązoki swojemu Ojcu” w Chwałowickim Domu Kultury 20.10 o g.16:00.

Cegiełki upoważniające do wejścia na koncert rozprowadzają dziś po mszach wolontariusze Dzieła Trzeciego Tysiąclecia. Ofiarujmy tradycyjnie przynajmniej 5 zł na rzecz organizatorów i stypendystów.

 

Ogłoszenia

- Prezydent Rybnika informuje, że w dniach 21-25 października br. mieszkańcy Rybnika będą mogli oddać swój głos na projekty, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego. Szczegóły dotyczące złożonych projektów oraz sposobu głosowania dostępne są na miejskiej stronie internetowej www.rybnik.eu.

 

Przy tej okazji Dyrekcja i społeczność Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Rybniku zwraca się z prośbą o poparcie obywatelskiego projektu „Spotkajmy się w przestrzeni sportu”, którego celem jest budowa wielofunkcyjnego boiska w pobliżu tej szkoły. Głos poparcia może oddać każdy mieszkaniec Rybnika na stronie miasta wybierając z listy projektów ogólnomiejskich projekt nr 2.  Realizacja projektu będzie służyła obecnym i przyszłym uczniom szkoły oraz wszystkim mieszkańcom Rybnika.

Głosowanie elektroniczne rozpocznie się w poniedziałek 21.10. o 8:00, a skończy się w piątek 25.10. o 13.00.
Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42