OGŁOSZENIA

Ogłoszenia parafialne 08.07.2018

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Jezus dziwił się niedowiarstwu mieszkańców swojego rodzinnego miasta. My również przyszliśmy na spotkanie z Jezusem. U progu tej Eucharystii postawmy sobie pytanie o to, co przenika nasze serca. Pomiędzy wiarą a powątpiewaniem jest bowiem jeszcze obojętność, która zagraża nam najbardziej. Chrystus przynosi nam Dobrą Nowinę. On naucza i uzdrawia. Nie lekceważmy Jego obecności pośród nas.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

Dzisiejsze Słowo Boże głosi Ks. Neoprezpiter Tomasz Bieras prowadzący w naszym Domu Parafialnym rekolekcje Oazy Nowej Drogi. Po mszy udzieli nam błogosławieństwa prymicyjnego.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Piątek - 13 dzień miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie przed kościołem o 16:15

 • Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym.

Przyszła niedziela­ - chrzty na mszy o godz. 11:00

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Kożdoniów; a za tydzień z bloku Krupińskiego 9.

W okresie wakacji nasi kapłani mogą przyjąć do odprawienia intencje mszalne, które będą sprawować poza parafią w miejscu prowadzonych rekolekcji lub spędzanego urlopu. Jeśli ktoś chce ofiarować taką intencję bez wyznaczania konkretnego terminu jej odprawienia można ją przekazać w zakrystii lub kancelarii. Pozostawiając numer telefonu będzie można otrzymać informację kiedy konkretna msza była sprawowana.

 

W Gościu Niedzielnym wezwanie papieża Franciszka do wspólnej modlitwy w Barii za chrześcijan z bliskiego wschodu, którzy musieli emigrować 6 milionów tułaczy w ciągu ostatnich stu lat; ponadto o programie „Dobry Start” i poradnik w sprawie wniosków o świadczenie 300+ a także o zatrważającej statystyce: co drugi piętnastolatek w Europie przyznaje, że pił alkohol w czasie ostatnich 30 dni. Czy istnieje rozwiązanie tego problemu rozpicia nieletnich.

 

Zaproszenia

 

 • w Rybniku kończy się Święto Młodych. W niedzielę (8.07) o g. 15:30 w bazylice św. Antoniego bp Marek Szkudło odprawi Mszę św. w intencji młodzieży i studentów, po której na rynku rozpoczną się koncerty: NiemaGOtu, Carrantuohill oraz TGD. Wstęp wolny. Dodatkowe informacje na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego w Rybniku: www.dar.rybnik.pl oraz na profilu facebook’owym wydarzenia.'

Ogłoszenia

 

 • Jutro kończy swoje rekolekcje oazowe w naszym Domu Parafialnym pierwsza wakacyjna grupa, której przewodniczył ks. Neoprezbiter Tomasz Bieras. Dziękując mu za wygłoszone dziś do nas Słowo Boże chcemy skorzystać ze szczególnej łaski odpustu zupełnego związanego pod zwykłymi warunkami z przyjęciem błogosławieństwa prymicyjnego, którego ks. Tomasz udzieli indywidulanie każdemu wiernemu, który po mszy podejdzie do stopni prezbiterium. Zgodnie z tradycją otrzymując obrazek prymicyjny możemy Ks. Neoprezbitera wesprzeć drobną ofiarą.

 


Ogłoszenia parafialne 01.07.2018

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Dzisiejsza liturgia zachęca nas do uwielbienia Boga. Niedziela jest wyjątkowym dniem, w którym zostawiamy wszystkie ważne czynności, prace, obowiązki, aby przypomnieć sobie na owo dzięki Komu możemy przeżywać naszą codzienność. To Bóg sprawia, że stajemy się dziećmi światłości,

i to Jego w tej Mszy św. będziemy prosić o to, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu. Wszystko, co Bóg stworzył na tym świecie, stworzył po to, aby było i niosło zdrowie. Dlatego też Jezus, stając się człowiekiem, tak mocno wszedł w ludzką codzienność, aby w niej zaszczepić nadzieję i ufność w Boże działanie. Niech przyjęta dzisiaj Komunia Św. odnawia nasze życie i uczy nas nieustannego zjednoczenia z Bogiem w miłości.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory.

W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca – okolicznościowe nabożeństwa kwadrans przed poranną mszą świętą

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Sobota - od 7:00 rano księża będą odwiedzać chorych parafian z posługa sakramentalną - chętnych prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Kołłątaja; a za tydzień z ul. Kożdoniów.

W okresie wakacji nasi kapłani mogą przyjąć do odprawienia intencje mszalne, które będą sprawować poza parafią w miejscu prowadzonych rekolekcji lub spędzanego urlopu. Jeśli ktoś chce ofiarować taką intencję bez wyznaczania konkretnego terminu jej odprawienia można ją przekazać w zakrystii lub kancelarii. Pozostawiając numer telefonu będzie można otrzymać informację kiedy konkretna msza była sprawowana.

 

15 czerwca ogłoszono nowe dekrety wikariuszowskie w naszej Archidiecezji, które będą obowiązywać od 30 sierpnia br. Jedna ze zmian dotyczy naszej wspólnoty. Z parafii św. Jana Chrzciciela w Tychach przybędzie do nas Ks. Krzysztof Jarczyk z dodatkową nominacją na Diecezjalnego Moderatora Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie, natomiast odejdzie od nas Ks. Robert Rosiak, który zostanie wikarym w parafii Św. Jadwigi Śląskiej w Katowicach-Szopienicach. Ks. Roberta pożegnamy, dziękując za 5 lat jego służby w Chwałowicach, na mszy świętej we wtorek 28 sierpnia o godz. 18:00.

 

W Gościu Niedzielnym pierwszy odcinek wakacyjnego cyklu „Na skraju Polski” – o krainie pięknej jak z baśni, w której można sobie przypomnieć, co naprawdę znaczy słowo „odpoczynek”; ponadto propozycje letnich rekolekcji jako duchowe last minut na czas urlopu oraz historia Dolores Hart – filmowej gwiazdy, która porzuciła Hollywood i wstąpiła do klasztoru.

 

Zaproszenia

 

 • Od 2 do 9 lipca Miasto Rybnik i Duszpasterstwo Akademickie w Rybniku zapraszają do udziału w Święcie Młodych. W kościele akademickim trwać będą rekolekcje głoszone przez o. Emmanuela z belgijskiej monastycznej Wspólnoty Tyberiadzkiej. Kampus będzie miejscem warsztatów i spotkań z ciekawymi ludźmi (m.in. reżyserem - Krzysztofem Zanussim).

 • W sobotę (7.07) w kościele Matki Bożej Bolesnej odbędzie się modlitwa uwielbienia, a na rynku widowisko teatralne. W niedzielę (8.07) o g. 15:30 w bazylice św. Antoniego bp Marek Szkudło odprawi Mszę św. w intencji młodzieży i studentów, po której na rynku rozpoczną się koncerty: NiemaGOtu, Carrantuohill oraz TGD. Wstęp na wszystkie wymienione wydarzenia jest wolny.

Dodatkowe informacje na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego w Rybniku: www.dar.rybnik.pl oraz na profilu facebook’owym wydarzenia.'

 


Ogłoszenia parafialne 24.06.2018

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

W dzisiejsza niedzielę przeżywamy uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, którego imię oznacza „Bóg jest łaskawy”. Św. Jan bezpośrednio przygotował naród wybrany na przyjście obiecanego Zbawiciela. Na Eucharystii mamy okazję doświadczyć, jak bardzo Bóg jest łaskawy.

Tą Dobrą Nowiną warto dzielić się z innymi. Słowa, działalność i życie św. Jana nie były skoncentrowane na nim samym, ale na Chrystusie. I to jest właściwy kierunek także dla nas.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

Witamy w naszej parafii wspólnotę rekolekcyjną Oazy Nowej Drogi 1 i 2 stopnia, którą prowadzi Ks. Neoprezbiter Tomasz Bieras. Prowadzącym i uczestnikom życzymy przeżycia owocnych rekolekcji.

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Od przyszłej niedzieli­ aż do ostatniej niedzieli sierpnia będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy niedzielnych, które będą sprawowane o g. 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00 (zamiast Mszy Świętych o godz. 10:30 i 12:00 będzie tylko jedna o 11:00)

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Jagiellońskiej; a za tydzień z ul. Kołłątaja.

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru jest „klucz do młodych”. Często słyszymy, że młodzi nie szukają Boga. Warto jednak się zastanowić, czy to my, dorośli, w odpowiedni sposób pokazujemy im drogę do Chrystusa. Sposób wydaje się prosty – chodzi o budowanie relacji.

- Przy tej okazji chcemy podziękować Wspólnocie Jezusa Miłosiernego za pomoc w przygotowaniu 134 gimnazjalistów naszej parafii do sakramentu bierzmowania, który przyjęli w miniony wtorek. Dziękujemy również rodzicom, którzy zdecydowali się posłać swoje dzieci na tegoroczne rekolekcje wakacyjne i życzymy waszym rodzinom błogosławionych owoców tych religijnych doświadczeń.

 

Zaproszenia

 • Młodzieży pozostającej w Rybniku przypominamy o możliwości wzięcia udziału w dniach 2-7 lipca na terenie naszego miasta w międzynarodowym obozie młodzieżowym Youth Camp adresowanym do grupy wiekowej 15-30 lat. Koszt udziału w nim wynosi 30 złotych. Szczegóły programu wydarzenia i karta zgłoszenia dla uczestników w zakrystii oraz na stronie internetowej Duszpasterstw Akademickiego: www.dar.rybnik.pl. oraz na profilu wydarzenia: www.facebook.com/youthcamprybnik.

 • Ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna „Przystanek Jezus' w Kostrzynie nad Odrą odbędzie się w dniach 31 lipca - 5 sierpnia br. Szczegóły i zgłoszenia na stronnie: www.przystanekjezus.pl
 • XII Piesza Pielgrzymka Młodych Archidiecezji Katowickiej na Jasną Górę odbędzie się Szlakiem Orlich Gniazd w dniach 28-31 sierpnia br. Szczegóły i zapisy na stronie: www.mlodzidlamlodych.pl.

 • W zakrystii prowadzone są zapisy do Czwartej – Chwałowickiej grupy 73. Pieszej Rybnickiej Pielgrzymki na Jasną Górę, która wędruje 1-5 sierpnia br. Wpisowe 40 zł (obejmuje chustę , znaczek, regulamin, ubezpieczenie, opiekę medyczną, zupy na trasie, koszty organizacyjne); dzieci i młodzież ucząca się 35 zł, gratis maluchy do lat 3 oraz te dzieci, których oboje rodziców idą w pielgrzymce. Dodatkowo osobno płatny bagaż 20 zł od sztuki.

 • Odwiedzający nas często moderator wspólnoty karmelitańskiej o. Włodzimierz Tochmański OCD zaprasza na lipcowe uroczystości szkaplerzne w Czernej k. Krakowa - nazywanej „polską górą Karmel”. Okazją są jubileusze: 450-lecia Zakonu Karmelitów Bosych i 30-lecia koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej. (Adres: Czerna 79, 32-065 Krzeszowice).
  Szczegóły na http://www.szkaplerz.pl/spotkanie/index.php oraz na plakacie w gablotce.

 


Ogłoszenia parafialne 17.06.2018

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Królestwo Boże nie jest jakąś odległą abstrakcją. Bóg zasiał ziarno w naszym życiu. Możemy go nie widzieć, nie rozumieć, ale – jak podkreśla św. Paweł – „według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy”. Przyjście na Mszę św., modlitwa, czynienie dobra to akty wiary. To dawanie możliwości wzrostu ziarna, rozkwitu Królestwa Bożego w naszej codzienności. Zaczerpnijmy więc.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

13.06. Ks. dziekan Grzegorz Olszowski, proboszcz Bazyliki św. Antoniego w Rybniku otrzymał od papieża Franciszka nominację na Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Katowickiej.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet środa 15:00; Karmelitański Zakon Świeckich środa 16:30; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Spotkanie po Alfie czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00.

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

-19.06. na Mszy g. 18:00 młodzież II. i III. klas gimnazjalnych przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, kandydatów polecamy szczególnej modlitwie wszystkich parafian

 

Środa - Wspólnota Karmelitańska zaprasza na nieszpory w kościele o 17:30.

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi.

Msze na zakończenie roku szkolnego dla SP 13 i 35 w czwartek o 9:00; a dla IV LO piątek o 8:00.

 

Przyszła niedziela­jest Uroczystością Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Górniczej 20; a za tydzień z ul. Jagiellońskiej.

 

W Gościu Niedzielnym zaproszenie do odwiedzenia Bazyliki NMP na Świętej Górze k. Gostynia, by nacieszyć oko i ducha, a w Małym Gościu propozycje wielu innych miejsc, które warto odwiedzić w czasie wakacji – czyli Polska jest NAJ!

 

Zaproszenia

 

 • w naszej parafii (konkretnie w zakrystii) rozpoczęły się zapisy do Czwartej – Chwałowickiej grupy 73. Pieszej Rybnickiej Pielgrzymki na Jasną Górę, która wędruje 1-5 sierpnia br. Wpisowe 40 zł (obejmuje chustę , znaczek, regulamin, ubezpieczenie, opiekę medyczną, zupy na trasie, koszty organizacyjne); dzieci i młodzież ucząca się 35 zł, gratis maluchy do lat 3 oraz te dzieci, których oboje rodziców idą w pielgrzymce. Dodatkowo osobno płatny bagaż 20 zł od sztuki.
 • Parafia św. Jana Nepomucena oraz klub żeglarski „Koga-Kotwica” serdecznie zapraszają do udziału w XI Mszy Świętej „Na wodzie”, która odbędzie się w niedzielę 24.06.br. o 12:00 w przystani Koga-Kotwica nad Zalewem Rybnickim. W trakcie Mszy wystąpią: połączone chóry rybnickich parafii, Jacek Kierok oraz zespół bębniarzy z parafii w Chwałęcicach.

Ogłoszenia

 

 • Ślubowana Pielgrzymka do Sanktuarium Opatrzności Bożej w Jastrzębiu Zdroju w tym roku wyruszy z kościoła Matki Boskiej Bolesnej w Rybniku w sobotę 30.06. po mszy o godz. 6:30. Program obchodów uroczystości na plakacie w gablotce.

Dzieciom, młodzieży i rodzicom udającym się na wakacje życzymy błogosławionego i bezpiecznego wypoczynku. Doświadczając piękna świata pamiętajcie z wdzięcznością o Bogu – jego Stwórcy. Rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie zaleca się, by do ich kierownictwa kierowali sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

 


Ogłoszenia parafialne 10.06.2018

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

„Gdzie jesteś?” – Bóg szuka bliskości z człowiekiem. Adam i Ewa byli w raju, ale chowali się przed Bogiem wśród drzew, próbując za figowymi przepaskami ukryć prawdę o swoim grzechu. Serce człowieka potrzebuje autentycznej bliskości z Bogiem, nie tylko spełnienia obowiązku niedzielnej liturgii. Pan chce, byśmy byli rodziną. „Bratem i siostrą Chrystusa – pisał św. Grzegorz Wielki – jesteśmy przez wiarę, matką stajemy się przez głoszenie wiary. Wówczas bowiem jakby rodzimy Pana w sercu”. Dziś Bóg pyta każdego z nas o relację z Nim, o otwartość serca, pragnienie naszego wzrastania w Bożym dziecięctwie.

 

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

 

W dzisiejszą niedzielę 

 • o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.
 • o godzinie 13:00 wyruszy ulicami miasta Rybnika „Marsz dla Życia i Rodziny”.
 • u nas w parafii dziś od 15:00 Eucharystia w ramach Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Rybnik
 • a w Katowicach dziś w godz. 13:30–17:00 pielgrzymka dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych do archikatedry Chrystusa Króla

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Ministranci sobota 9:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45.

 

Środa - nabożeństwo fatimskie o godz. 17:15.

 

Czwartek

 • wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi
 • spotkanie grupy „Emmanuel” w Domu Parafialnym o godz. 16:30

Piątek 

 • jako trzeci piątek miesiąca jest szczególnym dniem kultu Miłosierdzia Bożego.
 • Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym

SobotaWspólnota Jezusa Miłosiernego organizuje zakończenie roku formacyjnego,

o 15:00 Msza Święta Dziękczynna, potem wspólne biesiadowanie, o 19:00 wspólne uwielbienie

ze świadectwem Małżeńskiego Zespołu „Jedno Ciało”. Zapraszamy do współuczestnictwa.

 

W przyszłym tygodniu - młodzież drugich i trzecich klas gimnazjalnych przystąpi do sakramentu bierzmowania podczas Mszy św. we wtorek 19 czerwca o godz. 18:00. Próby dla kandydatów w najbliższe czwartek i piątek w kościele o 19:00 oraz razem ze świadkami w niedzielę o 18:00.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Górniczej 19; a za tydzień z ul. Górniczej 20.

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru jest ochrona rodziny; m.in. okazuje się, że w Niemczech wystarczy donos od sąsiadów, aby specjalnie powołany urząd wtargnął w nocy do domu i zabrał rodzicom ich dziecko. Czy mieszkające tam polskie rodziny mają się czego obawiać?; ponadto refleksje po referendum: jak szybko Irlandia przestała być katolickim krajem?; Papież Franciszek we wrześniu odwiedzi Litwę, Łotwę i Estonię. Czy w programie pielgrzymki znajda się także polskie akcenty?

Zaproszenia

 

 • na pielgrzymkę mężczyzn na Jasną Górę zwaną Oblężeniem Jasnej Góry w sobotę 23 czerwca.
  Zapisy na autokar rybnicki przez stronę msjsilesia.pl lub w parafii MB Częstochowskiej w Rybniku.
 • IX edycja koncertu ewangelizacyjnego Mariacka Bless Night odbędzie się w sobotę 16 czerwca br. na ulicy Mariackiej w Katowicach. Początek o godz. 19:30, zaś o godz. 22:00 w kościele Mariackim konferencja, Eucharystia i modlitwa uwielbienia.
 • Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych i Starszych na Jasną Górę odbędzie się we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w sobotę 6 lipca br. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 9:30 w bazylice jasnogórskiej. Msza św. o godz. 11:00 pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego, przewodniczącego Zespołu KEP ds. duszpasterstwa służby zdrowia i chorych. Sekretariat Apostolstwa Chorych organizuje przejazd z Katowic; zapisy w sekretariacie pod numerem telefonu: 32 251 21 52.
 •  III Archidiecezjalna Pielgrzymka do Lourdes odbędzie się w dn. 5–13 maja 2019 r. Przejazd do Światowego Sanktuarium Chorych specjalnym pociągiem z Katowic. Zapisy od września br. Szczegóły na plakacie.
 • Stowarzyszenie Rodzin Katolickich „Węgielek” pragnie powołać do istnienia nowy oddział Przedszkola Rodzinnego w Rybniku-Boguszowicach. Zainteresowanych rekrutacją odsyłamy do informacji na plakacie.
 • Formularz zapisu na Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy na www.dar.rybnik.pl/wydarzenia/youthcamprybnik

 


Ogłoszenia parafialne 03.06.2018

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Niedziela to dzień poświęcony Panu Bogu. Tak jak co tydzień przyszliśmy na Mszę św., by oddać Bogu chwałę. Ale ten dzień jest również czasem naszego odpoczynku i otym nie możemy zapominać. Kiedy zacierają się nam się granice między pracą a dniem wolnym i jeszcze w dodatu Pan Bóg schodzi na dalszy plan, stajemy się niewolnikami. Pan Bóg troszczy się o nas i wręcz nakazuje nam odpoczynek. Zatrzymując się po całotygodniowej pracy, możemy lepiej zobaczyć dobro, którym nas Bóg obdarzył, i z wdzięcznością zwrócić się ku naszemu Stwórcy.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory z procesją teoforyczną.

Bóg zapłać osobom i służbom, które zadbały o ołtarze i trasę procesji Bożego Ciała.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Spotkanie po Alfie czwartek 19:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00 Ministranci piątek 16:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

PiątekUroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – zapraszamy na nabożeństwo o 16:30

 

Przyszła niedziela­Archidiecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących do Piekar Śląskich.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Górniczej 18; a za tydzień z ul. Górniczej 19.

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru niekochana miłość, czyli o tajemnicy Serca Jezusa; ponadto w cyklu Ojcowie Niepodległości sylwetka Wincentego Witosa; a także o ponurym obrazie polskich szpitali, który wyłania się z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli

 

Zaproszenia

 

 • W dniu 10.06.2018 o godzinie 13:00 wyruszy ulicami miasta Rybnika „Marsz dla Życia i Rodziny”.
  O godzinie 12:00 w tej intencji odprawiona zostanie Msza Św. w bazylice Św. Antoniego w Rybniku.
  Udziałem w Marszu staniemy po stronie życia; życia, którego dawcą jest Bóg.

 • Zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn na Jasną Górę zwaną Oblężeniem Jasnej Góry w sobotę 23 czerwca. Zapisy na autokar rybnicki przez stronę msjsilesia.pl lub w parafii MB Częstochowskiej w Rybniku.

Ogłoszenia

 • W imieniu Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych do archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach w niedzielę 10 czerwca w godz. 13:30–17:00

 • Serdecznie zapraszamy na organizowany przez parafię św. Antoniego wyjazd pielgrzymkowo-rekreacyjny do Budapesztu w terminie 28-30 czerwca br. Koszt 725 zł. Więcej informacji na plakatach. Zapisy w kancelarii bazyliki lub u Ks. Mateusza Mnicha (mateuszmnich1992@gmail.com)

 • Pełnoletnią młodzież zapraszamy na drugie rekolekcje pod żaglami organizowane przez KS. Mateusza Mnicha, wikariusza w parafii św. Antoniego. Jest to rejs po Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, podczas którego jest czas zarówno na odpoczynek, jak i na modlitwę. Termin 4-11 sierpnia br. Koszt 550 zł. Do wyjazdu nie jest wymagana umiejętność żeglowania. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotce.

 • Duszpasterstwo Akademickie w Rybniku wraz z Miastem Rybnik organizuje w dniach od 2 do 9 lipca br. obóz młodzieżowy z udziałem gości z zagranicy. W jego programie m.in.: warsztaty tematyczne i spotkania z ciekawymi ludźmi, dwudniowa przygoda w drodze, koncerty (TGD, Carrantuohill i Chwila Nieuwagi), spektakle teatralne oraz rekolekcje głoszone przez mnichów ze Wspólnoty Tyberiadzkiej z Belgii. Koszt udziału w obozie wynosi 30 złotych. Wydarzenie odbywać się będzie na terenie naszego miasta. Adresowane jest do grupy wiekowej 15-30 lat. Jego uczestnicy nocować będą w swoich domach. Szczegóły oraz karty zgłoszeniowe w zakrystii lub na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego.

 • WARSZTATY MUZYCZNE odbędą się w dniach od 5 do 8 lipca br. w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku.
  Poprowadzą je znakomici praktycy muzyki liturgicznej, kompozytorzy związani z krakowskim Ośrodkiem Dominikańskim: Paweł Bębenek, Piotr Pałka i Hubert Kowalski. Symboliczny koszt udziału w warsztatach (15 PLN) służy pokryciu kosztów ciepłego posiłku dla uczestników spotkań oraz przygotowanego dla nich materiału nutowego.

  Warsztaty rozpoczynać się będą o g. 9.00. Biorąc pod uwagę obowiązki zawodowe zainteresowanych warsztatami, w części pierwszej (do g. 13.00) umieścimy zajęcia teoretyczne uwrażliwiające na piękno muzyki liturgicznej, zaś w części drugiej (od g. 16.00) praktyczne zajęcia muzyczne. Owocem warsztatów będą: modlitwa uwielbienia na rybnickim rynku w sobotę, 7 lipca, oraz 'Msza św. posłania' na zakończenie obozu, w bazylice św. Antoniego w niedzielę, 8 lipca.

 • WARSZTATY TEATRALNE adresowane są do ludzi w różnym wieku (przyjmiemy na nie także dorosłych). Poprowadzą je francuscy aktorzy z grupy Les Baladins de l'Evangile z okolic Tuluzy. Warsztaty potrwają 6 i 7 lipca (ich miejscem będzie gmach Uniwersytetu Ekonomicznego). Ich owocem ma być spektakl teatralny na rybnickim rynku, wystawiony w sobotę (7.07) w godzinach wieczornych.

Ogłoszenia parafialne 27.05.2018

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

Obchodzimy dziś uroczystość Trójcy Świętej. ,,W imię ojca i Syna i Ducha Świętego' - tak rozpoczynamy dzień oraz modlitwę. Kiedy czynimy znak krzyża, stajemy w obecności Boga i wyznajemy naszą wiarę. Te słowa zostały również wypowiedziane na d każdym z nas przy chrzcie. Nasze chrześcijańskie życie jest wręcz zanurzone w Tajemnicy Trójcy Świętej. Świadomie i z otwartym sercem oddajmy chwałę Bogu Jedynemu w trzech Osobach.

Łączymy się w modlitwie także z pątnikami, którzy dziś udali się na pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców do Matki Boskiej Piekarskiej.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, a szczególnie na rzecz budowy ołtarzy proces ji Bożego Ciała. Dziękujemy za współodpowiedzialność i ofiarność. Przy okazji informujemy, że nie zbieramy z tego tytułu żadnych ofiar po domach.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory z nabożeństwem majowym. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, wymaganej przykazaniem kościelnym.

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00; Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45

 

Czwartek - obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej.

W tym roku po Mszy o g. 8:30 pójdziemy od kościoła ulicą Gałczyńskiego, familokami na 1-go Maja numery nieparzyste, Anny Stefek, Jerzego Maichera do Poczty, potem Szulika i Gałczyńskiego do kościoła. Dziękujemy rodzinom, które podjęły trud budowy ołtarzy i zachęcamy do czynnej pomocy mieszkańców pobliskich ulic, jak również wszystkich chętnych. Pamiętajmy też o przystrojeniu okien. ( Odpowiedzialni za ołtarze: 1. p. Glazik, 2. p. Marek, 3. p. Szumiło, 4. p. Kuś ).

 • Dzieci Komunijne zapraszamy do udziału w procesji w swoich strojach komunijnych oraz dzieci w bieli do sypania kwiatków. Zapraszamy tak samo przez cały tydzień (dawnej oktawy Bożego Ciała) do udziału w wieczornych Mszach Świętych zakończonych krótkim nabożeństwem Eucharystycznym z procesją teoforyczną dookoła kościoła.
 • w czwartek wyjątkowo Msza wieczorna o godz. 17:00 (nie będzie więc adoracji), natomiast o 16:30 zapraszamy w tym dniu na ostatnie nabożeństwo majowe.

W tym tygodniu przypadają: I piątek i sobota miesiąca - nabożeństwa kwadrans przed mszą poranną Piatek - przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka, wszystkim pociechom składamy życzenia Bożego wzrostu w tym co dobre, szczęśliwego dzieciństwa i wszelkich potrzebnych darów i łask.

 

Sobota - od 7:00 rano odwiedziny chorych parafian przez kapłanów z posługa sakramentalną -chętnych prosimy zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii

 

Przyszła niedziela - odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Niewidomych do Piekar Śląskich

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze; w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Górniczej 16 i 17; a za tydzień z ul. Górniczej 18.

 

W Gościu Niedzielnym tematem numeru oczywiście Eucharystia, która nie powinna spowszednieć; ponadto rozmowa z kardynałem Zenonem Grocholewskim o relacji między sprawiedliwości i miłością.

 

Zaproszenia

 

W dniu 10.06.2018 o godzinie 13:00 wyruszy ulicami miasta Rybnika ,,Marsz dla Życia i Rodziny'. O godzinie 12:00 w tej intencji odprawiona zostanie Msza Św. w bazylice Św. Antoniego w Rybniku.

Udziałem w Marszu staniemy po stronie życia; życia, którego dawcą jest Bóg.

 

Ogłoszenia

 • na plakatach znajdziemy szczegółowe informacje o różnych imprezach plenerowych: Metropolitalnym Święcie Rodziny, w ramach którego dziś w g. 12:00 - 20:00 przy Domu Kultury w Chwałowicach Piknik Rodzinny, a z pozostałymi zapoznajmy się przez materiały w gablotkach.

Ogłoszenia parafialne 20.05.2018

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

W dzień Pięćdziesiątnicy uczniowie Jezusa napełnieni Duchem Świętym zaczęli mówić ”obcymi językami”. Cud Zielonych Świąt polegał na tym, że każdy słyszał, jak apostołowie przemawiali „w jego własnym języku”, a nawet, dosłownie, w „w jego własnym dialekcie”. Ewangelia przełożona na język ojczysty to prawdziwy skarb. Ewangelia wyrażona w języku codzienności wyrywa z obojętności, porusza serca, sprawia Boże „trzęsienia ziemi”, które niczego nie niszczą, ale prowadzą do odnowy i scalenia życia.

Witamy serdecznie w naszej wspólnocie gości z zaprzyjaźnionego Dorsten w Niemczech

i życzymy do środy dobrego czasu i owocnego pobytu na naszej polskiej ziemi.

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory z nabożeństwem majowym.

Dzisiejsza niedziela kończy Okres Wielkanocny. W tym dniu pod zwykłymi warunkami można uzyskać łaskę odpustu zupełnego za publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet środa 15:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Oaza piątek 18:00; Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Poniedziałekdrugi dzień Zielonych Świąt czyli Święto NMP Matki Kościoła, a zarazem Misyjny Dzień Chorych; rozpoczyna się druga część Okresu Zwykłego w kalendarzu liturgicznym (VII tydzień)

 

Wtorektradycyjne nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45

 

Czwartek 

 • adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi;
 • obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana - módlmy się o powołania
 • o 19:00 do Domu Parafialnego zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sprawie ołtarzy procesji Bożego Ciała. W tym roku pójdziemy od kościoła ulicą Gałczyńskiego, familokami na 1-go Maja numery nieparzyste, Anny Stefek, Jerzego Malchera do Poczty, potem Szulika i Gałczyńskiego do kościoła. Rada parafialna zaproponowała rodziny do podjęcia odpowiedzialności za poszczególne ołtarze, ale zachęcamy także ochotników do zadeklarowania i udzielenia stosownej pomocy:
 1. ołtarz - na ścianie familoka przy wjeździe do Przedszkola nr 13 – odpowiedzialność proponujemy państwu Żydziak, Filipiak, Glazik, Szyperskim oraz mieszkańcom pobliskich familoków
 2. ołtarz - w połowie ul. Anny Stefek – państwo Nowak, Kuźnik, Marek, Albrecht, Sowa, Tomala
 3. ołtarz - wejście do Biura Wag i Miar – członkowie Domowego Kościoła i scholii Vocatus oraz mieszkańcy ul. Wjazdowej, Kupieckiej i Zwycięstwa
 4. ołtarz – przy figurze Jezusa Miłosiernego – państwo Terefełko, Kuś, Abrachamczyk, Kulik, Getler, Czech oraz mieszkańcy ul. Szulika, Obywatelskiej i Prusa

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na rzecz budowy ołtarzy procesji Bożego Ciała

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Górniczej 12-14; a za tydzień z Górniczej 16 i 17.

 

Przyszła niedziela­Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, czyli odpust parafialny w Popielowie

 • na pierwszej Mszy chcemy podziękować za kilkunastoletnią posługę dla parafii kościelnemu panu Janowi Galeckiemu oraz gospodyniom pani Teresie Hajzyk i pani Teresie Besuch
 • w Parku Górnika przy Chwałowicki Domu Kultury mszą o 12:00 rozpocznie się Piknik Rodzinny, który współorganizują Rodziny Pieczy Zastępczej, Stowarzyszenie „Serduchowo” i Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybniku. Impreza potrwa do 20:00 – szczegóły na plakacie
 • w gablotce znajdziemy także plakat reklamujący szeroki wachlarz wydarzeń Metropolitalnego Święta Rodziny – zachęcamy do rodzinnego skorzystania z przedstawionych propozycji

W Gościu Niedzielnym tematem numeru jest pytanie „dokąd zmierza Europa, czyli o powrocie do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem; natomiast w Małym Gościu „Mistrzowski” dodatek, w którym wszystko o Mundialu 2018 oraz porady o. Leona Knabita – jak samemu zostać mistrzem.

 


Ogłoszenia parafialne 13.05.2018

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Słowo Boże – jak mówił Hans Urs von Balthasar – „to drabina zrzucona z wysokiego pokładu, po której my, zagrożeni tyloma niebezpieczeństwami, tonący, możemy się dostać do zbawczego statku”.  Słowo Boże zstąpiło na ziemię, byśmy mogli się Go uchwycić i razem z Nim wstąpić do nieba. W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, pełni świętej radości, składajmy Bogu dziękczynienie za to, że „winda” do nieba została dla nas przygotowana. A trwając na modlitwie, prośmy, żebyśmy potrafili jako Kościół – we wspólnocie i każdy z osobna – dzielić się tą Dobrą Nowiną z innymi.

 

           Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.


W dzisiejszą niedzielę

 • o 15:00 zapraszamy na nieszpory komunijne, a 18:00 na różaniec fatimski,
 • dzieci komunijne będą przeżywały swój „biały tydzień”, zostawmy dla nich 10 pierwszych ławek,
 • zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe o 17:30, a w piątki i następną niedziele o 16:30

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet wtorek 15:00; Młodzież Oazowa piątek 18:00; Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Poniedziałek - o 19:00 na probostwie spotkanie członków Rady Parafialnej

 

Wtorek - nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 6:45

- o 16:30 w Domu Parafialnym spotkanie grupy Emmanuel

 

Czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi

 

Piątek - jako trzeci piątek miesiąca jest szczególnym dniem kultu Miłosierdzia Bożego

- Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o g.18:00 w Domu Katechetycznym

 

Sobota - pamiętajmy w modlitwie o Ks. Arcybiskupie Wiktorze Skworcu, który obchodzi urodziny

- o 7:00 z parkingu kościelnego wyjazd pielgrzymki dzieci komunijnych do Łagiewnik w Krakowie 

 

Przyszła niedziela­ - w katowickiej katedrze o 12:00 msza za tegorocznych jubilatów małżeńskich

- Parafialny Zespół Caritas zaprasza w przyszłą niedzielę do zakupu 'Papieskich Kremówek'. Dochód będzie przeznaczony na zakup lodówki niezbędnej do realizacji akcji 'Spiżarnia Caritas' w której nasza parafia uczestniczy, dziękujemy za okazaną pomoc

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Górniczej 10; a za tydzień z ul. Górniczej 12-14.

 

W Gościu Niedzielnym o wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa czyli o tym, że niebo to „Ktoś”, a nie „coś”; ponadto o dzieciach, które żyją, choć nie dawano im na to szans

 

Zaproszenia

 

 • Niedawno zmieniono w Chwałowicach nazwę ulicy Stawiarza na ulicę Jerzego Malchera, dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców w czwartek 17. maja o g.19:00 do Domu Kultury w Chwałowicach na projekcję filmu w reżyserii Adama Grzegorzka pt. „Jerzy Malcher – pomiędzy Londynem a Rybnikiem”. Po projekcji spotkanie dyskusyjne przy kawie, gdzie pod okiem pana Jana Krajczoka opowiemy o szacunku do 'ojczyzny najmniejszej' i potrzebie budowania świadomości historii swojego miejsca. Przy okazji organizatorzy proszą o przyniesienie zdjęć z archiwów rodzinnych dotyczących naszej dzielnicy, które zostaną zeskanowane i zarchiwizowane.
 • Ks. Dawid zaprasza do wyjazdu na Pola Lednickie na Spotkanie Młodych - szczegóły na plakacie

Ogłoszenia

 

 • W biurze Związku Zawodowego NSZZ „Solidarność” KWK Chwałowice przyjmowane są zapisy na tradycyjną Pielgrzymkę Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich w niedzielę 27. Maja. Wyjazd z parkingu kopalni o 6:30, koszt przejazdu 20 zł.
 • VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 1-2 czerwca br.

 


Ogłoszenia parafialne 06.05.2018

WPROWADZENIE W LITURGIĘ

 

Przez Ewangelię Bóg mówi do każdego z nas: kocham cię – „Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem”. Czy możemy pozostać obojętni, kiedy słyszymy zapewnienie o miłości? Ta miłość nie jest abstrakcyjna, ale rzeczywista. Jej potwierdzenie możemy zobaczyć każdego dnia w naszym życiu oraz wspominając śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Jesteśmy wezwani do tej miłości – to przybliży nas do Boga, do drugiego człowieka i przemieni nasze życie.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Dziś diakoni naszego Seminarium rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które przyjmą w sobotę o g. 10:00 w katowickiej Katedrze. Kandydatów do kapłaństwa otoczmy naszą modlitwą, prosząc jednocześnie o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

W dzisiejszą niedzielę - o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

– zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe o 17:30, a w piątki i niedziele o 16:30

 

Spotkania grup formacyjnych: Krąg biblijny poniedziałek 20:00; Katecheza kobiet środa 15:00; Katecheza mężczyzn środa 19:00; Ministranci i Dzieci Maryi sobota 9:00

 

Dni krzyżowe z modlitwą o urodzaje poprzedzały zawsze Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Kościół w tych dniach modli się o błogosławieństwo dla rolników, błaga o dobre urodzaje, pamięta o cierpiących głód oraz prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. Stosowne nabożeństwa odbędą się

 • w poniedziałek o 6:15 przy krzyżu na cmentarzu,
 • we wtorek o 6:30 przy krzyżu na placu kościelnym
 • w środę o 17:15 przy krzyżu na ul. Zwycięstwa.

Poniedziałek 

 • o 17:00 dla młodzieży otwarte Spotkanie Oazowe przed wyjazdem do Krościenka – do Centrum Ruchu Światło-Życie i grobu Czcigodnego Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego
 • o 19:00 spotkanie organizacyjne w sprawie przyjazdu naszych gości z Dorsten w Niemczech, oczekujemy jeszcze na naszą młodzież, która chciała by wziąć udział w imprezach integracyjnych. 

Wtorek - o 16:30 próba dla rodziców i dzieci przystępujących do Wczesnej Komunii Świętej

 

Środa - o 19:00 próba dla rodziców i dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej

 

Czwartek - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 oraz okazja do spowiedzi

- o 19:15 nasza parafia będzie gościć kapłanów dekanatu Rybnik na comiesięcznym spotkaniu formacyjnym

 

Piątek

 • od piątku w ramach „majowego” rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Pięćdziesiątnicy, która będzie ostatnim dniem Okresu Wielkanocnego  
 • o 16:00 spowiedź rodziców i dzieci przystępujących do Wczesnej Komunii
 • o 18:00 spowiedź rodziców i dzieci ze SP nr 13 przystępujących do Pierwszej Komunii

Sobota - o 10:00 spowiedź rodziców i dzieci ze SP nr 35 przystępujących do Pierwszej Komunii

 

Przyszła niedziela­to w naszej parafii „dzień komunijny” i na okoliczność tych uroczystości tradycyjnie nastąpi zmiana w układzie Mszy Świętych, które będą sprawowane o 7:00, 8:30 !!!, 10:00 !!!, 11:30 !!!  i 17:00. O 10:00 Wczesna Komunia, o 11:30 Pierwsza Komunia, wspólne nieszpory komunijne o 15:00 !!!

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

 

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła oraz ofiary na kwiaty składane do skarbony na filarze;

w bieżącym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Górniczej 6-8; a za tydzień z ul. Górniczej 10.

 

W Gościu Niedzielnym o najsmutniejszym wyroku sądowym ostatnich lat, który zrodził mnóstwo pytań, łez i poczucie absurdu i o bezbronnym dziecku Alfiem, którego historia zjednoczyła w modlitwie ludzi na całym świecie; ponadto „nie o prezenty tu chodzi” czyli opowieści znanych osób o tym, jak przygotowywały się do Komunii Świętej, a także postać Wojciecha Korfantego na początek nowego cyklu „Ojcowie Niepodległości”.

 


Zapamiętaj mnie (90 dni)

Aby uzyskać dane do logowania zadzwoń: 32 733-39-42